Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czars

Niestety zdążyłem spadło z 3-5 cm śniegu to prawda ale przy wybujałym rzepaku na jesień po dobrym zimowaniu bo jest fest gęsty to spływów raczej nie będzie tylko raz dwa w ziemię wsiąknie bo wcale tak mocno podnim niejest zamarźnięte.

 

A TAK W OGÓLE SKĄD ŻEŚ TY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli erozji wodnej Przy nadmiarze opadow lub gwałtownych roztopach (gdy gleba nie jest mocno zmarźnięta) przemieszczanie cząsteczek wody występuje w całym profilu glebowym (oprócz spływów powierzchniowych). Dodatkowo "mamy" jeszcze górki i stąd moje obawy o optymalne wykorzystanie wczesnego nawożenia.

Z PÓŁNOCY CI JA

Powiat Ostróda, ale znam Twoją okolicę i włościa Braci

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na terenie dolnegośląska panika wszyscy rzucili sie do siana ale ja spokojnie ruszam pod koniec tygodnia niech sie pogoda na dobre ustabilizuje nie ma co siać paniki jest jeszcze czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a was snieg padal?? u mnie jest cieplo tylko ze deszcz pada:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o radę.

Kupiłem kawałek ziemi kl.3 ktory nie był uprawiany 15lat jeden wielki ugór.

Zaorałem go na jesieni i chciałbym w tym roku posiać na nim rzepak.

Jak w jeden sezon doprowadzić to pole do kultury.

Myślałem o talerzówce na wiosnę i Randapie.

Może ktoś ma doświadczenie z takimi ugorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rzepak jak się skośi to trzeba go suszyć czy można składować w silosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zbierzesz z wilgotnością poniżej 7% to możesz przechowywać jak z większą to zrobi się siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i poszedł dziś siarczan po rzepaku w dawce ok 250kg/h co wy na to ? to dobra dawka jak na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką kombinacje nawozów dolistnych preferujecie tzn chodzi mi co dać do opryskiwacza np. w fazie zwartego poką???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiałem 200 kg saletry am. na jakieś 8 ha. Na resztę nie próbowałem bo nie utrzymałbym się pewnie na powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ powiedz mi jaką dawke czystego azotu uwarzasz za słuszną ja planuje dać ok 120kg N w czystm składniku 50N>odpowiada 250kg/h siarczanu amonu ;64N >200Kg/h saletry a reszte ile sie tylko da to dolistnie! Co o tym myslisz?

Powiedz mi jeszcze jaki mogę zastosować oprysk teraz na przytulie w rzepaku bo jesienią dawałem Lasso + Brasiherb ale ostała sie przytulia na jednym kawałku... nie chcciałbym dawać Galere bo jest dla mnie troch za droga szukam czegoś zastępczego...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120N/ha to troche mało ja daje 220-250N/ha, na pszenice daje 150-180N/ha. Co do oprysku na chwasty to stosuje tylko galere wiosną, jesienią nie pryskam aby nie ponosić dużych kosztów gdyby rzepak wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
120N/ha to troche mało ja daje 220-250N/ha, na pszenice daje 150-180N/ha. Co do oprysku na chwasty to stosuje tylko galere wiosną, jesienią nie pryskam aby nie ponosić dużych kosztów gdyby rzepak wypadł.

 

 

kolego czy to nie za duże koszty przecież ty dajesz ok 800kg/h saletry po przeliczeniu tego co napisałes? zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[q

uote=MARCIN2]250kg siarczanu, i 36N przed siewem

 

Do tego saletra wiosną oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja azotu przed siewem dale moze 10kg bo to nie jest wskazane zato daje 250kg soli i 250kg superfosfatu i rzepak mam bardzo ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jesienią nic z N nie daję. A na wiosnę 3x 200kg saletry amonowej i 3x po 2% mocznika dolistnie. A na przytulię pozostała ci tylko Galera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grześ sucho u ciebie ja dzisiaj przywoziłem z za stodoły bele ipomyślałem sprawdze jak na pszenicy wjechałem z trawy tylko 1 kołem przednim to udało mi sie wycofać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też próbowałem na pusto pojechać przez pszenicę to ledwie moim wysokim ciapkiem się wydrapałem. Ale zauważyłem że w rzepaku jak jechałem w koleinach po opryskiwaczu było twardo a poza już nie ale nie było źle. Też na wszystkie kawałki się nie pchałem bo miejscami woda stała a i zaczynało popadywać to dałem sobie spokój. Najbardziej mnie zaszokowało jak siałem jadę i widzę normalnie takie pasy wyższego rzepaku które się systematycznie powtarzały. To są dreny melioracyjne. Także w tym roku można robić mapy jak one lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku będe siał MF + MX 1600 to jak jego utopie to tylko helikopter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść przez 1000 obr tak ze pojedziesz innymi kolejami niż potem pójdzie opryskiwacz. Jak narobisz dziur to przynajmniej nie będziesz kloł jak pojedziesz opryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja mam działki 24m a 40 m to max szer tam gdzie jest pszenica , scieżek nie mam ale i tak narazie jeszcze siewnika nie przywieźli ale w tym tygodniu powinnien być

 

W tamtym roku jak 360 z rcw siałem na wiosne nawozy to MF ledwo wyciągnołem mokra glina to przerabane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko ładnie bedzie grzało to biore 5kg/h siarczanu magnezu i jazdaaaaaaaaaa...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście płynnej wsypuje do opryskiwacza i jake przy każdym oprysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...