Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:39 Czw 18 Wrz 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 332, 333, 334  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anton

PostWysłany: 05:54 Czw 5 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon87 napisał:
zalozmy ze to septorioza
czy infekcja w fazie gdy pszenica jest po kwitnieniu, ma jeszcze wplyw na plon?na wielkosc plonu, jakosc mnie nie interesuje

ma i to duży, liść flagowy i podflagowy odpowiada za rpodukcję 60-65% plonu ziarna, jak choroba zje liść to nie będzie asymilacji i z ziarniaka zostaje poślad
na farmer.pl jest duży artykuł o ochronie górnych liści zbóż
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
szymon87

PostWysłany: 21:56 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalozmy ze to septorioza
czy infekcja w fazie gdy pszenica jest po kwitnieniu, ma jeszcze wplyw na plon?na wielkosc plonu, jakosc mnie nie interesuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
flamenko

PostWysłany: 20:14 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie to bendzie septorioza
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 20:14 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob zabieg na kłos.najlepiej osiris,prosaro lub mieszanina tebukonazolu z epoksykonazolem
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 19:18 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie pszenica prykana 4 maja segurisem 1 l na ha
dzis patrze ze sama koncoweczka liscia flagowego jest zolta , a po przyjrzeniu sie widac brazowe plamy , kropki. czy to grzyb zaczyna atakowac??
warto czyms teraz to prysnac czy to juz szkody nie narobi? pszenica jest wykloszona, konczy kwitnienie
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 05:41 Sro 4 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszeniczki zaje... takich jeszcze nie miałem w okolicy to dużo wylegnięć z powodu nadmiaru wody, mam inny problem przytulia ponad łan wyłazi pszenica kwitnie, myślicie że jak przekwitnie to starane albo jakiś zamiennik ?, część poprawek na flagowy robiłem po dniu chwast padł,
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 17:49 Wto 3 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Zabiegi ochronne nie opóźniają żniw, to choroby je przyśpieszają.]
Dobrze powiedziane.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:27 Pon 2 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było podobnie, ojciec twierdził że trzeba siać ponad 200kg/ha, teraz stwierdził że jak posiałem 170kg/ha po burakach to za gęsto, ale ja obsiewam prawie wszytko nasionami CA z hodowli, na plony nie narzekam. Zabiegi ochronne nie opóźniają żniw, to choroby je przyśpieszają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
maroLEK

PostWysłany: 06:58 Nie 1 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 +/-1 naliczyłem pięter, ale w ubiegłych latach z tego parametru nic sie nie dało wywróżyć. A co do siewu ...osa... to tato od 40 lat sieje koło 300 kg/ha i wcześno bo kiedyś sąsiad siał 400 i podobno miał najlepsze plony, nie przetłumaczysz. Plony z paru lat 3.5 - 6t. Co prawda niekwalifikowany materiał 3-5 odsiew.
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 00:29 Nie 1 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile pieter maja wasze pszenice?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:56 Sob 31 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maroLEK napisał:
Czy Falcon zastosowany 21.05. na liść flagowy/początek kłoszenia może opóźnić zbiór? Pytam bo nigdy nie stosowałem fungicydów w tej fazie i żniwa były razem z rzepakowymi lub czasem wyprzedzały /Bogatka siana 9 - 11 września 280kg/ha/

Po co tyle siłałeś? Powinno ci to było starczyć na 2ha a nie na jeden. Jakie dotychczas plony osiągałeś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
INFOZA

PostWysłany: 18:44 Sob 31 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
Panowie co sądzicie o środku MENARA na t3? I czy jest sens dawać siarczan przy takiej suszy Question (deszcz nie padał już bardzo dawno)

Na około pada a w mojej okolicy zaledwie parę kropel i zimno Mad A TERAZ ZNÓW NADAJĄ UPAŁ Mad
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 21:53 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
Panowie co sądzicie o środku MENARA na t3? I czy jest sens dawać siarczan przy takiej suszy Question (deszcz nie padał już bardzo dawno)

Jak to nie padał deszcz u Ciebie .Cały czas trąbią ,że na Mazowszu leje ,to jak jest ?.A co do siarczanu ,to w czasie suszy też kiedyś zastosowałem na pszenicę jarą łącznie z mocznikiem i ekolistem .Powiem Tobie ,że susza zrobiła swoje i ten oprysk zaszkodził ,bo pszenica nie mogła się wykłosić .A co do grzybówki ,to nie znam jej ,ale najważniejszy jest aspekt zysków i strat czy warto topić kasę .Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
INFOZA

