Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:39 Nie 29 Mar 2015

Agrifirm
Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 363, 364, 365  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 08:28 Pią 6 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lub jej generyki w dawce 300 g/ha powinna ogarnąć te chwasty, jesli nie są nadmiernie wyrośnięte.
Zresztą galera to wzbogacony dodatkowym skladnikiem ontrel , który nie radzi sobie z przytulią , a Navigator to wzbogacona Galera.
Najlepiej więc spoglądać i na cenę i na spectrum chwastów stosując te preparaty

P.s.
Gdzie obiecana opcja "edit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lanz buldog

PostWysłany: 08:18 Pią 6 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galera 334
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:12 Pią 6 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem jest tańszy ,tyle że generyki Lontrelu nie niszczą maków oraz przytuli , co zmusza do kombinacji kilku preparatów co w skuteczny sposób niweluje oszczędność.
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:50 Pią 6 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
Jak już wszyscy wszystko posiali, to ja mam inne pytanie.
Czy stosował ktoś na poprawkę wiosną navigatora na chabra i maki. Czy dawka 0,25 wystarczy na w/w chwasty?

"gregor" ja polecam Faworty 300sl koszt niższy niż Navigator a skuteczność ta sama (przynajmniej u mnie się sprawdził)
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 22:24 Czw 5 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wszyscy wszystko posiali, to ja mam inne pytanie.
Czy stosował ktoś na poprawkę wiosną navigatora na chabra i maki. Czy dawka 0,25 wystarczy na w/w chwasty?
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 13:17 Czw 5 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też poszło na wszystkie oziminy , tyle ze na raty. Rzepak ok 120 kg N , pszenica i jęczmień po ok 50 kg N. Nigdzie śladu protektora , jest dość sucho.
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 08:58 Czw 5 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysiany cały N, połączylem 2 dawki w jedną, zobaczymy czy go z korzeniami nie wyrwie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gregorfik

PostWysłany: 19:50 Wto 3 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kissmy zgadza sie ale tu tez jest dziwna sprawa bo jakby nie patrzec wysiew nawoxow jest zabiegiem agrotechnicznym i moim zdaniem nie wytlumaczysz sie z tego w razie "w". Wobec czego nie ma tu co zbyt patrzec na to ze moze ktos to zintetpretowac jako "nie zabieg agrotechniczny". W takim wypadku lepiej nie siac niz liczyc na przychylna interpretacja organu kontrolujacego. Zapis o ktorym jednak piszesz dotuczy pakietu 8 ochrona gleb i wod. Pytanie tylko skad sie biora inne teorie dotyczace generalnego zakazu siewu nawozow mineralnych. Dziwne to ale jednak tkwi w swiadomosci wielu.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 11:09 Wto 3 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopłaty bezpośrednie obetną po kontroli z crossa, a z RŚ oczywiście windykacja, zasięgam języka w temacie i okazuje się, iż mit jest głęboko zakorzeniony w rozwiązaniach legislacyjnych, ale na poziomie UE (dotyczących RŚ), które to mogą być różnie interpretowane, a tyczą się nie tyle rozsiewania nawozów lecz wznawianiu zabiegów agrotechnicznych w ogóle
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 11:07 Nie 1 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
idzie o to skąd wziął się mit o zakazie rozsiewania nawozów mineralnych przed 1 marca, jeśli ktoś w ARiMR jeszcze się z tym zgadza to już wielka zagadka, podobnie jak rozszerzanie tego ograniczenia na programy rolnośrodowiskowe, czy to ograniczenie występuje w jakimkolwiek pakiecie poza 8 (pomijając łąki i ptaki oczywiście)?

