Skocz do zawartości
center

UPRAWA TRUSKAWEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starszą plantacje truskawek i mam w niej sporo chwastów jednoliściennych macie moze pomysł jak się ich pozbyć i czy lepiej teraz jeszcze a może na wiosne ? co proponujecie? A na takie chwasty dwuliścienne chwasty dawałem Venzar ale słabo wzią... Jaki macie program ochrony truskawek? Naowżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest starsza plantacja to pora ją zlikwidować i nowa nasadzić- kilku moich sąsiadów ma truskawki i po trzecim zbiorze likwidują(pierwszego nie licze bo nie zbierają - brak opłacalności), każdy kolejny rok to tylko spadek plonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale za domem mam takie pole że nie opyla się na tym co siać i moze truskawki tam są nic innego się nie opyla tam. Tylko chce nawozić to profesjonalnie i żeby mało roboty było mam namysli np gracowania...łoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem truskawki to pryskałem tym co buraki cukrowe dodatkowo fungicydy oprysk z góry i z boków a po zbirze Pyrynex Azotop i było OK. Starsze plantacje to tylko max 4 lata zbiorów przy większym rozstawie 100x20cm Miedzy rzędami Reglone lub odcinanie pędów i Rundup ewentualnie glebogryzarka odpowiednio przystosowana na jesieni siana gorczyca na ściółkę ewentualnie słoma pod koniec kwitnienia Nawadnianie to super sprawa

Tak ogólnie to można książkę napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawożenie PK przed sadzeniem po 2-3q soli potasowej i 2-3q fosforanu obornik poplon coś na robaki a później tylko N około 50kg/ha rocznie saletra saletrzak do oprysku na grzyba można dodać mikroelementy bor magnez mocznik tak do kwitnienia. Trzy sezony pełnego owocowania kasujesz i sadzisz w nowym miejscu przy rozstawie około 80-100x20cm jak posadzisz gęściej to w trzecim roku plon już znacznie spadnie No i jeszcze usuwanie rozłogów koszenie i usuwanie liści po koszeniu i na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzeki z oborbnikiem będzie cięzka srawa... ale teraz na zime po orce dowaliłem słomy takiej z belek więc pruchnica będzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak radzić sobie ze szpakami na mojej plantacji możeczie mi jakiś pomysł podsunąć jak się z nimi rozprawić. jeszcze jedana sprawa Bratek w truskawkach czym go zwalczyc.

 

Za informacje z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak zapowiada sie u was zbiór truskawki w tym roku bo u mnie bardzo dobrze jak narazie

wymarzło tylko 10% ostatni pada conajmniej raz w tygodniu i jest niezle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie wymarzło troche wiecej ale ogólnie jest nieźle wiec licze na udany sezon a jakie są u was ceny coś juz wiecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jekies solidne przetwórnie ,które skupują truskawki i ile płacą?

Interesują mniue zakłady z wielkopolski i kujawsko pomorskiego. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy znacie jekies solidne przetwórnie ,które skupują truskawki i ile płacą?

Interesują mniue zakłady z wielkopolski i kujawsko pomorskiego. Dzieki

2,50 do 3,00zł co do solidnych firm to nie wiem czy u mnie w okolicy są takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada truskawek na hektar?

Jaką wybrać odmiane?

Po ile sadzonki?

Jak nawozić i ochraniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zastanów się jakie chcesz truskawki przemysłowe czy deserowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam starszą plantacje truskawek i mam w niej sporo chwastów jednoliściennych macie moze pomysł jak się ich pozbyć i czy lepiej teraz jeszcze a może na wiosne ? co proponujecie? A na takie chwasty dwuliścienne chwasty dawałem Venzar ale słabo wzią... Jaki macie program ochrony truskawek? Naowżenia?

 

Stosuj uzupełniająco metody mechaniczne i opryskowe wg potrzeb. Wytnij chwasty potem oprysk i folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie uprawy truskawek bez agrowłókniny zobacz tutaj, jednak w plantacje trezba trochę zainwestować ale się opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zastosowaniu Buracylu w truskawce i malinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o zastosowaniu Buracylu w truskawce i malinach?

 

 

buracyl w truskawkach to tylko na czystą glebę. troche opóźni wschody chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałabym się zapytać jak radzicie sobie z chwastami w truskawkach ,bo wiele dobrych herbicydów nie można dostać ?

czy Targę można mieszać z Goltixem albo z Lontrelem nie zaszkodzi to truskawkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie u was ceny truskawek??

u nas już zapanowała jedność wśród handlarzy i wszyscy płacą po 4 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam w tym roku 4,5 ha truskawek, wszystko "honey" najlepsza odmiana i dla praktykow i dla amatorow, szczegolnie w tym roku. U nas jest takie niewielkie zagłębie truskawkowe, jedna wieś około 200ha truskawek. Moge co nieco podpowiedziec, ale tylko na priv. Napewno nie polece laczenia herbicydow jednoliscienne i dwuliscienne, spraktykowalem na 1 ha truskawki do zbioru i nie pozbieralem... teraz to juz reaguje smiechem na to. W tej chwili przemysl placi dobrze a świeży rynek jeszcze lepiej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...