Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:29 Nie 29 Mar 2015

Agrifirm
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1694, 1695, 1696  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
123

PostWysłany: 13:16 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Sebik napisał:
Witam Cool

Świetokrzyskie 3.3

Może nasz nadworny prorok(med...) powie gdzie ta cena ok 4.0 na czerwiec/licpiec Question

Kurczak zaczyna być przerosinięty 3kg, tuszke można było już wczoraj kupić po 4.7 netto. Czy moze mamy jakieś stateczki w porcie z kurczakiem pasionym monczką Question

Rok z wyborami,produkcja ze stratami,takie nowe przysłowie drobiarskie.Oczywiście nie dotyczy ubojni,paszarni itd. Założe się że pasza jak spadnie to o 15,30 zł Twisted Evil ,a jak podwyżka to najmniej o 100 zł. Pszenica już spadła,ale watpie żeby przełozyło się to na ceny paszy jakoś znacząco.Wkońcu jak się ma GLK to czemu nie zamienić na GL,a hodowcy niech furmankami jeżdzą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: 13:14 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Re: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Sebik napisał:
Witam Cool

Świetokrzyskie 3.3

Może nasz nadworny prorok(med...) powie gdzie ta cena ok 4.0 na czerwiec/licpiec Question

Kurczak zaczyna być przerosinięty 3kg, tuszke można było już wczoraj kupić po 4.7 netto. Czy moze mamy jakieś stateczki w porcie z kurczakiem pasionym monczką Question

To jest reakcja na wasz "masowy" protest 30-06-2011 przeciwko .... "bardzo dobrej sytuacji w drobiarstwie" - nie było masówki są obniżki bo jest jeszcze za dobrze Very Happy Embarassed nie liczcie na "proroków" tylko ruszcie mózgami.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:13 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kupywales kiedys ta tuszke to wiesz ile ona jest warta i sam wiesz jak sie potem o nia az bija Twisted Evil w 90 % schodzi i wszyscy chca tuszke z nocy i niech tu nikt nie tworzy dziwnych na ten temat teori jeszcze jak tak grzeje . coraz mniej zywca dla mnie doinformowanych niech przedzwonia na pierwsza lepsza ubojnie i sie dowiedza jak wyglada sytuacja na nastepne dni a luki w uboju pasuje czyims kosztem zrekompensowac
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:50 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
ty brojler kużży zaniast jednoczysz to bóżysz
Sorry , ale kura ma więcej rozumu Sad
Powrót do góry
Niezrzeszony

PostWysłany: 12:39 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszka chyba po 5,70 zł Panowie!!!
Powrót do góry
Sebik

PostWysłany: 12:13 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam Cool

Świetokrzyskie 3.3

Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 12:13 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kużwa TY do joli Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 12:11 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty brojler kużży zaniast jednoczysz to bóżysz
Powrót do góry
Sebik

PostWysłany: 12:08 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam Cool
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:11 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam wpisy co niektórych ( zwłaszcza te odnoszące się do medoxa i nie tylko) i powiem tak jak przysłowie mówi :Ostrożnie i wg miary szafuj słowa i talary" i "Znać dobrze po mowie co się dzieje w głowie"

ale chciałam wam dać do myślenia i zacytuję fragment z opracowania z 2004r p. Dybowskiego przed akcesją do UE
http://www.agro.mckirg.ires.pl/rynki/drob.pdf

5. Bezpośrednie skutki akcesji
Polska z roczną produkcją mięsa drobiowego rzędu 850−860 tys. ton staje się jednym z większych producentów
drobiu w Unii Europejskiej (Francja ok. 2,5 mln ton, Wielka Brytania 1,5 mln ton, Włochy i Hiszpania po ok. 1
mln ton, Niemcy ok. 800 tys. ton, Holandia ok. 700 tys. ton). Przystąpienie do Wspólnoty wywołuje szereg
skutków dla funkcjonowania polskiego rynku w kraju i w ramach samej rozszerzonej Wspólnoty.
Skutki dla producentów żywca drobiowego
Na rynku żywca drobiowego w Polsce występuje wielu rozproszonych sprzedawców (producentów) o różnej skali
produkcji. Ich pozycja konkurencyjna jest znacznie zróżnicowana, a siła oddziaływania na rynek raczej niewielka.
Decydują o tym następujące czynniki: producenci nie są zorganizowani, żywiec jest produktem masowym i mało
zróżnicowanym, bardzo mała jest możliwość jego przetrzymania (przechowywania), produkcja odbywa się w
powtarzalnych cyklach technologicznych, których jednak nie można przerwać. Utrudniony staje się dostęp producentów żywca drobiowego do finalnego rynku, na którym realizowana jest końcowa marża.
Produkcja tego
żywca w coraz większym stopniu staje się więc produkcją surowca a nie wyrobu gotowego.
Od akcesji do Wspólnoty Europejskiej postępować będzie proces zbliżania się cen krajowych i unijnych....

