Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie, bardzo ciekawe zjawisko, pewnie susza na wiosnę i ciągłe opady teraz, są miejsca ze sporą infekcją i są zupełnie zdrowe w odległościach stosunkowo małych, najgorzej wyglądają plantacje z mizerną ochroną fungicydową, (sporo ludzi zasugerowało sie suchą wiosna i małym nasileniem chorób na wiosnę) dwuzabiegowe tanie preparaty raczej już odpuściły flagowy ginie w oczach, optymalnym wydaje sie w tym roku wariant 3 zabiegowy z dobrym środkiem na początek, podtrzymaniem na flogowy i nacisiem na skuteczny środek po kwitnieniu - te są pięknie zabezpieczone, raczej mieszaniny wieloskładnikowe, no niestety każdy musi optymalizować wariant cena - jakość a pogoda jest nieprzwidywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
która z tych odmian lepiej radziła sobie z suszą ? ,i czy Skagen stoi ?

stoją obie odmiany, dostały około 170 kg N i litr ccc, co do suszy to chyba dość podobnie się zachowywały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zrobiłem trzy zabiegi i obawiam się że zacznę koszenie koło 15 sierpnia ------ taka jest zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku zrobiłem trzy zabiegi i obawiam się że zacznę koszenie koło 15 sierpnia ------ taka jest zielona

jakie środki stosowałeś? możesz podać koszt zabiegów na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku zrobiłem trzy zabiegi i obawiam się że zacznę koszenie koło 15 sierpnia ------ taka jest zielona

zazdroszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imput 1l ,Tebu 0,5 ,Prosaro 1l wyszło drogo ale pewnie się wróci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzi teraz kolega ze jednak 3 zabiegi bylyby lepsze.zboze jak narazie po 3 trzyma sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaobserwowałem, że na kłosie pszenicy ozimej nie zostały wykształcone ziarniaki, na dolnych 2 pięterkach tzn. nie ma nic żadnej plewki plewy po prostu puste, ale widać że powinny być zawiązane. Niektóre kłosy wykształciły się normalnie. Odmiana Tonacja

ochrona T1 impact+ Mondatak po 0.5 litra + antywylegacz Stabilan pół dawki T2 swing top+ Caramba po 0.5 litra, do tego w T1 super5 a w T2 siarczan magnezu 4%.Nawożenie N około 450 kg Saletry w 3 dawkach. Jak myślicie co to za przyczyna? Czy majowe przymrozki? Czy antywylegacz? Czy źle przezimowała- siana była późno po ziemnikach około 20 października?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Susza kolego susza. Choćbyś ją ozłocił to jak nie będzie miała w odpowiednim czasie wody to albo skróci kłos albo nie wypełni dolnych ziarniaków. Traz jest wody pod dostatkiem więc nadrobi MTZ ale parametry spadną. Na szczęście ja zaryzykowałem i dałem trzecią dawkę saletry po kwitnieniu, teraz to dobrze wpłynie na jakość. Z opryskiem na kłos też warto było poczekać po kwitnieniu bo przedtem presji chorób nie było a teraz warunki do rozwoju grzybów coraz lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wasze doświadczenia z odmianą meva? obok mam zawisze a meva ma kłos o 1/3 krótszy , ale grubszy. wszystko to samo ochrona, nawozy woda lub jej brak pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was przywódki? Powiedzcie jak to jest pszenica jak buda zielona kłos zapowiadał się nieżle wszysko git stała jak szczota przyszły deszcze polało polało nagle żółto się zrobiło kłosik jakiś niewydarzony pięterek ma tylko chudy jakiś może jak by nie padało by lepiej było... Ogólnie uważam że mimo deszczupszenicy nie ma u mnie... A przydwódki więcej nie sieje;/ ziemia klasy 3-4 stanowisko po burakach około 120kg N 2x grzyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jak u was wygląda pszenica?

Ile czasu po koszeniu rzepaku myślicie zacząć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze na koniec przyszlego tygodnia wymlucimy pszenice.

ja raczej stawiam że za około 2 tygodnie, ale coś mi się wydaje że drobiazg będzie, miejmy nadzieję że przynajmniej parametry złapie, jak będzie cena około 800 to ja częśc od razu sprzedaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inni się nie wypowiedzą ?

Jak u innych wygląda pszenica i na kiedy mniejwęcej planujecie zbiór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj koszę pszenicę ,pszenżyto to wczesne odmiany reszta poczeka .A rzepak może w niedzielę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica kosi się wspaniale, pszenżyto też,wydajność nie najgorsza.Co do rzepaku to oprysk był 08.07.2011.i jeszcze dzisiaj w niego nie wjadę po dokładnym obejściu pola,są jaszcze zielone place.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jechać już pszenicę:) Jaka to odmiana już doszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmiana Kredo i został Nikol ale jak bym miał wolne przyczepy to i on poszedł by pod nóż, pszenżyto już pod dachem odmiana Grenado.Jara też już prawie prawie odmiana Monsun i Tybalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś gościu kosił pszenicę w uprawie prawię exstensywnej(minimum nawozu, gęsty siew, 0 fungicydu) miał wilgotność 15 % i plon +- 4t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...