Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj pryskałem juz na wychodzący kłos 1,2l Swinga na pszenice gdzie nie było wogóle porażenia. A na pszenice gdzie widac było septorioze 1l Swinga + 0,35l Soprano. Na pierwszy oprysk dane było wszędzie 1,5l Capalo.

Co do Twoich mieszanek to nie wiem jaki masz stan upraw, ale szedłbym w strone obniżenia troche strobiluryn niż w strone obniżania triazoli.

Czyli np 0,8L Acanto + 0,5L Artea, lub 0,8L Acanto + 0,6L Duettu.

A cenowo w taki sposób bedzie mniej wiecej tak samo a myśle że efekt zdecydowanie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostało mi pictora a koń czy się termin ważności myślałem o mieszaninie 0,5 imput + 0,3 pictor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pictora zostaw sobie na przyszły sezon ,gdyż boskalid to siekiera na choroby podstawy źdźbła.na pierwszy był sens dawania , w ubiegłym roku zastosowałem 0,25 na polu po monokulturze zbożowej i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś stosował może z zabiegiem na t3 jakieś nawozy npk(19,19,19)+ mikro ok 2-3kg/h ? są jakieś efekty? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po zastosowaniu antywylegacza na pszenice ozima ,zżółkła , co robić poratujcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pryskałeś pszenice ozimą antywylegaczem jak się kłosi...a żólknięcie pszenicy moze bys wiele przyczyn od septoriozy po zakwaszenie i brak mikroelementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś stosował może z zabiegiem na t3 jakieś nawozy npk(19,19,19)+ mikro ok 2-3kg/h ? są jakieś efekty? pozdrawiam
napewno chudszy portwel ,a tak poważnie to po żniwach powinien sie zregenerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o cenach zbóż po żniwach niektóre żrodła wietrzą potężny spadek a to dlatego ze w rosji i na ukrainie zapowiadają sie rekordowe zbiory co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica już się prawie kłosi , czy do oprysku falkonem siarczan magnezu to jest sens dawać czy już za późno- pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to sam falkon, jak wczesniej nie dostała niamu, to teraz juz nie nadrobisz, a tylko mozesz zepsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidlubelskie jak najbardziej możesz daćsiarczanu magnezu, nawet w technoilogiach intensywnych sie zaleca dać w czasie kłoszenie bo poprawia MTZ.

Więc na pewno nie zaszkodzisz zwłaszcza jak piszesz że sie prawie kłosi.

A od prawie kłoszenia do w kwitnienia jeszcze daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje w tym tygodniu zabieg fungicydowy w pszenicy jarej stanowisko po burakach pszenica jest ładna ale w niektórych miejscach widac pierwsze infekcje.

Przymierzam sie zastosowac 0,3l duetu + 0.3l artea czy to bedzie dobra mieszanka rozwazam tez 1L soligor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u któregoś z Was szukali juz gazu łupkowego na polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o cenach zbóż po żniwach niektóre żrodła wietrzą potężny spadek a to dlatego ze w rosji i na ukrainie zapowiadają sie rekordowe zbiory co o tym myślicie
a kto to wie , ja podpisałem kontrakt w żniwa po 900 netto i mam to gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Planuje w tym tygodniu zabieg fungicydowy w pszenicy jarej stanowisko po burakach pszenica jest ładna ale w niektórych miejscach widac pierwsze infekcje.

Przymierzam sie zastosowac 0,3l duetu + 0.3l artea czy to bedzie dobra mieszanka rozwazam tez 1L soligor?

 

Co robiłeś na T1 ? Pierwsze infekcje - ale czego ? DTR ? rdzy ? a może septori ? jeżeli rdzy to 0,3 duetu + 0,5 tebukonazolu, jezelu DTR to 0,3 duet + 0,3 bumper, jeżel septoria to 0,4 duet + 1 l gwarant.

 

Nie przymierzaj się do mieszaniny duet + artea bo jest to kiepska mieszanina soligor to przereklamowane badziewie w którym jest zaledwie 53g propikonazolu totalna żenada i na dodatek droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

 

w zimowej zrobilem 2 zabiegi w tym drugi ze strobi, co proponujesz na t3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

 

w zimowej zrobilem 2 zabiegi w tym drugi ze strobi, co proponujesz na t3?

 

Jeżeli masz dostęp do soprano czy rubrica to zrob to generykamii po co wydawać kasę na duet. T3 - bez strobi czyli: prochloraz + tebu, metkonazol + tebu (mocna mieszanina na fuzarium). Jeżeli masz dostęp do soprano to tez napewno masz możliwość nabycia zamira zrób 0,8-1 l zamir i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

 

w zimowej zrobilem 2 zabiegi w tym drugi ze strobi, co proponujesz na t3?

 

Co do tych generyków. To trzeba sie zastanowić czy wogóle warto sie bawić.

Jeżeli jak mniemam założyłes dać 75g epo to zakładając stałą cene tebu w obu mieszankach przynajmniej w moich warunkach nie warto dawać soprano.

0,4L Duettu kosztuje 55-60zł , a 0,6L soprano 50zł a w Duecie bądz co badz masz jeszcze ten krezoksym metylu może nie jakaś rewelacja ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o mieszaninie na T2 Acanto 0,5l + Artea 0,4l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryczek a co myslisz o mieszance duet ultra 0,4+ tebu0,5 l na jarą, na t1 poszlo 1 l capalo, rozwazam równiez 0,6 soprano + o,5 tebu.

 

w zimowej zrobilem 2 zabiegi w tym drugi ze strobi, co proponujesz na t3?

 

Co do tych generyków. To trzeba sie zastanowić czy wogóle warto sie bawić.

Jeżeli jak mniemam założyłes dać 75g epo to zakładając stałą cene tebu w obu mieszankach przynajmniej w moich warunkach nie warto dawać soprano.

0,4L Duettu kosztuje 55-60zł , a 0,6L soprano 50zł a w Duecie bądz co badz masz jeszcze ten krezoksym metylu może nie jakaś rewelacja ale zawsze coś.

 

No to źle mniemasz bo zakładam nieco większą dawkę epoxykonazolu 85-90g czyli ok 0,7 soprano i ewentualnie 0,4-0,45 l duetu. Soprano to koszt przy tej dawce na ha 50 zł ale pewnie na większych gospodarstwach jest mniejszy, duet to koszt jak już napisałeś 55-60 zł przy mniejszej ilości epoxykonazolu. Ok mamy tiofanat jednak jego wpływ jest znikomy więc ... lepiej wydać te zaoszczędzone 10 zł na mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acanto plus artea powinno byc ok.aby zabardzo pszenica nie byla chora.sklad acanto i artea jest podobny do rewelera ktory przynajmniej u mnie dobrze dzialal w tamtym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tryczek, tylko czy bedzie infekcja fusarium jak u mnie przez 2 miesiące spadło 7 mm deszczu i nie zapowiada sie na więcej.. i jaką tu podjąć decyzje? w jakich warunkach jest duze zagrozenie fusarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie właśnie spadło że 30 mm a może i więcej w 15 minut i nawet z gradem, ciekawe jak tam rzepaki, a godzinę przed deszczem pszenice skończyłem pryskać, i wszystko w kanał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas tragedia ...bez deszczu juz ze dwa tygodnie a tak naprawde ostatnim żródłem wody był snieg z 2 maja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo, susza. Liść flagowy długości kłosa. Rewelki w tym roku nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...