Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U nas taka susza że aż przykro patrzeć najpiękniejsze pszenice które wyglądały super dostały wszystko zostały też skrócone maksymalnie teraz wyglądają a raczej nie wyglądają jak gdyby tydzień temu spryskał je glifosatem już są potężne straty myślę rzędu 50-60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubelskie tez sucho na słabszych glebach lipa żyta jako tako pszenice jeszcze się trzymają ale prognozy pogody nie są najlepsze tak jak u mnie plon pszenicy wcześniej zapowiadał się na ok 5t to teraz jak 4 zbierzemy to będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septorio jak myślicie czy jest to korzystna oferta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septori te o jak myślicie czy jest to korzystna oferta?

 

inpact - flutriafol w naszych warunkach kosztuje 60 zł l (125g), słaba akcja na septoriozę i fuzarium już zdecydowanie lepszy jest tebukonazol który i tak nie porywa w walce z niniejszymi grzybkamii. Jak coś to flutriafol daje fajne efekty w rzepaku na suchą zgnilinę w mieszaninach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę nabyć Impact 25% rozumiem że 400g flutriafol za 120 zł litr czy jest sens stosować go o tej porze w zbożach i co do niego domieszać.Pisze po ukraińsku że dawka 0,5 l/ha na septorio jak myślicie czy jest to korzystna oferta?

 

tylko uważaj na korzyste oferty policja złapała goscia co podrabiał markowe środki ochrony i etykiety były zagraniczno- języczne że niby taniej bo z zagranicy

 

nie wszystko złoto co się śweci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skapy traci dwa razy.zaoszczedzi 10 zl przykladowo a spali plantacje srodkiem niewiadomego pochodzenia.dobrych fungicydow nie brakuje w naszych sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej fazie pszenicy można zastosować dolistnie dokarmianie borem na polepszenie parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na parametry ma wplyw nawozenie azotem i przebieg pogody.pszenica to nie rzepak zeby potrzebowala bor.moim zdaniem nie warto pryskac borem na klos.lepiej saletre dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu chcę sypnąc saletrą bo deszcze akurat zapowiadają póżniej jeszcze jak bede na kłosa fungicydem leciał to zamierzam dodac yaravita zboże bo mi trochę zostało z wczesniejszych zabiegów.Co myślicie o stosowaniu nawozów dolistnych w fazie kłoszenia czy juz nawet po kwitnieniu pszenicy bo pojawiały sie stanowcze opinie za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokarmianie borem podobno poprawia liczbę opadania w pszenicy,zmniejsza skłonność do porastania z tym że bor w zbyt wysokiej dawce jest pierwiastkiem szkodliwym dla zbóż,na ładny łan można dać 40 gram czystego składnika,z tym że teraz prawdopodobnie już za późno ,w ubiegłym roku stosowałem razem z fungicydem na T1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaką miałeś liczbe opadania? bo z tego co pamiętam to sprzedałeś na paszówkę... ja myśle ze tyle boru co pszenicy potrzeba to jest w glebie... co innego burak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym tygodniu chcę sypnąc saletrą bo deszcze akurat zapowiadają póżniej jeszcze jak bede na kłosa fungicydem leciał to zamierzam dodac yaravita zboże bo mi trochę zostało z wczesniejszych zabiegów.Co myślicie o stosowaniu nawozów dolistnych w fazie kłoszenia czy juz nawet po kwitnieniu pszenicy bo pojawiały sie stanowcze opinie za i przeciw.

 

 

aby tylko nie przypalic to powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w pszenicy i zobaczyłem bardzo delikatny biały osad na całej roślinie. jak przetarłem ręką to tak jakby mąka ale bardzo mało. czy to mączniak?? jakieś 2 tyg. temu pryskałem arteą jak tylko kłosy wychodziły. trzeba znowu pryskać i czym. oglądałem zdjęcia w internecie mączniaka to moje nie są podobne. co robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jarkę poszło na klos soprano 0,7 + tebu 0,5 l. Po suszy został tylko liść flagowy i podflagowy, reszta sucha, a po górkach to nie bylo co pryskać po suszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś pisałem o apyrosie że ok ale zmieniam zdanie 20 g na ha przepuściło mi miotełkę a w sklepie to gadali ze 13 g sobie poradzi do tego owsik wyskoczył fakt chwasty te wcześniej były przyhamowane ale teraz już nad łanem z tym środkiem już się rozstaję , atrybut w jarej też owsik przepuścił tylko wyszlo 55 g na ha opryski wykonane w dobrą pogodę i czym tu pryskać na przyszłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taki rok... U mnie Puma i Grasp stosowane w pełnej dawce także przepuściły owies i miotłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś pisałem o apyrosie że ok ale zmieniam zdanie 20 g na ha przepuściło mi miotełkę a w sklepie to gadali ze 13 g sobie poradzi do tego owsik wyskoczył fakt chwasty te wcześniej były przyhamowane ale teraz już nad łanem z tym środkiem już się rozstaję , atrybut w jarej też owsik przepuścił tylko wyszlo 55 g na ha opryski wykonane w dobrą pogodę i czym tu pryskać na przyszłość ?

 

na jesień expert met lub alister lub mieszanina, albo wiosną lancet lub zeus i pozamiatane, a w jarych axial lub atlantis dla wtajemniczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial + adigor nie znajdziesz jednoliściennych już drugi rok stosuje w jarych pszenica jęczmień i jest ok puma tylko raz umnie zagościła i lipa owies głuchy był niewiele ale był a po tym środku niema nic.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po atlantisie tez pozamiatane i na dodatek zaoszczedzamy na ccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt też mi się wydaje ze axial ma przewagę nad pumą jeśli chodzi o skuteczność stosowałem 2 lata temu 1 litr na 4 ha na dośc duży owsik w jęczmieniu i skuteczność zadowalająca oceniam na 95% gdybym opryskał 3ha tak jak każą na etykiecie to 100% murowane w tym roku pumo pryskałem 0.8 na ha + grodyl i granstar w idealne warunki i nie ma co narzekać pojedyńcze rośliny przepuściło a z tym atlantisem słyszalem już pochlebne opinie jaka dawka cena i z czym ewentualnie mieszacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...