Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy kurni karze czy wy w ogóle zdajecie sobie sprawę iż gdyby nie "hieny" -handlarze padli byście z głodu natomiast supermarkety i inne wykałaczki tak by wam przetrzepali 4litery że nie wiedzielibyście w którą stronę macie patrzeć:P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ponadto iż różnica pomiędzy handlarzem a kurnikarzem jest taka iż handlarz sam sobie nie podcina skrzydeł,ściśle współpracuje z kurnikarzami i tylko wykorzystuje ich pychę i rządzę pieniądza(aktualnie jeden kurnikarz patrzy na drugiego z nadzieją ze ten sie wykruszy więc buduję i obsadza kurniki...tym samym wzajemnie koledzy kurnikarze zaciskają sobię pentelkę na szyji) -no i żeby było zabawniej za właśną pyche i nieudolność obwinia handlarzy chcąc ich niby rzekomo wyeliminować Kurnikarze myśleli że tak jak kiedyś nie mieli pieniążków na zakup starego busa do wywozu jajek tak teraz będą stawiali wille jeździli najlepszymi autami i za nic mieli innych ludzi,nawet nie handlarzy. Tak mili państwo strudzeni hodowcy zobaczcie jak to bywa że glupi handlarzyk jak to często mawiacie jest zawsze o krok przed wami,małą łyżeczką zawsze sobie uskrobie i nawet nie musi sie obawiać że sie udławi tak jak wy"kurnikarzyki" No a tersaz niestety chyba nic innego wam nie pozostało jak tylko dać wam monitor i klawiature żebyście choć troszke sie odstresowali tu na forum i chyba tylko ptrzed samymi sobą okłamywali się kim jesteście a raczej kim chcielibyście być ...No a my drodzy koledzy handlarze wiemy ile mamy płacić no i soczystych zarobków przed świątecznych bą dzieki kolegom kurnikarzom takie będą no a w świeta bawimy sie na koszt kurnikarzy,wiec do boju koledzy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezary, masz chłopie problemy, o to poważne. Pachniesz świeżym dorobkiewiczem, który manier nie zdąrzył się nauczyć. Tak - pewnie jesteś gość bo masz furę i komórę ! Wow !! zapewne wierzysz niezbicie, że rzesza ludzi pragnie być tacy jak TY?

 

Ceny po ubiegłotygodniowych lekkim topnięciu bez zmian

0 - 0,22 do 0,24

Ia - 0,19 do 0,21

Ib - 0,17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....zabolało ..Pomimo że jadę na jednym wózku razem z hodowcami. Stwierdzam z żalem że sporo prawdy jest w tym co napisał CezarCentral. To nie handlarze odpowiadają za nadwyżkę jaj w całej europie. To żądza coraz większych pieniędzy sprawiła że jaj mamy za dużo.Dziwi mnie bezwzględny atak na handlujących jajkami. Oni z tego żyją, a wielu z nas nie może przeżyć że są cwańsi i z Żuczka potrafili zrobić Mercedesa.Trzeba nauczyć się przegrywać!! Raz na wozie raz pod wozem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,już widze producenta na sklepie jak cena by była 0,28. Z waszym posejściem do klienta właściciele sklepów szybko wam podziękują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... szykuje się jazda bez trzymanki....... ale czad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten się śmieje kto się śmieje ostatni..

- już niedługo jak bumerang wrócą dobre czasy dla hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smieje sie ,z tego co kacper pisze, a nie z ceny ,ktora jeszcze nie raz bedzie wysoka i nie raz niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla was handlarzy cena jajka jaka by nie była zawsze jest wysoka chcielibyscie zebysmy wam jajka po kosztach oddawali czyli przy dzisiejszych cenach paszy pradu wytłaczanek itp itd to jest koszt 17 groszy a wy krzyczycie ze jeszcze mamy za wysokie ceny zobaczcie po ile wy sprzedajecie jajko np od producenta jajko kupicie po 16 a sprzedacie po 30 czysty zysk i jeszcze wam zawioza towar na miejsce . czyli na 1 jajku np zarabiacie 14 gr a hodowca dopłaca do tego wy handlarze jestescie hieny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy hodowcy, dopóki nie zmniejszymy pogłowia tj. nie zdamy starych kur między innymi kurę przepierzoną o lepszej cenie jaj można tylko pomarzyć. Na dzień dzisiejszy, gdy byśmy wszyscy ubili tą kurę, co mamy ubić, to i tak przez okres dwóch miesięcy nie ma, co liczyć na dużą podwyżkę cen, tyle jest wszelkiego rodzaju zapasu jaj.

- smutne lecz prawdziwe..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to ,że kury można zdać w dobrej cenie, praktycznie z dnia na dzień. Zastanawiające!!. Czyżby cena jaj była na tyle opłacalna że niema komu oddać kury?? Co będzie kiedy wszyscy będą chcieli zdawać naraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Producenci Kacper i Jestcenaniemaceny - trochę mi ubliżacie nazywając mnie i wielu innych hienami , ale niech Wam będzie. Pisząc ,że mamy zarobek prawie 100 % dajecie baardzo , baardzo krzywy obraz statystycznego handlowca - jeszcze przez takie wpisy ktoś się napali na handel jajem i po paru miesiącach będzie kolejny bankrut z "WIELKIEGO NIEDOSZŁEGO HURTOWNIKA". I najważniejsza kwestia kol. Kacper zaczynając rozwozić po sklepach - po pierwsze ,żeby zdobyć rynek -musisz sam zaniżać cenę - czyli sprzedawać na sklepy w cenach do hurtu - musisz robic tak dłuuugo , żeby szlag trafił konkurencję - czyli realnie dokładasz do interesu - swój tranport , ludzi , czas wolny , energię - i jak już będziesz "detalował" to właśnie staniesz się jednym z nas. Tak ,żeby Ci się nie wydawało , że będziesz producentem - musisz mieć UMYSŁ HANDLOWCA , czyli faktycznie się nim stać. Inaczej , lepszy handlowiec wywali Cię z rynku - bądź pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Kol. Kacper - pamiętaj ,że nie jeden zacięty handlarz wywalił z punktu niejednego producenta - bo producent też głupi nie jest i nie będzie się pieprzył sprzedając parę skrzynek przez X miesięcy w cenie hurtowej -jak bez problemu w tej cenie może sprzedać np. 18 palet - i nikt mu nie zrzędzi za uszami - a to ,że dużo stłuczek , a to ,że niedowaga , że brudne , że wilgotne wytłoczki itd , itp. Wysyła taki Biznesmen producent transport i ma do czynienia z kilkoma hurtownikami , dostaje gotówkę od ręki i cześć. A taki hurtownik klientów ma kilkuset - czyli X razy więcej rozmów z Klientami - a to wierz mi Kacper czasami cholernie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci kol. Kacper ,że gdybym ja był producentem - to też robiłbym tak jak moi dostawcy - musiałbym być ostatnim idiotą żeby brudzić się rozwożeniem i użeraniem się z ludźmi. Ja handlarz 7 dni w tygodniu 24 na dobę żyję swoją pracą - dlatego jestem na tym rynku. Moi dostawcy pracują od 7 do 14 , 15 , mają czas żeby gdzieś wyjechać i pod wzgl. majątku do pięt im nie dorastam. - więc patrząc na to nie zazdroszczę im , - bo im się to należy - ale uważam ,że To Ja jestem Murzynem od czarnej roboty. Uwierz mi - bo piszę tak jak czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupi po 0,14 a sprzeda po 0,30 to z jednego robi ponad dwa. Czy to nie cuda??? Tak to tylko Jezus potrafił !! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol Wielki Kogut nie nazwałem nikogo hieną nie przyklejaj mnie do innych,a co do prowadzenia hodowli to nie masz pojęcia jaki to czas i stres , ale to nie miejsce na tłumaczenie kto produkuje to wie że osiem godzin jak piszesz to cała praca hodowcy,co do rad odnośnie handlu to dziękuje każdy robi jak uważa aby w tym naszym systemie nie zbankrutować, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo mamy kilku nowych zakompleksionych zawistnych na forum typu."Cezar Central ) Wiesz co czlowieczku musisz byc bardzo falszywy skoro handlujesz jajami czyli masz kontakt z producentem i co ??? Tez tak do niego mowisz okazujesz swoja niechec ?? Odpowiedz sobie sam... Brzydze sie takimi podludzmi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...