PostWysłany: 18:31 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 11:53 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
wszelkie odżywki (głownie mocznik i siarczan magnezu) "poprawiają transport" substancji w roślinie, więc końcówki mógł przypalić nawet fungicyd

odnośnie do strobiluryn, to zarówno one, jak również późna dawka azotu powodują opóźnienie zamierania liści dolnego piętra, w których zgromadzone są aminokwasy i dopiero po ich obumarciu następuje zwiększone przemieszczanie aminokwasów do ziarna, stąd opóźnienie naturalnego dojrzewania wpływa negatywnie na tworzenie się ziarna i gromadzenie w nim białka

kissmy... z całym szacunkiem pokaż mi kolego jakieś fachowe, naukowe opracowanie na poparcie twoich teorii odnośnie strobi... Wiesz człowiek całe swoje życie się czegoś uczy, a i tak umrze w niewiedzy. Jakieś parę miesięcy temu byłem na szkoleniu i w śród zaproszonych gości było parę autorytetów z dziedziny rolnictwa i ochrony roślin i właśnie o zastosowaniu strobi... oraz wpływie na roślinę wypowiadano się w całkiem odmienny sposób niż przedstawiłeś to w poście powyżej... (odniesiono się do tego że przy zastosowaniu strobi... wpływa wręcz na poprawę wyrównania ziarna oraz na zawartość glutenu....... o liczbie opadania nie będę wspominał bo to raczej zależy w dużym stopniu od warunków pogodowych podczas dojrzewania ziarna)
Powrót do góry
darko136

PostWysłany: 11:13 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. A czy takie przypalenie może mieć wpływ na plon lub jakośc ziarna?
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 09:52 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszelkie odżywki (głownie mocznik i siarczan magnezu) "poprawiają transport" substancji w roślinie, więc końcówki mógł przypalić nawet fungicyd

odnośnie do strobiluryn, to zarówno one, jak również późna dawka azotu powodują opóźnienie zamierania liści dolnego piętra, w których zgromadzone są aminokwasy i dopiero po ich obumarciu następuje zwiększone przemieszczanie aminokwasów do ziarna, stąd opóźnienie naturalnego dojrzewania wpływa negatywnie na tworzenie się ziarna i gromadzenie w nim białka
Powrót do góry
darko136

PostWysłany: 07:19 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Tydzień temu przed początkiem kłoszenia pojechałem na grzybka + odrzywka + 6% mocznik(zostało mi więc dodałem) i po kilku dniach zauważyłem przypalone końcówki liści. Co mogło być powodem fungicyd czy mocznik?
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:51 Pią 30 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malkolm2 napisał:
a opóźnienie terminu zbioru możesz opłacić słabszą liczbą opadania.
ja strobiluryny na t3 już nie zastosuję

Kolego oświeć mnie dlaczego twierdzisz że opóźnienie terminu zbioru może spowodować słabszy opad? (co twój post miał wnieść pożytecznego w temat?)
I jeszcze jedna sprawa.... tak wg. Ciebie i tak na prosty chłopski rozum powiedz mi o ile tak (+ -) dni przedłuża się ta wegetacja roślin potraktowanych strobiluryną? Żebyś mnie kolego źle nie zrozumiał, nie mam zamiaru wdawać się w jakieś niepotrzebne spory, ale takie stwierdzenia jakie sam wysuwasz muszą mieć jakieś logiczne teoretyczne i praktyczne poparcie.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:05 Czw 29 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest Waszym zdaniem bezpieczna dawka strobiluryny na T3? czy spadek liczby opadania wynikał z opóźnionego zbioru czy z faktu opóźnienia wykorzystania zielonych jeszcze "tkanek" przez kłos?
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 07:16 Czw 29 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Falcon zastosowany 21.05. na liść flagowy/początek kłoszenia może opóźnić zbiór? Pytam bo nigdy nie stosowałem fungicydów w tej fazie i żniwa były razem z rzepakowymi lub czasem wyprzedzały /Bogatka siana 9 - 11 września 280kg/ha/
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:28 Wto 27 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a opóźnienie terminu zbioru możesz opłacić słabszą liczbą opadania.
ja strobiluryny na t3 już nie zastosuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
flamenko

PostWysłany: 19:52 Wto 27 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dawce 0,5l amistaru pszeniczka bendzie piekna zielona . tym samym mocno opuznisz termin zbioru.
Powrót do góry
bartark75

PostWysłany: 19:10 Wto 27 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie, dość ładna pszenica (Julius), brana przez rdze, wychodzi kłos (już gdzieś połowa), do tej pory jeden zabieg T1, dis znow pada i pewnie jutro tez a wiec zabiegi jakos kolo soboty poniedziałku. Mam już kupiony duet ultra, znalazłem zamiennik amistaru (jay), może dodać w dawkach: 0,6 duett + 0,5 amistar (jay). Boje się ze to jedyny zabieg jaki wykonam.
Sprawa druga to: znalazłem jakiś ok. 0,5 ha w mojej pszenicy opisanej powyżej przytulie, staranne nigdzie w okolicach nie ma, czy mozan na wychodzący do połowie kłos mustang?tesc (stary rolnik twierdzie ze tak)
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 11:00 Wto 27 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, moja legenda ma 12 pieterek , to duzo , malo? jak oceniacie? ile z tego moze byc ziaren w klosie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 332, 333, 334  Następny
Strona 6 z 334

Skocz do: