Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:18 Nie 26 Kwi 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 364, 365, 366  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtus

PostWysłany: 10:03 Sro 18 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pytanie, dajecie już odżywki na rzepak? Jaki jest bezpieczny zakres temperaturowy stosowania nawozów mikroelementowych? Nie wiem za bardzo co robić bo w nocy temp. spada do zera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marbar

PostWysłany: 08:05 Sro 18 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:

a ja powiem, że ani czystej siarki ani siarczanu tylko tlenku (właściwie to jeszcze trójtlenku), ale o tym pewnie myślałeś marbar pisząc o siarczanie Wink

No też prawda.
@INFOZA to tym bardziej ciekawi mnie dlaczego aż tyle tej siarki? Jeśli zapotrzebowanie to góra 50-60 czystej S?
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:51 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
lanz buldog napisał:
INFOZA-maści na ból (słowo zostało usunięte) nie potrzebujesz ?
Pytanie brzmiało czym zwalczac chowacze , tanio i skutecznie. A Ty o cieple majaczysz , kiedy nalot chowaczy trwa w najlepsze .

Maścią to sobie głowe posmaruj a "(słowo zostało usuniete)"?? zawsze czytaj etykietę na opakowaniu(bo widzę że masz z tym spory problem) bądz z konsultuj się z lekarzem Laughing
Ale widzę że rzeczywiście "nalot chowaczy trwa w najlepsze" tylko czemu znów nad twoją głową(może tą maść nie odpowiednią dobrałeś)

(Słowo zostało usunięte)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyno

PostWysłany: 20:31 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Rzepak Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem czemu pyrinex skoro na etykiecie jest napisane ze działa najefektywniej w temp 15 -25 st.Celsjusza.... Jeśli są dostępne środki na niższe temp to myślę że racjonalnie jest stosować je teraz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
adas

PostWysłany: 20:26 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile chowaczy w żółtym naczynku macie ? Bo u mnie w zeszły piątek był tylko 1. I się nie powiekszyła ilosc. A co do zabiegu to oczywiste że Pyrynex czyli dursban i na zielony pąk też pyrynex. trzy dni bije jak nic innego.
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 20:25 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Rzepak Odpowiedz z cytatem

Panowie po co wam te sprzeczki. Niech sobie każdy pryska czym chce i kiedy chce. Ja jestem zdania żeby fosoforoorganiczne (dursban, pyrinex, nurelle, pyrisimex i inne generyki) stosować na słodyszka w fazie jeszcze zwartego pąka bo wtedy fajnie przytrzyma kilka dni pod warunkiem że jest naprawdę ciepło.
Na chowacza ja proponuję zastosować jakiś perytroid. Jeszcze się wstrzymam bo w nocy ok 0 a przed nami konkretne ochłodzenie także szkodniki raczej nie będą tak aktywne.

deutz112 siary dałeś wystarczająco. Na chowacza jakiś insektycyd wybierzesz ale wiedz o tym że największe szkody w rzepaku to słodyszek rzepakowy w fazie pąka i szkodniki łuszczynowe gdy rzepak przekwita i łuszczyny są malutkie.
Pytałeś o regulator to musisz powiedzieć czy dawałeś i jak coś to co jesienią?
No i jeszcze jedno przy doborze fungicydu, mówisz że pierwszy raz rzepak siałeś to pytanie czy były kiedyś kapustne na tym stanowisku?
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 19:50 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
Pytanie brzmiało czym zwalczac chowacze , tanio i skutecznie. A Ty o cieple majaczysz , kiedy nalot chowaczy trwa w najlepsze .

Maścią to sobie głowe posmaruj a "(słowo zostało usunięte)"?? zawsze czytaj etykietę na opakowaniu(bo widzę że masz z tym spory problem) bądz z konsultuj się z lekarzem Laughing
Ale widzę że rzeczywiście "nalot chowaczy trwa w najlepsze" tylko czemu znów nad twoją głową(może tą maść nie odpowiednią dobrałeś)
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 18:19 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 15:08 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
Dursban na pierwszy zabieg to błąd.
Po pierwsze jego skuteczność jest najlepsza w tem wiekszych niż 15 stC , po drugie koszt to ok 30 zł /ha , gdzie np Cyperkil to ok 10 zl i po trzecie jest to najlepszy środek na zwalczanie słodyszka w zwartym pąku , a zgodnie z zasadami możemy go stosować raz w sezonie.
Więc dlaczego teraz pozbyć się tej możliwości , tracąc niepotrzebnie i środek i kasę w wątpliwych warunkach termicznych ?

Po pierwsze pisałem że "jak będzie ciepło"
Po drugie cenowo wychodzi bardzo podobnie(sprawdz ceny i dawkowanie)
Po trzecie stosuje go na pierwszy zabieg bo potem szkoda mi trochę moich pszczół które skaczą sobie po pąkach otwartych przez słodyszka.
A po czwarte pisałem że to moje zdanie,a każdy niech robi jak uważa i nie komentuj tylko odpowiedz następnym razem jeśli ktoś pyta.
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 14:42 Wto 17 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marbar napisał:
@INFOZA Nie wprowadzaj w błąd, nie 100 kg czystej siarki, a siarczanu, bo to jest różnica.
@lanz - 250 można stosować 2 razy. Poza tym zostaje jeszcze Plenum bardzo dobre przed kwitnieniem. Ja i tak nie jade wczesniej jak od razu z triazolami, borem, mikro wiec temperatura i tak musi być na tym poziomie 15 stopni.
Zobacz sobie co to jest vigor s (SIARKA 90%) A SIARCZAN DAJE TYLKO W POSTACI PŁYNNEJ PRZY KAŻDYM ZABIEGU.
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 23:01 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marbar napisał:
@INFOZA Nie wprowadzaj w błąd, nie 100 kg czystej siarki, a siarczanu, bo to jest różnica.
@lanz - 250 można stosować 2 razy. Poza tym zostaje jeszcze Plenum bardzo dobre przed kwitnieniem. Ja i tak nie jade wczesniej jak od razu z triazolami, borem, mikro wiec temperatura i tak musi być na tym poziomie 15 stopni.

a ja powiem, że ani czystej siarki ani siarczanu tylko tlenku (właściwie to jeszcze trójtlenku), ale o tym pewnie myślałeś marbar pisząc o siarczanie Wink
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 22:58 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marbar"
@lanz - 250 można stosować 2 razy.[/quote]
Skąd masz takie info ? A jeśli nawet to prawda , ( Choć słabszy Delta też wolno raz) , to szkoda uodparniać szkodniki , stosując go zbyt często.
Perytroid to dobry środek w niskich temperaturach i nie widzę sensu zastepować go związkami fosfororganicznymi w walce z chowaczem , lub tez czekać na magiczne 15 st C by zmieszać z jakimś triazolem , dla którego kwiecień to optymalny termin a dzisiaj mamy dopiero połowę marca
Moim zdaniem 10 zł na preparat i kilka złotych na paliwo , to żadna oszczędność.
Stąd chowacza warto atakować już niebawem ,obserwując nalot a nie temperatury.
.
Powrót do góry
adas

PostWysłany: 21:13 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak temp. wyzsza jak 10 to dopiero pokazuje sie chowacz. Takie są moje obserwacje nie wiem czy sie zgodzicie.
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 20:39 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego chowacza to już zwalczacie?
to ile dać na drugą dawkę nawozu i jakiego Question
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 19:59 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 19:22 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dursban na pierwszy zabieg to błąd.
Po pierwsze jego skuteczność jest najlepsza w tem wiekszych niż 15 stC , po drugie koszt to ok 30 zł /ha , gdzie np Cyperkil to ok 10 zl i po trzecie jest to najlepszy środek na zwalczanie słodyszka w zwartym pąku , a zgodnie z zasadami możemy go stosować raz w sezonie.
Więc dlaczego teraz pozbyć się tej możliwości , tracąc niepotrzebnie i środek i kasę w wątpliwych warunkach termicznych ?
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 16:56 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deutz112 napisał:
witam
zastosowałem Saletrosan 500 kg na 1,70 ha ,myślę że siarki dodatkowo już nie trzeba
a mógłyś mi napisać czym tego chowacza potraktować ,rozumiem, że to już trzeba opryskać
jeszcze jedno pytanie a za ile trzeba dać ten regulator wzrostu,bo mam rzepak gęsty to muszę go usztywnić ,napisz jaki oprysk trzeba zastosować
dzięki z góry za odpowiedzi

Kolego na 1dawkę powinieneś wysiać co namiej 100kg/h czystego azotu,a siarki 100kg(ja daje vigor s) a chowacza najlepiej i najtaniej będzie potraktować dursbanem no i jak będzie ciepło a na regulator masz jeszcze czas.
Ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 16:23 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczesną wiosną -dowolny perytroid , jest tani i skuteczny w niskich temperaturach.
Wyleganie nie dotyczy wszystkich odmian w jednakowym stopniu wobec czego dobierz srodek do odmiany ze względu na skuteczność i cenę.
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 15:50 Pon 16 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
zastosowałem Saletrosan 500 kg na 1,70 ha ,myślę że siarki dodatkowo już nie trzeba
a mógłyś mi napisać czym tego chowacza potraktować ,rozumiem, że to już trzeba opryskać
jeszcze jedno pytanie a za ile trzeba dać ten regulator wzrostu,bo mam rzepak gęsty to muszę go usztywnić ,napisz jaki oprysk trzeba zastosować
dzięki z góry za odpowiedzi
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 09:37 Nie 15 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deutz112 napisał:
mam w tym roku po raz pierwszy rzepak ,proszę napiszcie w skrócie co mam zrobić po posianiu nawozu ,bo nie chce popełnić jakiegoś błędu
pozdrawiam

cykl zabiegów w rzepaku wiosną: siarka - azot1 - chowacz - azot2 - fungicyd + regulator wzrostu w jednym - zwalczany słodyszek w fazie pąka - fungicyd + zwalczane szkodniki łuszczynowe w fazie opadania płatków kwiatowych

Na tą chwile jesteś na etapie chowacza. A z jakim azotem ruszyłeś?
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 14:41 Czw 12 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudne pytanie . Ja po wysianiu nawozów , obaliłem czteropak Piasta , rozmyślając nad następnym zabiegiem , którym będzie walka ze szkodnikami z rodziny chowaczy.
Myślę że wybierając Piasta błędu nie popełniłem, bo to zacne piwo.
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/sa-sygnaly-o-pojawieniu-sie-pierwszych-chowaczy,56078.html
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 14:10 Czw 12 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam w tym roku po raz pierwszy rzepak ,proszę napiszcie w skrócie co mam zrobić po posianiu nawozu ,bo nie chce popełnić jakiegoś błędu
pozdrawiam
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 07:04 Sro 11 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za zimno na dursban, dobowa przydało by się aby myło ponad 10-12 stopni.
daj na razie sobie z tym spokój
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:37 Wto 10 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wolałem zrobić zapas zaprawki na 2 lata, niektórzy moczą dursbanem, albo tą na ziemniaki. Jak się nie trafi jaki życzliwy to na razie jest git. Zresztą kiedys bez zapraw się obywało i te 'galasy' na korzeniach jakoś dużej krzywdy nie robiły. Ostatnio patrzyłem, to w kilku roślinach przez stożek wzrostu od korzenia trafiały się wygryzione brązowe kanaliki, też chyba wcześniej dursbanem trzeba będzie pojechać, ale póki co czekam na ochłodzenie... /Co do nawozów - dzisiaj wysypane 300 kg Saletrzaku w jednej dawce i do żniw ma starczyć Smile co będzie to będzie/
Powrót do góry
ivanekk1994

PostWysłany: 22:09 Wto 10 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co jak to zwalczyc ? jutro ma byc pogoda to jade dursbanem Nasza kochana Unia doszla do zalozenia ze nie trzeba nam zaprawiac owadobujczymi nasion Wink , musze jakos odratowac ten rzepak bo larwa mi zezre korzen
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 364, 365, 366  Następny
Strona 3 z 366

Skocz do: