Skocz do zawartości
tony

Bliźniaki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie warto w to zainwestować? Jak się sprawdzają na podmokłym terenie? Zakładać na jedną oś czy na dwie(4x4)? Jeśli ktoś użytkował lub użytkuje ciągniki na bliźniakach to niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przy 360 przez podmokłe przejedziesz ale jak przegniesz i na bliźniakach usiądziesz to tylko pozostaje ze 100m liny i 6 do wyciągnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie warto w to zainwestować?

Po co zaraz inwestować? Nie wystarczą stare zużyte opony? Zakłada się je na felgi jednym rantem i dociska dopompowując powietrza w koło, są lepsze niż bliźniaki, bo rozkładają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie warto w to zainwestować?

Po co zaraz inwestować? Nie wystarczą stare zużyte opony? Zakłada się je na felgi jednym rantem i dociska dopompowując powietrza w koło, są lepsze niż bliźniaki, bo rozkładają się.

 

 

jest to bardzo dobry sposób spokałem sie z tym jak miał kolo na 60 tak załozone

mój wujek załozył kiedyś bliźniaki do zetora 7211 i kultywatorował tam gdzie co roku było mokro przejechał bez zadnego problemu (a jak próbował bez bliżniaków to zawsze stanął) więc zawsze warto mieć dodatkowe koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol świetny pomysł! a ja już kombinowałem jak robić łączenie na podwójne felgi

A dobre będą stare opony diagonalne czy lepiej radialne? Ma to w ogóle znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowizorka, moze na 10 hektarów i do 360 zda egzamin ale do wiekszych ciagników musza juz byc dobre sprzegi ..........

 

rada - nie kupuj polskich wynalazków, mam przy mf 255 i szkoda gadac.

przy duzym ursusie miałem grasdorffA MD+ warto dać pare groszy wiecej, a w zamian dostajesz porzadny sprzet

 

inna sprawa to bardzo dobre opony pracujace przy niskim cisnieniu zamiast blizniaków- tez dobre rozwiazanie i ja bym sie pod nim podpisał......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko na tył do Valtry i sprawdziły się w 100%! Lepszy uciąg przy niższym spalaniu i bez kolein na świeżej orce!

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dobre będą stare opony diagonalne czy lepiej radialne?

To nie ma znaczenia , każda jest dobra.

prowizorka, moze na 10 hektarów i do 360 zda egzamin

Własnie o takim ciągniku pisałem. Egzamin zda i to nie tylko na 10 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musze sie za to wziąć... pomagalem wczoraj sąsiadowi wyciagać scięte olchy i zarżnąłem się po tylny most Moze na tych bliźniakach będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ciągnik ma chodzic na tych blizniakach???

ja w sumie mam juz czwarty na blizniakach i za kazdym razem inny sposób łaczenia...

jezeli to jest sredni ciagnik w twoim gospodarstwie to dobrze jak są na jedna śróbę centralna-kiedy potrzebujesz to zakładasz w 5 min i w drogę.ja mam wszytkie skręcane na śruby i troche to czasu zajmuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłbym do c4011 ale w ten sposób, że jednym rantem na felgę bez montowania drugieji bez zbednych mocowań- taka mała prowizorka. Potrzebne mi to bedzie przez jakieś 2 tygodnie- wycinamy las olchowy bo ma tam powstać staw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sprzęgi najlepiej zastosować? Wiem, że dobre sprzęgi zachodniej firmy mogą kosztować nawet kilka tys. zł.... A na to mnie nie bardzo stać. Myślałem nad zastosowaniem jakiejś porządnej tulei z dwoma kołnierzami (dobry ślusarz powinien sobie z tym poradzić) żeby obie felgi przykręcać na fabryczne otwory. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego sąsiad zakładał stare opony jedną stroną za rant felgi obok opon na felgach tak że były 2 ślady a stara opona była pusta tyle że toczyła się obok koła może niewiele ale pomagało, a w ekstremalnych sytuacjach jak ciągnik się topił składała się przekręcała i nawet dużo pomagało.

Próbował ktoś tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie gdzie można kupic haki takie jak mają złącza do kół bliżniaczych oprócz firm produkójących bliżniaki do ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie można kupic haki takie jak mają złącza do kół bliżniaczych

Każdy zmyślniejszy ślusarz powinien sobie z tym bez problemu poradzić i myślę, że zbyt dużo za robocizne sobie nie zażyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tony Używam takich sprzęgów od prawie 10 lat.Pierwsze kupiłem razem z Fortschrittem 323,a pózniej dokupiłem drugie do C385 też w byłym NRD.Sprawują się dobrze,jedyna wada to przy dłuższym używaniu potrafią się luzować nakrętki na szpilkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwomiłem do PRONARU tam za jeden kompletny sprzęg do MTZa 82 kosztuje 270zł a potrzeba dwa.Felga 850zł opona 15,5x38 900zł.Przednich sprzęgów nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem do firmy której link ktos zamiescił tu na forum specjalizujacej sie w blizniakach i do mojego 7341 na przód komplet 3200netto na tył 3800 netto tylko nie wiem czy to same felgi ze sprzegami czy z oponami ale chyba same felgi i sprzegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bliźniaki do 4011. Jeździ się super szczególnie przy siewie i bronowaniu (badziej znać ślady po osi przedniej niż po tylnej). Koszt kompletu to jedyne 150 zł i trochę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taka oto odpowiedz :

 

"Łącznik kół bliźniaczych 2MD+ 11x24/24 -> cena 3200 zł netto na oś przednią

2MD+ 15x30/30 -> cena 3800 zł netto na oś tylną."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...