Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:22 Sob 25 Paź 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1633, 1634, 1635  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 10:37 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz nie kotrzy maja ogon z wczesniejszych rzutow...jak poprawia teraz cena to wutwornie znow sie nachapia tanich kurnikow za dlugi i po co stawiac nowe jak mozna przejmowac po smiesznych cenach obiekty i potem sie dziwicie skad wyrosl cedrob albo wipasz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
daniel 7791

PostWysłany: 10:10 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedawałem po 3,7 brutto, słyszałem ceny 3,5 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filuś

PostWysłany: 08:11 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem co sie dzieje ale jedno jest pewne dzisiaj przyszła tuszka i nie tylo do nas droższa jak wczoraj . kto ma jakies ceny niech podaje. Co do informacji ze sklepów : dlatego cena jest nie obniżana bo wtedy zbyt staje i kazdy czeka a moze kupie jutro bo bedzie taniej , wystarczy dać jakas promocje elementów i jest ok tak twierdza właściciele wszystkich sklepów- chyba nauczyli sie handlować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 06:31 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Robią co chcą.A dlaczego?Bo jesteśmy egoistami.I bardzo dobrze.Jak nie mową to kijem.Nie Jola?

Oj tak , tak - ja i kilku innych mogą na tym forum tylko mówić , tłumaczyć, namawiać - próbować nieść kaganek oświecenia ale wszyscy chcieliby aby zamiast tego dać 50gr a może i nawet 1 zł na kilogramie - takiej mocy czynienia cudów nie mam( w kontekście związku) sami muszą sobie to wypracować - głową i myśleniem.
A egoistami jesteśmy obrzydliwymi (w 90% populacji drobiarskiej) i dlatego tak jest- jeden drugiemu zazdrości czasami nawet nie wie czego tak na wszelki wypadek ( to tak w dużej przenośni i dosłownie).
Powrót do góry
501

PostWysłany: 05:54 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robią co chcą.A dlaczego?Bo jesteśmy egoistami.I bardzo dobrze.Jak nie mową to kijem.Nie Jola?
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 00:04 Sro 11 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuś zależy by nas unicestwić ,w tym kraju to już chyba nigdy nie będzie normalnie ,znów jest jazda poniżej kosztów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
s69
Moderator

PostWysłany: 23:51 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że hodowcy nie potrafią zrozumieć jednej rzeczy.Ja to jest że żywiec tanieje a tuszka jest w rekordowych cenach i jeszcze rośnie w sklepie? Po prostu gdzie jest różnica w cenach? U kogo? Tego nie możemy zrozumieć.

Ubojnie, które padają to albo właściciel pił, albo żonę bił albo na wczasach ciągle był. Poza tymi przypadkami to zloty interes ale ja nie mam 100 min na rozruch zakładu. Niestety oni mają (moje) 100 mln na nowe kurniki. I tu jest problem.

W wlkp jeszcze wczoraj cena trzymała się na ~3,8 + vat ale na teraz nie wiem.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:35 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"]To jest takie dziwne. Przyjeżdżają ludzie, kupują po 4,3 brutto i się cieszą, że w miarę tanio. To są małe ilości-parę setek sztuk z hali, w POLO prawie każdy klient wychodzi z kurczakiem albo dwoma w cenie ponad 7 zeta za kg a w ubojniach-Olsztyn 3,6, Nowe Miasto 3,6.
Kroi nas handel, hurtownie, ubojnie swoje zarobią. Całą śmietankę spija hurtownia i detal. Tak myślę.[/quote
Nigdy nie pojmę tych problemów.Powiedzcie mnie raz poważnie,wy naprawdę uważacie ,że ilość kurczaka na rynku nie ma nic wspólnego z ceną żywca?
Może klient 10zł placić a ty i tak dostaniesz 3.40.A spadać będzie b.wolno,dopiero jak jeden sklep opuści z marży 2zł na kilogramie na 1.50 ,następny zobaczy ,że spadło to wyrówna ,aż dojdą do zwykłej marży,może to trwać długo,zarobią w tym czasie dużo.Klienci akceptują ceny i płacą,jak jest taniej to się cieszą,część nawet nie zauważa tych ruchów (ci bogatsi).Sami wydzwaniacie i prosicie żeby wam zabrać co dzień 10gr taniej ,bo jest tyle ,że nie ma kto tego odebrać a lamentujecie tu ,że spada,że się zmawiają,że zarabiają wszyscy tylko nie wy i że co dzień mniej płacą.Gdzie tu jest sens,bo ja go od lat nie mogę pojąc
System drób piszecie znowu,że chciał 3.40netto. Po jaką k... tam oddajecie i co chwila wyzywacie ,że mało płacą.Co jakiś czas przychodzi moment ,że można to zmienić ,ubojni jest masę i normalnie płacą i handlują, nie potraficie wykonać telefonu i sprzedać gdzie indziej jak idzie,więc o czym jakakolwiek rozmowa???????????
Powrót do góry
Piko

PostWysłany: 22:06 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
To jest takie dziwne. Przyjeżdżają ludzie, kupują po 4,3 brutto i się cieszą, że w miarę tanio. To są małe ilości-parę setek sztuk z hali, w POLO prawie każdy klient wychodzi z kurczakiem albo dwoma w cenie ponad 7 zeta za kg a w ubojniach-Olsztyn 3,6, Nowe Miasto 3,6.
Kroi nas handel, hurtownie, ubojnie swoje zarobią. Całą śmietankę spija hurtownia i detal. Tak myślę.

Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Kolego otworz hurtownie a zobaczysz, ze to wcale nie taka fajna sprawa jak sie wydaje, a ubojnie tym bardziej. Z tego co wiem, to dwie niedawno padly(jak nie wiecej), a wszystkie przez ostatnie pol roku dostaly po dupie, ze az polowe ma problemy z plynnoscia finansowa...
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:40 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2.70netto napisał:
czwartek małopolska 3,40

Czy ktoś może tego sku.rwiela stąd wywalić? 2,70netto to najgorsza szumowina na tym forum.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:19 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest takie dziwne. Przyjeżdżają ludzie, kupują po 4,3 brutto i się cieszą, że w miarę tanio. To są małe ilości-parę setek sztuk z hali, w POLO prawie każdy klient wychodzi z kurczakiem albo dwoma w cenie ponad 7 zeta za kg a w ubojniach-Olsztyn 3,6, Nowe Miasto 3,6.
Kroi nas handel, hurtownie, ubojnie swoje zarobią. Całą śmietankę spija hurtownia i detal. Tak myślę.
Powrót do góry
zootechnik UR

PostWysłany: 21:09 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z tą ceną??? Miał być powrót do 4.10 a tu ciągle w dół. Wie ktoś coś na ten temat?? jakie prognozy na przyszły tydz??
Powrót do góry
koko.x

PostWysłany: 21:06 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

system drób na dzisiaj chciał po 3.4 nett chyba sobie jaja robia
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:31 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zaraz! podajesz cene bo pewnie po tyle chcialbyś od jakiegoś frajera kupić to podawaj od razu cene tuszki po ile bedziesz sprzedawał jakześ taki miekki filozof i po ile dziś sprzedałes tuszke bo różni z tej branży tu zagladaja, bo zaraz tu się posypią ceny tuszki z różnych ubojni i na hurtowni i już nie bedzie tak wesoło z dopiskiem masa tuszki po uboju i tego typu przeliczniki Wink
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 20:20 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza wskazówka po ile masz sprzedać kurczaki- telefon do przyjaciela co ma sklepik - podpowie kiedy i jak będzie cena.( to do postu "filusia") Wink
szok Exclamation trudno to ogarnąć zdroworozsądkowo no ale cóż ..... Shocked
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 20:12 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brychcyki 3,6 zł. Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
2.70netto

