Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wejdz kolego na agrofoto .sa tam zdjecia jakie kolega umiescil na ppr.porownalem je ze zdjeciami firmy basf opisujace braki manganu w zbozach i stwierdzilem takie wlasnie objawy.brakowac moze rowniez magnezu takie moje zdanie.jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomass wejdz na agrofoto pszenica ozima i jara tam promo umiescil 3 zdjecia. zdjecie 2 lepiej pokazuje braki manganu. stad moje porownanie ze zdjeciami basf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt mi nie chce odpowiedzieć na to moje pytanie a może ktoś powie jaki najlepiej dać nawóz na pszenicę jarą pogłównie na 1 dawkę ? saletra czy saletrzak jak zejdzie? bo musiałem późną taką zasiać i nie wiem co dać;/ może saletrzak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj saletrę żeby szybko działała.Trzeba było przedsiewnie dac 50-60% azotu i wymieszac z ziemią.Ja bym jak najszybciej zastosował azot a nie jak powschodzi pod warunkiem dobrego uwilgotnienia gleby,przed lub po deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w jakiej formie go wysiać? akurat padało wczoraj i przedwczoraj a pszenica już wschodzi pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 kg saletry na ha .przy drugim kolanku 150 saletry taka moja propozycja.zboze pozno siane potrzebuje kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyszło rozsianie przed siewem to siałem 3 dni po siewie przed deszczem 200 saletry,teraz na pierwsze kolanko 150 dam i przed kłoszeniem 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co da saletra jeśli nie widać jeszcze pszenicy ?Może lepiej poczekać nich bynajmniej zejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3 liści czerpie z ziarniaka, zaczekaj z tą saletrą jak nie wymieszales przed siewem, ja po siewie rsm-em smaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesny wysiew nawozów sprzyja równomiernemu pobieraniu azotu z gleby i lepszej gospodarce węglowodanowej w roślinie a zarazem zwiększa plon.

Azot zawarty w saletrze zaczyna działac po ok. tygodniu.

Będziesz miał odpowiednie uwilgotnienie gleby żeby zastosowac przed trzecim liściem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

center a czemu z tym granstaren i grodylem takie proporcje ja stosuje 20 grodyl i 15 granstar tak na etykiecie zalecali u mnie po zastosowaniu w sobote po 8 godz. spadł deszcz ale temp najniższa nad ranem 6 c a w dzień 15 a teraz dziś ciepło także powinno działać efekt działania tych środków jest widoczny po pewnym czasie tydzień albo i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z DTR albo jak kto woli brunatną plamistością liści.

Mam kupione Capalo tylko ono nie ma rejestracji na tę chorobę. Moje pytanie brzmi czy mimo to zadziała???

Dziwnym jest to że np inne preparaty BASFa takie jak Opera, duett, czy Swing ją zwalczają a przecież podstawową substanji ich wszystkim jest epoksykonazol czyli to samo co w capalo. pod względem ilości to opera ma go tyle samo co capalo swing mniej a duett przy dawce 0,6l też praktycznie tyle samo co capalo przy dawce 1,6l. Z czego wieć wynika brak rejestracji ??? Czy może z tego że w założeniu capalo ma byc stosowany we wczesnych fazach gdzie DTR jest mało spotykane??? i w związku z tym nie ma tej rejestracji. Czy może w tych innych preparatach te substanje drugorzedne typu dimoksystobina, tiofanat metylowy i pyraklostrbina działają właśnie na DTR a epoksykonazol nie??? Moze tak być ale wydaje mi sie taki zbieg okolivzcności mało prawdopodobny. A może ktoś w praktyce stosował capalo i może coś powiedzieć na temat skuteczności na DTR????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czym najlepiej połączyć Sekator 125 OD żeby zwiększyć spektrum działania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dać Capalo na liść falgowy/kłos ? ,kiedy stosujemy go na T1 to dtr nie ma znaczenia ,skuteczność Capalo na tą chorobę jest taka sama jak innych środków basf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek wyszedłem z tego samego założenia DTR teraz ma zasadniczo małą szkodliwość i poza tym rzeadko wystepuje dlatego nie ma capalo jako preparat na T1 rejestracji na nią. A oczywiście ja na T1 chce dać go a nie na liść flagowy.

Tylko że że u mnie naprawde to sie pojawiło teraz masowo stąd moje obawy i chciałbym ją zwalczyć i temu pytam czy capalo da rade czy dodawać coś do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciek wyszedłem z tego samego założenia DTR teraz ma zasadniczo małą szkodliwość i poza tym rzeadko wystepuje dlatego nie ma capalo jako preparat na T1 rejestracji na nią. A oczywiście ja na T1 chce dać go a nie na liść flagowy.

Tylko że że u mnie naprawde to sie pojawiło teraz masowo stąd moje obawy i chciałbym ją zwalczyć i temu pytam czy capalo da rade czy dodawać coś do niego.

 

DTR ma bardzo szybki okres inkubacji więc działaj szybko, co do Capalo to oczywiście że epoxykonazol dziala na DTR-kę jednak najlepszym w tym momencie było by dodanie propikonazolu ok 80-100g do capalo. 1,2 capalo + 0,4-0,6 Bumper ewentualnie 1 l Capalo + 0,5 Bumper super. Dzięki temu uzyskamy zdecydowanie mocniejszą interwencję na niniejszego patogena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg wykonany dałem 1,6l Capalo. Jeden z przedstawicieli poradził mi podobnie jak TryczekSzukarek dodać Bumpera. Ostatecznie jednak dzwoniłem jeszcze do jednego z przedstawicieli Basfa i powidział że jak pójdzie 100g epoksykonazolu to da sobie spokojnie rade z DTR. Dałem sie wiec przekonać wiec zobaczymy jak to bedzie. W każdym razie dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 raz kupie mocznik i posypie zaraz jak zejdzie trudno co będzie a na drugi saletra.

 

A co do grzybków to nie lepiej dać zwykły duet ultra nie taniej wyjdzie albo sopran nawet jeśli nie ma innych chorób to po co przepłacać?

 

Pryskacie już pierwszy zabieg na grzyba ? bo ja dopiero dziś posypałem 2 dawkę azotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś dobrego rozwiązania do ochrony pszenicy na zabieg T1 bo na T2 mam już kupiony duet ultra. Co polecicie w dobrych pieniądzach. Ktoś stosował Yamato ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowalem w tamtym roku.nadaje sie raczej na trzy zabiegi.wyszla mi septoria w fazie liscia flagowego.duze opady byly moze przez to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy pamiętacie jak niedawno pisałem o tym jak rozlałem na drugą dawkę w pszenicy 230l /ha RSM 32 otóż nic się nie stało po pierwszym tygodniu przypaliło lekko końce ciężko było jej ruszyć bo tydz później dostała dosyć ciężki opryska herpicydami. na dzień dzisiejszy tj 3 tyg po rozlaniu jest extra ciemna i mocna dostała już regulator wzrostu zobaczymy co będzie dalej ale u mnie ona już w tym sezonie nawozu nie ujrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym było zaprawione?stanowisko po czym?

mi wyglada na podsuszki.aczkolwiek kompocik wielowitaminowy by nie zaszkodził i to 2x w 10 dniowych odstępach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...