Skocz do zawartości
Jarek.k

Ile macie hektarów pola???

Rekomendowane odpowiedzi

Unia tworzy prawo, które nie będzie pozwalało na składowanie obornika na polu!

Aby dostać SPO musiałem mieć płytę!

Należy terż pamiętać, że ilość produkowanego obornika jest ograniczona przez powierzchnię gruntów!

 

Szczerze powiedziawszy jak ktoś wywaliłby gnój 30m od mojego domu to bym...

poprosił oczywiście grzecznie żeby usunął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku sąsiad ale tylko przez miedze, bo mieszka około 2km ode mnie, ale na swoim polu 150m od mojego domu wysypał kurzeniec z kurników. Przyznam szczerze, że śmierdzi i jest nie do wytrzymania, szczególnie, że lisy porobiły sobie w tym nory. Makabra

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tamtym roku sąsiad wysypał kurzeniec z kurników. Przyznam szczerze, że śmierdzi i jest nie do wytrzymania

Ten kurzy gnój tak wali, że brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe,wali,wali,owszem.Jak wywalałem ze swojego kurnika(10 niosek ) to myslałem,że sie jebne na taczke tak walił.Do takiego gnoju to maska jakaś czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te kury bez słomy siedzą to przy ciepłej pogodzie...

A jak jeszcze dobrze wiatr wieje...

to ktoś może mieć przeyebane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe,wali,wali,owszem.Jak wywalałem ze swojego kurnika(10 niosek ) to myslałem,że sie jebne na taczke tak walił.Do takiego gnoju to maska jakaś czy coś.

 

Ile można chodzić w masce, a to jeszcze dodatkowo na południe od mojego domu, a wiadomo, że u nas to głownie wiatry właśnie z południa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad ma płytę ze świńskim gnojem ze 150m odemnie na zachód jak zawieje to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A facet nie musiał mieć zgody sąsiadów na budowę utrudniającego im życie obiektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A facet nie musiał mieć zgody sąsiadów na budowę utrudniającego im życie obiektu?

W przepisach jest 30m (od okien domu). Więc 150 to nie miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagnikiem wjechac na pryzme, - ugniatac , bedzie smierdziało duzo mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A facet nie musiał mieć zgody sąsiadów na budowę utrudniającego im życie obiektu?
Ze 100 metrów od mojej miedzy i ta płyta już ma kilkanaście lat, wtedy na takie coś to nikt pozwolenia nie brał to i sąsiadów nikt się nie pytał. Jak wiatr ma od południa to u niego chacie też ma zapaszek bo to nie więcej niż 50 metrów, tylko za budynkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wywożeniem gnoju na sterty i pozostawianiu go aż do jesieni to chyba powstała nowa moda. Dawniej takie praktyki były nie do pomyślenia.Dobrze jeżeli stertę zrobi daleko w polu.Są tacy co potrafią usypać komuś tuż przy domu mieszkalnym,jeżeli zwrócisz mu uwagę,to obraza majestatu.Czy u was rolnicy też tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie we wsi stoi gnojownik na 3 gospodarstwa w wokół niego są zabudowania. Chciałem sobie postawić mały kurnik to mi gmina nie pozwoliła bo to wieś rekreacyjno turystyczna. Dodam że mieszkam na uboczu a obok tego gnojownika jakies 4m przebiega droga do jeziora jeżdzą tędy niemcy i mieszczuchy . Co ich tak ciągnie do mojej wsi "SMRÓD" a wam rolnikom przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma gnojownik na podwórku lub wokół swojego obejścia to wszystko OK.Może nawet na nim zamieszkać, jeśli mu to nie przeszkadza.Nagannym jest to iż niektórzy wolą żeby ich gnój wąchali inni niż oni sami.Bo jak można nazwać wywożenie go jak najdalej od własnej zagrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu też jestem przeciwny. Masz swoja płyte to składaj go tam albo na pole i przyorać a nie komuś pod dom. Musicie przywieść ekologów z doliny rozpudy niech tam porozkładają swoje namioty wtedy zrobią coś pożytecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narzekacie tak na tych rolników z Warszawy i Wrocławia, ale posiadanie przez nich ziemi ma też dobre strony! Macie bardziej czyste środowisko nieskażone tak jak u nas nadmierną ilością gnoju, gnojowicy oraz śmierdzącej kiszonki! Wolałbym mieszkać pośród pól porośniętych chwastami, niż w domach obstawionych stertami gnoju oraz kiszonki! Nadmierna produkcja niesie za sobą takie zagrożenia, ale tak ciszę się że nie mieszkam w pobliżu wielkiej fermy, Ci to mają naprawdę przerąbane życie!

 

jest taka reklama... siedzi dzieciak na kiblu sra i narzeka, że mu śmierdzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mania. Jeżeli siedzi na własnym kiblu to w porządku, gorzej jeśli ktoś włoży mu swój kibel na głowę.Moja wypowiedz odnosiła sie do tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel 88 Swoimi wypowiedziami zasygnalizowałem pewien problem,jeżeli dotyczy on tylko mojej okolicy to przepraszam tych których uraziłem.Widocznie u was niema takiego zagrożenia lub go nie dostrzegacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzeczywiście trudno byłoby 300 m lecieć do sąsiada z taczką, żeby mu wykiprować zawartość Na tej odległości to nawet największa złość mija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi Matka-Unia dała pieniądze na budowę płyty i zbiorników, więc nikomu obornik mój (a raczej moich krów) nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...