Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Starczy, żeby nie dokładać do interesu. Jeśli co miesiąc z portfela ulatuje 20 tys., to perspektywa nawet minimalnego zarobku (lub braku straty) pozwala spokojniej spojrzeć w przyszłość.

Nie rozumiem obecnych na tym forum Panów zajmujących się handlem. Czemu tak bardzo zależy im, aby producenci dokładali do interesu ? Przecież nie po to drobiarze prowadzą działalność, żeby co miesiąc dokładać po kilkadziesiąt tysięcy do swojej działalności.

Naprawdę zupełnie nie pojmuję sposobu rozumowania tych Panów. Co złego w tym, że producent też chce zarobić na tym, co wyprodukował. I nie mówię tu o jakiś gigantycznych zarobkach typu 15 gr. za jajko. Chodzi mi raczej o uczciwe 3-5 gr na jajku przez cały rok. Biorąc pod uwagę ryzyko bez porównania dużo większe od tego, jakie ponoszą handlowcy, producentom zwyczajnie należy się chociażby mały zarobek.

Przypomnę, że Pan przeor lub Pan Jajcarek (nie pamiętam) nazwał niedawno "frajerami" tych, co płacą za jajko więcej niż (tu też nie pamiętam dobrze) chyba 18 gr. I co ? Po miesiącu sam płaci więcej niż te jego 18 gr. Frajer ? Świadczy to o tym, że Ci Panowie wrzeszczą i klepią, co im chyba ślina na język przyniesie. Byleby jeszcze jakoś oskubać producentów. Przez tych Panów mam o handlarzach wiecie jakie zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. przeor, wolę być skromny niż zarozumiały, przy takiej cenie jak 4zł za 1kg przez cały rok wcale bym nie narzekał, wiesz…. wszystko zależy kto jakie ma koszty i wyniki z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie zebym nazywal kogos frajerem przynajniej na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przypominam sobie zebym nazywal kogos frajerem przynajniej na tym forum

 

Przepraszam. To był Pan WIELKI KOGUT. W dniu 29 czerwca napisał :

 

"Kol. Ferma 07 , wiesz dobrze , że w sytuacji gdy straszycie , że 1A ma dojść do 20 gr. nie mam powodów by dobrze rokujące "Akcje" - (czytaj jajka) tobie sprzedać za 18 gr. Telefonu też nie podam , bo to nie są kurniki załadowane starociami , które mają towaru "skolko godno" , ale moją transzę (po 1 aucie na tydzień) mam zapewnioną. Jeżeli masz frajerów ,którzy przepłacają to gratuluję."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA PUSTE MAGAZYNY

MOŻE JESZCZE KTOŚ MYŚLI O PODWYŻCE JAJA ?

POWODZENIA

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas 1A w dalszym ciągu po 28-30 gr. Magazyny puste. Brak towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starczy, żeby nie dokładać do interesu. Jeśli co miesiąc z portfela ulatuje 20 tys., to perspektywa nawet minimalnego zarobku (lub braku straty) pozwala spokojniej spojrzeć w przyszłość.

Nie rozumiem obecnych na tym forum Panów zajmujących się handlem. Czemu tak bardzo zależy im, aby producenci dokładali do interesu ? Przecież nie po to drobiarze prowadzą działalność, żeby co miesiąc dokładać po kilkadziesiąt tysięcy do swojej działalności.

Naprawdę zupełnie nie pojmuję sposobu rozumowania tych Panów. Co złego w tym, że producent też chce zarobić na tym, co wyprodukował. I nie mówię tu o jakiś gigantycznych zarobkach typu 15 gr. za jajko. Chodzi mi raczej o uczciwe 3-5 gr na jajku przez cały rok. Biorąc pod uwagę ryzyko bez porównania dużo większe od tego, jakie ponoszą handlowcy, producentom zwyczajnie należy się chociażby mały zarobek.

Przypomnę, że Pan przeor lub Pan Jajcarek (nie pamiętam) nazwał niedawno "frajerami" tych, co płacą za jajko więcej niż (tu też nie pamiętam dobrze) chyba 18 gr. I co ? Po miesiącu sam płaci więcej niż te jego 18 gr. Frajer ? Świadczy to o tym, że Ci Panowie wrzeszczą i klepią, co im chyba ślina na język przyniesie. Byleby jeszcze jakoś oskubać producentów. Przez tych Panów mam o handlarzach wiecie jakie zdanie ?

Przypomnę, że Pan przeor lub Pan Jajcarek (nie pamiętam) nazwał niedawno "frajerami" tych, co płacą za jajko więcej niż (tu też nie pamiętam dobrze) I kto tu klepie i wrzeszczy co mu ślina na jenzor przyniesie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. przeor, wolę być skromny niż zarozumiały, przy takiej cenie jak 4zł za 1kg przez cały rok wcale bym nie narzekał, wiesz…. wszystko zależy kto jakie ma koszty i wyniki z produkcji.
......popatrz,popatrz!!!!...jaki skromny i wcale nie zarozumiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w 3mieście jaja tzw. wylęg po 20gr(na cukiernie) cfaniaki worzą i co cena pójdzie w dół na bank pozdrawiam i wysprzedawać sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oj widzę Koledzy że nie możecie się pogodzić z podwyzkami, nic nie mozecie zrobic to siejecie popeline, nie jest prawdą ze ceny spadaja chyba że na towar z okolic swiat, NAPEWNO NIE ŚWIEŻY!!!! wiec nie siejcie paniki i nie straszcie producentow pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mogłem kupić jaja z Mazur

L-0,25

M-0,22

muszę opróżnić swoje magazyny bo kasa ucieka i przez brak pogody jajo nie postoi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...