Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ z tym uwstecznianiem i ulatnianiem masz racje ale odstęp miedzy obornikiem a wapnem nie musi być pół roku, absolutnie wystarczy 8tygodni. Przy czym musi być osobno wymieszany z glebą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować, że 29 września o godz 10-00 odbędzie się spotkanie rolników poszkodowanych niewypłaceniem należności za dostarczony rzepak do ZT w Bodaczowie ze Starostą Zamojskim, Prokuraturą, Policją i przedstawicielem ZT w budynku starostwa.

 

Poszkodowanych rolników niech przyjedzie jak najwięcej!!!

 

P.S. Sorki, że na tym forum, ale zrozumcie musimy coś robić, bo nie mamy kasy, a wiecie jak to jest u rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dałem mu mixa Tebu 0,9 +CCC 0,6 bor 150gram + fastac 100ml+ Gramann 1l niezłe co nie artoga posiana 20 stego ma już 6 liści a miejscami zagęściły ją placami samosiewy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś dałem mu mixa Tebu 0,9 +CCC 0,6 bor 150gram + fastac 100ml+ Gramann 1l niezłe co nie artoga posiana 20 stego ma już 6 liści a miejscami zagęściły ją placami samosiewy .

A na co dawałeś fastac-a. U mnie Pamela też w takiej fazie, dziś dostała litra Tebu.

I takie pytanie Gramman to co to takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też visby ma 6 liści i zakrywa ziemię, a po między tymi już dość wyrośniętymi okazami przebijają się spóźnialscy, tak z 10 do 20% roślin, jak znajdę chwilę to terz pojadę tebukonazolem, tylko zastanawiam się nad ccc, jak będzie tak ciepło to strasznie wyrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fastac poszedł bo dużo gąsienicy takiej małej czarnej ,powygryzała mnóstwo otworków w liściach a nawet potrafiła mały plac kilka arów niemalże całkowicie wyjeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś znalazłem taką gąsienice u siebie, ale na razie nie ma tego aż tak duża by ingerować.

Natomiast pokazało się coś jak by smietka ćwiklanka czy jakoś tak, i pierwszę to widzę na rzepaku. Coś podobnego występowało w burakach cukrowych. Czy ktoś miał coś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś dałem mu mixa Tebu 0,9 +CCC 0,6 bor 150gram + fastac 100ml+ Gramann 1l niezłe co nie artoga posiana 20 stego ma już 6 liści a miejscami zagęściły ją placami samosiewy .

Robiłeś juz wcześniej takie mieszanki? nic sie nie dzieje z rzepakiem? Sam plenuje Tebu + coś od jednoliściennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem poinformować, że 29 września o godz 10-00 odbędzie się spotkanie rolników poszkodowanych niewypłaceniem należności za dostarczony rzepak do ZT w Bodaczowie ze Starostą Zamojskim, Prokuraturą, Policją i przedstawicielem ZT w budynku starostwa.

 

Poszkodowanych rolników niech przyjedzie jak najwięcej!!!

 

P.S. Sorki, że na tym forum, ale zrozumcie musimy coś robić, bo nie mamy kasy, a wiecie jak to jest u rolnika.

W budynku starostwa w zamościu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem Tebu 0.9l/ha + Bor 1l/ha + Galera 0.36/ha + Supero (=Graman) 1.1l/ha. Pierwszy raz tak daję - rzepak ma 4-6 liści, w zeszłym roku o tej porze był mniejszy. Martwią mnie jednak (poza niewypłaceniem kasy za 14t rzepaku przez ZT Bodaczów= moja roczna pensja ze źródeł nierolniczych) niskie temperatury nocami, susza i zaawansowany rozwój chwastów ("łoboda" juz zakwitła, a na Galerze jest napisane żeby pryskać przy 4 lisciach). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie temperatury nocą to jakie? jak do 5 st. to zadziała a łoboda to komosa biała? też- też zadziała. Masz mocno zwarty łan.

Ja za długo w tym roku czekałem. Poza jednym sianym 30 września to trafiłem z navigatorem reszta przerosła niby 4-5 liści ale łan prawie w 80 % przykrywa pole. W mich stronach piękne rzepaki w tym roku. W tym tygodniu jeszcze graminicyd i tebu i na ten rok koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem poinformować, że 29 września o godz 10-00 odbędzie się spotkanie rolników poszkodowanych niewypłaceniem należności za dostarczony rzepak do ZT w Bodaczowie ze Starostą Zamojskim, Prokuraturą, Policją i przedstawicielem ZT w budynku starostwa.

 

Poszkodowanych rolników niech przyjedzie jak najwięcej!!!

 

P.S. Sorki, że na tym forum, ale zrozumcie musimy coś robić, bo nie mamy kasy, a wiecie jak to jest u rolnika.

W budynku starostwa w zamościu ?

 

Tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie u was ksztaltuja ceny rzepaku w poszczegolnych regionach? jak myslicie sprzedawac czy czekac jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma doświadczenie z jesiennym skracaniem rzepaku tzn żeby uzyskać efekt obniżenie się tego stożka wzrostu najlepiej dać tebukonazol, toprex, carambe ? a może antywylegacz płynny ? opłaca się tyle kasy wydawać na toprex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiegoś tebu po 100ml/ liść. Co do ccc niektórzy dają pół na pół z tebu ja nie stosowałem jesienią 25zł/ ha nie jest aż tak dużo żeby kombinować.

Ja dziś poleciałem 0,5l tebu i po litrze labladora. Nawigator po 3 dniach od zastosowania pokręcił komosy,rdesty, chabry i rumiany, przytulia walczy wygięta fiołki przetaczniki i gwiazdnica stoją. Tam gdzie na zakładkach poszło więcej rzepak podniósł liście dostał popalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskac od grzyba w taka susze? nie zaszkodzi? mlody ze mnie rolnik nie wiem co robic bo u mnie rzepak jakis rzadki mi sie wydaje a dalej u sasiada cale pole przykryte, gesty! czym najlepiej opryskac chodzi mi o grzyba i czy moze jeszcze jakas odzywką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskac od grzyba w taka susze? nie zaszkodzi? mlody ze mnie rolnik nie wiem co robic bo u mnie rzepak jakis rzadki mi sie wydaje a dalej u sasiada cale pole przykryte, gesty! czym najlepiej opryskac chodzi mi o grzyba i czy moze jeszcze jakas odzywką?

 

Jeśli rzepak ma te 4-6 liści to można pryskać tebukonazolem, do tego możesz dać różne odżywki jeśli mówisz że maż rzadki to daj coś z azotem i bor.

 

Słyszałem że mozna jesienią pryskać bi 58 nowym czy ma to jakiś sens czy może lepiej zwykły dursban?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też gąsienice takie czarne się pojawiają trzeba będzie prysnąć, chyba nurelkę zrobię, sąsiad dziś pojechał mospilanem

skracałem 1 litr tebu, okrutnie wybujał mi rzepak, aż się boję zimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi tą nurelle wiem że dursban + jakiś pyretroid tylko jakie dawki? i jaki pyretroid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za 3dni po gramicydzie polecę tebu z borem, ale pojawił się kolejny problem mam kupe fiołka w spodzie rzepaku co zrobić z nim? Fox tani ale ma zachamować rzepak... co nie wiem czy było by wskazane, navigator 150zł na h i fiołek średnio wrażlliwy czyli to samo co w galerze i galerka tańsza zaznaczam że rzepak jest spory i cięzko będzie dobić opryskiem do spodu, może by tak dać galerkę na wiosnę? było by dla rzepaku bezpieczniej ? a może tego fiołka wymrozi troszkę zima? RATUNKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może tego fiołka wymrozi troszkę zima? RATUNKU

nie licz na to,

z tego co wyczytałem to mam Gnatarza rzepakowca, ktoś coś zaproponuje prucz wspomnianej już nurelki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za 3dni po gramicydzie polecę tebu z borem, ale pojawił się kolejny problem mam kupe fiołka w spodzie rzepaku co zrobić z nim? Fox tani ale ma zachamować rzepak... co nie wiem czy było by wskazane, navigator 150zł na h i fiołek średnio wrażlliwy czyli to samo co w galerze i galerka tańsza zaznaczam że rzepak jest spory i cięzko będzie dobić opryskiem do spodu, może by tak dać galerkę na wiosnę? było by dla rzepaku bezpieczniej ? a może tego fiołka wymrozi troszkę zima? RATUNKU

Zupa po obiedzie. Jak masz solidny rzepak to przygłuszy fiołka i jakoś będzie. Jak jest lich to fiołek pójdzie łeb w łeb z rzepakiem. GAlera przepuszcza fiołka i dlatego w tym roku dałem navigatora zobaczyny po żniwach co zostało na ściernisku.

Malkolm2 na gnatarza sam dursban wystarczy kiedyś gorczycę pryskałem nawet jakimś perytroidem i sobie poradził. Uważaj na temperatury lepiej jedź z wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...