Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podobno nie ma silnej presji chorób i ze nie mączniaka w tym roku to jest sens stosowania capalo? a jak sprawa wygląda u was? jeszcze nie mam fungicydu i tak przemyślam zeby kasy w bloto nie wyrzucić, poza tym mam pare slabszych przemarznietych pszenic i szkoda w nie kasy ładować. Doradzcie coś proszę. W jakim stadium zapodajecie 2 dawkę azotu? Dziś rozcinałem zdzbło to kłos ma 1-2 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś prysnąłem na grzyba +ccc+MgS.

wyrwałem ze 30 źdźbeł i 2 miały chorą podstawę, czyli chyba nie jest źle, innych chorób nie widać prócz początków mączniaka na dolnych liściach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do stosowania antywylegaczy ccc to albo połowe dawki albo wogóle bym niedawał bo wziemi mamy sucho a prognozy długoterminowe nic niemówią o opadach jak tak dalej będzie to roślinki się same wyregulują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawek1m@op.pl wg mnie na 100 % to nie jest niedbór magnezu, i raczej nie podsuszki. Trudno powiedzieć po zdj co to jest na pewno. Na pewno to na niektórych liściach widać maczniaka.

Natomiast te rozjaśnienia zanik chlorofilu od szczytu liści pasuje na DTR. Natomiast na twoich zdj nie widać dokładnie czy są tam brazowe (ciemne plamki z rozjaśnieniem wokół) czy to już jakieś grzyby saprtroficzne żywiace martwymi tkankami.

Co to za odmiana?? pryskałeś na grzyba?? jak tak to czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pryskałem od chwastów huzar pak i zauważyłem na liściach podłużne paski prawie jakie same jak po skrzypiące, ale krótsze, częstsze, ciemniejsze i na pewno nie po robaku.

Jest to jakaś septoriaza, czy COŚ INNEGO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam srodki capalo, mirage, bumper. Mam pytanie czy z tych środków można zrobić coś porządnego na I zabieg na grzyba w pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
capalo zastosoj samo a mirage polacz z bumper.nie ma sensu dodawac tych srodkow do capalo
co dodać do falkonu na 2 zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do falconu raczej nic sie nie dodaje tam sa 3 substancje ktore wzajemnie sie uzupelniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszelke mozna usztywnic etefonem dla swietego spokoju profilaktycznie.a jaka dawke azotu kolega stosuje.jesli 150 lub wiecej to lepiej skrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza dawka 250 kg saletry 34 druga 200 kg saletry odzywka mocznikiem siarczanem +ekolist 20/7/2 l stanowisko po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem tydzień temu na Muszelke 0,2litra Moddusa+1litr płynnego 675sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam mieszankę jęczmień jary + pszenica jara i na jednym kawałku wdał mi się owies głuchy. I Mam pytanie w związku z tym czy mogę zastosować herbicyd Fantom (lub Puma) w dawce 0,8l/ha + Mocarz 0,2 kg/ha? Kieruje takie zapytanie ponieważ na etykiecie Pumy czy Fantom-a nie ma pszenicy jarej. Czy nie spali pszenicy? Czy ktoś taką kombinację stosował?? Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Mam mieszankę jęczmień jary + pszenica jara i na jednym kawałku wdał mi się owies głuchy. I Mam pytanie w związku z tym czy mogę zastosować herbicyd Fantom (lub Puma) w dawce 0,8l/ha + Mocarz 0,2 kg/ha? Kieruje takie zapytanie ponieważ na etykiecie Pumy czy Fantom-a nie ma pszenicy jarej. Czy nie spali pszenicy? Czy ktoś taką kombinację stosował?? Proszę o poradę

chyba nie osobiście nie stosowałem ale rozmawiałem z kolegą i on ma kupioną pumę na pszenice jarą. tak mu polecili więc pewnie będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duet ultra zwalczy rdze żółte w pszenicy itp? może coś domieszać do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo mozna stosowac stosowalem pume w pszenicy jarej w fazie kwitnienia i było ok stosowalem rowniez atrribut w jeczmieniu troche go skrocilo ale wytrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stosować teraz na pierwszy zabieg samo Capalo 1,4l (czy 1l + prochloraz 250g lub propikonazol) + antywylegacz płynny 2l? Jest już kolanko no i te temperatury nie za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj ze 2 dni, a te dawki co podajesz to takie trochę biedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj ze 2 dni, a te dawki co podajesz to takie trochę biedne

poczekam do soboty napewno może do poniedziałku, presja chorób grzybowych nie jest aż tak wielka, nie stosowałem wcześniej capalo nie znam efektów dlatego pytam. Jakie dawki proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pietrek Wysłany: Sro Maj 4 9:40 GMT 2011 Temat postu: puma

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

smialo mozna stosowac stosowalem pume w pszenicy jarej w fazie kwitnienia i było ok stosowalem rowniez atrribut w jeczmieniu troche go skrocilo ale wytrzymał

 

Pietrek jaką dawkę attributu stosowałeś na jęczmień i w jakiej fazie wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem dawke ok.40 g w fazie krzewienia jeczmienia, plon oczywiscie mniejszy ale jeczmien przezył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...