PostWysłany: 20:10 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czwartek małopolska 3,40
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:20 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś tu kiedys napisal ze cedrob puszcza tanio tuszke i na dzisiaj tak z głupa zamówilismy pare pojemników to ten co to mówil niech sobie podjedzie i po 3 zł weżmie bo cały dzien klient sie na ta partie nie trafił, ale pierwsza klasa u nich to juz inna cena. Kurczak schodzi ładnie kto sie targuje to pare groszy kupi taniej na ubojni ale sa sklepy co biora po cenie z tamtego tyg i o obnizke nie prosza bo mówia ze im schodzi ładnie w sklepie także wszyscy zarabiają tylko nie wy ale to wasz towar- ale jast światełko bo ubojnie nam mówią zeby brać ile sie da bo pod koniec tyg już chłodniej do 20 i nikomu nie bedzie sie spieszć z wypychaniem kuraka po tej nizszej cenie.i jeszcze jedno coraz wiecej mniejszej tuszki ta mega to już co któras w pojemniku
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 18:19 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do przejęcia od komornika za grosze jest ubojnia Styrnal w Kopanicy zapraszam chętnych hodowców. W GRUPIE SIŁA Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 18:09 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ubojnie dalej płaciły kosmiczne ceny za tuszke to skończyły by jak Rowex,Chlebowski. Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 17:48 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając duże firmy średnie ubojnie inwestują w kurniki chcąc uniezależnić się od dostawców , ktoś ewidentnie musi zbankrutować aby się rynek choć w części ustabilizował. Niedawno byłem świadkiem rozmowy inwestycja to 10 obiektów po 2000 m2. Ciekawe kto to przetrzyma ???
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 16:44 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Junior623 napisał:
Tak się kończy, jak ubojnia inwestuje w kurniki, a nie pilnuje swojego interesu Evil or Very Mad
http://interwencja.interia.pl/news?inf=1636058
Czy jakaś ubojnia wyciągnie z tego wnioski Question Question Question

Ogólna suma zadłużenia firmy Rowex wynosi 540 tysięcy złotych. To są wynagrodzenia, odprawy i niewypłacone świadczenia chorobowe pracownikom - informuje Artur Olichwier, pełnomocnik zwolnionych pracowników.

To nie jest powód aby zamykać ubojnie, do tego sa potrzebne jeszcze przynajmniej dwa zera pln. Ja czuje tu jakiś przekręt przez właściciela ubojni, a jaki to już on wie i to tylko jemu sie opłaca.
Powrót do góry
Junior623

PostWysłany: 16:10 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się kończy, jak ubojnia inwestuje w kurniki, a nie pilnuje swojego interesu Evil or Very Mad
http://interwencja.interia.pl/news?inf=1636058
Czy jakaś ubojnia wyciągnie z tego wnioski Question Question Question
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:09 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Re: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
chickenfree napisał:
ł. Uważajcie na Młąwę 3,40zł, mam nadzieję, że netto.
No..... Wipasz musi zarobić na majówkę :evil:
Jak czytam , że dla nich klient czyli hodowca jest najważniejszy to pusty śmiech mnie ogrania . :evil:
Pasza jedna z najdroższych , a żywiec chyba aktualnie najtańszy .
Gratulacje!!! :evil:

I dlatego drogi brojlerze nic się nie zmieni.Po co kupują tam paszę i bez przerwy piszą ,że Wipasz zły,po co oddają do ubojni u nas o których piszą bez przerwy jakie to złe i 20gr zawsze mniej płacą.PO CO ?????Czy nie ma innych paszarni i ubojni??Sam taki ruch zrobiłby taki popłoch na rynku ,że jednego dnia pasza by staniała 50zł a żywiec podrożał 50gr.Ale to taka branża,naiwniacy pogodzeni z dziejowym wpierdo...em , jak się raz do roku parę złoty przytuli to już się łeb w gwiazdach nosi,mimo ,że cały rok był wpierd...l
Tyle razy parę miechów temu pisałem -uwaga z ponownym rozkręcaniem produkcji-znowu nikt nie posłuchał-rynek wymierza karę.A maksimum ilości żywca dopiero może nadejść,jak wejdą wstawienia tych co przed świętami samymi wstawiali
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:18 Wto 10 Maj 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alcapone napisał:
Wlkp. Jądrex, Chuchrak, Smolarek 3.90 n.

....w piątek

a Cehave wozi teraz, od niedawna dla drobiu, bo dla trzody to już od ponad dwóch lat.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1633, 1634, 1635  Następny
Strona 844 z 1635

Skocz do: