Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Bodaczowie ludzie stoją non stop niema tam już nikogo zabierają co się da na siłę jutro prawdopodobnie chcą zabierać śrutę bo ona jest w magazynach ale lipa nabrali kilka milionów i interes zwineli. niewiele brakowało a udusili by prezesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kasa poszła sie j....ć. Ciekawe jaki teraz biznes bracia SKERCZYŃSCY rozłożą w regionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj opryskiwałem ściernisko glifosatem 3.5l na ha pole zaperzone, po jakim minimalnym czasie mogę wykonać orkę pod rzepak ja tak planuję że najpóźniej po 10 dniach a czy wcześniej można ? wiadomo terminy siewu się zbliżają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5l to poszedłeś po bandzie i jeszcze chcesz po 10 dniach to ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5l to naprawdę niewiele - jeśli masz tam perz albo inny szajs z tych "głęboko-korzeniących się"

A dodawałeś siarczanu amonu? on działa jak dobry wspomagacz -przyspiesza działanie na kształt trans Energy. Albo coś innego kwaśnego - np ocet

 

Ogólnie ile czekać - zobaczysz po roślinach, a jak masz perz, to i 2 tyg potrzeba, ale nie wiem czy przy tej dawce to go zniszczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie można było więcej tego glifosatu dać,trudno a zaorać to i tak zaoram bo mnie terminy z sianiem rzepaku gonią ewentualnie później na jednoliścienne w rzepaku ja bęndę leciał to dam mocniejszą dawkę to może i perz weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 l to wale nie mało. Ja daję 3 l w 160 l wody z dodatkiem Promotora. A glifosat w postaci Avansu, moim zdaniem od lat lepszy od innych generyków a nawet od Roundupu bo inny nośnik. Dodam że pryskam zboże przed zbiorem czyli perz jest stary, to dużo lepsze niż pryskać młody bo jest inny kierunek przepływu soków w roślinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie do uprawiajacych Arthoge. jaka ocena w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam pytanie do uprawiajacych Arthoge. jaka ocena w tym roku?

W doświadczeniach COBORU za ostatnie 3 lata jest nr.1 wśród wszystkich badanych odmian hybrydowych.

Bardzo jestem ciekaw jak wygląda u "zwykłego" rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecie na temat mieszanki Navigatora z Commandem. cena to ok. 134 zl/ha.

Jak ktoś coś wie to prosił bym o info. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 30 ha artogi.Plon 3,5 tony siana 10 września. Szybko porasta.Sieję znów w tym roku bo mam nasiona z zeszłego.Każdy się jara mieszańcem a czy myśleliście o samosiewach które nie wydają plonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wiecie na temat mieszanki Navigatora z Commandem. cena to ok. 134 zl/ha.

Jak ktoś coś wie to prosił bym o info. ??

 

A tego środka to nie rozumiem,chodzi mi o navigatora.Na etykiecie pisze że jest to środek który dziala systemicznie i stosuje się go nalistnie po wschodach chwastów.Zas w zaleceniach na stronach osadkowskiego można stosowac w mieszanine z commandem do 3 dni po siewie.Jaka skutecznośc będzie tego zabiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem 30 ha artogi.Plon 3,5 tony siana 10 września. Szybko porasta.Sieję znów w tym roku bo mam nasiona z zeszłego.Każdy się jara mieszańcem a czy myśleliście o samosiewach które nie wydają plonu?

 

Co ty pierdzielisz o samosiewach ,od kilku lat sieje mieszance ze swoich zbiorów i różnicy sporej jak do tej pory nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wiecie na temat mieszanki Navigatora z Commandem. cena to ok. 134 zl/ha.

Jak ktoś coś wie to prosił bym o info. ??

 

A tego środka to nie rozumiem,chodzi mi o navigatora.Na etykiecie pisze że jest to środek który dziala systemicznie i stosuje się go nalistnie po wschodach chwastów.Zas w zaleceniach na stronach osadkowskiego można stosowac w mieszanine z commandem do 3 dni po siewie.Jaka skutecznośc będzie tego zabiegu?

Myślę że największą skuteczność po zastosowaniu do 3 dni po siewie wykaże w drenażu kieszeni i nabijaniu kasy sprzedawcy na zakup herbicydu poprawkowego.

W jaki sposób substancja aktywna odpowiedzialna za zwalczanie rumianu, ta sama co w Lontrelu ma go zwalczyć przed wschodami nie potrafię zrozumieć.Zresztą pozostałe substancje są również skuteczne nalistnie(Galera).

Co ciekawe ulotka również podaje jako zasadne stosowanie nalistne. http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=Navigator+360+SL+&oq=Navigator+360+SL+&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=si&gs_upl=1675l1675l0l2647l1l1l0l0l0l0l240l240l2-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o bellevue

 

 

 

miałem rok temu dał najlepiej ze wszystkich ale w tym roku go nie posiałem bo posłuchałem przedstawiciela że są jeszcze lepsze i okazało się że gówno prawda może i są ale nie te które on mi zaproponował .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem 30 ha artogi.Plon 3,5 tony siana 10 września. Szybko porasta.Sieję znów w tym roku bo mam nasiona z zeszłego.Każdy się jara mieszańcem a czy myśleliście o samosiewach które nie wydają plonu?
a jak pozostałe odmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wiecie na temat mieszanki Navigatora z Commandem. cena to ok. 134 zl/ha.

Jak ktoś coś wie to prosił bym o info. ??

 

A tego środka to nie rozumiem,chodzi mi o navigatora.Na etykiecie pisze że jest to środek który dziala systemicznie i stosuje się go nalistnie po wschodach chwastów.Zas w zaleceniach na stronach osadkowskiego można stosowac w mieszanine z commandem do 3 dni po siewie.Jaka skutecznośc będzie tego zabiegu?

Myślę że największą skuteczność po zastosowaniu do 3 dni po siewie wykaże w drenażu kieszeni i nabijaniu kasy sprzedawcy na zakup herbicydu poprawkowego.

W jaki sposób substancja aktywna odpowiedzialna za zwalczanie rumianu, ta sama co w Lontrelu ma go zwalczyć przed wschodami nie potrafię zrozumieć.Zresztą pozostałe substancje są również skuteczne nalistnie(Galera).

Co ciekawe ulotka również podaje jako zasadne stosowanie nalistne. http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=Navigator+360+SL+&oq=Navigator+360+SL+&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=si&gs_upl=1675l1675l0l2647l1l1l0l0l0l0l240l240l2-

 

Zgadzam się całkowicie. Bardziej zasadny wydaje się zabieg nalistny z Metazachlorem. Zabawne, że na początku Navigator miał być lekiem na całe zło a tu skucha - jednak trzeba mieszać

Ogólnie Navigator to Galera (czyli chloropyralid i pikloram) oraz jeden ze składników Lancetu (aminopyralid). Może to i będzie jakiś skutek, ale to czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym nawigatorem to ładnie piszą mi osobiście odpowiadała by kombinacja z metazem po wschodach rzepaku ale na ile jest to skuteczne rozwiązanie i jaka cena, niewątpliwie jeśli pole jest przesuszone z bryłą a to u mnie dość często się zdarza to ta opcja wydaje się ok... grześ co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru sezonów pryskam Colzorem Trio w dawce 3,5l/ha i jeszcze ani razu ie robiłem żadnych wiosennych poprawek,może cena jest wysoka 270zł/ha ale warty jest tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym nawigatorem to ładnie piszą mi osobiście odpowiadała by kombinacja z metazem po wschodach rzepaku ale na ile jest to skuteczne rozwiązanie i jaka cena, niewątpliwie jeśli pole jest przesuszone z bryłą a to u mnie dość często się zdarza to ta opcja wydaje się ok... grześ co o tym sądzisz?

Ja osobiście kiedyś stosowałem alachlor i pronap bodajże efekt chaber przechodził. Potem wskoczyłem na galerę zostawały fiołki i gwiazdnica jak rzepak słabo na wisnę startował. W burakach cukrowych wycofałe się z doglebówek ze względu na wilgoć po zasiewach. Jak była było ok jak nie szkoda zabiegu. W rzepaku w zeszłym roku znajomy pojechał na 3 dzień po siewie metazanoxem i chromazomem efekt na wisnę przepuściło mu chabra maki i gdzieniegdzie rumianki. Musiał wisnę jechać galerą a warunki miał super wilgoć może temperatura słaba ale to raczej nie ma znaczenia.

Ja w tym roku jak dostanę nawigatora bo podobno mało go jest jadę na 4 liściu + graminicyd+ ewentulanie jakiś tebu jak wyrośnie rzepak. Najpierw muszę jednak poorać i posiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...