Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o fiołka teraz sie nie przejmuj jak masz ładny rzepak da mu radę jest podobno jeszcze tani sposób na fiołka mianowicie Diflufenikan w odpowiedniej dawce jest to nazwa substancji czynnej ale nie jest zarejestrowana w rzepaku trzeba dać odpowiednią dawkę bo samosiewy rzepaku ma srednoiowrażliwych w dużych dawkach osobiście nie stosowałem preparatu z tą substancją czynna ale podobno w odpowiedniej dawce działa bardzo dobrze i kosztuje grosze chcesz to przewertuj ten temat napewno coś znajdziesz w tym temacie a ztych zarejestrowanych w rzepaku to działa tylko fox reszta fiołka nie ruszy

u mnie czysto ale jedna z moich odmian mianowicie bellvue rośnie niesamowicie mimo skrócenia mam nadzieje ze nie przerośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zobaczcie Panowie na ten rzepak tu są linki i jak możecie doradzcie coś bo już nie wiem co mam robić... a mocno ten fox hamuje rzepak? można go stosować wiosną ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481fd0db15a59900.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a491b92ff9cd48.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc5e7537bb4c61a4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01a7de5631a306d0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym najpierw dać jakiegoś tebu coby przychamował rzepak. A po tygodniu albo wcześniej czymś potraktował fiołka. Ile masz tego rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój niestety jeszcze dorodniejszy,

te liście już za duże , zasłaniają chwasty, oprysk może zwalczyć na przykład tylko połowę zielska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba skracać bo przez zime może dostac mocno po dupie

JUŻ wszystko dane jest tego tempa wzrostu nic już nie zatrzyma taki rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jeszcze większy dziś do zabiegu na gniatarza czy jak mu tam doleje ze 2 setki ccc, myślę że taka ilość nie zaszkodzi , a czy pomoże to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pryskać foxem rzepak dość spory jaką dawkę dać na fiołka? może dać eżektr dwustrumieniowy? jest dość sucho to czekać czy psikać? i o jakiej porze zabieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi chłopaki czy można jeszcze cos zrobic z rzepakiem który został zbyt gęsto zasiany. Wyszło ponad 5 kg/h tj ok 60-80 roślin na metr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJE ZŁOTEJ RĄCZKI DO NAPRAWY SPRZĘGŁA I HAMULCY W CIĄGNIKU DEUTZ 6.45 TO SAMO CO 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze caryx da rade skrocic.wiosna dawal rade wiec warto sprobowac.moj jes rzadki 35 do 50 na m2 5 do 8 lisci szyjka nisko osadzona.toprex tydzien temu dany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oto jedna z moich odmian Bellvue boję się ze przerośnie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ebf2ca6ffe670a6.html

A kiedy siałeś w w jakiej ilości?[/quote ]

 

ten rzepak siałem 21 sierpnia w ilości 2.7 kg odmiana bellvue bardzo szybko rośnie chociaż u nas wszystkie rzepaki wielkie a te rzadsze to już całkowicie chyba że ktoś nie trafił z pogodą i siał przed ulewami to rzepak się męczył

teraz jesienią dostał 0.5 Agil +Tebukonazol 0.8l +Stabilan 0.2-0.3l +Dursban i Cyperkill także już daje sobie spokój więcej na jesieni nic nie kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku stosowaliśmy i Caryx i Toprex. Cenowo wiadomo Caryx na jesień przeraża ale efekt zdecydowanie lepszy.

Zastosowaliśmy na jednym polu Caryx i Toprex obok siebie. Różnica widoczna gołym okiem. ODmiana Visby, Stosowany tego samego dnia w momencie 5-6liścia. Stosowany 11dni temu. Dziś widać różnice po Caryxie zdecydowanie rzepak niższy o jakieś 15cm. Bardziej rozłożony i innego ciemniejszego koloru.

Po Toprexie rzepak bardziej wybiegniety, liście stojące choć muszę przyznać że sam stożek wzrostu u obu (na razie i mam nadzieje że tak zostanie)nisko osadzony jakieś 18-20mm nad gruntem (mierzone na oko) a to chyba najważniejsze. Jeśli chodzi o choroby to w momencie zastosowania było widać sporo infekcji suchej zgnilizny, a teraz u po zastosowaniu obu preparatów rzepak czysty. Czyli skuteczność bardzo dobra. Jeśli tylko jutro starczy mi czasu i na fotkach bedzie widać różnice to wrzuce na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nawigator + metaz można na wiosnę zastosować teraz to susza rzepak rzadki nie wiem czy na wiosnę nię będę przesiewał a oprysk drogi i szkoda pryskać doradźcie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z temperaturą zazwyczaj wczesną wiosną jest za zimno albo mokro żeby opryskać a potem jak można pryskać to rzrpak przeskoczy i też nie zadziała jak należy. Daj teraz samą galerę tam gdzie ładniejszy rzepak albo sam navigator jak masz kupiony(galera tańsza) ale jak rzepak rzadki i masz fiołka to ci bedzie szedł równo z rzepakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie mam w rzepaku ok 5 miejscami 6 lisci podobno to zbyt mało do wytworzenia pełnego plonu? co robić dokarmiać N ? a może czekać i na wiosnę dostanie więcej liści czy już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odzywke mozesz dac napewno nie zaszkodzi.sucho jest i przez to nie rosnie.w ubieglym roku rzepak mial tez tyle lisci przed zima i dalo jeszcze rade wyciagnac prawie 3 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co myslicie o spatanie 250EW dobry środek?

'Kolego czytaj jakie masz substancję czynną w danym środku to co wymieniłeś oraz wiele innych zawiera poprostu tebukonazol w ilości 250 ml/l a tebukonazol jest m.inn.. w orius , sparta , riza , horizon, tebu itd itp czyli one zadziałają tak samo jak już pisałem wcześniiej jeśłi chodzi o porządne skrócenie to bardzo dobrym środkiem jest caryx zawierający 2 subst czynne działa lepiej nawet niż toprex tylko cena dość wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metaz--- ten,, Środek pobierany jest poprzez korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty po wschodach do fazy pierwszej pary liści''. u mnie jest susza rzepaki ogólnie słabo wzeszły obsada około 20 roślin na metr, myślę sobie że chwasty też słabo wzeszły albo wogóle nie wylazły przez tą suszę w związku z tym wydaje mi się zasadnym zastosować np. po weekendzie jak deszcz spadnie navigator + metaz wiem że trochę przynudzam tym tematem ale każda opinia od was to nowe przemyślenia i większe prawdopodobieństwo podjęcia dobrej decyzji. będę pryskać po deszczach bo w etykiecie navigatora pisze by jak jest susza to nie pryskać grozba zniżki plonu dlatego teraz jadę od samosiewów elegantem 0.7 l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...