Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tego samego dnia pryskałem lancetem i atlantisem u ojca, niestety ten pierwszy zawiódł, po drugim czyściutko

expert met i alister są rewelacyjne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po atlantisie tez pozamiatane i na dodatek zaoszczedzamy na ccc

 

To Atlantis też działa jak antywylegacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłem, dziś kuczyńska organizuje jakiś wyjazd na jakieś pola i namawiali mnie ale nie mam czasu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASKIN-dzieńki . Stosuje drugi rok ten środek ale tego nie wiedziałem. Co prawda w ubiegłym roku nic nie wyległo ale po chiselu było podobnie z tą różnicą że miotły i wichliny chisel przepóścił od groma a atlantis zniszczył wszystko. W tym roku wszystko pryskałem Atlantisem zboża są ładne tylko ta susza, więc pewnie znowu nie przekonam się do działania przeciwko wyleganiu Atlantisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak trzymaja sie wasze pszenice .Chodzi mi o ochrone fungicydowa.moja siana po rzepaku zdrowa jest.ochrona to wirtuoz soligor duet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt u mnie po rzepakach pszeniczka też zdrowa i pryskana tylko falkonem na kloska i o wiele lepiej wygląda od tej gdzie przedplonem był jęczmień a pryskana bumper super na t1 i falkon przed wykłoszeniem , flagowy się jeszcze trzyma ale te liście u dołu to już uschły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może ktoś z was ma posianą pszenicę Ethos? Kupiłem ją wiosną i na etykiecie pisało pszenica jara zwyczajna. Szukając coś na jej temat w internecie przeczytałem, że jest to przewódka. No i teraz nie wiem czy jest to zwykła jara pszenica czy przewódka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda jara moze być przewódką o ile przetrwa zimę... a to czy nazwie ja tak firma dystrybucyjna to tylko marketing, tak ze na pewno masz pszenicę jarą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta która przetrwała jest na poziomie kondycji ozimych a nawet lepszej. przetrwały te wcześniej siane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jak trzymaja sie wasze pszenice .Chodzi mi o ochrone fungicydowa.moja siana po rzepaku zdrowa jest.ochrona to wirtuoz soligor duet

 

Capalo 1,5 litra/ha + Swing Top 1,2 litra/ha jestem rozczarowany, źdźbło i liście bardzo zdrowe skuteczność bliska 100% niestety kłos słabo zabezpieczony głównie przed septoriozą, drugi zabieg wykonany w optymalnych warunkach, na początku kłoszenia. Chetnie wysłucham uwag co poprawić w przyszłym roku, aby było skuteczniej, czy przejść na technologie 3 zabiegową, czy stosowac inny środek na drugi zabieg który będzie lepiej zabezpieczał kłos a może jakieś mieszaniny??? ktoś wspominał o tebukonazolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według Ciebie jaki jest optymalny termin siewu dla przewódki

 

optymalny to taki gdzie ziemia się rozsypuje. a termin? kazdy rok jest inny, trzeba obserwować pogodę i naturę... ja już więcej w mokrą glebe nie sieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem na T2 połączyć Olympus 1,4 l +0,7 tebukonazolu ale ze względu na niską presją chorób zabieg rozdzieliłem - na T3 poszło 0,8 l tebukonazolu a na T2 Olympus solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przem moja ochrona jak narazie sie sprawdzila.wirtuoz poszedl przy wyczuwalnym pierwszym kolanku,soligor na flagowy ,duett po przekwitnieciu. jak narazie liscie i klos w dobrej kondycji siedem sybstancji w trzech zabiegach musi raczej zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sławek tylko jaki koszt, czy to na pewno się wróci??

ja wydałem dużo mniej i też ładnie pszenica wygląda,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zl za trzy zabiegi.przy tej cenie pszenicy moim zdaniem oplaca sie inwestowac.suszy umnie nie bylo wiec cos z tego bedzie.zrobilem na trzy zabiegi poniewaz w tamtym roku po dwoch zabiegach zboze chorowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300zl za trzy zabiegi.przy tej cenie pszenicy moim zdaniem oplaca sie inwestowac.suszy umnie nie bylo wiec cos z tego bedzie.zrobilem na trzy zabiegi poniewaz w tamtym roku po dwoch zabiegach zboze chorowalo

 

Przyjacielu ... czy mógłbyś mi zdradzić gdzie zaopatrujesz się się w środki chemiczne... Czy jest to może jakaś hurtownia czy masz tak dobrego dealera środków?? Bo przy zestawieniu które podałeś ,czyli Wirtuoz,Soligor oraz Duett zakładając że zastosowałeś dawkę normalną ..u mnie wychodzi na hektar przy tym zestawie 343,75 zł .... choć mam już wypracowany rabat lojalnościowy 10%.. Tak się też zastanawiam czy aby nie zmienić dostawcę środków na tego którego Ty masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zaopatruje sie w progreschem lublin.wirtuoz 5l - 600 zl dawalem 1 l .soligor 15 l -1710 zl dawalem 0.8 l.1 l duett 140 zl dawalem 0.6.koszt zabiegow 295 zl.ceny jakie podalem sa cenami brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam wasze plantacje?

ja dziś zwiedziłem pola, i przyznam że jest bardzo nierówna na jednym kawałku są miejsca na 8 ton i na 3, w niektórych liścia flagowego już niema a kilka metrów dalej podflagowy jeszcze zdrowy, ogólnie nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej

ziarno już zaczyna w fazę woskową wchodzić w tej sianej w połowie września(akteur), skagen z drugiej połowy października wygląda lepiej, i plon pewnie też będzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która z tych odmian lepiej radziła sobie z suszą ? ,i czy Skagen stoi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...