Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad zza miedzy załatwił mi rzepak Opryskiwał swoje ściernisko i przy okazji duża część mojego rzepaku to prawie puste pole.

Jest bardzo rzadki, malutkie czerwone listki, podczas, gdy na pozostałej częśći pola za chwilę nakryje ziemię.

Cholera wie, co z tym robić. Ani przesiewać, ani zostawiać.

No i co zrobić z tym (słowo zostało usunięte)em sąsiadem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie poczuwa i sam się nie próbuje dogadać to PIORIN. W końcu jest ubezpieczony mająć oc gospodarstwa.

Ja z Navigatorem czekam do przyszłego tygodnia. Zaraz dam mu na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawigator poczeka do przyszłego roku, susza, rzepaki nie wylazły, brak deszczu itd... po 10pazdziernika przesiewam i przeniczkę sieje ,trudno takie życie młody ze mnie rolnik i pierwsza tego typu porażka porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz czekać do 10 pażdziernika ?

jeżeli decydujesz się siać pszenicę, to teraz jest najlepsza pora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości połowa rolników będzie przesiewać ale chyba jeszcze o tym nie wiedzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytane. Zostało mi 0,3ha rzepaku nie opryskanego na chwasty reszte plantacji udało mi sie popryskać przed wschodami. Co polecacie na ciężka ziemie (glina) żebym nie musiał poprawiać na wiosne i czy moge odrazu dodac oprysk na samosiewy zbóż, rzepak jest w fazie 4 liści własciwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co byście polecili na jesienny zabieg skracania (tebukonazol). W czym wychodzi najtaniej. Dodam że Toprex mogę dostać za 266 zł/l. ?? Pytam bo jak dalej będzie tak ciepło to muszę go muszę go przycisnąć do ziemi przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21,

Proponuję Galerę + metazachlor. Graminicyd jak najbardziej można do tego dodać.

 

śledzik,

Wg mnie najlepiej zastosować jakikolwiek tebukonazol (Orius, Tebu itd.), tylko odpowiednio wcześnie, zaraz po 4 liściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wyszło Lablador na 1 liścienne 1 l 35zł, tarcza łan(tebu) 1l 49zł navigator 146zł/1 ha.

Osa na taką powierzchnię to pogadaj z sasiadem co pryska bo nie znajdziesz na taką powierzchnię chyba że go przyszłego roku zamroźisz kase i oprysk. Jak nie masz problemu z fiołkiem sama galera wystarczy na ok 5 liściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie wyszło Lablador na 1 liścienne 1 l 35zł, tarcza łan(tebu) 1l 49zł navigator 146zł/1 ha.

Osa na taką powierzchnię to pogadaj z sasiadem co pryska bo nie znajdziesz na taką powierzchnię chyba że go przyszłego roku zamroźisz kase i oprysk. Jak nie masz problemu z fiołkiem sama galera wystarczy na ok 5 liściu.

Można wiedzieć gdzie dostałeś tebukonazol w takiej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid zaczekaj jeszcze daj szansę rzepakowi ,u mnie w 2003 roku rzepak schodził po 20 września tak było sucho na zimę wyrósł jeszcze 4-6 liści i dał 3,3t/ha,zapowiada się trochę deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem kupiłem pole w tamtym roku posiałem nawozy wapno jenczmień i zaczoł wychodzić żółknąc i znikać w tym sezonie zasiałem tam rzepak jeszcze po żniwach posiałem wapno poszło mase obornika i z rzepakiem robi sie to samo miejscami żółknie i juz robią sie puste place co z tym polem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niejest podmokłe pole mozliwe jest że ja to zagłęboko przeorałem i te rośliny teraz tak męczą na tej ziemi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskał już ktoś Navigatorem po wschodach? Ciekawe czy da radę?

 

 

Tak pryskałem.Jutro bedzie tydzien od oprysku i widze ze fiłołki podostawały białe kropki i zaczynają sie zwijać,coś podobnie jak po foxie z tym ze rzepak nie jest uszkodony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem kupiłem pole w tamtym roku posiałem nawozy wapno jenczmień i zaczoł wychodzić żółknąc i znikać w tym sezonie zasiałem tam rzepak jeszcze po żniwach posiałem wapno poszło mase obornika i z rzepakiem robi sie to samo miejscami żółknie i juz robią sie puste place co z tym polem zrobić??

Podaj jak najwięcej danych o tej działce. bonitacja, melioracja, co tam rosło przez ostatnie parę lat, jakie herbicydy były stosowane, był obornik czy nie itd ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klas ziemi to przewaga 4troche 5 i 6 melioracji niema bo to niejest podmokły kawałek poprzednicy siali tam zboża owies zyto z nawozami raczej mizeria była i obornika terz to pole niewidziało, z oprysków jakie tam byly wykonywane to przeważnie chwastoxs na owies pewnie szedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klas ziemi to przewaga 4troche 5 i 6 melioracji niema bo to niejest podmokły kawałek poprzednicy siali tam zboża owies zyto z nawozami raczej mizeria była i obornika terz to pole niewidziało, z oprysków jakie tam byly wykonywane to przeważnie chwastoxs na owies pewnie szedl.

Hm. Jedyne co mi przychodzi do głowy to :

1. Zwróć uwagę czy nie ma jakiegoś robactwa w ziemi typu (rolnica, chrabąszcz majowy, drutowce itp) Jeśli są to jakiś insekt gazowy.

2. Mogą być to nie dobory mikro głównie Mg i S, ale i również Mn, Mo, Cu itd.

3. I ostatnia opcja to taka że są takie przetliska że ciężko będzie coś z tym zrobić. Sam ma takie przetlisko że już pomysłów mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowaliście Toprex ?,jakie macie spostrzeżenia ? bi nie wiem czy dać go na ładniejszy tzn.pierwszy siany rzepak czy na słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa21,

Proponuję Galerę + metazachlor. Graminicyd jak najbardziej można do tego dodać.

 

śledzik,

Wg mnie najlepiej zastosować jakikolwiek tebukonazol (Orius, Tebu itd.), tylko odpowiednio wcześnie, zaraz po 4 liściu.

jaka cena tej galery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Galery, to zależy gdzie i ile, ale tak pi razy drzwi to 400-450 zł/l.

 

Przy Toprexie odstrasza mnie cena, chyba całość pojadę tebukonazolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny takie dostałem w Agroloku; Labradora 1 l na jesieni wystarczy.

Korsarz zacznij od pobrania próbek i odwiedzenia stacji chemicznej zwłaszcza z tych miejsc gdzie pali. Jak dałeś obornik z wapnem w jednym roku zwłaszcza w odstępie mniejszym niż pół roku to straciłeś cały azot i fosfor oraz część wapna(uwstecziły ci się te pierwiastki, azot ulotnił). Też na jednym polu mam takie magiczne kręgi. Wywiozłem tam obormik wiosną na pryzmę, jesienią rozwiozłem to przez rok było ok. Później znów puste kręgi badanie ziemi nic nie wykazało dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapno siałem tam w tamtym roku jesienią i w tym roku po żniwach na sciernisko potem gruber i obornik orka nawóz fosforan i sul 500kg na ha i siew rzepaku dzisiaj go prysnołem EM 10l na ha, pod koniec tygodnia może jeszcze jakąś odżywką go psikne, normalnie plakać sie chce jak takie coś widze, tyle kasy a to ustrojstwo nierośnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...