Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

massey 6180 po zgaszeniu i wylaczeniu kluczyka swieca sie zielone kontrolki 3 dokladnie wczesniej zaswiecaly sie na chwile po wcisnieciu sprzegla na kilka sekund teraz swieca czaly czas mial ktos podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to chyba można starać się o dotacje na ciągniki, ta że słyszał o znajomego.

Agencja podobno dopłaca do niestarszych niż 5 lat ale trzeba jakomś opinie mieć rzeczoznawcy czy jakoś tak, że sie szrota nie kupuje.

 

No nie wiem jak to jest w rzeczywistości. Kiedyś szukam serwisanta i znalazłem se stronke favore.pl a tak gości którzy pomagają pozyskać fundusze na rozwój gospodarstwa.

http://www.favore.pl/130512_dotacje-dla-osob-w-krus-lodz-wroclaw-warszawa-lodzkie.html

Po tym gościu widzę, że skuteczny jest bo mo jakieś gwiazdki. Tylko ile takie doradcy mogą brać za pomoc w pozyskaniu funduszy. Mój stary ciągnik sie rozlatuje, a na nowy mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie,może ktoś to robił?w przednim mośćie przecieka mi olej przez ten uszczelniacz na wałku ataku,więc moje pytanie czy wystarczy wyjąć sam ten długi wałek i ten potem uszczelniacz się wyjmie z obudowy mostu czy to trzeba calusienki most włącznie z wałkami napędzającymi koła powyciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nieźle nieźle, mi kiedyś jeden mądry kazał je wymienić bo twierdził że przez nie podnośnik po podniesieniu do końca sie nie wyłącza, przyczyna była jednak w czujniku wysokości który jest do góry (nie łączyła kable), po usunięciu usterki kiedy wszystko działało odłączyłem te właśnie "bolce" i nic sie nie zmieniło bo wszystko działało dobrze (one chyba są od regulacji dociążania ale tego akurat nie sprawdzałem)
WITAM pawlo jakie bolce te tam na dole co kable do nich idą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

halo koledzy czy nikt nierozbierał przedniego mostu?

i zacina mi się elektrozawór przedniego napędu,oczywiśćie wyjełem go ,płukałem dmuchałem ale bez skutku zacina się dalej. nowy to suma 1800zl,czy ktoś może stosował jakiś zamiennik?

 

no i świętować dziś!heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten elektrozawór spróbuj lekko popukać (weź w ręke i lekko uderz jedną stroną tak jakbyś chciał go lekko przegiąć bo one sie przez to nieraz przycinają, jak nie pomoże w jedną str to w drugą aż do skutku kiedy tłoczek bedzie lekko chodził ) tłoczek po wduszeniu palcem musi wyskakiwać spowrolem, nie może zostać w środku

juz kilka razy tak robiłem i zawsze pomagało tylko nie przesadzaj z uderzeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejny problem a w sumie tylko małe zapytanie.

 

Czy w mf 3635 z 94r jest klimatyzacja.??

 

Tzn piszą np na portalach ogłoszeniowych że jest klimatyzacja a ja jej jakoś nie widzę...;/

 

Zakładam że nie ma czegoś typu klimatronik ale czy jest tak zwana chłodziarka co chłodzi powietrze w upalne dni.?

Mam ten ciągnik już jakoś 4 lata i stwierdziłem iż jest za ciepło w kabinie podczas żniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być ale nie musi, zależy co kto sobie życzył jak kupował nowy

chłodziarki nie ma, jest tylko zwykły nawiew albo jak masz klime to nawiew z chłodnym powietrzem

jak nie masz nic wiecej na pasku oprucz wentylatora i alternatora (ewentualnie sprężarki powietrza) to musze cie zmartwic bo zostaje ci tylko nawiew który po jakimś czasie zamienia sie na nawiew gorącego powietrza poprzez rozgrzanie sie dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam take małe pytanko ile powinen byc luz na zaworach mf 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim fergusonie 3635 z 93r. klimatyzacje wiec jak by pierwszy właściciel twojego chciał chciał to by mu zamontowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj mi taki jeden mechanik powiedział ze powinen byc luz na zaworach ssacym i wydechowym 0,25 w mf 3060 i własnie niewiem czy dobry jest bo jak czytałem wczesniej do ssacy jest mniejszy od wydechowego tylko ze w innej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

djjanik poprostu zobacz ile masz z przodu chłodnic,na gornym panelu co jest radio to i pokrętło powinno być z gwiazdką. mój z 1990r.ma klime ale niedziała,niewiem czemu nie działa i niewnikam widziałem tylko że niema jednego przewodu złonczonego

 

 

pawlo ten elektrozawór (tłoczek wyskoczy na siłę jak pociągne)ale niestety jak podłoncze to sie schowa nawet niecały i już wtedy nawet szczypcami ciężko wyjąc. przypuszczam że jest to nierozbieralne,czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak bedziesz robił tak jak napisałem ( uderzał nim o jego boczną krawędz trzymając go w ręce tak jakbyś chciał go naprostować) to powinien zacząć chodzić lekko bo on poprostu przyciera i trzeba go lekko naprostować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pawlo no zrobiłem tak jak pisałeś,ale w końcu musiałem potraktować go bardzo ,bardzo mocno no i z efektem dobrym wyszło bo sprawnie odbja narazie nieprzycinając się.

 

dzięki pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chce sie zapytac jak wymontowac pompe paliwowo bo odkreciłem te trzy sruby i pompa nie chce wyjsc a przy wyciaganiu nic sie nie poprzestawia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki to ciągnik, z drugiej strony na obudowie rozrządu powinna byc mała pokrywa, po odkreceniu jej ukaże się koło zębate które trzeba ściągaczem ściągnąc i pompa wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no w c-360 -3-p tak właśnie jest za pokrywko śruba na imbus ,która to uwolni po odkręceniu tryb od pompy. tylko UWAZAJ bo tam jeszcze(jeśli tak jest jak w 360-3p)jest taki klin na którym osadzony jest tryb do pompy co ci niewyleci TAM w rozrząd(albo do misy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

pawlo no zrobiłem tak jak pisałeś,ale w końcu musiałem potraktować go bardzo ,bardzo mocno no i z efektem dobrym wyszło bo sprawnie odbja narazie nieprzycinając się.

 

dzięki pięknie

 

no widzisz mowiłem że pomoże

musiałeś bardzo go potraktować bo widocznie bardzo był podgięty

znajomy za taką naprawe brał duże pieniądze bo nowy jeszcze więcej kosztował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie własnie jak ten dekelek sie odkreci to pompa jest przykrecona na trzy sruby dzis jade na sprawdzenie zobaczymy czy jest dobra dzieki za pomoc koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to znaczy że cała wina to jest zgięcie?ja myślałem o jakichś osadach. no nowy 1800zl,i chyba bez cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być osad ale może też być podgięcie

na elektrozaworach powinna być jeszcze taka osłona która je osłania przed jakimiś mechanicznymi uszkodzeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któś z was ma zamontowany zamiast czujnika wskaźnik ciśnienia oleju silnikowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...