Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w moim regionie gospodarstwo po bylym pgr rzepak zasialo w piatek i sobote.co myslicie nie za wczesnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samym jak galera prawie była ok poza fiołkiem i gwiazdnicą. Musisz patrzeć co masz na polu ja mam chabra i muszę iść z opryskami na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro mam zamiar desykować rzepak jary randapem.

Troche dziśpokropiło i na noc jakieś deszcze zapowiadają

moje pytanie do was czy moge desykować rzepak po deszczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej powinien byś suchy, zresztą w ulotce pisze że przy mniejszej ilości wody można zmniejszyć dawkę glifosatu.

wybór należy do ciebie, dużo zależy od tego co będzie w następnych dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym nawigatorem to ładnie piszą mi osobiście odpowiadała by kombinacja z metazem po wschodach rzepaku ale na ile jest to skuteczne rozwiązanie i jaka cena, niewątpliwie jeśli pole jest przesuszone z bryłą a to u mnie dość często się zdarza to ta opcja wydaje się ok... grześ co o tym sądzisz?

Ja osobiście kiedyś stosowałem alachlor i pronap bodajże efekt chaber przechodził. Potem wskoczyłem na galerę zostawały fiołki i gwiazdnica jak rzepak słabo na wisnę startował. W burakach cukrowych wycofałe się z doglebówek ze względu na wilgoć po zasiewach. Jak była było ok jak nie szkoda zabiegu. W rzepaku w zeszłym roku znajomy pojechał na 3 dzień po siewie metazanoxem i chromazomem efekt na wisnę przepuściło mu chabra maki i gdzieniegdzie rumianki. Musiał wisnę jechać galerą a warunki miał super wilgoć może temperatura słaba ale to raczej nie ma znaczenia.

Ja w tym roku jak dostanę nawigatora bo podobno mało go jest jadę na 4 liściu + graminicyd+ ewentulanie jakiś tebu jak wyrośnie rzepak. Najpierw muszę jednak poorać i posiać.

 

Strasznie jestem ciekaw jaki będzie efekt. Ile chcesz dać na solo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
litr ma 3 ha

 

aha

czyli 0,33/ha

naprawdę ciekaw jestem efektu.

Żebym tylko tego wątku nie zgubił. Napisz koniecznie jak to będzie wyglądać, chociaż na jesieni... Mimo, że pełny efekt to dopiero na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej by było sprawdzić siłę kiełkowania , na ogół tak

ja tam nigdy nie stosuję własnych nasion rzepaku po prostu jest to nieopłacalne warto kupić kwalifikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo glifosat zmniejsza siłę kiełkowania

 

a o kwasie erukowym nie będę się rozpisywał ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądał, a jak sypał?

W Polsce praktycznie nikt ilości zawartego kwasu erukowego nie bada, a przecież jest on bardzo szkodliwy. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sypal normalnie to bylo w tamtym roku odmiana dante odsypalem z samochodu wyczyscilem na wialni zaprawilem i bylo dobrze wschody nawet lepsze jak kwalifikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wschody nawet lepsze jak kwalifikowane

dlatego że był drobniejszy, sąsiad kiedyś siał swoim, i myślał że będzie mniejsza siła kiełkowania, a nie sprawdził, zwiększył ilość wysiewu, do tego nie zważył mtn i wyszła mu 2 krotnie większa obsada na wiosnę pług

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki na lżejsze ziemie która z tych odmian byscie polecili canti, catana,californium,domino,osprey,minotuar, ,lisek,lenny, libomir,makila,,catana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopaki na lżejsze ziemie która z tych odmian byscie polecili canti, catana,californium,domino,osprey,minotuar, ,lisek,lenny, libomir,makila,,catana

Jak dla mnie to Californium, miałem ją w tamtym roku na 5 klasie i dawała sobie radę. O reszcie odmian nie za dużo mogę powiedzieć.

Ktoś siał odmianę Pamela ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osprey niby się nadaje kalifornia też niezła wszystko zależy od rozkładu opadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zaplanowaliśmy sobie 3 odmiany na ten rok.

Visby na gleby mozaikowate od 3a do 4b. Vision na powiedzmy równą 4a. No i na 2 z domieszką 3a miał byc Kolumb, tylko teraz okazuje sie że jak coraz wiecej sobie czytam że kolumb to raczej na gleby średnie a nawet słabsze....

Tamte odmiany już w domu a ten Kolumb jeszcze nie dojechał więc moge zmienić tylko na co

Macie jakieś propozycje co na gleby dobre i bardzo dobre a bardzo dużym potencjale plonowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artoga zbiera dobre recenzje lub hybrigold na dobre stanowiska. ja sialem visbi wyszlo na m2 okolo40 nasion.mam opbawy ze troche za malo sie wysialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki oprysk bezposrednio po siewie w tamtym roku byl metazanex +kalif co zastosowac zeby nie bylo efektu zolkniecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My zaplanowaliśmy sobie 3 odmiany na ten rok.

Visby na gleby mozaikowate od 3a do 4b. Vision na powiedzmy równą 4a. No i na 2 z domieszką 3a miał byc Kolumb, tylko teraz okazuje sie że jak coraz wiecej sobie czytam że kolumb to raczej na gleby średnie a nawet słabsze....

Tamte odmiany już w domu a ten Kolumb jeszcze nie dojechał więc moge zmienić tylko na co

Macie jakieś propozycje co na gleby dobre i bardzo dobre a bardzo dużym potencjale plonowania?

primus f1 Agrobras http://www.rapool-polska.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys zasialem 5ha kwalifikatem i 5ha swoim i ten moj byl o wiele ladniejszy

Od ładnych kilku lat sieje swój materiał siewny odpowiednio zaprawiony plon - niczym nie różni się od kwalifikowanego. Nigdy nie próbowałem tego samego dwa razy zawsze kupuję woreczek na rozmnożenie żeby był na drugi rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...