Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

0,4l mustanga starego wystarczy ale pomietaj o temperaturach w nocy. U mnie załatwiło chabra 0,3l mustanga ale pszenica była wtedy przed kłoszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szemek nie dodawaj ccc tylko sam modus .zepsujesz pszenice.skruci ci klos ccc w tej fazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziembasek daj mustang i atlantis tak jak malkolm pisze .nic lepszego nie ma tak duzy chwast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szemek nie dodawaj ccc tylko sam modus .zepsujesz pszenice.skruci ci klos ccc w tej fazie

 

chyba masz racje, wczoraj oglądałem, szkoda pszeniczki, myslałem o Cerone, ale chyba jedak pójdzie modus 250 EC z capalo i prochlorazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mustang plus atlantis wychodzi drozej od lancetta i lancett jest jeszcze bezpieczniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pszenicą jarą (przaywódką) była strasznie żadka z wionsny dostała N na star i mikro +mg ale nie pomogło nadal piekielnie rzadka... wymarzła nawiasem mówiąc, dziś wypryskałem chwasty i ok środy myślę nad 2 dawką saletry 150kh/h co by tu jeszcze mądrego zrobić z nią? czy już nic nie zrobię z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jej jak najszybciej pól dawki ccc żeby zatrzymać pęd glówny a zacznie bardziej się krzewić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam duett ultra który jak wiadomo posiada w swym składzie tiofanat i epoksykonazol czy moge dodać tebukonazol zeby wzmocnic ochronę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam silne zachwaszczenie w jarej pszenicy i chcę pryskać atrybut +granstar+grodyl czy 3liście pszenicy to pełnia krzewienia bo nie chcę za wcześnie wjechać i uszkodzić ewentualnie może podzielić te środki na dwa opryski osobno i co najpierw zwalczać jednoliścienne czy dwuliścienne? czy to prawda że dodanie małej dawki ccc np 0.5l może pomóc się krzewić pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidlubelskie

3 liście to początek krzewienia, gdy 3 liść jest dłuższy od 1i 2 to możemy mówić o poczatku krzewienia.

A co do tego CCC napisze tak, ja w to nie wierzyłem... Ale mam w tym roku pole pszenżyta na którym na 10ha po burakach było siane chyba 22 X a reszta pola pod koniec września. Po zimie to w terminie całkiem niezłe a to po burakach to nędza... 3listki miało w najlepszych miejscach, a w nie wielu 2,3 z czego czasem wszystkie przemrożone i takie jakieś nędzne... Daliśmy mu 1lCCC i to co się stało to szok . Teraz to po burakach jest dużo lepiej rozkrzewione, gęste że aż miło patrzeć a to w optymalnym terminie takie jakieś co najwyżej średnie. Więc jeżeli reakcja pszenicy jarej jest podobna to naprawde warto dać to CCC, ale czy tak jest to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie Panowie co dodać do duettu ultra myslałem o tebukonazolu co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy ile chcesz wydać .tebukonazol jaknajbardziej ale możesz też strobiluryne np.Acanto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do duettu trzeba dodać coś co bierze podstawę źdźbła i mączniaka czyli to z czym on sobie nie radzi, najlepiej mi się tu wydaje pasuje metrafrenon (flexity)

albo dać oryginalne Ceando lub Capalo i mamy wszystkie najważniejsze choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do duettu trzeba dodać coś co bierze podstawę źdźbła i mączniaka czyli to z czym on sobie nie radzi, najlepiej mi się tu wydaje pasuje metrafrenon (flexity)

albo dać oryginalne Ceando lub Capalo i mamy wszystkie najważniejsze choroby.

duett radzi sobie zpodstawą żdżbła mylisz sie ze nie daje rady poza tym na drugi zabieg to nie jest najwazniejsze w pierwszym jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie co dać na T2 na T1 dostała pszenica 1,5 l capalo

i tak podstawa jest zdrowa moczniaka niema zawiele jest tylko problem z septoriozą liści pszenica ma teraz 3 kolanka odmiana to muszelka mam mało doświadczenia w pryskaniu od grzybków więc bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje : Orius 0,5-0,8 L + Soprano 0,5 L (tebukonazol+epoksykonazol) , zamiast Oriusa możesz dać np. Zamir, bo u mnie Orius tylko dlatego ze mam go mała nadwyżkę. Rozwiązań jest bardzo dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mieszałem bumper super z modusem i zauważyłem ze na sicie wlewowym trochę się gryzą a w zbiorniku nic się nie dzieje i nie wiem czy dalej mieszać tak czy sobie odpuścić proszę o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszalem wirtuoza z modusem i tez sie gryzl na sicie ale oprysk wyszedl dobrze .nic sie nie przypalilo.widocznie modus tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bumper jest na oleju i jak niewiele wody do niego dolejesz to się "kluchy" robią, z leanderem jeszcze gorzej, nie trzeba mieszać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do opryskania Apyrosem psznicę jarą obecnie koniec fazy krzewienia w sobote był granstar i mma pytania:

1. Za ile dnia lecieć apyrosem perz ma tak 5-10cm pszenica była późno siana?

2. Do zwalczenia perzu wystarczy 23g na h ?

3. Jaką dysze i ile wody wypryskać na h? Zastanawiam się nad zastosowaniem albo eżektora 2 strumieniowego albo żółtej dyszy i tam max 200l/h żeby go mocniej chlapnąć co wy na to ?

4. ile oleju dolać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie prosze, stosując tylko jeden zabieg na pszenice tilt na pierwsze kolanko miałem problem póżniej z grzybem na kłosach były pokryte CZARNYM NALOTEM!!

Chciałem w tym roku zastosować drugi zabieg artea + olympus czy zapewni to dobrą ochronę i lczy epiej dać przed kłoszeniem czy po już na kłos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej pogodzie jak mamy trzeba robic drugi zabieg po pojawieniu sie liscia flagowego a trzeci po kloszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...