Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:21 Pią 31 Paź 2014

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 358, 359, 360  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osa21

PostWysłany: 20:53 Nie 27 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprowadziłem "analizę" i stwierdziłem ze w tym roku rzepak był nasłabszy u Mnie od 2009 jeżeli chodzi o obrót(zł)/ha i najsłabszy plon od 2012.
2014 rok- 1195 zł/t x 4,69t/ha = 5604zł/ha obrotu
2013 rok - 1300zł/t x 4,71t/ha = 6123zł/ha
2012 rok - 1950zł/t x 4,74t/ha = 9243zł/ha
2011 rok - wymarzł
2010 rok - 1380 zł/t x 4,2t/ha = 5796zł/ha
2009 rok - 960 zł/t x 4,95t/ha = 4752zł/ha
Jeszcze nigdy plonu średniego nie przekroczyłem 5t/ha. Ale wszystko przedemną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
HOKTOR

PostWysłany: 11:27 Nie 27 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już skosiłem odmiana SMUGA plon na poziomie 7.3 tony z ha ale parametry nie za ciekawe białko 11,8 gluten jedyne 24.7.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek2209

PostWysłany: 10:13 Nie 27 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pszenica zapowiada sie w plonie
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 10:36 Sob 26 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie 90% rzepaku i 20% pszenicy ozimej wykoszone. Plon rzepaku; odmiana: samosiewy rzepiku i troche Sherloka ok 2t/ ha, odmiana " jakiś fajny od sąsiada" ok 3.2t/ha. Koszty bez amortyzacji sprzętu 1700 zl/ha, więc kolo 1000 z ha zostaje, płodozmian zachowany i czyste sumienie, że nie przyczyniam się do nadpodaży na rynku Smile Rok można jakoś przetrwać...
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 11:31 Pią 25 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby ci wyszło 4475kg/ha to by było coś Laughing
u mnie exstorm 4,95t/ha wilg.6,3% saveo 4,7t/ha wilg 6,1%
a taraz czekam na cenę...
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 23:12 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u mnie wyjdzie coś około 4473 kg z ha,
plon o ponad 0,5 tony wyższy niż przed rokiem, cena bardzo podobna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kissmy...

PostWysłany: 22:29 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie plon jest wyższy niż w ubiegłym sezonie, jeszcze ciężko mi go dokładnie określić, ale jest ponad 4,5t/ha przy mniejszych nakładach niż w ubiegłym sezonie, kiedy to uzyskałem 4,2t/ha
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 22:10 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HOKTOR napisał:
QQ wcale nie będzie za bezcen bo w USA powierzchnia zasiewów zmalała o 6-8% do roku ubiegłego a wiadoma że USA jest jednym z największych producentów QQ na świecie w mojej okolicy można kontraktować mokrą za 440-460 netto to wcale nie jest tak niska cena.

Wspomnisz moje słowa jak zboża jest w brud, nie ma świnek to nikt nie zapłaci za qq. A jeszcze zostaje południowa europa jak obrodzi na Węgrzech to z tamtąd pojadą tiry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gregorfik

PostWysłany: 21:45 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Visby na 3b-4b od 4,4t-4,6t, Kolumb na 3a-4a 4,8t z ha. Ogólnie plony szacuje niższe o ok 5-10% niż w zeszłym roku a ceny też o ok 10% niższę więc pytam jak ma się do tego prawo popytu i podaży? Czy może w Waszych regionach plony są wyższe niż rok temu a ja jestem odmieńcem? A może to te 100tys ton propagandy z Ukrainy nas zalewa? Mój poczeka na to aż "podaż" zmaleje a "popyt" wzrośnie zapewne już za kilka miesięcy...
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 21:40 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Californium 3,4 t/ha bez potrąceń za wilgotność i zanieczyszczenia.Część w kontrakcie,reszta po cenie dnia-1190 netto.
Powrót do góry
HOKTOR

PostWysłany: 19:41 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QQ wcale nie będzie za bezcen bo w USA powierzchnia zasiewów zmalała o 6-8% do roku ubiegłego a wiadoma że USA jest jednym z największych producentów QQ na świecie w mojej okolicy można kontraktować mokrą za 440-460 netto to wcale nie jest tak niska cena.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:19 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja odstawiam do małej olejarni nie ma problemu z parametrami jak nie ma przegięcia. Co do ceny to taka jaka w dniu dostawy na rynku lub w momencie wystawienia faktury + 30 dni płatność. Mogę się dogadać że fakturę wystawimy w przyszłym roku z ceną w dniu. W innej firmie mam propozycję wstawienia u nich rzepaku. Na każdy koniec miesiąca czekają na moją decyzję wystawiamy fakturę czy przechowujemy kolejny miesiąc po 10 zł za tonę począwszy od września. Miałem u nich propozycję podpisania umowy w maju po 1480 z której należało się wywiązać. Ostatecznie oddałem do małej olejarni i czekam.
Teraz zastanawiam się czy siać? Koszty rosną a cena spada. W NU pisali o spadku powierzchni zasiewów przy takiej cenie. QQ będzie za bezcen bo zboża obrodziły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
malkolm2

PostWysłany: 11:14 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mój stoi w Bodaczowie, i jeszcze będzie stał , kolejka ponad 48 godzin,
plon zapowiada się około 4,3 tony z ha, jedno auto zważone
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 21:37 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić Wink handel zawsze był i jest i będzie bardziej rentowny niż produkcja czegokolwiek na tej planecie
Mój rzepaczek jeszcze na polu
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 07:49 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto również zastanowić się co by było w przypadku cen rzepaku np rzepaku na poziomie 2000zł/t.
Ja uważam ,ze narzekalibyśmy na cenę nawozów , paliwa, podatku , cen dzierżaw i zakupu ziemi ,badz innych danin-kosztów, , gdyż prawa rynku są tak skonstruowane , by podaż równoważyła popyt , a nożyce cen nie rozwierały się zbyt szeroko.
I zamiast narzekać na skupujących , narzekali byśmy na dystrybutorów(zresztą to te same podmioty)
Jednym slowem tak czy siak dup* zawsze z tylu.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 07:40 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewentualne zyski z przechowania rzepaku są dyskusyjne przy ilościach rzędu = ,- 20ton . Powierzchnia magazynowa kosztuje, a jeśli nawet już jest wymaga przygotowania. Rzepak musi być rozładowany i zaałdowany. Musi być wysuszony , bądz suchy , podlega również naturalnym ubytkom , powinien byś również ubezpieczony , choćby od zalania bądz pożaru.
Jeśli więc rzepak zdrożeje do 1500 zl brutto , to zysk brutto z przechowania w moim przypadku przy 36 tonach które sprzedalem po 1320 zl brutto bezpośrednio po zniwach wynosi 6400 zl.
Tylko zagadką jest czy zdrożeje , czy wzrost cen środków produkcji będzie niższy od rekompensaty za przechowanie i czy w ogóle ktos będzie chciał go kupić.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 07:04 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To też wyjście. Ale ci co nie podpisuje i nie przechowują robią krecią robotę bo kupujący nie podpisują kontraktów na zakup wszystkiego co potrzebują bo wiedzą że w żniwa i tak tanio kupią.
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 06:41 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psellos napisał:
ja podzielam zdanie przedmówcy niskiej cenie winni sa nie tylko kupoujacy ze nie chca płacic ale tez sprzedajacy ze sprzedaja za tak niskie pieniadze, to ze sprzedaja bo nie maja gdzie trzymac to inna historia, jasne jest ze spekulanic to wykorzytsuja i dzis kupuja za 1200 to co jutro sprzedadza za 1500 bo takie maja kontrakty z zakkladami tluszczowymi niestety ale tak jest.

ale każdy może podpisać kontrakt i w jakimś stopniu się zabezpieczyć,
ja dziś koszę rzepak i mam nadzieję go wywieźć po 1360 + vat
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:34 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Jacy spekulanci? To handlowcy, którzy wykorzystują nadwyżkę na rynku, takie prawo rynku. Robią to bo mają gdzie i jak przechować towar.
"Robią nas jak mogą" No właśnie mogą bo im pozwalamy, a właściwie pozwalacie i macie pretensje do całego świata. maszyny za setki tysięcy, a magazynów brak. To najlepsza inwestycja, kupujący już to wiedzą.

Kolego to co mówisz to jest takie "pitolenie o Szopenie" .....
Po pierwsze nie każdy ma możliwość przechowania rzepaku w takich warunkach aby mu po prostu nie spleśniał i nie stęchł a po drugie co niektórzy też muszą z czegoś żyć i się opłacić. A jakby nie patrzeć to kasa z rzepaku jest pierwszymi pieniądzmi w okresie żniwnym. Dziękuję tyle na temat Cool
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 05:47 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacy spekulanci? To handlowcy, którzy wykorzystują nadwyżkę na rynku, takie prawo rynku. Robią to bo mają gdzie i jak przechować towar.
"Robią nas jak mogą" No właśnie mogą bo im pozwalamy, a właściwie pozwalacie i macie pretensje do całego świata. maszyny za setki tysięcy, a magazynów brak. To najlepsza inwestycja, kupujący już to wiedzą.
Powrót do góry
Psellos

PostWysłany: 21:53 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podzielam zdanie przedmówcy niskiej cenie winni sa nie tylko kupoujacy ze nie chca płacic ale tez sprzedajacy ze sprzedaja za tak niskie pieniadze, to ze sprzedaja bo nie maja gdzie trzymac to inna historia, jasne jest ze spekulanic to wykorzytsuja i dzis kupuja za 1200 to co jutro sprzedadza za 1500 bo takie maja kontrakty z zakkladami tluszczowymi niestety ale tak jest.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 21:42 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tu o plonach a to o cenach trzeba że to rozbój w biały dzień jest... rąbią nas jak mogą! 1100zł za tonę rzepaku ? ja się pytam za co my robimy ? ja na drugi rok znowu zmniejszam areał rzepaku... to będzie już 3 obniżka ... kto to wytrzyma ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szopen72

PostWysłany: 20:16 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem rzeczywiście lepiej sprzedać zaraz po żniwach ale to raczej rzadsza sytuacja. Ogólnie chodziło mi o to, że nie możemy dać się wykorzystywać z powodu braku magazynów i suszarni.
Co do sprzedaży poza sezonem to trzeba być na bieżąco z cenami i kalkulować. Ale jak nie ma gdzie wsypać towaru to wszelkie kalkulacje nie maja sensu bo ludzie są na kolanach i proszą żeby ktoś kupił nie patrząc na ceny.
Ja plony podaję rzeczywiste i nie bardzo wierze w twierdzenia że na IV klasie ktoś zebrał 5T. Jak sam sieje i jest wszystko ok. to zbiorę do 4,2T. Znam nowe technologie i stosuję różne uprawy ale mam też swój rozum i oczy i nie wierzę we wszystko co czytam.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 18:39 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że to zabrzmiało niegrzecznie, ba , rzekłbym - nierozsadnie
Cena zalezy od popytu i podaży.
Były lata że najlepszym wyjsciem był sprzedaż po zbiorach , a były takie że korzystniej było go zmagazynować .
Czy nie uwazasz ze zmagazynowanie powiedzmy 40% ziarna w silosach i wypuszczenie go w maju nie niszczy przeszłorocznych cen.
Czy rozłożenie podaży w czasie ma wpływ na popyt i zużycie np rzepaku ?
Czy podawanie przez nas średnich plonów na poziomie 4 t/ha i większych , przy znanym areale ,jest sensowne?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 10:05 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to zabrzmi niegrzecznie ale tym co sprzedają w żniwa poniżej kosztów zoczyłbym ceny 800 zł/T. Może wtedy w następnych latach nie siali by rzepaku i nie zaniżali ceny. kupujący wykorzystują sytuację i cenę obniżają i ja im się nie dziwię. Jak trafiaja na frajerów co muszą sprzedać bo albo nie ma jak dosuszyć albo gdzie przetrzymać to działają racjonalnie z ich punktu widzenia. Dopóki rolnicy też nie będą zachowywać się racjonalnie to będą pod kreską i na łasce kupujących.
U mnie na IV i V klasie rzepaku zebrałem 4T/ha i wyczyszczony leży już w silosie. Poczekam aż wrócą normalniejsze ceny, z doświadczenia wiem że ok września października rynek normalnieje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 358, 359, 360  Następny
Strona 3 z 360

Skocz do: