Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:14 Czw 30 Paź 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 334, 335, 336  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marbar

PostWysłany: 07:12 Sro 30 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak u Was z białkiem i resztą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malkolm2

PostWysłany: 21:41 Wto 29 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś zacząłem żniwa , u mnie coś około 7,5 ton z ha tak średnio
a u ojca 4,5,
bez rewelacji będzie w tym roku
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 07:08 Wto 29 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na ścierniska stosuję zazwyczaj niewielką dawkę wapna,
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:51 Pon 28 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku pod zimową orkę /02 październik/ rozsiałem eksperymentalnie ok 100kg mocznika/ ha. Po żniwach była tylko talerzówka 1x, CaMg, dużo słomy. Buraki teraz rosną jak na drożdżach mimo że trochę poskąpiłem nawozu na wiosnę... Efekt jak dla mnie super.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 21:00 Pon 28 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołączam się do pytania, jak w praktyce ściernisko potraktować azotem (mocznikiem) oprysk czy rozrzutnik nawozu jeśli oprysk to jakie proporcje.
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 20:55 Pon 28 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz w tym roku kosiłem zboze z szarpaczem słomy . Poradzcie mi koledzy co lepiej zrobic psypac to mocznikiem czy moze rozpuscic mocznik i opryskac opryskiwaczem?
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 09:49 Sob 26 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perz można załatwić raz na wiele lat bez problemu, za to z miotłą zaczyna być coraz gorzej, u mnie nie działa Huzar, Atlantis lub działa tylko częściowo: Glean+ Legato, Lancet, Puma. Pomimo tego plon w tym roku przyzwoity, jak na razie koszona 22.07 ponad 5t/ha przy kosztach bieżących 1500/ha vs zeszłoroczne <4t. Kiedyś miałem tak że w trakcie 2 tygodni deszczu dojrzała i zaczęła porastać, ale w tym roku nic takiego się nie dzieje.
Powrót do góry
andrzej3560

PostWysłany: 21:19 Pią 25 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak wy uprawiacie tą pszenice że macie problemy z perzem?A ja w ogóle nie orzę i nie mam tych problemów, jeszcze nigdy nie pryskałem zboża przed omłotem. Z tego co wiem to ziarno najpierw musi dojrzeć, uschnąć a następnie pod wpływem deszczu może dopiero porosnąć. Według mnie ziarno niedojrzałe nie porasta.
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 23:42 Nie 13 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzalem dzisiaj i na razie nie porasta nawet to co leży na ziemi, chaciaż u mnie to szczęśliwie tylko ze 2% Jeszcze dzień ze słońcem i bedzie w porządku, lżej się będzie omłacać jak trochę przegnije Smile Ziemia za to nasiąknięta jak gąbka, aż buraki uwiędły miejscami chyba od tej wilgoci ??
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 12:19 Nie 13 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
nic nie da desykacja, pszenica może i nie porośnie, ale opadania i tak nie będzie ,
zresztą u nas i tak sama paszówka rośnie, straszne porażenie, ale dużo zależy od odmiany

kurcze , no to lipa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
malkolm2

PostWysłany: 06:56 Nie 13 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie da desykacja, pszenica może i nie porośnie, ale opadania i tak nie będzie ,
zresztą u nas i tak sama paszówka rośnie, straszne porażenie, ale dużo zależy od odmiany
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 18:28 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Ze względu na główny kierunek przepływu soków w starym perzu niszczenie go w zbożu daje dużo lepsze efekty niż niszczenie młodego w rżysku. Nie zgodzę się jednak że trzeba to robić 14 dni przed zbiorem. Ja robię 7 dni przed zbiorem, daje najtańszy glifosat w dawce 3l/ha + As 1l/ha, wody tylko 140l/ha więc stężenie jest spore. Po 5 dniach już widać zmianę koloru perzu co oznacza że glifosat dotarł do korzeni i rośliny zamierają więc można kosić, nie musi całkiem uschnąć. Poza tym zboże pryskane 14 dni przed zbiorem będzie słabo kiełkować ze względu na zawartość glifosatu w ziarniaku, jak już jest prawie dojrzałe tj. 7 dni przed zbiorem nie wchłania już substancji do ziarniaka i kiełkowanie jest prawidłowe, sprawdziłem. Poza tym zbyt wczesne stosowanie glifosatu obniża plon.
reasumując lepiej trochę później niż za wcześnie.

Po ostatnich nawałnicach mam pszenicę jak zwałowaną . boję się ze może porastać . czy desykacja zabezpieczyłaby ja przed porastaniem? jeśli tak to kiedy to zrobić , w jakiej fazie?
Powrót do góry
anton

PostWysłany: 18:25 Sob 12 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="szopen72"]Ze względu na główny kierunek przepływu soków w starym perzu niszczenie go w zbożu daje dużo lepsze efekty niż niszczenie młodego w rżysku. Nie zgodzę się jednak że trzeba to robić 14 dni przed zbiorem. Ja robię 7 dni przed zbiorem, daje najtańszy glifosat w dawce 3l/ha + As 1l/ha, wody tylko 140l/ha więc stężenie jest spore. Po 5 dniach już widać zmianę koloru perzu co oznacza że glifosat dotarł do korzeni i rośliny zamierają więc można kosić, nie musi całkiem uschnąć. Poza tym zboże pryskane 14 dni przed zbiorem będzie słabo kiełkować ze względu na zawartość glifosatu w ziarniaku, jak już jest prawie dojrzałe tj. 7 dni przed zbiorem nie wchłania już substancji do ziarniaka i kiełkowanie jest prawidłowe, sprawdziłem. Poza tym zbyt wczesne stosowanie glifosatu obniża plon.
reasumując lepiej trochę później niż za wcześnie. Po ostatnich nawałnicach mam pszenice jak zwałowaną. boję się ze będzie porastać. Żeby temu zapobiec można zdesykować ją ?
jeśli tak to kiedy , w jakiej fazie ? żeby zabezpieczyć ja przed porastaniem?
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:40 Wto 8 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszenica jest zdrowa.nie wytrzymała duzych opadów deszczu.pomimo wysiewu w normie mocno sie pokrzewiła jesienią i jest duza obsada kłosów na m2 około 900 szt
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 06:18 Wto 8 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że były dane środki z górnej półki to nie wszystko czy były dane zapobiegawczo czy gdy choroba się już ujawniła,większość z nas stosuje oprysk gdy widzi już zmiany chorobowe,a to już za późno, łamliwość podstawy źdźbła zaczyna już atakować jesienią (zboże po zbożu), a pryskamy dopiero wiosną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sławek2209

