Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:57 Wto 4 Sie 2015

Agrifirm
Kukurydza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 101, 102, 103  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr155

PostWysłany: 19:15 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie cena 350 -360 zł netto cena za 30% towar .Cena porażka .Może wiecie kto kupuje mokrą kuku w Kujawsko-pomorskim za wyższą cenę .Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szu

PostWysłany: 18:04 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy dobre cenik za usługi stacji chemiczno rolniczych sie zmienil i faktycznie jest teraz cena od 34 do 53 prawia za badanie boru cynku mangan zelaza i miedz a bez boru to 34 ale to jak sie nie przyznacie ze nie jest na cele nie zwiazna z osadami sciekowymi . Ale Polska to dziki kraj wiec co sie dziwić ale ....

do osadów jest jeszcze kadm fosfor ołow

Akurat jak u was tak mało padało to raczej na małej dawce Azotu kukurydza mogła by byc jeszczesz słabsza ale tam gdzie w miare regularnie pada to kto wiec czy zamiana 80 kg na 2 kg cynku by nie wyszła na dobre .
Ja ten cynk w tamtym roku widziałem ze potrafii kopa dać roślina jak by sie dawało duze dawki azotu ale tak do konca nie wiem jak to optymalnie podać narazie wiem tyle ze cynku musi być bez azotu i bez azotu to sie podaje roślina 1 dawka to do zaprawy .U nas ceny kuku bez kontraktacji do 360 maks lub 560 sucha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HOKTOR

PostWysłany: 20:18 Sro 24 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tzn na podlasiu plon qq zapowiada się całkiem nieźle tylko ta cena nie za straszna, różnie od 300-400 netto a jak u was?
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:04 Sro 24 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie badania gleby to zawartość boru, miedzi, żelaza, cynku i manganu zbadamy za 50zł
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:41 Sro 24 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w pewnych warunkach (obecny sezon w kuj-pom) ograniczone nawożenie może dać podobny albo nawet lepszy efekt, odnośnie odczynu to kukurydza jest rośliną najbardziej reagującą na zmianę pH, co nie wyklucza, iż da 12t/ha przy 80kg N i pH 4,5 u nas w tym sezonie jest odwrotnie 120kg N, pH 6 i plon 4,5t/ha
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:19 Sro 24 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy daleki jestem o uprawy kukurydzy metodami ekologicznymi ale to badania coś pokazało . ze plon przy nawożeniu 80kg/ha i 160kg N był równy a nawet był wyższy dla dawki 80kgN oczywiście ze inne składniki tez były podane zdaje tez sobie sprawę ze badanie na zawartość Zn to koszt okolo 500zł wiec te 80 kg azotu jest o wiele tańsze .

Ale czy kukurydza jest wrażliwa na ph to wątpliwa teza jakies 15 lat temu inny potentat jak sie później okazało zarobił nie leganie kolo 5mln i troche odpoczywał na utrzymaniu panstwa .Ale siał kukurydze na kazdym nie użytku w kolo w 10 wsiach a moze i wiekszej ilosci w sumie to w szczycie swojej produkcji miał moze z 300 -400ha .on nigdy nie wapnował tych poł azot głownie podawał w siarczanie amonu cała dawka w korzeń przed siewem . Pierwsze lata to sredni plon u niego mokrej to ponad 12ton . Fakt ze potem ja inni te pola przejmowali to mieli problem bo tam nic poza żytem nie chciało rosnać ale po wapnowaniu i zyto można tam bylo uprawiać wszytko jak grunt pozwalał

Ale cena faktycznie moze być ciekawa na kukurydze jest na ewgt oferta 10tys ton suchej za 560
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 18:52 Wto 23 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:

ale co myslicie o tym cynku czy da rade tak mocno obnizyć dawke azotu

owszem kukurydza potrzebuje najwięcej tego mikroskładnika, ale podstawa to pH i zbilansowanie wszystkich składników odżywczych, samym cynkiem nic nie zrobimy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:36 Wto 23 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Panowie i miłe panie mam nowego sąsiada przez miedze duzy dzierżawca a przyjeżdża na 2,7 z 11km ale co mnie tam

Kiedys jechałem kolo jego dzierzaw i patrze ze pogoga go zaskoczyła i miał problem z zwiezieniem słomy moze z 200 a moze wiecej słomy w belach lezy w polu ale to nic jeden kawałek miał jeczmien ozimy który juz chyba w połowie maja lezał ale to tak wyglądało jak by jeszcze miał problem z łamlimoscia podstawy zdzbła ale chłop uparty i musiał z 10 ha przesiać kukurydzya jeszcze kolo 20 sierpnia miała nie wiecej niz 50cm a moze mniej .A Dzis kwietnie i zawiazuje kolby Ciekawi mnie by wyda ziarno bo on produkcji zwierzecej od 15 lat nie ma kukurydza na dzis ma kolo 150 Laughing
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 21:13 Wto 16 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego kissmy...u mnie też jest susza teraz .Z tym ,że w sierpniu napadało sporo wody i kuku odskoczyła .15 sierpnia spało 60 litrów wody na metr .Ta susza utrudnia teraz prace na polu ,a ja mam gliny i za chiny nie mogę rozbić tych grup .Jutro biorę usługę wałowania specjalistycznym sprzętem .Orałem 2 tygodnie w stecz i było u mnie wilgotno .A teraz jest bardzo ciepło i nie pada .Ziemniaki przemysłówki sypią po 12 -15 ton z ha na dobrej ziemi u sąsiadów .
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:59 Wto 16 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Sad południu polski pada mocno zniwa były do 20 sierpnia ziarno najczesciej mokre koszone a jeszcze wiecej niz 50 % lezało

kukurydza ładnie wyglada ale rzepaki i tym co zabiło to jedno wielkie błotko

ale co myslicie o tym cynku czy da rade tak mocno obnizyć dawke azotu

Cena kukurydzy moze byc kolo 400 w tamtym roku tez suszyli po kosztasz jak przedsiebiorcy tak nie bede robić to rolnicy ogranicza zasiewy kukurydzy bo jest droga w uprawie a cena 400 zł za mokra to gdzieś granica oplacalnosci
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:43 Pon 15 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5-7 ton to byłaby rewelacja, okoliczne plantacje rokują 3-6t/ha, u mnie we wrześniu spadło 6 litrów i w tym tygodniu na więcej się nie zanosi, rzepaki jeszcze nie powschodziły, orka wychodzi fatalnie, uprawy bezorkowe nie wyglądają wcale lepiej - masakra większa niż w 2006 roku
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 21:11 Pon 15 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lanz buldog napisał:
400 zl/t mokrej o wilg 30%, przy obecnym kursie euro to pobożne życzenia.
Bardziej prawdopodobne jest 280-320 zł.

Kolego w moim regionie kukurydza jest bardzo słaba ,a miejscami wręcz nie istnieje z powodu suszy więc o plonach można sobie pomarzyć .Myślę ,że plony będą na poziomie 5 -7 ton będą w tym roku u nas .Moja kuku jest trochę lepsze i za cenę 320 zł ,jak piszesz nie sprzedam ziarno zakiszę i świnki zjedzą .
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:36 Nie 14 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie tak czytam i oczą nie wierze Smile Smile

możecie dać kk duzo nawozu kiedys u nas taki co kupuje zboże i sprzedaje srodki i nawozy kupił pare ha ziemie i tam magazyn zbudował moze ma 10 ornego liche pola ale tyle soli dawała na kukurydzy ze nawet w latach suchych byla zielona

Ale rewelacji w polonach nie było

ale patrzcie co oznacza cynk w kukurydzy kiedys sam na swoim garbie sie przekonałem i rozpoznałem ukryty niedobór cynku http://www.inea_00fcr.user.icpnet.pl/Fragmenta1.pdf

Jak ktoś tak posieje to niech sie pochwali czy ja pierdoły pisze czy czasem coś co moze pomóc pzdr i zycze 20 ton ziarna z ha oczywiście suchego
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 16:15 Pon 18 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś użytkuje taką suszarnię http://olx.pl/oferta/suszarnia-do-zboza-kukurydzy-rietberg-6ton-CID757-ID6ssA1.html
i może coś o niej powiedzieć?
Powrót do góry
ros1986

