Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie kolego średnia 1,94t/ha i to na drugiej i trzeciej klasie gleby

Koniec tematu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co sprzeczać widziałem ładne jak i gorsze plantacje ,trzeba wziąć pod uwagę ze ten rok był dość nietypowy i naprawdę niektórzy mieli świetne warunki choć prawda jest taka ze polak lubi troszkę przesłodzić

 

Jak ktoś może to proszę niech podpowie jak można wpłynąć na lepsze krzewienie rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma się co sprzeczać widziałem ładne jak i gorsze plantacje ,trzeba wziąć pod uwagę ze ten rok był dość nietypowy i naprawdę niektórzy mieli świetne warunki choć prawda jest taka ze polak lubi troszkę przesłodzić

 

Jak ktoś może to proszę niech podpowie jak można wpłynąć na lepsze krzewienie rzepaku

 

W woli wyjaśnienia na krzewienie wpłynąć nie można bo to nie zboże żeby sie krzewiło (choć nie każde zboże sie krzewi )

 

A co do pisania o plonach mnie np to odpowiada po to jest to forum żeby dzielić się również takimi informacjami, już całkiem jest ekstra jak ktoś pisze jaka gleba i poziom intensywności.

Fajnie podał Tryczek takie jak jego informacje pomagają w wyborze odmian na przyszły rok. Choć wiadomo każdy ma inne warunki i każdy rok jest inny ( u mnie NK Technic jakoś sie nie wyróznił w zeszłym roku)

 

A co do plonów. Hmm u mnie 2,5-3,3 ale mam świadomoś,ć że susza i przymrozki zrobiły swoje. Ale przecież gdy u mnie było sucho to niektórzy pisali że u nich pada, więc czemu nie mają mieć wyższych plonów? MIałem niższy plon ale nie pisze że jak ktoś miał wyższy jak ja to jest bajkopisarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lipa.

galileo 3,2t/ha gleba 3 N 180 pełna ochrona.

monolit po likwidacji 0,9-śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o rozgałęzienia

 

spryskaj na wiosnę toprexem jak tak zrobiłem w odmianie Galileo rzepak wyglądał zajebiście szkoda tylko że nie sypal zajebiście ale to z innych powodów nie związanych z zastosowaniem tego środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroś moze kupował siarkę i inne nawozy z firmy optima? Rzecznica reklama na portalu aukcyjnym

siarka 99%, taniej wychodzi niż Wigor S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego tak narzekacie ,niskie plony ale za to jakie ceny, każdy przyzna mi rację że lepiej mieć 2,5 t/ha i sprzedać po 2000 niż mieć 4,5 i sprzedać po 1000 tak jak to było w żniwa 2009 a pod ten rzepak wtedy kupowałem sól po 2000 i fosforan po 3000,Także ja się ze swoich wyników może to o niczym nie świadczy ale podam wam jakie były u mnie przychody z produkcji rzepaku z hektara w ostatnich kilku latach :

2004 -3,3x950zł - 3100

2005-3,6 x660zł- 2400

2006- n/b w okolicy było ponad 3 i cena blisko 1000zł

2007-1,9- grad x950zł-1800

2008- 3,5x 1210zł - 4200

2009-4,3x 1030zł- 4400

2010-3,5x1420zł-5000

2011-3,5x1860zł-6500

od 2008 oprysk na płatek a od 2009 koszenie ze stołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem toprexem 0,4l jesienią i 0,6l/h wiosną. Był zdrowy miałem równy hektar sypnął 4,6t/h 8,8wlg. Kosiłem 13 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze 12 ha do koszenia moze przestanie wkoncu padac to bedze wiedział ile mi sypnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ZTB w Bodaczowie nie płaci kasy ale lipa już u niektórych miną termin płatności i się upominali ale oni go zbyli że zaraz będzie. Już mówią że będą ludzie okupować zakład:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe żniwa zakończone:

Catana - 3,6 t/ha

Abakus przed gradem 3,9 t/ha po gradzie 3,0

Średnio wyszło 3,5 t/ha

Na przyszły sezon tylko mieszańce SY Kolumb oraz Artoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem nasionka, miałem wszystko obsiać catalina 420zl ale namówili mnie na chagal (szagal) jakoś tak 450pln może ktoś coś powie o tym chagalu ? obserwuję ostatnio że mieszańce stają się popularne czy one mają aż tak dużą przewagę nad liniówkami że opłaca się dać 7-8 stówek za jednostkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ZT Bodaczów nie wypłaca kasy za rzepak. U mnie termin zapłaty za pierwszą dostawę minał wczoraj. W zakładach telefon nie odpowiada w dziale księgowości, pozostali pracownicy potwierdzają, że jeszcze nikomu nie zaczeli wypłacać. Podobno nie otrzymali kredytu skupowego. A jak inne zakłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was w tym sezonie bedzie stosował mieszanine Metazanexu z Kilofem?Dzis zakupiłem te dwa srodki i wygląda na to ze koszt ich użycia to 140z na hektar,dobra to cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że u mojego dostawcy środków jest jakiś pack kilof i metazanex 10l i to kosztuje 1035zł ale nie wiem na ile to h może podrzucisz bo to ten sam pewnie pack?

 

Tutaj ktoś na dole pisał żeby nie stosować commandu bo płata figle później i sam widziałem zniszczony rzepak po nim, ktoś niżej też pisał żeby dać zamiast commandu coś na chlomazonie 0,25 i już masz bezpieczny rzepak. PS. kilof = command

 

Ktoś z was siał tą odmianę Agrobras Bellevue oraz lisek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilof? chyba kalif

 

bellavue jest późniejszą odmianą i na słabsze stanowiska miałem w zeszłym roku bez ochrony na płatek było 3t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilof i kalif jak oceniasz tą odmianę? podług np mieszańca visbiego np albo co tam miałeś ? jakie stanowisko i ile npk?

 

Opłaca się dawać za te mieszańce 800zł ? to prawda ze na h jest o 500zł wiecej zysku niż z populacji? ktoś potrafi coś powiedzieć? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że u mojego dostawcy środków jest jakiś pack kilof i metazanex 10l i to kosztuje 1035zł ale nie wiem na ile to h może podrzucisz bo to ten sam pewnie pack?

 

Tutaj ktoś na dole pisał żeby nie stosować commandu bo płata figle później i sam widziałem zniszczony rzepak po nim, ktoś niżej też pisał żeby dać zamiast commandu coś na chlomazonie 0,25 i już masz bezpieczny rzepak. PS. kilof = command

 

Ktoś z was siał tą odmianę Agrobras Bellevue oraz lisek ?

 

Nie rozumiem.Nie dawac Comandu tylko dlatego że nazywa się Command,a zastosować coś na bazie tej samej substancji ale z inną nazwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że u mojego dostawcy środków jest jakiś pack kilof i metazanex 10l i to kosztuje 1035zł ale nie wiem na ile to h może podrzucisz bo to ten sam pewnie pack?

 

Tutaj ktoś na dole pisał żeby nie stosować commandu bo płata figle później i sam widziałem zniszczony rzepak po nim, ktoś niżej też pisał żeby dać zamiast commandu coś na chlomazonie 0,25 i już masz bezpieczny rzepak. PS. kilof = command

 

Ktoś z was siał tą odmianę Agrobras Bellevue oraz lisek ?

 

Nie rozumiem.Nie dawac Comandu tylko dlatego że nazywa się Command,a zastosować coś na bazie tej samej substancji ale z inną nazwa?

 

racja to ta sama substancja aktywna... no to teraz co zastosować zamiast chlomazonu do metazachloru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navigatora 360 SL możesz dodać 0,25l plus 2l metazachlor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Center, u mnie różnica w plonie między populacyjnym monolitem ,a mieszańcowym Visby wyniosła 650 kg na korzyść tego drugiego przy tej samej technologii-średnia cena jaką uzyskałem do łapki to 1802 zł...dla mnie opłaca się kupować mieszańce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przekonałeś mnie sieję mieszańce teraz takie pytanie u mnie artoga 750brutto a domino 750netto pack 20l metazanex + 2l kilof 1880zł jakie ceny u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pytałem o artogę to ceny były :

krystyna k -695 brutto na 14 dni

wia lan - 710 brutto na 14dni

kaz-god -810 brutto na 15 października na gotówkę na pewno taniej

biorę tam gdzie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...