Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

do tomek: jakbyś zdjał pokrywę z serwa to możesz jeszcze zlikwidować luz na przekładni są tam 2 podkładki jedna gruba i druga cienka.wyjmij którąś ja wyjąłem tą grubszą i było ok

 

/edit1- Czw Cze 15 19:06:31

zresztą ades to napisał

 

/edit2 - Czw Cze 15 19:10:29

zwróć uwagę na sworzeń w przedniej osi może za duże luzy już są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że są oferowane nowe MTZ 82 z Białorusi importowane przez Litwę Nowy sprzęt nie różniący się specjalnie od Pronara 82 S kosztuje z vatem jakieś 62 tys. zł Cena jak najbardziej zachęcająca ale co z resztą. Może ktoś orientuje się czy to nie jakiś zabawkowy ciapek

Daj sobie spokój z MTZ-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miłem mtz z 82 roku.poza zużyciem paliwa nic więcej mi się w nim nie podobało.hydrulika to porażka.jak założyłem nową pompę polską mocniejszą (co sobie żałować) i tłok od nowych mtz-ów to przy uprawowo-siewnym tłok tyłem wyleciał,MTZ to traktor pełen niespodzianek i przecieków. u mnie w okolicy dużo tego sprzętu niektórzy podchodzą tak: wiadro oleju do hydrauliki, wiadro wody do chłodnicy, pól beczki opalu i cały dzień poorasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MTZ 82 z 1994r jak od razu wszystko popoprawiać pouszczelniać (nowy i poprawiać niestety) to może być dobry traktor na małe gospodarstwo (jak się trafi dobry egzemplarz) u mnie nic nie cieknie (po poprawkach) chodź wszystko jest spocone i oblepione kurzem ledwo podnoszę pług 3 skibowy, (ale podnosi) cóż z tego jak podczas jazdy przednie koła tracą kontakt z ziemią a na uwrociach oglądam niebo, mimo że mam 200kg przed przednią osią Jak dla mnie to jedynie przełączanie biegów doprowadza do szału najbardziej podczas orki pługiem obrotowym na krótkim kawałku.

MTZ 82 to mały lekki tani traktor mimo swego wyglądu (3700kg) często oczekuje się zbyt wiele od tej małej masy i niskiej ceny (agregat uprawowo siewny 3m, pług obrotowy 4 dwie przyczepy 8t to nie do tego traktora)

 

PS

Do tego traktor powinni gratis dodawać porządne ochraniacze słuchu ja sobie kupiłem i jest super.

 

Prawie super chyba kupie większy (nie MTZ czy Pronar))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mała, ale ważna wskazówka- jak zlikwidować luz układu kierowniczego przy MTZ?- można założyć dużą ale słabą sprężyne, zahaczając ją z jednej strony za wąs zwroynicy(tam gdzie końcówka drążka), a drugim końcem do otworu od bolca , gdzie reguluje sie szerokość przedniej osi, cały czas trzyma usztywniony układ kier. a nic ciężej sie nie kręci, a jadąc szosą można jedną ręką swobodnie trzymać kierownice i nie trzeba nią "machać" w lewo i prawo. Spróbujcie. A sprężyna może być np. od zaczepu przyczepy, długa, ale nie za mocna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mtz jeździłem w słuchawkach takich jak chłopaki z robót drogowych mają. to dobry traktor jak mu się podczepia te same sprzęty co do 60.na gosp do 20ha idealny.Mtz nowego nawet za pół ceny bym nie brał, dosyć miałem przygód z tym ciągnikiem.a miałem go od nowego [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dobry traktor jak mu się podczepia te same sprzęty co do 60.na gosp do 20ha idealny.

Ja bym powiedział (tak było u mnie miałem C360) MTZ to dobry traktor jak mu się podczepia te same sprzęty, z którymi C360 ledwo lub już nie daje rady na gospodarstwo do 20ha idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza to była jazda mtz z przyczepom 18t 3 osiową ludzie mrugali światłami trąbili i po rowach jechali, a rusek cała drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy standardowym MTZ 82 można siać biernym agregatem uprawowo-siewnym z Poznaniakiem 2,7m czy ktoś tak robi? Tylko bez, podpuchy bo jak zaczepiłem pług obrotowy 4 skibowy to nawet z domu nie wyjechałem a na forum piszą, że takim orzą Zetorem 7211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ-em ciągnie agregat bierny z poznaniakiem mój sąsiad, rusek radzi sobie doskonale, a czwórka obrotowy to też nie problem, sam taki ciągałem MTZ-em jak jeszcze go miałem, ale na równym polu, z podnoszeniem nie było problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taką byczą czwórkę, 3+1x42cm, że jak próbowałem podnieść to przód ciągnika podniosło i tyle było na szczęście 3+1 ale i tak niebo często oglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dociąż sobie ten przód, ja w zaczep przedni wkładałem belke zaczepową od T-25, i na nią wkładałem tylne obciążniki (talerze) od 4011, 6 szt.i przód czasem tylko się lekko podrywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy standardowym MTZ 82 można siać biernym agregatem uprawowo-siewnym z Poznaniakiem 2,7m czy ktoś tak robi? Tylko bez, podpuchy bo jak zaczepiłem pług obrotowy 4 skibowy to nawet z domu nie wyjechałem a na forum piszą, że takim orzą Zetorem 7211

przy czymś takim tłok mi wyleciał z mtz chociaż 60ha posiałem a później beret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy standardowym MTZ 82 można siać biernym agregatem uprawowo-siewnym z Poznaniakiem 2,7m czy ktoś tak robi?
ja sieję , tylko agregat i agregat to może się dużo różnić , a podnośnik chodzi na granicach wytrzymałości i przód trzeba dociążyć . mam belarusa 892 i agregat U-772 z Kutna na wałkach strunowych ( nie polecam ) . na przód zrobiłem tak jakby skrzynkę w którą można kłaść kamienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ogółem z 80 ha posiałem od 2000 r. cały agregat z siewnikiem ( ma hydropak ) i nasionami może waży do 1500 kg , musiałem przesunąć wieszaki w otworach ciegien bo nie dawał rady podnieść . traktor ma obecnie 600 mth , cóż ziemi niedużo i lekka a trzy ciągniki . hydraulika specjalnie nie leci ( nie podkręcany zawór ). ten mój traktor jak ktoś nie zorientowany to zwykły mtz tylko ma silnik z TS 90 km , i na szczęście szerokie kapcie z tyłu 18,4-34 . Standardowy udźwig 3000 kg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy standardowym MTZ 82 można siać biernym agregatem uprawowo-siewnym z Poznaniakiem 2,7m czy ktoś tak robi?:evil:

Spokojnie nie widze problemu! Sąsiad ma MTZ bez przedniego napędu sam z pomoca zawodowego spawacza złożył agregat bierny siewny o którym mu sie nawet wczesniej nie sniło! Pojechał do Agromy porobił troche zdjeć potem jeszcze swoje przeróbki i udoskonalenia i agregat stoi!

A jest to nie byle co jak uprawił pod rzepak to był po nim puszek zero grudy:

na samym przodzie ma wał rurowy do ugniatania nastepnie 4-rzedowy kultywator, potem podwójny wałek strunowy i na końcu włuka nastepnie na specjalnie zamocowanum TUZ hydraulicznie podnoszony poznaniak 2,7m całosc jest oczywiscie na kołach (jedna oś) Pozdro (Do dzieła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki ale ten agregat o którym piszesz to chyba półzawieszany , jeśli tak to wtedy nie ma problemu z udźwigiem traktora ( a w MTZ to problem ) bo chodzi na kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh spoko nie zrozumiałem zapytanka bo kolega uczesniej pytal ogolnie czy da rade siać

A ten agregat to oczywiscie pół zawieszany bo całosc ma prawie 6m dłudosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój agregat też był wasnej produkcji, 3 rzędy sprężyn, pełen wał, bez hydropaku, całość miała ok. 1200-1300kg bez ziarna w siewniku.niestety trzeba było się rozstać z mtz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyciekiem oleju z kolektora wydechowego pewien mechanik mi mowil ze to moze byc przyczyna wytarcia pierscieni ale ja uwazam ze to nie jest to bo przez odme nie wydostaje sie olej wypowiedzcie sie co ewentualnie powinienem zrobic i jaki to bedzie koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ja kupiłem MTZ-a, też były wycieki z kolektora wydechowego, ale mój "żarł" olej, 5 litrów na cały dzień roboty, odpalał super, a po rozebraniu okazało się że pierścieni olejowych już prawie nie ma, wymieniłem wszystko-tłoki, cylindry, pierścienie, wału nie ruszałem, bo ciśnienie było dobre, a rysów nie było i panewki nie były nawet liźnięte. Po naprawie zaczęły się problemy z odpalaniem, nie mógł "przerzucić" kompresji- jak młotem w kowadło, ale kupiłem szybkobieżny rozrusznik i było ok. Koszt remontu- tylko części, bo robota moja, ok 1000 z- bez rozrusznika oczywiście. Więc jeśli nie bierze ci oleju, to nie wina pierścieni, sprawdż wtryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju to on mi nie bierze ale rozruch w temp. po nizej zera to tylko hol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...