Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Panowie widzę , że wszyscy w tym roku mamy ten sam problem-za......e liche plony rzepaku... Na mazurskich polach visby pozwala uzyskać plony na poziomie 20-22 dt rzepaku z ha , a nelson to już tylko 16-18...najlepsza cena jaką mi zaproponowali to 1900 netto z moim transportem...jak co roku mam nadzieje ,że następny sezon będzie lepszy...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam powiedzcie mi jak macie ustawione kierownice powietrza w bizonie bo ja różnie z nimi kombinuje i nie daje mi to zadowalających efektów

 

Ja w rekordzie miałem dolne sito rzepakowe to obie kierownice ustawiałem na góre i jak rzepak był niezarośnięty i suchy to zanieczyszczenie 2-2,2.Teraz mam johna i takie ustawienia nic nie dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plon odmiany nelson 2.95 t wilg 8.8 zaniecz. 3.9 cena 1917 brutto.rzepak na dzierzawach ph od 4.5 do 5.0.nierowne wschody na glinkach jesienia .plon osadzcie panowie sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nelson to jak ktoś potrzebuje dużo słomy rzepakowej się super nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubieglych latach dawal plon 3.5 do 3.9 .w tym roku zszedl mi pierwszy raz ponizej 3 t.coz jesien mu nie pomogla a i pola slabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ci zapłacił za suchy rzepak?

 

Punkt który skupuje dla ADM Szamotuły. Niby 0,5 % ceny ale nie wiem na pewno czy tyle bo ojciec odwoził i mógł coś pomylić. Mój miał 6,4 więc trochę to nadciągło cenę. Wyjściowe 9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój koszony wczoraj 7,2- 7,5 % wilgotności cena 1960 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj gratisowe młócenie z nieba ok 30-40% łuszcyn zniszconych przez grad - okolice Lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi sie udało złapać pogodę, odmiana Castille - 3,39t/ha średnia z 2 różnych pól, standardowo tam gdzie zastanawiałem sie nad likwidacją na wiosnę miło zaskoczył wydajnością, tam gdzie wygładał nieźle tak sobie. wilgotność 7%, desykacja 8 lipca. Zbiór bez stołu i kosy bocznej - johnem. Brakowało górnych partii głównych pędów - skutek wiosennych przymrozków. Uprawa średnio-intensywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie do swojego JD970 założyłem stół z boczną kasą,I temu co go wymyślił powinni dać Nobla.Koszenie rewelacja,ani jednego zapchania ,gdy w poprzednich latach palce do krwi zdarte z odblokowywania bębna.Naprawdę polecam,bardzo przyśpieszył zbiór rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten co ci śniego go powalił skosiłeś? ile to sypneło?

 

2,5t /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 70% był zjedzony przez grzyb. Z kombajnu modliłem się o tonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie robiłem nic po majowej akcji. Wyglądam strasznie - zaskoczenie ogromne niektóre stojące nie dały tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ując. U mnie do tej pory 2,5tony to był max ,przy pełnej ochronie , ponad 10 ha jeszcze czeka na koszenie moze tam będzie lepiej o ile da się go w czas z pola zdjąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze względu że jest trochę czasu ze względu na pogodę podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczące odmian które miałem bądź jeszcze mam na polu.

 

vision - nieco jestem zawiedziony boo w zeszłym roku było nieźle a w tym 3,2t.

goya - 4,1t jednak miałem ją jedynie na 15ha więc nie do końca mogę powiedzieć że jest to miarodajny wynik ponieważ stanowisko jakie miał jest jedno z lepszych na jakim gospodarzę (2-3a klasa.)

Monolit - 2,3t -b. nałe nakłady, klasa 5-6 jestem zadowolony. Polecam na słabe stanowiska.

Abakus - 4,3 panowie ciekawa odmiana, miałem ją na 45ha klasa 3a-4b mocna mozajka.

 

do koszenia został mi jescze : aviator, nk technik i Kolumb. Pytanie teraz kiedy wjadę z omłotem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryczek ja tez mam Abakusa ale jescze go nie zacząłem (też moziaka III i IV klasa). Zastanawiam się nad Kolumbem i Artoga na przyszły sezon. Napisz porównanie Abakusa z Kolumbem jak się ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie kupujecie nasiona rzepaku. Mile widziane jakies namiary.

U mnie Monolit na III i IV dal 3,5t/ha przy pelnej ochronie, a na stanowiskach slabszych jeszcze nie wiem ale bedzie slabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o mieszańcach dużo są lepsze od liniowych rzepaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wigor, wygląd mieszńców jest lepszy od linjówek ale podatność na suchą zgniliznę i czerń wg moich obserwacji mają wyższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś w tym roku rzepak Bellevue jaka to w praktyce wygląda jak sypał jak zimotrwałość itd z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i który lepszy Vision czy Bellevue jeśli chodzi o dln ślask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...