Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki ktoś stosował na pszenice sam etafon? Po ile u was Cerone? można go dać jak pszenica ma ok 20cm czyli chyba 2 kolanko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etefon mozna dawac do pojawienia sie liscia flagowego.nieskraca w taki stopnu jak ccc tylko glownie usztywnia zdzblo.stosuje sie go od pierwszego kolanka.przy dawce 0.75 na ha kosztuje 50 zl zabieg.5 l cerone kosztuje okolo 340 zl retar jest kilka zl tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc już wszystko jasne ale mam jeszcze takie pytanie:

- Mam ogromny perz w pszenicy jarej i chcę go zwalczyć czymś albo jakoś zachamować na tyle żeby pszenica mogła jakoś funkcjonować a uprawą następczą będzie rzepak co zastosować Apyros czy Atribut?

- Czy 23gromy apyrosu załatwi sprawę perzu? i spokojnie moge siać rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniej dla rzepaku bedzie jak dasz apyros. zachamuje on perz na czas wegetacji ale go nie zwalczy tak jak po glifosacie wiem to z wlasnego doswiadczenia.perz poznie odbije po zbiorze pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ub.roku zastosowałem w pszenicy attribut w maks.dawce 100g bez adiuwiantu i ku mojemu zdziwieniu zwalczył on perz doszczętnie, później posiałem rzepak tylko po wschodach był trochę mniejszy, rok był mokry a ph gleby raczej wysokie udało się ,nie wiem jak apyros bo nie stosowałem ,ryzyko jest w wypadku atribitu kiedy będzie suchy sezon wegetacyjny,orkę wykonałem bez przedpłużków a zalecają po atribucie z przedpłużkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po atribucie rzepak moze gorzej zchodzic wiec ryzyko nalezy do ciebie. ja na twoim miejscu dalbym apyros pozniej na jesieni w rzepaku dawke na perz agil lub inny herbicyd a po zbiorach glifosat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj apyros spokojnie będziesz spał ja zastosowałem 18 g na ha i chodziło mi głównie o miotłę ale perz po 10 dniach ma widoczne uszkodzenia jest poskręcany i zółknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co planujecie na flagowy?na dwa zabiegi chyba nie ma szans tylko na trzy.ja zastanawiam sie nad soligorem.pierwszy zabieg wirtuoz 1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem capalo ale troche drogo wychodzi 1,5 litra na hektar, co można by było dodać żeby był wilk syty ii owca cała, z tego co widze to poza mączniakiem jakby nie było, no może gdzie niegdzie brunatna plamistość. Myślałem o taliusie, zeby dodac do 1 litra capalo, ale czy nie zrobię "skuchy"? No i jeszce jedna sprawa, jak traktować słabe pszenice czyli przemarznięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co az 1,5litra jeśli planujesz 3zabiegi.domieszanie taliusa mija sie z celem przecież metrafenon doskonale radzi sobie z maczniakiem.

w pzemarznieta nie ma wiele co inwestować.np.soligor poprawka falconem ew.orius+soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale myśle obniżyc capalo do 1 litra i tu chciałbym coś dodać żeby nie było mało, a ile kosztuje soligor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo Maraton przepuscil mi troche rumianku, innych chwastó nie ma, co polecacie zeby zadziałało na rumianek i oczywiście tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mustang forte 1 l na ha cena 60 zl.pszenica podejzewam ze lapie 2 kolanko wiec raczej mustang pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ladne zboza dostaly wszystko co trzeba ale teraz wszystko schnie powodem susza u mnie deszczu nie bylo od zimy nawet dzis nie pada jedyne co nie stosowalem to antywylegaczy bo po co jak wszystko male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach lublina w tym roku mamy szczescie.opady co pare dni.wczoraj caly dzien i dzisiejsza noc padalo.w polu bloto sie zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem młodym rolnikiem to mój pierwszy rok mam zasianą pszenice ozimą a w niej jest wszystko miotła, żep, rumianek, a najwięcej to chabru czym dobrze spryskać by sie pozbyć tego dziadostwa tutejsi polecają huzar plus co sądzicie o tym środku pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem młodym rolnikiem to mój pierwszy rok mam zasianą pszenice ozimą a w niej jest wszystko miotła, żep, rumianek, a najwięcej to chabru czym dobrze spryskać by sie pozbyć tego dziadostwa tutejsi polecają huzar plus co sądzicie o tym środku pozdrawiam

trochę pózno się zabierasz chwasty ja proponuje Ci lancett plus jest bezpieczny dla zboża w tej fazie rozwojowej i dobrze zwalcza fiołka już dwa lata go stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wymieszanie 1,4l capalo + 1l ccc + 0,3l moddusu + 5kg MgSo4 bedzie bezpieczne dla pszenicy?

Pytam bo spotkałem sie z opinią że nie powinno sie mieszać fungicydu z moddusem gdyż moze to powodowac uszkodzenia na końcówkach lisci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszalem wirtuoz 1 l,1.2 l ccc,0.25 moduss,5 l wuxal uniwersal i nic sie nie dzialo.pryskalem 2 tygodnie temu.nie zapozno na ccc?umnie pszenica 3 kolanko wyczuwalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica była póżno siana moze faktycznie troche późno ale ze względu na ostatnie przymrozki wstrzymałem sie z tym ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem młodym rolnikiem to mój pierwszy rok mam zasianą pszenice ozimą a w niej jest wszystko miotła, żep, rumianek, a najwięcej to chabru czym dobrze spryskać by sie pozbyć tego dziadostwa tutejsi polecają huzar plus co sądzicie o tym środku pozdrawiam

ja bym proponował mustanga + atlantis, jeszcze w tej fazie możesz stosować, ale to ostatni gwizdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mieszalem wirtuoz 1 l,1.2 l ccc,0.25 moduss,5 l wuxal uniwersal i nic sie nie dzialo.pryskalem 2 tygodnie temu.nie zapozno na ccc?umnie pszenica 3 kolanko wyczuwalne

 

Fakt, u mnie ma ok 40 cm i 2 kolanko wyczuwalne tez nie zdążyłem ze skracaniem mimo to juto jadę z antywylegaczem 2L/ha + capalo 1,2l + prochloraz 225g; lepiej chyba dać późno niz przed przymrozkami, antywylegacze wymagają temp. stosowania min 10 stopni C, fungicydy (te z wyższej półki) również ok 12 stopni więc nie bardzo było kiedy w naszym regionie, jak była pogoda było za wcześnie później zimno i deszcz, teraz trochę poźno. Takie uroki pracy pod chmurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pszenica ma już 25- 30 cm a chaber jest na równi z nią boje sie żę ją przydusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...