Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś z was pszenicę Bamberka? Jeśli tak, to jaki plon i parametry? W opisie wygląda bardzo ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wykosiliśmy skagena ojca, szok normalnie, 400 kg saletry na wiosnę i oprysk tylko na t1 a z 2,2 ha była przyczepa 4,5t z nakładkami (ponad 5 ton murowane) , zgorowata 6t, zgorowata 9t, i 2 zbiorniki na jeszcze jednej

pole 3b i 4a, po 2 latach rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze liczę? Ponad 10 ton? Ładnie, ja mam tylko 6, chociaż w moich okolicach nikt 6 nie miał, ba 4 nawet nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Akteur sypnął mi coś ponad 5 ton z hektara.O to jego parametry

 

Gęstośc 77,6

LO 268

Białko 14,3

Gluten 31,9

Wilgotność 13,8

Poszedl na konsumpcje za 819 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po żniwach ostatnio jak miałem takie plony to sprzedawałem po 350zł/t

Pięknie wyszedł Tybalt (siany na wiosnę po burakach), na poziomie ozimych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze liczę? Ponad 10 ton? Ładnie, ja mam tylko 6, chociaż w moich okolicach nikt 6 nie miał, ba 4 nawet nie miał.

myślę o ponad 9, 10 raczej nie przekroczyło, w tym roku pszenice mają słabą gęsteośc,

acteur ma parametry:

białko13,2

gluten25,6

sedymacja 44

wilgotność 15,5 (młócony w piątek około 11-30)

gęstość 73,8

wyrównanie 89,8

l.op. 135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj wykosiliśmy skagena ojca, szok normalnie, 400 kg saletry na wiosnę i oprysk tylko na t1 a z 2,2 ha była przyczepa 4,5t z nakładkami (ponad 5 ton murowane) , zgorowata 6t, zgorowata 9t, i 2 zbiorniki na jeszcze jednej

pole 3b i 4a, po 2 latach rzepaku

 

Ślicznie. A mogę wiedzieć gdzie kupowałeś Skagena? Też go szukałem w zeszłym roku. Ponoć szczególnie dobra odmiana na późny siew po kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ślicznie. A mogę wiedzieć gdzie kupowałeś Skagena? Też go szukałem w zeszłym roku. Ponoć szczególnie dobra odmiana na późny siew po kukurydzy.

miałem od znajomego,sieje go już gdzieś około 5 lat, z tego co wiem na wyłączność mają go delgety, a tam minimalna ilość zakupu to 4 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ślicznie. A mogę wiedzieć gdzie kupowałeś Skagena? Też go szukałem w zeszłym roku. Ponoć szczególnie dobra odmiana na późny siew po kukurydzy.

miałem od znajomego,sieje go już gdzieś około 5 lat, z tego co wiem na wyłączność mają go delgety, a tam minimalna ilość zakupu to 4 tony

 

Wiem. I na dodatek chcą za niego ze 2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja jestem w polowie zniw, najlepsza jaka dotad kosilem u siebie dala blisko 9t/ha odmiana Galvano, wyjatkowo zdrowa i utrzymala parametry po deszczach, wiekszosci mam muszelke ale to wszystko z kielkiem idzie i plon mnie zaskoczyl ale negatywnie w tym roku, wciaz jest mlocona wiec sredniego plonu jak narazie nie podam. mam nadzieje ze ok 15 sierpnia zaczne siac choc czesc rzepaku. Mam nadzieje ze ten rok bedzie litosciwszy od ubieglego dla nas rolnikow. Pozdrawiam wszystkich i zycze zebrania wczesniej czy pozniej wszystkich plonow i sprzedania ich po dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdradź proszę czy sprzedajesz tą muszelkę, a jeśli tak to w jakiej cenie. U nas przy opadzie poniżej 200 czy 220 dają 600 zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie odnośnie wap- mag 26-18 i płacę 430 za tonę, a mianowicie stosuję 150 200kg na ha roku pod śćiernisko - czy to mi może zastąpić wapnowanie klasyczne pól bo mam problem z rozrzutnikiem i wogóle to nie ma u mnie tradycji sypania cao, od 3 lat stosuje wspomniany wapmag efekty zdaje sie ze są widoczne - co o tym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dając ten Wap-mag odczynu i własciwości gleby to Ty nie poprawisz.

Ale dostarczysz łatwo i szybko przyswajalnych składników roślinie pod która je dajesz.

Tak że jako stosowanie interwencyjne i powiedzymy jednorazowe całkiem fajna rzecz, ale na dłuższą metę to sobie odpuść.

 

Ja już tez po żniwach.

Pszenicy miałem tylko 2 odmiany:

Mulan plon 6t( w trakcie wegetacji wygląd słaby) parametry: białko 15,7, gluten 33, gestość 73,6 opadanie 239( jak zacząłem młócić przed deszczami 299)

Naridana 6,5t ( w trakcie wegetacji zdecydowanie lepsza) parametry mimo że jest to A zdecydowanie gorsze niż Mulan a mianowicie: białko 14,2 gluten ponad 30 nie pamietam dokładnie, opadanie 89..... a i jeszcze porost 5,5 przy niezauważalnym u Mulana.

Ogólnie Naridana pod wzgledem plonu gdyby nie bardzo silna mozaika to sypałaby zdecydowanie lepiej, ale jak widać parametry zdecydowanie słabsze mimo identycznej agrotechniki.

Narazie wszystko w silosach i tak bedzie dopóki coś sie nie zmieni z cenami. Bo nie wyobrażam sobie oddać pszenicy mającej 15,7% białka w cenie zwykłej paszówki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dając ten Wap-mag odczynu i własciwości gleby to Ty nie poprawisz.

Ale dostarczysz łatwo i szybko przyswajalnych składników roślinie pod która je dajesz.

Tak że jako stosowanie interwencyjne i powiedzymy jednorazowe całkiem fajna rzecz, ale na dłuższą metę to sobie odpuść.

 

Ja już tez po żniwach.

Pszenicy miałem tylko 2 odmiany:

Mulan plon 6t( w trakcie wegetacji wygląd słaby) parametry: białko 15,7, gluten 33, gestość 73,6 opadanie 239( jak zacząłem młócić przed deszczami 299)

Naridana 6,5t ( w trakcie wegetacji zdecydowanie lepsza) parametry mimo że jest to A zdecydowanie gorsze niż Mulan a mianowicie: białko 14,2 gluten ponad 30 nie pamietam dokładnie, opadanie 89..... a i jeszcze porost 5,5 przy niezauważalnym u Mulana.

Ogólnie Naridana pod wzgledem plonu gdyby nie bardzo silna mozaika to sypałaby zdecydowanie lepiej, ale jak widać parametry zdecydowanie słabsze mimo identycznej agrotechniki.

Narazie wszystko w silosach i tak bedzie dopóki coś sie nie zmieni z cenami. Bo nie wyobrażam sobie oddać pszenicy mającej 15,7% białka w cenie zwykłej paszówki....

 

 

Co do Wap-Magu muszę się zgodzić, poza tym, że systematyczne używanie będzie utrzymywać odczyn PH na odpowiednim poziomie.

 

Jeśli chodzi o ceny "paszówki" to martwię się bo u nas tyle jeszcze stoi pszenicy, że jeśli ona porośnie w kłosie to będziemy oddawać pszenicę z opadaniem poniżej 220 za bezcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam pytanie odnośnie wap- mag 26-18 i płacę 430 za tonę, a mianowicie stosuję 150 200kg na ha roku pod śćiernisko - czy to mi może zastąpić wapnowanie klasyczne pól bo mam problem z rozrzutnikiem i wogóle to nie ma u mnie tradycji sypania cao, od 3 lat stosuje wspomniany wapmag efekty zdaje sie ze są widoczne - co o tym sądzicie

wap magu to trzebaby dać z 1 tone co rok przez trzy lata może coś by dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapmag to sezonowy nawoz.lepsze efekty daje oxyfertil 75 wapnia 25 magnezu.tona wapmagu kosztuje okolo 500 zl a oxyfertil 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dając ten Wap-mag odczynu i własciwości gleby to Ty nie poprawisz.

Ale dostarczysz łatwo i szybko przyswajalnych składników roślinie pod która je dajesz.

Tak że jako stosowanie interwencyjne i powiedzymy jednorazowe całkiem fajna rzecz, ale na dłuższą metę to sobie odpuść.

 

Ja już tez po żniwach.

Pszenicy miałem tylko 2 odmiany:

Mulan plon 6t( w trakcie wegetacji wygląd słaby) parametry: białko 15,7, gluten 33, gestość 73,6 opadanie 239( jak zacząłem młócić przed deszczami 299)

Naridana 6,5t ( w trakcie wegetacji zdecydowanie lepsza) parametry mimo że jest to A zdecydowanie gorsze niż Mulan a mianowicie: białko 14,2 gluten ponad 30 nie pamietam dokładnie, opadanie 89..... a i jeszcze porost 5,5 przy niezauważalnym u Mulana.

Ogólnie Naridana pod wzgledem plonu gdyby nie bardzo silna mozaika to sypałaby zdecydowanie lepiej, ale jak widać parametry zdecydowanie słabsze mimo identycznej agrotechniki.

Narazie wszystko w silosach i tak bedzie dopóki coś sie nie zmieni z cenami. Bo nie wyobrażam sobie oddać pszenicy mającej 15,7% białka w cenie zwykłej paszówki....

 

 

Co do Wap-Magu muszę się zgodzić, poza tym, że systematyczne używanie będzie utrzymywać odczyn PH na odpowiednim poziomie.

 

Jeśli chodzi o ceny "paszówki" to martwię się bo u nas tyle jeszcze stoi pszenicy, że jeśli ona porośnie w kłosie to będziemy oddawać pszenicę z opadaniem poniżej 220 za bezcen

 

u nas już wszystkie porośnięte więc nie robi to już na nikim wrażenia... opadanie poniżej setki, a wyrównanie to ma jak "bób"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem już o tym śnieć w pszenicy (przedplon rzepak) osobiście chciałem jęczmień na wiosnę siać ale senior uparł się że pszenice zimową jeszcze raz zasieje argumentując że tym razem jak zaprawę z górnej półki da to śnieci nie będzie , czy to ma sens, pole już poscierniskowym potraktowane ok 10 ha- co wy na to ? przy opcji pszenica ozima to póżny siew wskazany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat WAP-MAGU zrobiłem małą sondę po rolnikach którzy stosowali ten nawóz no i jestem w szoku komu wierzyć. Ten nawóz w mojej okolicy zebrał bardzo dobre opinie w odróżnieniu od różnego rodzaju wapn wysiewanych w tonach na hektar, a nie dających żadnych efektów poza upływem gotówki z kieszeni na transport oraz rozsiewanie tego czegoś po polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...