Skocz do zawartości
El Polacco

Ceny ziemniaka w waszych okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie sprzedałem po 70 zł/q. I taka jest mniej więcej cena na targowisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tanio? Na jesieni sprzedałem po 1zl. Teraz są po 1.50-1.60za/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to tanio! a gdzie to sprzedawałeś? na bazarku po 1-3 kilo?! jakby taka cena jak mówisz była w hurcie to RYŻ byśmy jedli a nie potatki. u nas hurt 0.8zł. ale cena i tak padnie za miesiąc góra półtora bo kopce pootwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany kupnem ziemniaków pakowanych po 30kg. Cena do uzgodniea przez telefon. Zainteresowanych proszę o pisanie na elpolacco89@gmail.com i wtedy podan numer telefonu. Minimum to 4 tony. Możliwość kupna ilości tirowych

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Bezpłatne Ogłoszenia Rolnicze

http://www.e-rolnicze.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na rynku hurtowym w Kaliszu worek 15 kilo za 17 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice Krakowa 90gr./kg za dość ładny towar...

 

-------------------------------------------------------------------------------

Bezpłatne Ogłoszenia Rolnicze

Zarejestruj się i dodowaj ogłoszenia!!!

http://www.e-rolnicze.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zachodniopomorskiego i sprzedaje handlarzom na bazar po 1.50zl/kg ilosci po 500kg a na bazarze 1.70-1.90zl/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można się spodziewać spadku cen ziemniaków ponieważ zaczyna się już po trochu rozcieplać i ludzie zaczną otwierać kopce...

 

--------------------------------------------------------

Bezpłatne Ogłoszenia Rolnicze

Zarejestruj się i dodowaj ogłoszenia!!!

http://www.e-rolnicze.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ zaczyna się już po trochu rozcieplać --------------------------------------------------------

Bezpłatne Ogłoszenia Rolnicze

Zarejestruj się i dodowaj ogłoszenia!!!

http://www.e-rolnicze.info

gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w malopolsce sadzeniaki kwalifikowane 200-230 zlp.nawet niepytalem o odmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się nawet czytać przepowiedni tych wszystkich profesorków którzy siedzą tylko za fotelami piszą tylko takie artykuły na podstawie wzrostu cen. Ziemniaka nie braknie, a jeszcze trochę i cena pójdzie o jakieś 5, 10gr. w dół ponieważ niektórzy producenci zaczną otwierać kopce z ziemniakami. Pozatym już w drugiej połowie kwietnia albo z początkiem maja zaczną sprowadzać nowego ziemniaka z zagarnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie kpce nie występują, a piwnice już prawie u wszystkich puste. Zieleniaki płacą już po 1 - 1,20 a odsprzedają po 1,50 zł/kg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpaciu cena targowiskowa ziemniaków jadalnych to obecnie 1,10 -1,20. Cena przy sprzedaży pośrednikom z gospodarstwa trudniących się produkcją ziemniaków workowanych to najczęściej 1 zł ( jak ktos ma stałych odbiorców to dla nich jest czasem nieco taniej tj 0,9 zł). Niestety wiele drobnych gospodarstw psuje interes gospodarstwo specjalistycznym gdyż sprzedaje ziemniaki w małych partiach o kiepskim wyrównaniu i kiepskiej jakości nawet po 0,7 zł/kg (kiepska jakość ziemniaków więc boją się strat przy przechowaniu).

Propagande niskich cen tworzą też sami pośrednicy którzy dają wiele pustych - fałszywych ogłoszeń z niskimi cenami po to by zbić ceny od innych albo przynajmniej zapobiec ich wzrostowi.

Ceny sadzeniaków bez dokumentów - kwalifikacji przy zakupie wprost z gospodarstwa to najczęściej 1,20 a z gospodarstw nasiennych to minimium 1,6- 1,8zł/kg. Natomiast przez pośredników i przez centrale nasienne to cena kształtuje się na poziomie 2,2-2,3 zł/kg sadzeniaków.

 

Pozdrawiam e- rolników.

 

I apeluje nie dajmy się OGŁUPIĆ zachłannym pośrednikom których marże nie rzadko sięgają 100% wartości naszego towaru!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...