Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Za tyle nie kupisz klimy tylko ją nabijesz freonem. Nawet za 350 to jest okazja bo w tej cenie chodzą same sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co śądzicie o takim pomyśle?

Mam cyklopa i jak długo nim pracuje np 5 godzin lub dłużej olej nagrzewa sie do takiej temperatury ze staje sie rzadki jak woda i wszystko wolniej reaguje i pomyślałem zeby zrobić chłodnice

np podłączyć taką jak jest w ursusach ta co chłodzi olej w skrzyni na powrocie do zbiornika i dać na nią wentylator taki z samochody na 12V podłączyc do ciągnika i gra tylko czy to pomoże choc troche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim olejem zalany ten Cyklop?Bo jak LUX-em to zmiń na Hydrol.Warto sprawdzić zawór redukcyjny (ten na ramie przy pompie) ,u mnie wyrobił się tłoczek ,ale wystarczyło docisnąć sprężynę i dosłownie pękają przewody ,takie ciśnienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie jest w normie udźwig też niby ma 600 kg udźwigu a 800 tez bez problemy szybko podnosi olej to hydrol tylko jak ma te 70-80 stopni to troche traci na "szybkości" i mysle ze chłodniejszy olej lepiej wszystko chroni no i lepiej zachowuje swoje właściwości tak mi sie wydaje

a po całym dniu to już jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż takiego przerzucasz całymi dniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami siano kiszonke

A od 3dni gline (kopie staw ) jak mu zwiększyc siłe zaciskania łychy? bo jak podniose ciśnienie to pewnie przewody wywalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszasz mnie, taniej by Ciebie wyszło wynajęcie koparki.

 

Pozatym dobijasz jedynie sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś przespawać cały mechanizm zamykania łyżki a to nie takie proste i tłok musiałby być dłuższy.najprościej będzie dospawać po 2-3 groty do każdej łyżki, będzie miała lżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopanie cyklopem to najgorsze co w zyciu robilem :0 Może w pisaku to jeszcze jako tako sie kopie, ale w glinie to dobijanie sprzetu tak jak pisał kolega zaraz beddziesz musiał wymieniac sworznie w mechanizmie łyzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej pompę uszczelniacze na tłokach i ramię jak przypadkiem zrobią się dwa, a sworznie i łyżka to na złom się będzie nadawać.do kopania stawu jak już z takich sprzętów to tylko unhz 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie (chodzi mi o tego UNHZ-750 wykorzystanego do kopania) przecież to dalej, jak sama nazwa wskazuje ładowacz, zgodzę się z biały2005, że do piasku to chyba nawet każdy ładowacz wyjątkowo moze być wykorzystany do kopania.

 

Tak przy okazji znacie jakiś tani sposób, aby pozbyć sie obrotnicy w UNHZ-750, a może da się ją jakoś zregenerować. Poradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma unhz ale w przeszłości gdy byłem w posiadaniu takiego wynalazku jak nujn to odłączyłem ją zupełnie i na wężach do samej góry pociągnąłem wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja - lepiej wynajać koparke 70 zł / h łyzka 1 m3 i zapierda.la jak wsciekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zobaczyć ile masz tam kanałów u mnie były tylko trzy i jeden szedł na trójniku.koszt węża i ewentualnie redukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kopać to tylko moim Mikrusem (Waryński)-żaden Troll czy inny Cyklop nie podskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój Mikrus to coś a'la Troll 350 ale moim zdaniem o niebo lepiej przemyślany (oprócz wysuwanego ramienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyklop żyje częste smarowanie i jest ok

wszystko gra a to kopanie to są tylko poprawki po koparce i wywalanie luźnej gliny no i okazało sie że choć powoli to cyklop nieźle daje sobie rade ale w mokrej glinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy wie ktos moze jak przerobic najtaniej i najszybciej a zarazem zeby wszystko dzialalo OK wyjscie hydrauliki w zetorze 8011. tzn chodzi mi o to ze ma tylko 1 - wyjscie i 1 - wejscie od hydrauliki w tym ciagniku, chce kupic prase rolujaca i sa mi potrzebne 2 - wyjscia (jedno wyjscie z ciagnika do otwierania komory a drugie do regulacji podbieraka) i 1 -wejscie. Wie ktos moze czy wogole da sie cos takiego zrobic?? i czy to wogole dziala??? jesli tak to jak to zrobic?? ile takie zalozenie dodatkowego wyjscia hydrauliki w ciagniku moze kosztowac??

 

dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum chłopaki pisali o tym problemie, dodatkowy rozdzielacz chyba trzeba podłączyć do tego wyścia które masz, ale poszukaj, chyba w temacie o prasach to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie.Czy do układu kierowniczego z orbitrolem potrzebny jest dodatkowy zawór przelewowy czy też jest on wewnętrznie zabezpieczony przed przeciążeniem?Jak to jest z wydajnością orbitrolu ,i jaka musi być minimalna jego wydajność do kół ciągnika bez napędu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to pomiędzy orbitrolem a tłokiem od kierowania nie ma żadnego zaworu. Podobnie też pewnie jest w całym układzie pompa daje olej do orbitrola ten albo daje na tłok jak kręcisz albo puszcza do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze orbitrol ma sam w sobie zawor plus dławik na utrzymywanie podcisnienia a zawor napewno przepuszcza olej jak nie krecisz kierownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki potrzebny do sterowania kół 7,5/16 ,ten co mam to tzw. setka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...