Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie takie rzeczy sie mieszało, wszystko z głową, trzeba poprostu wiedzieć co sie robi, dla mnie najważniejsza jest zawartość substancji aktywnych, działanie i możliwe skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki będzie koszt takiego wynalazku coś na oko ponad 400 PLN/ha, zadowolony będzie napewno sprzedawca;

podziel butisan na 2x1l; 1L po siewie i po 5 dniach następny litr i bedzie ok, może ci fiołka puścić w niesprzyjających warunkach, samosiewy załatwisz po 4 liściach właściwych rzepaku i tyle, wiosna bez stresu. Navigator z commandem przedwschodowo testuje w tym roku, tak że nie wiem czy polecać, opowiem za rok.

 

czy stosował ktoś z Was przedwschodowo nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l ; jeszcze nie robiłem nigdy takich mieszanek, zwykle stosowałem sam butosan, ale troszeczkę się chwasty rozpanoszyły w tym sezonie i sprzedawca polecił mi taką mieszankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l

 

koszty tej kompozycji to ok 285zł / ha, nie mniej jednak pierwszy raz widze taki repertuar.....

Czy ten Navigator po siewie coś da ? Szczerze wątpie...., a z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ten navigator wcale taki rewelacyjny nie jest, a i testowany po siewie tez poprzepuszczał, ale zobaczymy ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .W poniedziałek zasiałem rzepak,potem 2 dni deszczu i dzisiaj pogoda.Chcę popryskać rzepak mieszaniną command 1,1-1,2 +1,5 metazanex. Byłem na polu wjechać się da ale nasionka już popękane więc boję sie żeby nie przypalić a moje doświadczenie z rzepakiem jest niewielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .W poniedziałek zasiałem rzepak,potem 2 dni deszczu i dzisiaj pogoda.Chcę popryskać rzepak mieszaniną command 1,1-1,2 +1,5 metazanex. Byłem na polu wjechać się da ale nasionka już popękane więc boję sie żeby nie przypalić a moje doświadczenie z rzepakiem jest niewielkie
Chyba comand w dawce 0,15 do 0,2 litra max w tej mieszanine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w tym roku odpuściłem posiewne pryskanie i powschodowo pojadę nawigatorem 0.25 na ha (425pln 1l)+1.5l metaz co do efektów to napewno napisze co i jak ale mam tu 4 substancje aktywne także moze zle nie będzie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy mozna dac wapno przed siewem rzepaku

jeśli bardzo kwaśno to można, choć się nie powinno, ja dałem bo tydzień temu jeszcze o rzepaku nie myślałem na tej dzialce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie luki w czym sie myle?swoje nasiona nie beda tak zaprawione jak orginal.raz sialem i sie przewiozlem .stad moje spostrzezenia o ktorych teraz informuje.prosze o komentarz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panie luki w czym sie myle?swoje nasiona nie beda tak zaprawione jak orginal.raz sialem i sie przewiozlem .stad moje spostrzezenia o ktorych teraz informuje.prosze o komentarz .

 

 

z tymi nasionami to wcale nie jest tak ze kupisz kwalfikat i juz masz super wschody plon i w ogole.

 

ja zostawilem samosiewa ( zdjecia byly na forum) nasiona nie zaprawiane wysiew z 10 razy tyle niz norma bylo bardzo gesty a jak przyszla wiosna obsada gdzies sie wyrownala i bylo dobrze nie dawalem nawozu na jesien wiosna tez bez przekonania bo nigdy nie wiadomo jak wyjdzie tylko okolo 120kg soli 150kg siarczanu i 200 kg saletry raz od grzyba i dwa raz od robaka plon do 3 ton niewiele braklo bo przed zbiorami lalo bardzo mocno a siany mialem z kwalfikatu nawozu dostal dobrze i saletry 500 kg dwa razy od chwastu i nawet 2 ton nie wyszlo...

 

wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem byloby wyczyscic swoje nasiona i zaprawic zaprawa z sygenty oni za bardzo przesadzaja z tymi cenami za 10 kg rzepaku californium 430 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawigator 0,2 l+ butisan 2,5l + command 0,12l

 

koszty tej kompozycji to ok 285zł / ha, nie mniej jednak pierwszy raz widze taki repertuar.....

Czy ten Navigator po siewie coś da ? Szczerze wątpie...., a z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że ten navigator wcale taki rewelacyjny nie jest, a i testowany po siewie tez poprzepuszczał, ale zobaczymy ile w tym prawdy.

Kusi mnie stwierdzić że tylko jakiekolwiek działanie doglebowe ma jedynie aminopyralid. Pozostałe substancje idą w gwizdek a resztę spustoszenia dokonuje chromazon. Jakby szto w parze z ceną to ok ale za te pieniądze są inne kombinacje też skuteczne. Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Mustang forte miał więcej aminopyralidu to można by go dać zamiast nawigatora ale 4 litry mustanga forte wyjdzie drożej.

 

Wtedy podejrzewam ze wschodzący rzepak poszedłby spać. Mustang Forte zawiera w sobie 180g/l substancji 2,4D.

Pomimo, że na wszystkich środkach ochrony roślin zawierających 2,4D jest napisane o działaniu nalistnym, to 2,4 D działa również doglebowo i jest pobierane przez korzenie chwastów (rzepaku) i utrzymuje się na glebie gdzies conajmniej 2-3 tygodnie. Zatem śmiem twierdzić ze spaliłbys tym Mustangiem Forte rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet glifosat po solidnym deszczu działa doglebowo. Tak i tak z tym mustangiem nie ma sensu bo za drogo by wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos poradzi czym opryskac po wschodach rzepaku>?

 

jakies sprawdzone koncepcje? prosze o porade ja zawsze pryskalem wiosna ale jak wiosna bedzie taka jak w tym roku to moze lepiej jesienia sprobowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet glifosat po solidnym deszczu działa doglebowo. Tak i tak z tym mustangiem nie ma sensu bo za drogo by wyszło.

 

Działanie doglebowe glifostu

Proponuję kolego odstaw to ziele które palisz, bo piszesz totalne głupoty.

 

I jeszcze dla Twojej informacji, jak trochę poczytasz to się dowiesz że Navigator zawiera 40gr w litrze aminopyralidu, czyli w dawce posiewnej/doglebowej 0,2l/ha wprowadzasz 8gr aminopyralidu. Natomiast Mustang Forte zawiera 10 gr aminopyralidu w litrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie znacie wedlug was najskuteczniejsze srodki i w jakch dawkach do zwalczenia perzu w rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilne panowie dziś oglądałem swój rzepaczek i okazało ze siewnik w pewnych miejscach nie wysiał mi nasion w efekcie czego spore mijaki mam na polu pole potraktowane posiewnie dewrinol 2l i metaz 1l czy teraz ma sens dosianie siewnikiem czy może po wieszku rozrzucić rzepaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jakie znacie wedlug was najskuteczniejsze srodki i w jakch dawkach do zwalczenia perzu w rzepaku?

jest to proste, ze 20 środków do wybory, fusilade, agil, targa i jeszcze wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilne panowie dziś oglądałem swój rzepaczek i okazało ze siewnik w pewnych miejscach nie wysiał mi nasion w efekcie czego spore mijaki mam na polu pole potraktowane posiewnie dewrinol 2l i metaz 1l czy teraz ma sens dosianie siewnikiem czy może po wieszku rozrzucić rzepaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic Ci nie pozostało jak tylko dosiać siewnikiem nie jestem pewien devrinol jest zalecany nawet przed siewem a metaz bardziej działa nalistnie tak czy siak ja bym dosiał siewnikiem ze zwiększoną norma wysiewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te coca cola a widziałeś plantację potraktowaną przed wschodami glifosatem po wystąpieniu opadów. Glifosat z łatwością załatwie wtedy kiełki. Widziałem taką plantację buraka cukrowego. Szybko przesiewali.

Co do aminopyralidu porównywałem litr Nawigatora do 4 litrów Mustanga Forte czyli przy cenie 430zł za 1l(Agrolok) na 1 ha wychodzi ok 90 zł przy Twojej dawca 0,2l/ha a mustang kosztował za 1 litr wiosną ciut ponad 100 za 1 l(dlatego z niego zrezygnowałem bo stary mustang był tańszy). Nadal źle liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...