Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie miejscami słoma jeszcze zielona, trzeba ponad tydzień dobrej pogody aby doschła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicach Prudnika nie widziałem żeby ktoś kosił pszenice. Narazie jest akcja rzepak a sypie ponad 4,5th.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś gościu kosił pszenicę w uprawie prawię exstensywnej(minimum nawozu, gęsty siew, 0 fungicydu) miał wilgotność 15 % i plon +- 4t/ha.
to nie tak żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas w okolicach Prudnika nie widziałem żeby ktoś kosił pszenice. Narazie jest akcja rzepak a sypie ponad 4,5th.

 

Tak ....srała babcia srała łóżka się trzymała... Jakie 4,5 t/ha. jeśli w najlepszym gospodarstwie z Twojej okolicy ( Arenda Charbielin u P.Grocholskich ) sypie na poziomie 3,8 do 4,1 t ... A jak sam wiesz oni nie żartują z nakładami na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś gościu kosił pszenicę w uprawie prawię exstensywnej(minimum nawozu, gęsty siew, 0 fungicydu) miał wilgotność 15 % i plon +- 4t/ha.
to nie tak żle

Zapimniałem dopisać że na 1 i 2 klasie ziemi

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakieś cuda się dzieją raz prognozy zbiorów są niskie a teraz się okazuje ze w skali europy jest dużo i jak uważacie trzymać czy teraz sprzedać zbiory u mnie na Lubelszczyznie zbiory jakieś tragiczne to nie będą powiedziałbym nawet ze zle nie jest ale jeszcze nie kosiłem a po wyglądzie to trudno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pszenicę średnią, celowałem w około 7 ton a jak będzie 6 to będę zadowolony,

za to u ojca który od 30 lat nigdy nie zebrał powyżej 5 ton w tym roku ponad 6 się zanosi, jeszcze w życiu takiej pszenicy nie miał

więc pewnie u wielu jest różnie, ciekawi mnie jeszcze ile do zbiorów zwierzyna mi zniszczy, wygląda to nie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie będzie u mnie są rzadkie uprawy kłosy niby ładne ale rzędy znać przed żniwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo czerwonego ziarna parametry młynarskie są takie sobie,

guletyn 27,6

opadanie 295

białko 12,5

wilgotność 13,2

gęstość 79

 

Proponowana cena loco młyn to 877zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr sorki że ci zwracam uwagę ale niema czegoś takiego jak guletyn.

Chodziło ci chyba o gluten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze pszenicę? Która odmiana najlepsza? U mnie Briliant i Legenda zapowiada się na plon ok 8t/ha a a Bogatka max 6 t/ha. Te dwie pierwsze jeszcze zielone a ta ostanie do młócenia. Wszytko było siane w przeciągu jednego tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas po tych deszczach wiatrach pszenica lepsza leży w większości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (dawne sieradzkie) to samo. Nawet Briliant. W opisie pszenicy napisali że nie wylega, że nie trzeba stosować antywylegacza, bo ma krótką słome max 80 cm. Zastosowałem antywylegacz i 30% leży. A o legendzie się nie mówi. Wczoraj byłem na polu to masakra. Leży ok 85%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naszczęście pogoda po niedzieli ma się znacznie poprawić

kiedy planujecie zbiór pszenicy ???

P.S my jeszcze nie zebraliśmy rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie (dawne sieradzkie) to samo. Nawet Briliant. W opisie pszenicy napisali że nie wylega, że nie trzeba stosować antywylegacza, bo ma krótką słome max 80 cm. Zastosowałem antywylegacz i 30% leży. A o legendzie się nie mówi. Wczoraj byłem na polu to masakra. Leży ok 85%.
u nas nawet muszelke kładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie jest tak tragicznie spadlo 33litry choc leciutko nadal pada. dwa sloneczne dni i jedziemy kosic. ale niektore regiony tragedia wspolczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas też pada, jak teraz przygrzeje to pewnie nikt czekał już nie będzie, u mnie właściwie wszystko stoi, część nie skracanego skagena położyło ale to może kilka arów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, wasze doświadczenia z odmianą meva? obok mam zawisze a meva ma kłos o 1/3 krótszy , ale grubszy. wszystko to samo ochrona, nawozy woda lub jej brak pozdrawiam

Ja siałem mewę, w tym roku jeszcze mam ale już likwiduję. Ogólnie bardzo dobrze, kłos krótki ale gęsto ułożone kłoski więc to nie ma znaczenia. Mewę zastępuje u mnie ostroga, też oścista ale dłuższy kłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie miejscami słoma jeszcze zielona, trzeba ponad tydzień dobrej pogody aby doschła

u mnie to samo, a pszenżyto to jeszcze miejscami ma zielone kłosy i liście flagowe, a u sąsiada zaczyna rosnąć w kłosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zanosi się że znowu gluten i opadanie popłynie a takie ,,czerwone'' ziarno na dziś mam...

Moja miała gluten tydzień temu, teraz po ostatnich opadach tylko paszówka, znowu będą szukać jakościowej pszenicy

S-Piotr ciesz się, że taką zebrałeś bo inni nie mają takiego szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas też pada, jak teraz przygrzeje to pewnie nikt czekał już nie będzie, u mnie właściwie wszystko stoi, część nie skracanego skagena położyło ale to może kilka arów

u mnie też jeszcze stoi ale zaczyna lekko się pochylać miejscami, łącznie z przedplonem i odżywkami to ma ok. 200 kg N, skracana i usztywniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza sie z tym spadkiem parametrów pszenicy codziennie leje , zlewa grzmoty itd . a pszenica po dupie dostaje i tak jeszcze z 3- 4 dni a potem to już paszówka do bina i czekać na dobrą cene trzeba będzię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, wasze doświadczenia z odmianą meva? obok mam zawisze a meva ma kłos o 1/3 krótszy , ale grubszy. wszystko to samo ochrona, nawozy woda lub jej brak pozdrawiam

Ja siałem mewę, w tym roku jeszcze mam ale już likwiduję. Ogólnie bardzo dobrze, kłos krótki ale gęsto ułożone kłoski więc to nie ma znaczenia. Mewę zastępuje u mnie ostroga, też oścista ale dłuższy kłos

 

A ja uprawiam pszenice ościstą Bristol, niska, bdb się krzewi. Czekam na żniwa, zapowiada się nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...