Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z jakiego rejonu polski jestes bo moj jeszcze sie nie nadaje mysle ze koniec miesiaca da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem oglądać ozimy i jak bym miał kombajn uruchomiony to jutro bym kosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że najprawdopodobniej przysuszyło te jęczmiona i plon pewnie nie będzie rewelacyjny skoro tak szybko zchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś wykosiłem. Z 3 ha było koło 20t. Ale na dobrej ziemi to był super jak podeszła żyła to było z 50% mniej a na ziarna dość ładne a na żwirku to z 25% plonu ziarna ładne ale jeszcze mógł stać bo słabo odpadały ości. No ale jeszcze qq tam ma rosnąć więc trzeba było się pospieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wschodzie polski Lubelszczyzna okolice Chełma to tylko jara forma jęczmienia występuje ozima forma to rzadkość chociaż wiadomo plonowanie o niebo lepsze, mam pytanie czy w mojej okolicy ktoś ozimy sieje z powodzeniem bo ja sie od jakiegoś czasu zabieram ale jak co do czego to senior mówi ze wymarznie ,wypadnie itd . a postęp w odmianach nastąpił także próbować czy dać sobie spokój w mojej okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni wymarzły z 10 lat temu. Jest tylko problem wczesnych siewów bo przylatuje mszyca. Ja sieję oziminy ok. 20 września i zaczynam od jęczmienia potem pszenżyto i pszenica. Problem mszycy znika razem mogę pryskać na chwasty i organizacyjne jakoś lepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasy zawodnych jeczmieni chyba juz mineły no i klimat sie zmienia.u mnie jary to ostatecznosc.sieje dwurzedowe bo maja ładniejsze ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kosiłem w srode i napisze ze sypał niesamowicie. sam sie dziwie z kad taki plon w takiej suszy praktycznie od wiosny nie spadl zaden obfity deszcz. fakt ze wczesnie poszły nawozy i srodki do ochrony grzybowej z gornej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flamenko to ile miałeś ton z ha ja przymierzam się do siewu ozimego parę lat temu zasiałem i mi przemarzł i od tamtej pory już nie próbowałem ale w tym roku to chyba zaryzykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze osmiu nie bylo . bo jenczmienia nie ma 1,5t w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flamenko mógłbyś napisać czym i jakie zabiegi stosowałeś w jakich fazach rozwojowych jakie dawki azotu na jakim stanowisku itd z góry dziękuje za każdą odpowieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymlocilem jeczmiien przed deszczem nie byl za suchy ale gdy by stal do teraz to nie wiem co by bylo bo pada juz 2 dzien bez przerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysiew jenczmienia 23 wrzesien odmiana epaQe 155kg na ha.200kg soli potasowej. zwalczanie chwastow takze jesienia legato plus i zwalczanie mszyc karate zeon.9 marzec 230kg saletry amonowej. 18 kwietnia t1 0,6l prosaro +0,5 corbel.+siarczan magnezu 7wodny 15kg+plonowit OPTY 4kg +0,3tytanitu+3litry manganu.18 maj t2 0,4 folikur+0,3 artea 10 kg siarczanu magnezu+6kg OPTY.+ 0,3 tytnitu. pole czesciowo po kukurydzie czesc po pszenicy. roznicy w plonie nie zauwazyłem. dodam ze cale pole na oborniku. nie stosowalem w tym roku antywylegacza ze wzgledu na susze. i dodam ze w poprzenich latach uprawiałem odmiane LOMERIT i nawet plonowała troszke lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na wschodzie polski Lubelszczyzna okolice Chełma to tylko jara forma jęczmienia występuje ozima forma to rzadkość chociaż wiadomo plonowanie o niebo lepsze, mam pytanie czy w mojej okolicy ktoś ozimy sieje z powodzeniem bo ja sie od jakiegoś czasu zabieram ale jak co do czego to senior mówi ze wymarznie ,wypadnie itd . a postęp w odmianach nastąpił także próbować czy dać sobie spokój w mojej okolicy
Witam, jeśli trafi się uciążliwa zima to każde zboże moze wypasc. U mnie jęczmienie ozime jak najbardziej dają rade,a mieszkam jakieś 80km od Chełma. Za Włodawą w kierunku Białej koleś w tym roku miał chyba ze 40 ha ozimego,na moje oko był super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile u was płaca za jeczmień ozimy? o ile wogóle skupują. U mnie w okolicy tylko jeden gościo wystwiał cene od 650-700zł/t. brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Województwo podlaskie, plon lichy, jęczmień ozimy browarny, odmiany Vanessa i Nickela, 40q/ha, łączna powierzchnia 80 ha, nie mam pojęcia dlaczego tak słabo, zrobione wiele żeby było co najmniej 60 a tu lipa, od jutra rzepak, nie zapłaczę jak sypnie tak jak jęczmień... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Płońska- w stronę Mławy i sieję jęczmień ozimy Lomerit od 4 lat i powiem szczerze, że z przezimowaniem to gorzej w tym roku żyto wypadło dla porównania.Jeszcze ani razu nie wymarzł.W tym roczku jęczmionek w miarę dobrze wypadł-plon ok.5t/ha i było by więcej gdyby nie wymiękł miejscami na jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Województwo podlaskie, plon lichy, jęczmień ozimy browarny, odmiany Vanessa i Nickela, 40q/ha, łączna powierzchnia 80 ha, nie mam pojęcia dlaczego tak słabo, zrobione wiele żeby było co najmniej 60 a tu lipa, od jutra rzepak, nie zapłaczę jak sypnie tak jak jęczmień... pozdrawiam

ogólnie słabo jęczmienie sypią - w spółce to 2t poszło

ja miałem Vannese i azotu mało dałem - około 4,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...