Macie odpowiedź dlaczego mamy to co mamy - w UE są sile organizacje związkowe 99% hodowców producentów należy do organizacji i te 99% produkuje z umowami kontraktacyjnymi tak i tylko tak. Dalej nie będę się rozpisywać bo nie lubię się powtarzać - dodam tylko, że wolny rynek to nie wolna "amerykanka" dopóki tego nie pojmiecie dopóty będzie źle albo jeszcze gorzej. Jesteście(-śmy) wykorzystywani tylko i wyłącznie na własne życzenie.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 10:07 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj mój kolejny post to się dowiesz konkretów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Coco

PostWysłany: 09:44 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba usiąść by nie upaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Coco

PostWysłany: 09:42 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcecie coś przeczytać ciekawego Question
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:39 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Jak pisałem zimą by ograniczyc sie do 4 rzutów to bylem wyśmiany wiec oczym mowa na forum bylo aktywnych 10 /15 osób jak zażądałem policzenia nas to licznik wskazał mało co 100 osób,i co z tego jak aktywne przez 3 /4 dni były te osoby a pózniej znów 10/15 to forum to jakaś farsa .A brame to sobie sam zablokuj ale swoja jak z pisklakiem jadą i dalej wstawiaj 6 rzutów po ful obsad i obwiniaj wszystkich tylko nie siebie .

Przepraszam , ale gó.wno wiesz o mojej produkcji - ilość rzutów i obsady - więc bądź łaskaw swoje wypociny kierować w inną stronę . Taki jesteś aktywny no to pochwal się co Ty robisz w temacie poprawy sytuacji w drobiarstwie? Pochwal się jakie masz obsady i częstotliwość wstawień? Nie powinienem w zasadzie w ogóle z Tobą polemizować bo wiem , że krzykacze z reguły są największymi zakałami . Pochwal się czy kiedykolwiek wyszedłeś z jakimś racjonalnym pomysłem ? Pisanie o ograniczeniu wstawienia to tak jak prośba do aktywnego alkoholika żeby nie ruszał wódki w barku .
Po drugie ograniczenie owszem , ale wymuszone , a nie dobrowolne bo dobrowolnie to Polak zrobi kupkę w kibelku .
Nie podoba Ci się pomysł zablokowania ubojni to proszę , podaj coś alternatywnego co szybko spowoduje zmianę sytuacji . Z doświadczenia wiem , że zamach na kasę to największy ból jaki może spotkać przedsiębiorcę . Czy jeszcze tego bólu nie poczułeś??? W moim odczuciu i wg mojego zdania tylko widmo strat i olbrzymich kar za niedostarczenie surowca może spowodować , że ubojnie i hurtownicy dostosują ceny do poziomu , który drobiarzom zapewni rentowność produkcji .
Ale jak widzę wyjazd i blokada to za wiele dla drobiarza .
powołujemy się na francuskich , hiszpańskich , niemieckich rolników którzy rzucają pomidorami , wywalają gnój etc. , a my co ??? Czy ma to robić garstka osób np. tych z ostatniego strajku z W-wy , a reszta powie : róbcie , róbcie jesteśmy z Wami , ale akurat nie mogę bo : mam urodziny , mam gości , mam wstawienie , mam sprzedaż , jadę do lekarza , nie mam agregatu , kury mi chorują , mam chore dziecko itd. itd. Możecie sobie wybrać!!! Evil or Very Mad
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 09:03 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponowałbym porozmawiać z ubojniami ale tylko z takimi które same swój towar rozprowadzają a z pewnością jest kilka dobrych np Wyrębski i przed wstawieniem podpisać stosowne papierki o cenie minimalnej .Mam koszty na poziomie 3,80 wiec minimum 4 muszę uzyskać i postawić warunek jak dana ubojnia nie jest wstanie godnie sprzedać towar to poco go odbiera ,ja nie wstawiam ty nie bijesz i jest cacy a nie wstawiamy jak opętani a pózniej to z nas skórę zdzierają .Wydaje mi się że to my powinniśmy być górą ,bo to my odwalamy najgorsza robotę. Druga sprawa to ubojnia umie zadzwonić kiedy pan wstawia i ile sztuk a my pokornie mówimy oni planuja wiedza ile beda mieć i nas rolują prakuje tam słowa bede mieć ale np minimum po 4 zł bo takie mam koszty.
Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 08:55 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azja i Afryka ratują polski eksport drobiu
07.07.2011

ank Gospodarki Żywnościowej informuje, że w bieżącym roku eksport mięsa drobiowego z Polski jest taki sam jak przed rokiem. Gdyby nie wzrost sprzedaży do Hongkongu i Beninu, to eksport byłby nawet niższy.
Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów (za MRiRW), w pierwszych czterech miesiącach br. eksport mięsa i podrobów drobiowych (CN 0207) wyniósł 120 tys. t, czyli praktycznie tyle samo, co w tym samym czasie przed rokiem. Jednak eksport do naszych tradycyjnych odbiorców w krajach UE czasami dosyć znacznie zmalał. Mniej polskich produktów drobiowych trafiło m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Słowacji.
W przeciwieństwie do krajów UE, najważniejsi klienci spoza ugrupowania zwiększyli wolumen zakupów. Eksport do Hongkongu wzrósł do 12,1 tys. t w porównaniu z 8,1 tys. t przed rokiem, a do Beninu do 4,0 tys. t w porównaniu z 2,6 tys. t. Gdyby nie ten wzrost, wielkość sprzedaży polskiego drobiu za granicę obniżyłaby się o 5 proc.

tylko zmniejszenie produkcji może nas uratować Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
alcapone

PostWysłany: 08:48 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Stwórz taki rynek ,żeby to ubojnie błagały o towar hodowców a nie hodowcy dzwonili z błaganiem żeby coś od nich wziąść to też se kupisz Choopera za 100tysi a starej GLK.Proste.Wymaga to obniżenia produkcji ze 40% ,więc se na razie nie kupisz.To oni przebierają jak w ulęgałkach i mogą sobie robić co chcą, ty czy też my możemy najwyżej popatrzeć co nowego, ładnego stoi za ogrodzeniem
Nie skumam nigdy na co wy liczycie,że ktoś wam zapłaci po 4.5netto niezależnie od ilości towaru na rynku.W imię czego?Dziś kupił GLK jutro zechce GL-a,każdy patrzy wyłącznie na jedno -maksymalny zysk.KROPKA.NIe ma towaru muszą płacić ile zażądasz ,jest nadmiar płacą ile chcą,tyle by najwięcej zarobić.Proste ,tak było jest i będzie

Ja podałem taki przykład co np. mnie boli. Gość jak by płacił 7-14 dni to niech robi co chce ze swoją zarobiona kasą, a on płaci 60 dni.
Sklepy płacą gotówką lub na drugi dzień za tuszki, hurtownie 7-14 dni, to i my powinniśmy dostać kase po 14 dniach, ustawowy termin zapłaty F/RR jest 14 dni. Ja już niedaje do tej ubojni bo jest duże prawdopodobieństwo że tak dalej nie pociągnie i stanie wcześniej czy pózniej.
UBOJNIE SIĘ PANOSZĄ ZA NASZĄ KASE i niechodzi mi tu teraz o cene tylko o termin płatności.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 08:38 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem zimą by ograniczyc sie do 4 rzutów to bylem wyśmiany wiec oczym mowa na forum bylo aktywnych 10 /15 osób jak zażądałem policzenia nas to licznik wskazał mało co 100 osób,i co z tego jak aktywne przez 3 /4 dni były te osoby a pózniej znów 10/15 to forum to jakaś farsa .A brame to sobie sam zablokuj ale swoja jak z pisklakiem jadą i dalej wstawiaj 6 rzutów po ful obsad i obwiniaj wszystkich tylko nie siebie .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:08 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Medox ostatnio pisałeś ze 35 % za burtę a teraz piszesz że 40% to w końcu według twoich szacowań ile Question Pisz konkretnie a nie jak z terminami cen po 15 po 20 a tak naprawde to wcale ceny niema Wink

Nie masz wiekszych problemów jak pierduszen.ie ???? Lubisz sobie pogadać o bzdurach zamiast skupić się nad aktualna sytuacją .
Medox Ci ceny nie ustali ani nie załatwi . Ceny nie ma bo hodowcy nie chcą żeby cena była . Gdyby chcieli to nie siedzieliby przed monitorem i nie plotkowali o dywagacjach Medoxa .
Skądinąd w odniesieniu do postawy hodowców stają się one całkiem możliwe Mad

