Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:57 Sob 25 Paź 2014

Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 333, 334, 335  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maroLEK

PostWysłany: 21:50 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogatka nie kwalifikat po rzepaku i tylko na 200 kg Saletrzaku 27%N wiosną jednorazowo, 0.9 l ccc, bez odżywek 1x duett ultra na flagowy i tez w kilku procentach wyległa, a plon zapowiada się spokojnie na 5-6 ton. Może warto wrócić do starych zwyczajów zamiast iść w koszty ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malkolm2

PostWysłany: 21:28 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie skagen z kwalifikatu zaprawiony dobrą zaprawą przy skracaniu modus 0,3 + antywylegacz, i na liść podflagowy 0,5 cerone leży w 50%
askalon przy nawożeniu o 30 kg N na ha większym stoi
wszystko zależy od odmiany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
S-Piotr

PostWysłany: 21:19 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
u mnie z 30 % pszenicy stoi.skracałem dwukrotnie ccc z medaxem i medax na lisc podflagowy.azotu poszło 150 kg.stanowisko po rzepaku.szlag człowieka trafia ze pomimo dawania regulatorów zboze padło mimo ze nie było wysokie.wysiew tez był w normie ponizej 180 kg

A może to nie wina skracania a słabej ochrony lub słabego zaprawiania (łamliwość podstawy źdźbła )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
INFOZA

PostWysłany: 20:36 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie pszenica jak na razie stoi. Stanowisko po rzepaku 170kgN skracana
Optimus 0,5l+Antywylegacz płynny 1l w fazie 1 kolanka.
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 20:11 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie z 30 % pszenicy stoi.skracałem dwukrotnie ccc z medaxem i medax na lisc podflagowy.azotu poszło 150 kg.stanowisko po rzepaku.szlag człowieka trafia ze pomimo dawania regulatorów zboze padło mimo ze nie było wysokie.wysiew tez był w normie ponizej 180 kg
Powrót do góry
darko136

PostWysłany: 12:00 Pon 7 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety po opadach z wiatrem położyło mi część pszenicy. Szczególne na jednym kawałku poległo prawie 2/3 powierzchni. Jak myślicie co mogło być powodem? grzyb? Ciekawe czy coś z niej jeszcze będzie? ziarno chyba w fazie dojrzałości mlecznej.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 20:20 Sob 5 Lip 2014    Temat postu: Oprysk na chabra Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie miałem tyle chabra co w tym roku wyskoczył w pszenicy na górce kolega kosił dzisiaj jęczmień i zjechał bo chaber zapychał mu nie byłem na jego polu nie wiem ile tego było ale musi pryskać , też dawno nie byłem na moim polu ale aby ułatwić zbiór też opryskałbym tylko jakim środkiem co załatwi chaber w tym stadium bo jest sporo środków z randap podobnych
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:53 Pią 4 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
Ze względu na główny kierunek przepływu soków w starym perzu niszczenie go w zbożu daje dużo lepsze efekty niż niszczenie młodego w rżysku. Nie zgodzę się jednak że trzeba to robić 14 dni przed zbiorem. Ja robię 7 dni przed zbiorem, daje najtańszy glifosat w dawce 3l/ha + As 1l/ha, wody tylko 140l/ha więc stężenie jest spore. Po 5 dniach już widać zmianę koloru perzu co oznacza że glifosat dotarł do korzeni i rośliny zamierają więc można kosić, nie musi całkiem uschnąć. Poza tym zboże pryskane 14 dni przed zbiorem będzie słabo kiełkować ze względu na zawartość glifosatu w ziarniaku, jak już jest prawie dojrzałe tj. 7 dni przed zbiorem nie wchłania już substancji do ziarniaka i kiełkowanie jest prawidłowe, sprawdziłem. Poza tym zbyt wczesne stosowanie glifosatu obniża plon.
reasumując lepiej trochę później niż za wcześnie.

Skoro tak przetestowałeś i jest ok to spoko. Wink Ja jednak widzę jak wygladają te pola młócone po 7 dniach w latach następnych i ja takich nie chciałbym mieć Rolling Eyes .

Jest jeszcze jedna sprawa to własnie rózne glifosaty jak ktos sie boi, że zmniejszy plon to polecam Transenergy wychodzi nie wiele drożej a kosić można spokojnie po 7-8dniach i perz padnie na pewno9 też tak robiłem). Teraz jest jeszcze ten nowy roundup max czy jakoś tak i tam piszą, że bodajże po 1 dniu perz można niszczyć mechanicznie i padnie, bo tak szybko jest transportowany do korzeni.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 09:03 Wto 1 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomass12345 napisał:
szymon87 napisał:
witam, duzo obcniza plon perz w pszenicy? bo wyskoczylo tego dziadostwa sporo
po zniwach oplaca sie to roundapem pryskac jak zamierzam siac rzepak? boje sie ze oprysk roundapem nie zdaze z siewem

Kolego jeśli masz porobione ścieżki technologiczne to lepiej i taniej wyjdzie Ci zastosowanie czegoś z Glifosatem przed żniwami zanim wjedziesz kombajnem. Policz koszty... 20l bańka MadrigalU 360SL kosztuje 265 zł i starcza to na jakieś 6 ha czyli 44 zł z małym haczykiem (i pole masz czyste) natomiast stosując Targę ,supero lub labradora musisz się liczyć z kosztami od 80-150 zł/ha (dochodzi do tego obawa o możliwość uszkodzenia roślin rzepaku)

Rzepaku nie uszkodzi tylko że nawet jak posieje i wszystko wyjdzie to może się okazać że perz przerzedzi rzepak. Przyspieszając zabieg w rzepaku też może nie podziałać. Najracjonalniej pojechać w zbożu i je wypchnąć.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 10:46 Pon 30 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze względu na główny kierunek przepływu soków w starym perzu niszczenie go w zbożu daje dużo lepsze efekty niż niszczenie młodego w rżysku. Nie zgodzę się jednak że trzeba to robić 14 dni przed zbiorem. Ja robię 7 dni przed zbiorem, daje najtańszy glifosat w dawce 3l/ha + As 1l/ha, wody tylko 140l/ha więc stężenie jest spore. Po 5 dniach już widać zmianę koloru perzu co oznacza że glifosat dotarł do korzeni i rośliny zamierają więc można kosić, nie musi całkiem uschnąć. Poza tym zboże pryskane 14 dni przed zbiorem będzie słabo kiełkować ze względu na zawartość glifosatu w ziarniaku, jak już jest prawie dojrzałe tj. 7 dni przed zbiorem nie wchłania już substancji do ziarniaka i kiełkowanie jest prawidłowe, sprawdziłem. Poza tym zbyt wczesne stosowanie glifosatu obniża plon.
reasumując lepiej trochę później niż za wcześnie.
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 06:35 Pon 30 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon87 napisał:
a jakby tak na sciernisko dac roundupem? po jakim czasie moge orac i siac rzepak bez obaw>?

Przyjacielu teoretycznie robiąc oprysk na ściernisko możesz zabierać się do uprawek pożniwnych po 7-10 dniach od zastosowania glifosatu ale jest małe ale... Jak zbierzesz zboże z pola to albo zostawiasz słomę albo ją zbierasz, jeśli zostawiasz to musisz liczyć się z tym że część perzy będzie "pięknie" przykryta sieczką i musisz poczekać aż ten perz przebije się przez tą sieczkę (szczególnie na uwrociach) jak zbierasz to masz czas ograniczony przez zalegającą słomę. No i najważniejsza rzecz, choćbyś nawet zebrał słomę następnego dnia po omłocie to i tak trzeba troszkę odczekać aż perz odbije i wytworzy liście abyś mógł to cholerstwo spryskać. Co do terminu podanego przez producenta że 7-10 dni po oprysku można wjechać i już coś zacząć działać na zaperzonym kawałku to każdy ma swoje zdanie i pewnie większość forumowiczów się zgodzi że lepiej i bezpieczniej dla naszej kieszeni jest odczekać te 14-21 dni do uzyskania pełnego efektu niż wchodzić na taki kawałek ze sprzętem zbyt wcześnie i następnego roku wQr...ać się że się nie odczekało bo glifosat nie dał rady zbyt silnym rozłogom perzu.
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 23:19 Nie 29 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakby tak na sciernisko dac roundupem? po jakim czasie moge orac i siac rzepak bez obaw>?
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:45 Nie 29 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tego samego zdania co tomass12345 ja własnie tak zrobilem, gdy kupiłem zaperzone pole i w rzepaku na następny rok było czyściutko, powiem więcej kawałek tego pola nie oprsykałem bo chciał załatwić sprawe w rzepaku fusilade, dałem maks dawke na perz i w miejscach gdzie było go masakrycznie dużo i tak trochę go przeżyło. Tak więc skuteczność glifosatu w pszenicy była wyższa i opcja to jest tańsza. Ważna jednak rzecz żebys nie oprsykał 7dni przed zbiorem albo jeszcze mniej, bo to nic nie da. Opryskaj ok 15-20dni przed palnowanym zbiorem pszenicy nie zaszkodzisz a perz padnie. U mnie ścieżki były zarośnięte miejscami wiec było go naprawde duzo.
Powrót do góry
tomass12345

PostWysłany: 19:01 Nie 22 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon87 napisał:
po zniwach oplaca sie to roundapem pryskac jak zamierzam siac rzepak? boje sie ze oprysk roundapem nie zdaze z siewem

Kolego jeśli masz porobione ścieżki technologiczne to lepiej i taniej wyjdzie Ci zastosowanie czegoś z Glifosatem przed żniwami zanim wjedziesz kombajnem. Policz koszty... 20l bańka MadrigalU 360SL kosztuje 265 zł i starcza to na jakieś 6 ha czyli 44 zł z małym haczykiem (i pole masz czyste) natomiast stosując Targę ,supero lub labradora musisz się liczyć z kosztami od 80-150 zł/ha (dochodzi do tego obawa o możliwość uszkodzenia roślin rzepaku)
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 19:58 Sob 21 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz po wschodach rzepaku machnąć na przykład 3 litry targi, supero itp.
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 13:37 Sob 21 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:34 Pią 20 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zazielenienie jak zazielenienie tylko jak wprowadzą ugorowanie to co wtedy za damski kutasa będziesz ugorował ziemię i w dodatku jeszcze będzie trzeba pewno to ze 2x przeryć za jedyne 800 stówek za ha
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 18:38 Pią 20 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

130 ojro dopłat podstawowych plus dodatkowa kasa jeśli zostanie spełniony wymóg zazielenienia, w sumie ok 200 ojro/ha teraz tylko pytanie jak będzie wyglądac to jeb.ne zazielenienie???
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 14:01 Pią 20 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanko (trochę nie na temat ) w Farmerze czytam iż jpo w przyszłym roku wyniosło by 130 euro a teraz mamy 219 euro czy ja to dobrze rozumiem iż dochody z dopłat diametralnie spadną ?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 06:13 Czw 19 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na piachu szybciej wymyło środek doglebowy i chaber wyrósł jako zachwaszczenie wtórne. U mnie po snajperze wyskoczyło trochę przytulii a jeszcze miesiąc temu nic nie było. Poprawiłem grodylem po konsultacjach z producentem i widzę że ładnie podziałało. Very Happy
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 00:55 Czw 19 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi w tym roku tez w kilku miejscach chabra przepuściło, śmiesznie tak troche bo zazwyczaj puszcza na cięższej, bardziej zbrylonej ziemi, a tu akurat na piachu, gdzie środek powinien być dobrze rozprowadzony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grześ

PostWysłany: 21:43 Sro 18 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpuść sobie kombajn go strawi ale od teraz będziesz go miał na wieki wieków. Pamiętaj za rok ja będziesz pryskał.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 16:44 Sro 18 Cze 2014    Temat postu: Chaber w pszenicy Odpowiedz z cytatem

Witam wyskoczył w kawałku pszenicy ozimej mały hektar chaber teraz tylko widać niebieskie kwiaty pole wygląda nieciekawie i chyba teraz żadnego oprysku nie da rady nigdy nie miałem tyle kwiatów to nie wiem co będzie w żniwa uschnie razem z pszenicą czy może w połowie lipca zrandapować aby do kombajnowania spalić go poradzicie
Powrót do góry
MONI

PostWysłany: 13:07 Nie 15 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umnie osiris też przypalił arkadie a bamberke i kranich nic sie niestało niewie co było przyczyna pryskane wtym samym czsie wieczore upałów nie było
Powrót do góry
ross1

PostWysłany: 21:20 Sro 11 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz bo nigdy nic podobnego nie trafiło i szukam przyczyny aby nie popełnić drugi raz tego samego błędu bo w uprawie błędy są zbyt kosztowne .Jak ktoś ma w tym temacie coś do powiedzenia to niech napisze.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 333, 334, 335  Następny
Strona 6 z 335

Skocz do: