Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w piątek posiałem rzepaczek jutro (poniedziałek) mija 3 dzień po siewie i ostatni dzień na oprysk pośiewny ale jest sucho i upały nadają może co najwyżej przelotnie coś popada chociaż mówi się o 2 chłodnych frontach i opadu moze być więcej pytanie brzmi czy pryskać 1l metaz+2l dewrinol top czy dać sobie spokój i po wschodach nawigator 0.2+metaz 1.5l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki oprysk bezposrednio po siewie w tamtym roku byl metazanex +kalif co zastosowac zeby nie bylo efektu zolkniecia ?

 

Butisan Star - najlepiej po wschodach (jak pojawiają się maleńkie siewki chwastów - ok. 5 dnia po siewie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przekraczasz dawek oprysk się nie nakłada możesz być spokojny ,a ładować się w bardzo drogie środki tam gdzie nie ma takiej potrzeby jest bez sensu

 

Odnośnie tego materiału siewnego ze swojej plantacji potwierdzam i ja ze nie ma różnicy czy swój czy kwalifikant

Ktoś wcześniej napisał ze swoje ziarno jest mniejsze ,u mnie na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coroku dosiewam swoim bo wiadomo że trzeba by kupić ze 3 kilo więcej żeby siewnik dokońca siał niewidze ruznicy pomiędzy swoim a siewnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysiew 18 sierpnia, zwykle sprawdzona metoda butisan dwa zabiegi, jednak z uwagi na znaczny wzrost ceny dla testu po siewie poszedł navigator 360 SL 0,2L + command 480 EC 0,2L, oczywiście spostrzeżeniami się podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysiew 18 sierpnia, zwykle sprawdzona metoda butisan dwa zabiegi, jednak z uwagi na znaczny wzrost ceny dla testu po siewie poszedł navigator 360 SL 0,2L + command 480 EC 0,2L, oczywiście spostrzeżeniami się podziele.

Tego Navigatora jestem ciekaw. Czytałeś na etykiecie, że ma działanie nalistne?

 

Co masz na myśli butisan 2 zabiegi? B. Star doblebowo a potem nalistnie? W jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zapominacie o zaprawianiu.swoje nasiona nie zaprawicie tak jak orginal.ja sialem raz swoje i juz nigdy wiecej nie zasieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem pryskać rzepaczek dewrinol +metaz i spadł intensywny 2 minutowy deszcz burza w okolicy czy to dobrze czy nie bardzo jak pryskałem było sucho a teraz to jest no sami wiecie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepaczek właśnie przed chwilą dostał 11 litrów wody na metr kwadratowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie zapominacie o zaprawianiu.swoje nasiona nie zaprawicie tak jak orginal.ja sialem raz swoje i juz nigdy wiecej nie zasieje.

 

Oj mylisz się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad stosowania Butisanu Star to 1 l/ha 1-3 dni po siewie + 1 l/ha 4-7 dni po siewie. Sprawdzony i niezawodny, nawet jak jest sucho i bardzo mokro. Raz mi sie zdarzyło że 7 dnia były juz wschody. Nie dziala tylko jak ktos ma chwasty niewrazliwe. Można też po siewie chlomazon np.Comand 2l i 2tyg pózniej 1l Butisanu, ja nie próbowałem ale widziałem, efekt nie zły tylko wiadomo chlomazon jak działa na listki w niesprzyjających warunkach. Szkopuł taki że Butisan podrożał i to sporo dlatego testy z navigatorem. Dokładnie czytałem etykiete, skład jest mi znany, ale w imię testów zobaczymy jaki efekt da taka kombinacja.

 

wysiew 18 sierpnia, zwykle sprawdzona metoda butisan dwa zabiegi, jednak z uwagi na znaczny wzrost ceny dla testu po siewie poszedł navigator 360 SL 0,2L + command 480 EC 0,2L, oczywiście spostrzeżeniami się podziele.

Tego Navigatora jestem ciekaw. Czytałeś na etykiecie, że ma działanie nalistne?

Co masz na myśli butisan 2 zabiegi? B. Star doblebowo a potem nalistnie? W jakich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymekp

No fajnie. O takim rozwiązaniu nie słyszałem. Jeśli chodzi o cenę Butisanu Star to tak naprawdę on nie podrożał. Tzn nie u producenta, albo raczej niewiele. Faktem jest jednak, że jest go ok. 30% mniej na rynku polskim, a to spowodowało, że jest trudniej dostępny. Sklepy i hurtownie liczą wyższe marże, bo po co oddawać taniej towar, którego nie ma za wiele na rynku. Normalne prawo handlu

Daj koniecznie znać jak wyszedł ten Navigator+Command w doglebówce. Z tego co liczyłem to najtańszy zabieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że możliwe że przepuści samosiewy zbóż , miałem nie siać rzepaku ale pewnie kilka ha posieje, do wyboru mam odmiany domino albo visby, oba mieszańce, podobno ten pierwszy w tym roku rewelacyjnie plonował w naszym regionie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samosiewy napewno przepuści, na samosiewy idzie następny zabieg razem z np tebu o ile jest potrzeba, zwykle późna jesienią; i na tym kończy sie wojna z chwastami aż do zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samosiewy napewno przepuści, na samosiewy idzie następny zabieg razem z np tebu o ile jest potrzeba

 

Graminicyd łączysz z fungicydem, malo tego z takim który dodatkowo jest regulatorem wzrostu ?

 

Odważnie.. Bałbym się ze spale rzepak taką mieszaniną. Masz to wypraktykowane ?

 

Ja natomiast mam inną sprawę:

 

Devrinol Top (nanopramid + chlomazon) + Metazanex (metazachlor)

dawka odpowiednio 2 L+ 1,2 L

Wychodzi nam Colzor Trio w dawce 3,5L /ha z tą różnicą ze dajemy mniej chlomazonu (aby nie odbarwić rzepaku).

 

Pytanie: Colzor zawiera jednak nie metazachlor a dimetachlor. W swojej etykiecie ma zapis ze "chaber bławatek" jest wrażliwy. Czy Mieszanina Devrinolu z Metazanexem również go położy ?

 

Z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradca_sor

Oj, kolega doradca - to chyba od razu po studiach Połowa znajomych miesza Targę z Horizonem (lub coś podobnego) i jest OK. Zasady zasadami, a życie... to coś innego

 

Jeśli piszemy Devrinol Top to = Command Top. Jeśli pada Devrinol i Metaz to od razu myślę sobie Chemirol ))

Faktem jest, że ta mieszanka powinna być jeszcze lepsza od Colzoru. Na pewno metazachlor ma szersze spektrum niż dimetachlor. Na korzyść Colzoru przemawia fakt, że to oryginalna mieszanka, czyli nośniki, formulacja itp. jest odpowiednio dobrane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy stosował ktoś z Was przedwschodowo nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l ; jeszcze nie robiłem nigdy takich mieszanek, zwykle stosowałem sam butosan, ale troszeczkę się chwasty rozpanoszyły w tym sezonie i sprzedawca polecił mi taką mieszankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o fuego extra500sc 1,5l i 0,15 reactor480ec załatwi to sprawe z chwastami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do navigatora to dziś pytałem, było kilka opakowań, rozeszły się w mgnieniu oka i więcej nie będzie, podobno bardzo mało tego wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety po ulewie będę musiał zasiać jeszce raz

22l/m w ciągu 10 minut i na polu jest beton.

Pryskałem po siewie Navigatorem 0,2 + 0,2 chlomazonu, spróbuję płytko puścić uprawowo siewny, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradca_sor

Oj, kolega doradca - to chyba od razu po studiach Połowa znajomych miesza Targę z Horizonem (lub coś podobnego) i jest OK.

 

Oj pomyłeczka. Siedze juz w tym 7 lat i troszke udało mi się zobaczyć. Np spalony rzepak po mieszaninie Toprexu z Proteusem i nawozem dolistnym (olej z proteusa), czy ostatnio nawet doszły mnie słuchy, że ktoś polecił na rzepak Legato, które skutecznie obniżyło plon, populacje fiołka niekoniecznie...

Po prostu wole nie ryzkować i juz.

 

Jeśli chodzi o Chemirol to znam tą firme, ale tylko dlatego ze usilnie próbują włazić mi na teren :] Tyle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o fuego extra500sc 1,5l i 0,15 reactor480ec załatwi to sprawe z chwastami?

 

W większości przypadków jest zalecana i jest ok. Nie mniej jednak, przy niekorzystnych warunkach ta mieszanina jest słaba.

 

Nikt wcześniej nie myślał, ze rzepaki będą siane na 5 klasach ziem. Na mocnych glebach do 3 klasy, nie było wcześniej problemów z chabrem bławatkiem, maki nie były tak rozpanoszone, a populacja fiołka polnego była znikoma (nie przeszkadzał) a i inne chwasty jak ostrożenie nie były tak dokuczliwe.

na dzień dzisiejszy ta kompozycja w wielu przypadkach jest troche słaba, poza tym 0.15 reactora przy opadach deszczu skutkuje 99/99999% odbarwieniem rzepaku, które RZEKOMO nie ma wpływu na plon, gdzie bym polemizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...