Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam class roland 44s i spoko maszynka ale mam chęć na coś takiego jak ty piszesz wziąść na spo po nowym roku a tą sprzedać

 

niedaleko mnie kupił prase class nową za 93000 nie wiem czy netto czy brutto

 

Jak byli u mnie na naprawie gwarancyjnej od korbanka to mówili że jak w prasie z MPS nastawili ciśnienie na maksa to MF 4270 110 km taki jak ja posiadam umarł z nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co sądzicie o prasie JD 550 pasowa zmiennokomorowa? Jaką tu jest szerokość beli, bo wysokość do 180cm? A może prasa Z-230 (bardzo tanie prasy), czym to się różni od prasy JD 550?

 

pozdr.

 

/edit

Aha i jak z częściami do tych pras???

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to kup JD bo Polskie nie były najlepsze i lubiły się spalić. To lepiej kup jakiś wynalazek stałokomorowy na łanćuchy lub na wałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego stałokomorowy??? Ja myśle, że jednak zdecyduje się na JD 550

 

pasowa, zmiennokomorowa.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już to kup JD bo Polskie nie były najlepsze i lubiły się spalić. To lepiej kup jakiś wynalazek stałokomorowy na łanćuchy lub na wałki.
Co to znaczy spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem, ktorys walek pracuje z ogromna predoscia, lozyska sie szybko zuzywaja, a jak zaczna trzec (gdy sie popsuja) to prasa sie zapala

 

Mi tez odradzano wlasnie ta prase z tegoz powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dokładnie Ci wyjaśnił dlaczego się palą. Co do JD to nie wiem czy to u nich też możliwe.

Dlaczego stałokomorowe bo mają dłuższą żywotniść i łancuchy mniej się wyjeżdzają. Natomiast co do pasów to nie wiem jak to chodzi u mnie w okolicy wszyscy pozbyli się ich już jakiś czas temu. Królują Sipmy ale już coraz więcej pojawia się Classów 44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle na ile bel wystarczy 1 kłębek sznurka, zakładając bele 120X120??? Jak przy owijaniu na 1 sznurek i na 2 sznurki? Jak lepjej???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Zależy ile owinięć ustawisz ja z kłębka 2000m robie 24-25 balotów 120x120 Pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość grubo owijasz. Ja jak owijałem 160x120 to z 2000 m wychodziło w nocy nawet 35 balotów. No ale kilka razy na życzenie klienta owijałem na maxa to z 2000m sznurka zrobiłem 20 balotów. Wydaje mi się że 2000m sznurka powinno wystarczyć na ponad 25 balotów.

Dalaczego: koszt jak u mnie za taki sznurek chcą 25 zł to wychodzi złtówka za balota a siatka wychodzi 1,5 zł. To już dużej różnicy w cenie nie ma a siatką szybciej się owija to może dużo się nie pomylę jak napiszę że to 0,5 zł może kosztować paliwo które spali ciągnik w czasie owijania. A ile czasu sie zaoszczędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma w przypadku 2 sznurków? Proporcjonalnie tak samo? Jak tu z czasem owijania?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno: gdzie można tanio kupicz części do pras pasowych: spinki, pasy itp? Wiem, że w serwisie JD spinka na jedną strone to koszt 27-28zł, odcinek pasa 180cm - 408zł. Może jest jakiś sposób by pasy zastąpić innymi, może od czegoś pasują? Spinki słyszałem, że już za 16zł można kupić, nie wiem tylko na jedną czy na 2 strony!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w balotowaniu 120x120 kłebek 2000m starcza na około 35-40 sztuk, owijam tak samo słome i sianokiszonke i jest ok. w tym roku przetestowałem jak bedzie szo na tym cienkim sznurku od snopowiazałki ma 2000m ale jest o połowe cieńszy i ku mojemu zaskoczeniu jest oki zadna belka nie rozleciała sie w transporcie, zaden sznurek nie pękł, a zbijam bardzo mocno.

 

W tamtym roku robiłem jednemu gostkowi słome tym cienszym i tez było oki. Dlatego w tym roku postanowiłem sprawdzic w sianokiszonce. a oszczednosc spora bo kłębek kosztuje 15zł a nie 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dość grubo owijasz. Ja jak owijałem 160x120 to z 2000 m wychodziło w nocy nawet 35 balotów. No ale kilka razy na życzenie klienta owijałem na maxa to z 2000m sznurka zrobiłem 20 balotów. Wydaje mi się że 2000m sznurka powinno wystarczyć na ponad 25 balotów.

Dalaczego: koszt jak u mnie za taki sznurek chcą 25 zł to wychodzi złtówka za balota a siatka wychodzi 1,5 zł. To już dużej różnicy w cenie nie ma a siatką szybciej się owija to może dużo się nie pomylę jak napiszę że to 0,5 zł może kosztować paliwo które spali ciągnik w czasie owijania. A ile czasu sie zaoszczędzi.

 

@Grześ taniej jak 1,5 wychodzi siatka przynajmniej mnie

 

Będe miał iralndzką siatke 2700 m za 370 zł u korbanka byłem i opryginalnego classa sprzedadzą mi po 16 gr za metr czyli po tyle co defalin

 

Ja teraz owijam poniżej 2 obrotów i nie widzę sensu robienia sznurkiem wydajność jest nie porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Defalin kupiłem po 15 gr za metr. A ta irlandzka to gdzie ją można dostać i masz jakieś dane o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 300 dałęś za 2000 m defalin

 

Niedaleko lublina można tą irlandzką kupić jak będe już miał w domu to napisze co ona jest warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja zawsze używam ten cieńki od snopowiązałki owijam mocniej żeby bloty sie nie rozwalały podczas transportu i skladowania.

Pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uruchamiałem rolanta 44s na siatkę u wujaszka. Wszystko zagrało tylko nóż nie chciał odciąć siatki taktże pierwszy wyglądał jak mumia. Ale w końcu zadziałał coś nie było ustawione tak jak trzeba. Pytanie do ilu nabijacie baloty w tej prasie bo wujaszek już na początku żółtego owijał wydawały mi się trochę luźne wychodziły. Z drogiej strony pyrkał z nią 360 to pewnie jak by wiecej nabił to by stanął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 44 s nabijam ponad 200 atm czyli na czerwone i 360 mi ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że d John Deere są sześciokątne łożyska??? gdzie takie póżniej kupić????

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję części zamiennych do prasy kostkującej Massey Ferguson typ 15-8 oraz Katalogu części zamiennych (może być ksero, skany).

Moze znajdę u kogoś pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam z Bieszczad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda że d John Deere są sześciokątne łożyska??? gdzie takie póżniej kupić????

 

pozdr.

A wierzycie w cuda i może te łożyska mają "kwadratowe kulki" wewnątrz. Co najwyżej są to obudowy w których jakoś się obracają kulki albo plastykowe panewki. Albo te piasty trzeba jakoś rozebrać a tam są zwykłe okrągłe łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda że d John Deere są sześciokątne łożyska??? gdzie takie póżniej kupić????

 

pozdr.

 

 

Fantazje mam również!!! ale w tym wypadku nie, może źle sformułowałem pytanie!

Rzeczywiście jest łożysko na sześciokątnym wałku! Wszystko niby tak samo jednak ten sześciokątny otwór, jasny gwint!!! Może by tak wałki przetoczyć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...