PostWysłany: 04:58 Wto 8 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S-Piotr napisał:
sławek2209 napisał:
u mnie z 30 % pszenicy stoi.skracałem dwukrotnie ccc z medaxem i medax na lisc podflagowy.azotu poszło 150 kg.stanowisko po rzepaku.szlag człowieka trafia ze pomimo dawania regulatorów zboze padło mimo ze nie było wysokie.wysiew tez był w normie ponizej 180 kg

A może to nie wina skracania a słabej ochrony lub słabego zaprawiania (łamliwość podstawy źdźbła )
Capalo,Adexar i Osiris był dawany .zaprawiana była scenikiem
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 22:18 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak leje się z nieba to tylko jak same kłosy są może nie wylegnac Wink
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 21:50 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogatka nie kwalifikat po rzepaku i tylko na 200 kg Saletrzaku 27%N wiosną jednorazowo, 0.9 l ccc, bez odżywek 1x duett ultra na flagowy i tez w kilku procentach wyległa, a plon zapowiada się spokojnie na 5-6 ton. Może warto wrócić do starych zwyczajów zamiast iść w koszty ....
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:28 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie skagen z kwalifikatu zaprawiony dobrą zaprawą przy skracaniu modus 0,3 + antywylegacz, i na liść podflagowy 0,5 cerone leży w 50%
askalon przy nawożeniu o 30 kg N na ha większym stoi
wszystko zależy od odmiany
Powrót do góry
S-Piotr

PostWysłany: 21:19 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
u mnie z 30 % pszenicy stoi.skracałem dwukrotnie ccc z medaxem i medax na lisc podflagowy.azotu poszło 150 kg.stanowisko po rzepaku.szlag człowieka trafia ze pomimo dawania regulatorów zboze padło mimo ze nie było wysokie.wysiew tez był w normie ponizej 180 kg

A może to nie wina skracania a słabej ochrony lub słabego zaprawiania (łamliwość podstawy źdźbła )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
INFOZA

PostWysłany: 20:36 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pszenica jak na razie stoi. Stanowisko po rzepaku 170kgN skracana
Optimus 0,5l+Antywylegacz płynny 1l w fazie 1 kolanka.
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 20:11 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
darko136

PostWysłany: 12:00 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety po opadach z wiatrem położyło mi część pszenicy. Szczególne na jednym kawałku poległo prawie 2/3 powierzchni. Jak myślicie co mogło być powodem? grzyb? Ciekawe czy coś z niej jeszcze będzie? ziarno chyba w fazie dojrzałości mlecznej.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 20:20 Sob 5 Lip 2014    Temat postu: Oprysk na chabra Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie miałem tyle chabra co w tym roku wyskoczył w pszenicy na górce kolega kosił dzisiaj jęczmień i zjechał bo chaber zapychał mu nie byłem na jego polu nie wiem ile tego było ale musi pryskać , też dawno nie byłem na moim polu ale aby ułatwić zbiór też opryskałbym tylko jakim środkiem co załatwi chaber w tym stadium bo jest sporo środków z randap podobnych
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:53 Pią 4 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Ze względu na główny kierunek przepływu soków w starym perzu niszczenie go w zbożu daje dużo lepsze efekty niż niszczenie młodego w rżysku. Nie zgodzę się jednak że trzeba to robić 14 dni przed zbiorem. Ja robię 7 dni przed zbiorem, daje najtańszy glifosat w dawce 3l/ha + As 1l/ha, wody tylko 140l/ha więc stężenie jest spore. Po 5 dniach już widać zmianę koloru perzu co oznacza że glifosat dotarł do korzeni i rośliny zamierają więc można kosić, nie musi całkiem uschnąć. Poza tym zboże pryskane 14 dni przed zbiorem będzie słabo kiełkować ze względu na zawartość glifosatu w ziarniaku, jak już jest prawie dojrzałe tj. 7 dni przed zbiorem nie wchłania już substancji do ziarniaka i kiełkowanie jest prawidłowe, sprawdziłem. Poza tym zbyt wczesne stosowanie glifosatu obniża plon.
reasumując lepiej trochę później niż za wcześnie.

Skoro tak przetestowałeś i jest ok to spoko. Wink Ja jednak widzę jak wygladają te pola młócone po 7 dniach w latach następnych i ja takich nie chciałbym mieć Rolling Eyes .

Jest jeszcze jedna sprawa to własnie rózne glifosaty jak ktos sie boi, że zmniejszy plon to polecam Transenergy wychodzi nie wiele drożej a kosić można spokojnie po 7-8dniach i perz padnie na pewno9 też tak robiłem). Teraz jest jeszcze ten nowy roundup max czy jakoś tak i tam piszą, że bodajże po 1 dniu perz można niszczyć mechanicznie i padnie, bo tak szybko jest transportowany do korzeni.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 334, 335, 336  Następny
Strona 6 z 336

Skocz do: