Skocz do zawartości
korsarz

Hodowla norek, szynszyli

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zjawił sie dziś u mnie gośc który chce kupić gospodarstwo od sąsiada i chce odemnie wydzierżawić lub wejść w spółke w hodowle zwieżąt futerkowych. Ja daje 15ha pola wzamian za 10-15 %dochodu z tej hodowli wyliczył mi że na tym obszaże zmieści sie około 50tys matek i odnich odtawią około 300tyś zwieżąt po 50 euro za sztuke -40 % kosztów produkcji. Co o tym myslicie warto smierdzi od tego może ktoś mieszka w pobliżu takiej fermy? Z góry dziękuje za każdą odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedaleko siebie mam ferme norek. Smród koszmarny. Obornik od nich śmierdzi gorzej niż padlina(zwierzaki są karmione mięsem) Często te zwierzaki uciekają i jest problem. ferma już ma kolejnego chyba trzeciego właściciela bo ciągle plaja. Uważaj na ten biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowla szynszyli, norek i ogólnie futerkowych także królików wcelu pozyskania futerek staje się coraz bardziej atrakcyjna. Ostatnio mielismy w gminie spotkanie, tak sobie poczytałem hodowli szynszyli i wcale nie jest to trudne, futerka sprzedaje się na aukcjach może było by to coś naprawde ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na takiej fermie niema sie co czarować śmierdzi troche i jest troche móch pozatym spoko. Kwestia wynagrodzenia za dzierżawe wszystko da sie znieść:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mi tu co inne śmierdzi.Chce Cię do spółki żebyś nie przeszkadzał.On będzie dojeżdzał a z tym smrodem będziesz mieszkał Ty i twoja rodzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka ten budynek sąsiada jest w odległości 70metrów odemnie wydaje mi sie że to tak daleko śmierdzieć niebędzie a boje sie terz takiego czegoś że kupi to gospodarstwo jakis nowobogacki z miasta i jemu będzie moje gospodarstwo śmierdzieć kiszonki oborniki itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sporządzicie dobrą umowę to będzie ci się to bardzo opłacać możesz ładne miliony zarobić, jeśli same norki pastel będą na fermie to średnia cena na aukcji za dobrą jakościowo skórę (velvet) wynośi 150 -200 zł. 50 tys matek razy 4,5 ( średnia młodych ) daje wynik za skóry, oczywiście są to przybliżone wartości ale jest to bardzo opłacalny interes sam chcę niedługo otworzyc fermę norek ale małą do 3000 matek

 

Pozdrówki dla forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...