Mit się bierze stąd, że ktoś gdzięś coś usłyszał o nawozach, ale nie dosłyszał, że chodzi o naturalne, a że jest to coś chwytliwego (bo w końcu znów nam coś Unia zakazuje) to się to powtarza, bo przecież wiemy, że dla przęciętnego rolnika zakaz stosowania nawozów naturalnych w teminie 01.12 - 28.02 jest przepisem absolutnie martwym i nic nie wnoszącym. Bo 99% gospodarstw nigdy tego nie robiło w tym terminie.
Kolejną bajką są rzekome restrykcje wynikające z tego o zabieraniu dopłat. Ostatnio spytałem jedną osobę jakie to zabiorą mi dopłaty jeśli posieje przed 1.03. Okazało się, że bezpośrednie Shocked . A jest zupełnie inaczej, skoro gospodarstwo np gospodaruje w ramach pakietu 8 i łamie jego założenia to oczywistym jest, że zabraniu podlegać będą dopłaty rolnośrodowiskowe (ale uwaga również wstecz, które zostały wypłacone w latach poprzednich).

Jeśli chodzi o ograniczenie to oprócz pakietu 8 występuje ono na pewno na OSN-ach, a także (aczkolwiek nie interesowalem się tym szczególnie, ale prawdopodobnie tak jest) na róznego rodzaju obszarach chronionych typu Natura 2000, jakies parki krajobrazowe itd(to należałoby jeszcze sprawdzić).
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 10:00 Nie 1 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idzie o to skąd wziął się mit o zakazie rozsiewania nawozów mineralnych przed 1 marca, jeśli ktoś w ARiMR jeszcze się z tym zgadza to już wielka zagadka, podobnie jak rozszerzanie tego ograniczenia na programy rolnośrodowiskowe, czy to ograniczenie występuje w jakimkolwiek pakiecie poza 8 (pomijając łąki i ptaki oczywiście)?
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 22:56 Sob 28 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze chłopy nie wpadajcie w skrajnosci, chodzi o nawozy naturalne i sztuczne. Jakby sie kto uczepił to i saletra jest naturalna, bo przechodzi z powietrza do granulki z pomocą kopaliny jaką jest gaz.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:38 Sob 28 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:

Otóż mój doradca twierdzi to co i ja twierdziłem, że siać nawozy mineralne przed 1 marca można.

rozmawiałem ostatnio z pracownikiem ARiMR, który twierdzi, że kopaliny to nawozy naturalne, natomiast nawozem organicznym jest każdy związek organiczny, nawet jeśli jest nawozem sztucznym i zasadniczo ma racje, s. 25
http://sybilla.iung.pulawy.pl/wydawnictwa/Pliki/pdfPIB/zesz2.pdf
co prawda nawozy mineralne są w dalszej części tekstu sklasyfikowane jako nieorganiczne
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:43 Wto 24 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
chyba podniosłem ciśnienie na forum co niektórym.radze dowiedzieć sie wiecej od doradcow rolnośrodowiskowych

Ponawiam swoją prośbę o podwójne przemyślenie kolejnych postów zanim następną głupotę się chlapnie i wprowadzi być może jakiegoś forumowicza w błąd, swoimi małymi bzdurkami i tym co Ci się wydaje. Będę wdzięczny jeśli choć w części zastosujesz się Kolego (choć nie wiem czy to właściwy zwrot) do tej małej prośby bo jak wiemy moderator tu nie zagląda. Myślę, że poczujesz sie odrobinę zobowiązany z tego względu, że ja do Twej małej prośbeńki się zastosowałem i skonsultowałem z moim (a może nie tylko moim?) doradcą w kwestii rolnictwa zrównoważonego (które szczególnie powinno mnie interesować bo przecież twierdzisz, że je mam - a Ty się nie mylisz hę?).
Otóż mój doradca twierdzi to co i ja twierdziłem, że siać nawozy mineralne przed 1 marca można.
Jednak zawsze można powiedzieć, że doradca się myli, dlatego też specjalnie dla Ciebie (możesz czuć się szczególnie wyróżniony) napisałem do wojewódzkich oddziałów ARiMR, abyś teraz wszystkim napotkanym ludziom mógł mówić to co i ja mówiłem, że siać można przed 1 marca i na potwierdzenie tego mam pisemną odpowiedź z 2 odrębnych regionalnych oddziałów.
Chyba teraz powinienem napisać: men2face jak się nie znasz to Ty nie kozacz?

Tak więć następnym razem ciśnienia nie podnoś Confused bo mimo dość młodego wieku staram się dbać o zdrowie Wink
PS. Przepraszam, że złamałem dane słowo o braku odpowiedzi zanim się przedstawisz. Od teraz jednak postaram się być bardziej konsekwentny.

PS2. Więc jeśli ktoś chce to się nie bać tylko siać nawet na zrównoważonym. Jeśli ktoś by miał jeszcze wątpliwości mogę na PW wysłać odpowiedzi z ARiMR w tym temacie bo wrzucanie na ogólnym jest raczej nie na miejscu, bez zgody osób odpisujących.
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 12:17 Wto 24 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pólnoc od poznania z kolei juz zboża ruszyły jeczmien ozimy szczególnie, nowe pędy rosną, widać to dobrze, bo stare żółte... Natomiast jeczmien nie wiem jak u Was u mnie naliczyłem 12 pędów z jednej roślny, także nie ma sie co spieszyć z nawozem.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:21 Pon 23 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
W dniu dzisiejszym nie zauważyłem najmniejszych śladów ruszenia wegetacji , na polach pomiędzy Wrocławiem, a Kłodzkiem . Rzepaki jak i zboża w letargu , a ich kondycja słaba lub max. srednia.

No południowo-zachodnia wielkopolska podobnie. Nawet pszenice dostały ładnie po liściach. Kolor pozmieniały na brązowo - czerwony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
men2face

PostWysłany: 21:36 Nie 22 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba podniosłem ciśnienie na forum co niektórym.radze dowiedzieć sie wiecej od doradcow rolnośrodowiskowych
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 21:20 Nie 22 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym nie zauważyłem najmniejszych śladów ruszenia wegetacji , na polach pomiędzy Wrocławiem, a Kłodzkiem . Rzepaki jak i zboża w letargu , a ich kondycja słaba lub max. srednia.
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 16:37 Nie 22 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face proponuje mniej się interesować kto co ma a jeśli już interesować to dokładnie, żeby nie pisać głupot na całą Polskę o osobach, które wydaje się, że się zna. Kozaczeniem raczej nazwałbym pisanie o innych osobach na forum ogólnym spod nic nie znaczącego nicka. Dla mnie to taka dziecinada nie przystająca dorosłemu (tak sądzę) człowiekowi. Jeśli jak twierdzisz znasz mnie i wyciągasz na forum moje prywatne jakieś rzeczy (które wydają Ci się prawdziwe) to się przedstaw o czym kiedyś Ci pisałem w PW wtedy będziemy mogli kontynuować rozmowe na forum ogólnym i wymieniać się doświadczeniami. W przeciwnym razie nie odpowiadam.

Aby nie odbiegać od wątku to w kwestii różnych programów rolnośrodowiskowych, na stronie ARiMR można znaleźć także informacje na temat wymogów poszczególnych prgramów także w kwestii stosowania nawozów. W każdym razie nie każdy pakiet oznacza zakaz wjazdu na pole przed 1 marca.
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 21:41 Sob 21 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzesiu o ile wiem masz rolnictwo zrównoważone wiec nie badz taki kozak
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:50 Sob 21 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:
Widzę kolego że nie nadążasz za przebiegiem pogody ? uważam że podanie azotu marzec kwiecień to już nie za wiele pomoże . Może powtórzyć się przebieg pogody z tamtego roku i to lutowe podanie azotu było bardzo potrzebne rzepakowi,osobiście już wysiałem pierwszą dawkę na swoje rzepaki.

kolego odpowiadam na Twój post ale nie obrażaj sie bo nie tylko o Twoja wypowiedz chodzi

skoro Azot nie pomaca w marcu kwietniu to moze siać cała dawke przed siewem rzepaku ozimego Very Happy Very Happy Very Happy

Kodeks Zwykłej Dobrej praktyki rolniczej m in z Akademi rolniczej w Wrocławiu jednoznacznie wskazuje od kiedy nie wolno stosować do kiedy nawozów mineralnych i organicznych .osobiście tez uważam to za durnotę ale panowie gdzie byliście jak to ogłaszali ?

ja nie miałem większego pojęcia 20 lat temu o nawozach nawożeniu kompleksach sorpcyjnych ,zależności temperatury na straty azotu i jeszcze kilka niuansów

Pisze terminy z notatek 1 dawka wiosenna 250kg siarczan Azotu 17 marca
1 kwietnia 200kg saletry
18 kwietnia 150saletry plus 150 mocznika 2 razy jezdzilem i odzielnie siałem
wkurzony bylem bo mocno wytałowałem rzepak
ja nigdy lepszego rzepaku od tamego nie mialem
plon miałem wyższy ale łan rzepaku nigdy nawet wygladem sie do tametego nie zblizył Very Happy
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 18:10 Sob 21 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
"gregorfik"
Ile soli wysiałeś na/h. Ja dziś siarke wysiałem.

roznie od 100 do 130kg 60% soli

men2face jakimi terminami ? czy też jestes zwolennikiem starej legendy mówiącej, że Pan Mietek słyszał od Pana Waldka, że Pan Stachu był na szkoleniu ze swoim sąsiadem Krzychem i ten Krzychu a w zasadzie syn Krzycha który też był tam z kolegą słyszał, że na OSN-ach albo na ONW (bo to mówią, że to to samo) nie można zbyt wiele robić np orać pryskać a nawet w laczkach chodzić przed 1 marca więc na pewno nawozów siać też nie można. W sumie to generalnie nic nie można robić i za wszystko zaabierają dopłaty. A wiec skoro tak robią na ONW a może na OSN? Rolling Eyes w każdym razie nie ważne bo na pewno gdzies tak robią to pewnie jeśli jeszcze nie robią to na pewno zaczną robić tak również na obszarze poza w/w więc po co ryzykować ? Lepiej siać po 1 marca i mieć spokój a najlepiej to po 15marca, żeby to już nikt nie miał wątpliwości kiedy było siane.

Tak to u nas generalnie wygląda Confused (men2face nie bądź zły, bo to bezpośrednio do Ciebie nie było tylko ogólnie do tego jaki pogląd panuje na temat nawozów przed 1 marca)

A tak na poważnie już zupełnie, choć sądze, że wiele osób i tak pewnie będzie się upierać przy swoim:

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/aktualnosci/rzepaki-trzeba-juz-nawozic-azotem,49362.html

Jakby kto mówił, że tam się nie znają to jeszcze:
http://www.arimr.gov.pl/kontrole-beneficjentow/kontrole-cross-compliance/minimalne-wymogi-dotyczace-stosowania-nawozow-i-srodkow-ochrony-roslin-wraz-z-liczba-punktow-jaka-przypisuje-sie-kazdej-stwierdzonej-niezgodnosci.html

Skanów ksiązeczki z dobrymi praktykami już nie będę wklejał, bo myśle, że to powinno starczyć.
A więc generalnie można stosować przed 1 marca bo nie ma twardego przepisu mówiacego, że nie można choć są wyjątki od tej zasady oczywiście i sytuacje w których robić tego nie wolno.
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 12:49 Sob 21 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"gregorfik"
Ile soli wysiałeś na/h. Ja dziś siarke wysiałem.
Powrót do góry
men2face

PostWysłany: 21:18 Pią 20 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegorzu a co z terminami nie boisz sie zyczliwych?
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 19:34 Pią 20 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sól dziś wysiana jak tylko będą przymrozki bez czekania do 1 marca będzie siana polifoska i saletra
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 363, 364, 365  Następny
Strona 3 z 365

Skocz do: