Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kapka obniżył już parametry pszenicy jaką kupuje, minimalne opadanie to 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do kolegow. Uprawiał moze ktos pszenice BELENUS ? Jakie osiągneliscie plony z tej odmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena u kapki?

byłem ostatnio ale jakoś nie zerknąłem, w sumie mnie to nie interesuje bo nie mam jakościowej,

ostatnio woziłem paszówkę po 660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena u kapki?

byłem ostatnio ale jakoś nie zerknąłem, w sumie mnie to nie interesuje bo nie mam jakościowej,

ostatnio woziłem paszówkę po 660

bez względu na opadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy liczba opadania zmienia się (wzrasta) po okresie przechowywania (po kilku tygodniach/miesiącach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika,że liczba opadania wzrasta.Po dwóch miesiącach ok.20-30,ale więcej już nie rosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można teraz orać pod pszeniczkę czy może za wcześnie pole mam potraktowane glifosatem minęło już 3 tyg i nie opłaca się agregatem ścierniskowym dlatego myślę o orce i pobronować a potem czekać do siewów co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto miał kerubino niech coś napisze o tej odmianie
miałem ją pierwszy rok super się krzewi kłos krótki ale nabity wyglą dała najładniej plon dobry tylko jeden minus największy porost z wszystkich odmian napewno już jej nieposieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można teraz orać pod pszeniczkę czy może za wcześnie pole mam potraktowane glifosatem minęło już 3 tyg i nie opłaca się agregatem ścierniskowym dlatego myślę o orce i pobronować a potem czekać do siewów co wy na to?

można a nawet należy, powinno się orać miesiąc przed siewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ciężka ziemia to bronuj bo jak się zeschnie to później będzie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem producentem Kwalifikowanego Materiału Siewnego

 

Oferuję Pszenicę ozimą:

Bamberka klasa jakościowa A

Banderola klasa jakościowa A/B

Muszelka klasa jakościowa A/B

 

Materiał siewny zaprawiony zaprawą Kinto Duo 080 FS dostępny w papierowych workach a 50 kg lub big bagach a 450 kg

 

Stopień kwalifikacji C1 - z możliwością otrzymania dopłat do zakupu kwalifikowanego materiału

 

Cena 2000 zł netto/tona

 

Tel. 500-333-456

Tel2.505-69-79-79

woj pomorskie

 

dokładniejszy opis:

 

http://allegro.pl/pszenica-ozima-kwalifikowany-material-siewny-i1794343388.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieje ktoś pszenice hybrydowe z Saaten Union? Czy na etykiecie trochę nie przesadzają? Jakiego plonu można się spodziewać na IV klasie w monokulturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to wcześniej i moja hipoteza dalej sie nie zmienia ,to jest ogłupianie narodu ,manipulują ludźmi jak mogą dobrze ze czasem trafi sie szczera wolna wypowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najwcześniej wysiewaliście pszenice ,bo w tym roku mam ochotę po 10.09 tylko jest szczegół z temp. gleby żeby była poniżej 15 st. bo infekuje się zgorzelą podstawy źdźbła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rak temu siałem około 15, ale w tym będzie pewnie później, zresztą jeszcze marchewka rośnie, a część może około połowy albo końca października

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz zasialem 10 wrzesnia.troche za wczesnie jak na lubelskie.pokrzewilo sie dobrze ale i zaczelo zolknac .teraz sieje 15 do 20 zalezy jaka pogoda jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji wiem że im później zasiana pszenica, tym zdrowsza rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no i panie jeśli są tu na tym forum jakieś, coraz bliżej siewu i ochrony herbicydowej pszenicy. I tu moje pytanie czy ktoś z forumowiczów stosował taką mieszankę (diflufenikan + chlorotoluron) na jesień a wiosną jak potrzeba będzie jakiś (słowo zostało wykasowane) (aminopiellik). Albo może by to ktoś skomentował. Ostatnie dwa lata szedł Maraton, a wiosną poprawki z tym że drogawo to wychodzi. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ci zostawało? ja w zeszłym roku eksperymentalnie dałem 0,2l mustanga do a`la maratonu i było czysto na ściernisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ci zostawało? ja w zeszłym roku eksperymentalnie dałem 0,2l mustanga do a`la maratonu i było czysto na ściernisku.

Przepuścił trochę przytulii, ale najgorsze jest to że wiosną wyskoczyły następne samosiewy rzepaku. Bo te z jesieni nie przeżyły. Ile cię kosztował ala maraton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...