PostWysłany: 18:36 Nie 17 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, to bardziej zboże się opłaca siać!
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 11:23 Nie 17 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

400 zl/t mokrej o wilg 30%, przy obecnym kursie euro to pobożne życzenia.
Bardziej prawdopodobne jest 280-320 zł.
Powrót do góry
ros1986

PostWysłany: 10:31 Nie 17 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co z tego że jest wysoka. to nie jest wyznacznik plonu, urośnie wysoka a kolby będzie miała małe. a nawet jak się uda to cena zjedzie w dół tak jak ceny zbóż. jak będzie po 400zł to max i gdzie ta opłacalność?
Powrót do góry
getin6

PostWysłany: 11:35 Sob 16 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym sezonie na ziarno sieję kukurydzę LG 30.233 i LG 2244 i pomimo panującej suszy zbiory zapowiadają się nie najgorzej .Kolby są ładnie wykształcone ,a sama kukurydza też ładnie wyrosła .Na góreczkach ma około 2,5m, natomiast na niżej położonych terenach ponad 3,5 m.
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 21:37 Pią 15 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kissmy..."]największy plon daje 1 kolba, u mnie większość plantacji nie przekracza 1,5m i już zasycha (miesiąc za wcześnie) kuj-pom i wlkp plonu nie zrobią[/quote
U mnie było podobnie okolice Tucholi ,ale po deszczach trzy tygodnie temu ulewnych (dzisiaj przez cały dzień spadło 50 litrów wody na metr ) kuku zmieniła się nie do poznania .Kolby są po jednej na każdej roślinie i całkiem pokaźne ,jak na taką ogromną suszę 2 miesiące .Jestem ciekaw ,czy ten nawóz jaki zastosowałem ,a nie żałowałem czy teraz pomoże w uzyskaniu plonu ,czy zaszkodzi kukurydzy.Moja odmiana to LS Silvano -miejscami ma 3 ,4 metry i Delitop .
Powrót do góry
getin6

PostWysłany: 10:41 Pon 11 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy siał może ktoś w tym sezonie kukurydze HR Smolice Rosomak,jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się spostrzeżeniami na temat tej odmiany.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:22 Nie 10 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

największy plon daje 1 kolba, u mnie większość plantacji nie przekracza 1,5m i już zasycha (miesiąc za wcześnie) kuj-pom i wlkp plonu nie zrobią
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 20:44 Nie 10 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plony w tym roku beda wspaniale kazda kukurydza ma przynajmniej dwie kolby a spora czesc nawet 4. nigdy tego nie widzialem. to wina pogody czy co
Powrót do góry
mat_009

PostWysłany: 11:09 Czw 31 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w wypełnienie ankiety 'Ocena świadomości ekologicznej rolników w kontekście stosowania integrowanej ochrony roślin.

Ankieta jest anonimowa, a uzyskane w niej wyniki opracowane w postaci zbiorczej analizy
i ogólnych wniosków zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby publikacji naukowej.

Proszę o wskazanie jednej lub więcej odpowiedzi lub uzupełnienie pola.

Link do ankiety: http://www.interankiety.pl/interankieta/e8d9111905ed01bc7bc5c9e5f58f885d

Za udzielenie rzetelnych odpowiedzi z góry dziękuję!
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:33 Wto 29 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli gość nie ma gdzie zmagazynować to go rozumie, choć nie wiem jaka była cena wyjściowa
za 500 zł bym na pewno nie oddał
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:00 Wto 29 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odchodzą koszty zbioru , transportu , ryzyka w zamian za święty spokój i 5kzł w kieszeni Czy 400 zł za tonę mokrej jest realne, wątpię , widząc determinację rolników na skupach .
Osobiście widziałem gościa skłonnego opuścic cenę jęczmienia o 100 zł na tonie m gdyż jego wilgotność przekraczała min 13% . a tylko taki był przedmiotem skupu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 101, 102, 103  Następny
Strona 4 z 103

Skocz do: