Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ze mam mysjke podpietą do grzenikow i tak nagrzewam wode:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sojowy ma liczbę cetanową 38,5, rzepakowy 49 a napęd 50.ciekawe jak z mocą, na rzepakowym jeździłem jest ok i fajny zapach, a sojowy jak tanio kupię to wypróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu jest po 2,19 ale jak jest w promocji bo tak to po 2,7 zł tyle co w tłoczarniach. Za 2,35 u mnie jest olej sojowy taki do paszy i pewnie trzebabyłoby go puścić przez jakieś filtry. A kto się boi oleju w silniku to ja mówię że Desel ten gościu co wynalazł ten typ silnika też rozpoczynał na oleju i nafcie bo jeszcze nie robili napędu. U mnie ekoterm(orewnżadka) kosztuje 2,52 a oświadczenie to piszę na jakąś zmarłą duszę albo na kościół - dogadałem się z księdzem że mogę pisać bo w kościele mamy ogrzewanie na opał. A bez oświadczeń to wożą po 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas gościu jeden wozi opałowy do domu, od 100 litrów, po 2,90, a z hurtowni przywożą od 500 litrów, po 2,50, a pow 1000 l. 2,40, ale oświadczenie trzeba pisać i wylegitymować się dowodem osobistym i dowodem zakupu urządzenia grzewczego zasilanego olejem opałowym!!! -paranoja, ale za to cena dobra. A jeśli chodzi o ten olej, który dodaje się do paszy, to też na nim sąsiad jeżdzi, ale jest problem, żeby większą ilość nabyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma miec sprawe, bo dodatkowo hurtownia wpisała na jego oswiadczene 6000l, a brał mniej. Głupi (słowo zostało usunięte) podał swoje dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwijacie temat, który jest sprzeczny z obowiazujacymi przepisami skarbowymi i nie dziwcie się jak pewnego pięknego dnia pracownik izby skarbowej poprosi administratora forum o podanie kilku IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to za takie wykroczenie jest mandat 500 zł + zapłata akcyzy za opał w zbiorniku. Bo nikt nie udowodni rolnikowi ryczałtowemu że on jeździ na opale od kilku lat czy pierwszy raz zatankował i miał "szczęście". Co innego vatowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kontroli w gospodarstwie nie będzie przecież tego raczej się nie kupuje w małych ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze możesz powiedzieć że ktoś tam ma ci załatwić jakąś nagrzewnice na opał i coś nie może jej przywieźć a ty już kupiłeś opał. A jak masz w beczkach czy innych pojemnikach to to nie jest zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś z was ma jakiś pomysł na usprawnienie ścinacza zielonek Orkan. Chodzi dokładnie o to, żeby lepiej kopiował teren i pzy każdej nierówności nie ciął od razu tony ziemi . Sczególnie teraz kiedy jest sucho i jest bardzo mała trawa, trzeba ciąć nisko, żeby w ogóle coś ściąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorób koło podporowe pod zaczep, a zaczep na belkę do ciągnika i będzie kopiować teren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

żniwa coraz bliżej (...) macie jakieś pomysły na niższą temperaturę w kombajnie zbozowym (w kabinie oczywiście).

swego czasu miałem zamontowany wentylator (samochodowy) ale przestał działać. ruch powietrza był taki duży, że aż czapka z głowy prawie spadała. wolałbym zamiast wiatru trochę zbić temperaturę.

na allegro znalazłem takie coć:

http://www.allegro.pl/item113225548__ekologiczna_klimatyzacja_nowosc_3_w_1_.html

http://www.allegro.pl/item113935988_super_hit_mini_klimatyzacja_12v_230v_rewelacja_.html

 

wiem, że za 50 czy 100zł rewelacji nie będzie, ale czy w jakimś stopniu poprawiłoby to komfort pracy w kombajnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie nie schłodzisz powietrza w kabinie za dużo go i ta woda szybciej się nagrzeje w kabinie niż zadziała ta klimatyzacja. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem się do kupna tych urządzeń, ale to chyba wyrzucone pieniądze, w moim kombajnie For. 512, mam oryginalne nadmuchy w kabinie i ważne, żeby filtry pyłowe były czyste, to jest elegancki nawiew czystego powietrza, ale zamierzam kupić używaną klimatyzacje od jakiegoś auta, np. spotkałem na allegro od Matiza, za 350 zł, kompletną, wystarczy zamontować sprężarke na silniku, chłodnice, skraplacz, dopasować rurki, a ta instalacja chodzi na freonie chyba R-134, a on jest dość tani, wchodzi go ok. 1.5 kg, a mam znajomego instalatora urządzeń chłodniczych, to za pare groszy by mi te klime uruchomił i wtedy to jest komfort, co, nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiążesz załączanie sprężarki, w Matizie sprzęgło jest na 12V, a w E-512 instalacja na 24V. U mnie w E-514 weszło prawie 3 kg R-134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w moim 512 wyprowadzone wyjście 12V, z jednego akumulatora, do zasilania radia, CB i ładowarki komórki, ale założe przetwornice z 24V na 12V od jakiejś ciężarówy, bo wtedy równo się aku. prowadzą.

 

/edit - Nie Lip 9 22:57:45

A ty masz w 514 oryginalną klime, czy zakładałeś od czegoś, a apropo instalacji klimy, to nie powiedziane, że będzie od matiza, tylko jak szukałem, to wydała mi się odpowiednia, ze względu na cene i "młody wiek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ci przetrornik pociągnij kabel z jednego akumlatora(+) tego co jest podłączonego do masy i masz 12V. A nabicie klimy to koszt koło 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...