Zresztą widać zainteresowanie tym co napisałem- kilkanaście wyświetleń i dwa posty o "d.upie Maryni" - no to chyba tak źle nie jest bo co tam dokładka 70-80 groszy do kilograma. Jak będzie 1,50 złotego to moooooże dopiero wtedy coś się ruszy.... ruszą się komornicy z windykacjami . Ot co !!!
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 08:00 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ostatnio pisałeś ze 35 % za burtę a teraz piszesz że 40% to w końcu według twoich szacowań ile Question Pisz konkretnie a nie jak z terminami cen po 15 po 20 a tak naprawde to wcale ceny niema Wink
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 07:17 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donciu napisał:
R2 napisał:
Dziś kupił GLK jutro zechce GL-a,każdy patrzy wyłącznie na jedno -maksymalny zysk.KROPKA.NIe ma towaru muszą płacić ile zażądasz ,jest nadmiar płacą ile chcą,tyle by najwięcej zarobić.Proste ,tak było jest i będzie.

Kiedyś było hasło kto ma owce ten ma co chce Smile) ważne żeby kurników nie budowali za naszą kasę.

... a teraz kto ma owce - ten BARAN ! ! !

można to zmienić na aktualne dzisiaj - kto ma kury lub owce - ten BARAN ! ! !
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:15 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym kraju jak się okazuje tylko rozwiązania siłowe powodują , że człowiek jest dostrzegany .
Chcecie poprawy ceny? Nic prostszego!!
Blokujemy bramy wyjazdowe z zakładów ubojowych - żywiec wjeżdża , ale nic innego nie wyjeżdża . I tak przez 3-4 dni!!!
Żądania? Proszę bardzo- płatność za żywiec na poziomie MINIMUM 3,90 netto i w terminie 14 dni . Czy myślicie ,m że jak hurtownie przez 3 dni nie dostaną towaru nie zaczną odpowiednio płacić? Zaczną , zaczną .
W przypadku duzych ubojni żądaniem dodatkowym baaaaardzo ważnym jest sprzedaż kurczaka nie w cenach dumpingowych tylko adekwatnie do kosztów wytworzenia .
Punkt drugi to blokada wyjazdowa zakładów paszowych - jak im hodowcy pozakłądają sprawy sądowe za niedostarczenie paszy szybciutko zweryfikują jej ceny . A , że blokujących podadzą do sądu? A co my mamy jeszcze do stracenia???
Pszenica staniała grubo ponad 100 złotych , a czy obnizyli ceny paszy? Dlaczego nie krzyczymy??? Co już przyzwyczailiśmy się do kopania nas???
Kilka dni temu firma z Poznania zaproponowała znajomemu rolnikowi za pszenicę świetnej jakości ......765PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W porcie i magazynach zboża jest ile chcesz i dalsze obnizki to tylko kwestia dni . A jak się udadzą żniwa / na co się zanosi ! / to cena za pszenicę na p[oziomie do 700PLN jak najbardziej realna .
Kolega w tym przypadku odmówił , ale Piast też od niego bierze i zjechali z ceną sporo poniżej 900 .
Zakłądając , że udział pszenicy w kosztach to 60% już na dzisiaj pasza powinna być tańsza minimum o 100PLN i w kolejnych dniach jeszcze tansza . Naciskajcie więc paszarnie bo to oni teraz mają żniwa .
I tyle .

No.................. tylko czy znajdą się odważni do zablokowania bram Cedrobu . Drbimexu . Indykpolu , ubojni kaszubskich..... i wielu , wielu innych ? Wątpię .
Gęby pełne krzyku , gróźb , a jak trzeba coś zrobić to ogonek pod siebie i patrzenie na innych .
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 07:14 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Dziś kupił GLK jutro zechce GL-a,każdy patrzy wyłącznie na jedno -maksymalny zysk.KROPKA.NIe ma towaru muszą płacić ile zażądasz ,jest nadmiar płacą ile chcą,tyle by najwięcej zarobić.Proste ,tak było jest i będzie.

Kiedyś było hasło kto ma owce ten ma co chce Smile) ważne żeby kurników nie budowali za naszą kasę.

... a teraz kto ma owce - ten BARAN ! ! !
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:56 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:46 Czw 7 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno w dużych zakładach tylko mały kurczak a część wstrzymała sprzedaż na ten tydzień czyżby zmiana trendu od niedzieli???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 843, 844, 845 ... 1694, 1695, 1696  Następny
Strona 844 z 1696

Skocz do: