Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

CZY KTOŚ POSIADA NAMIARY NA FACHOWCA DO NAPRAWY SPRZĘGŁA I HAMULCY CIĄGNIKA DEUTZ 135 PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zibi wspolczuje ci ,jednak pytaj wszedzie moze zachłanniki zastanowia sie nad swoimi traktorami geniek ma dżon dira heniek fenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ty masz gniadego, a cieszysz jakbyś głupiemu w kieszeń narobił...

... choć po twych debilnych postach wcale mnie to nie dziwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spotkałem się z artykułem (nowoczesna uprawa 10 2011), w którym autor twierdzi, że na słabszych stanowiskach należy ograniczyć obsadę, gdyż ograniczone zasoby wody i składników pokarmowych nie pozwolą na "wykarmienie" większej liczby kłosów, tymczasem ja do tej pory uważałem, iż ze względu na ograniczony potencjał obsada musi być większa ze względu na ograniczone możliwości rozkrzewienia roślin (większa liczba roślin ma kompensować mniejszą liczbę kłosów z 1 rośliny), czy jestem w błędzie czy też ze względu na różne stanowiska oraz argumenty dwóch obozów nie warto się przejmować obsadą w zależności od klasy gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem pszenice ozima po ziemniakach na piaskach i na wiosne troche mi ją dziki zniszczyły wiec obsada była mniejsza niz na większosci pola. Plon na tych piaskach był taki sam gdzie było lepsze stanowisko i nie poryte przez dziki, kłosy były dłuższe i dorodniejsze ziarno, wiec zgodzę sie z tym artykułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki to jedno z najlepszych stanowisk pod pszenicę, a jeśli ziemniaki były uprawiane na oborniku , to najlepsze przewyższające nawet stanowisko po strączkowych.

Więc o jakim lepszym wspominasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki to jedno z najlepszych stanowisk pod pszenicę, a jeśli ziemniaki były uprawiane na oborniku , to najlepsze przewyższające nawet stanowisko po strączkowych.

Więc o jakim lepszym wspominasz?

znam kilka lepszych stanowisk pod zboża np burak cukrowy , tytoń właśnie strączkowe sprawdzone w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała pszenica była po ziemniakach ale na tym polu mam kawałek około 1ha gdzie jest górka i na niej piasek, pozatym to u mnie nie było obornika już od 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... że na słabszych stanowiskach należy ograniczyć obsadę, gdyż ograniczone zasoby wody i składników pokarmowych nie pozwolą na "wykarmienie" większej liczby kłosów,......
Osobiście już od dawna tak uważałem,a wiem to z własnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki to jedno z najlepszych stanowisk pod pszenicę, a jeśli ziemniaki były uprawiane na oborniku , to najlepsze przewyższające nawet stanowisko po strączkowych.

Więc o jakim lepszym wspominasz?

znam kilka lepszych stanowisk pod zboża np burak cukrowy , tytoń właśnie strączkowe sprawdzone w praktyce

Tytoń, jest dużo gorszym przedplonem od ziemniaków. Pewno go uprawiasz i wiesz jak wygląda orka i struktura gleby po zglebogryzowanym lub stalerzowanym tytoniu. Skąd zniszczenie struktury, to chyba wiesz ?

Burak cukrowy jest doskonałym przedplonem, niestety termin zbioru rzadko kiedy umożliwia terminowy siew zbóż, a niektórych gatunków wyklucza.

Strączkowe nie budzą moich zastrzeżeń, choć wartość stanowiska w dużej mierze zależy od "udania się" tej uprawy. Słaba plantacja strączkowych, jest słabym przedplonem , natomiast ta zależność nie dotyczy ziemniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A STOSOWAŁ KTOŚ Pelican Plus 550 SC BO NADAL NIE WIEM CO ZAstosowac, chwasty występujące to szczególnie chaber bławatek i miotła a zboże jest w fazie 3-4 liścia a niektóre w fazie szpilkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A STOSOWAŁ KTOŚ Pelican Plus 550 SC BO NADAL NIE WIEM CO ZAstosowac, chwasty występujące to szczególnie chaber bławatek i miotła a zboże jest w fazie 3-4 liścia a niektóre w fazie szpilkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki to jedno z najlepszych stanowisk pod pszenicę, a jeśli ziemniaki były uprawiane na oborniku , to najlepsze przewyższające nawet stanowisko po strączkowych.

Więc o jakim lepszym wspominasz?

znam kilka lepszych stanowisk pod zboża np burak cukrowy , tytoń właśnie strączkowe sprawdzone w praktyce

Tytoń, jest dużo gorszym przedplonem od ziemniaków. Pewno go uprawiasz i wiesz jak wygląda orka i struktura gleby po zglebogryzowanym lub stalerzowanym tytoniu. Skąd zniszczenie struktury, to chyba wiesz ?

Burak cukrowy jest doskonałym przedplonem, niestety termin zbioru rzadko kiedy umożliwia terminowy siew zbóż, a niektórych gatunków wyklucza.

Strączkowe nie budzą moich zastrzeżeń, choć wartość stanowiska w dużej mierze zależy od "udania się" tej uprawy. Słaba plantacja strączkowych, jest słabym przedplonem , natomiast ta zależność nie dotyczy ziemniaka.

ok tak tytoń i buraki uprawiam burak u nas schodzi wcześnie najpóźniej do końca października pszenica jest super np . tu się zgodzę na początku orka i struktura gleby po tytoniu na minus ale później jeśli chodzi o plon ziemniaki nie maja szans wiem mam to i to po tytoniu mam plony dużo lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A STOSOWAŁ KTOŚ Pelican Plus 550 SC BO NADAL NIE WIEM CO ZAstosowac, chwasty występujące to szczególnie chaber bławatek i miotła a zboże jest w fazie 3-4 liścia a niektóre w fazie szpilkowania

dodaj coś na chabra mustanga ja dawałem w zeszłym roku 0,2l ale już do nie na tylko jest forte a tego nie wiem ile dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A STOSOWAŁ KTOŚ Pelican Plus 550 SC BO NADAL NIE WIEM CO ZAstosowac, chwasty występujące to szczególnie chaber bławatek i miotła a zboże jest w fazie 3-4 liścia a niektóre w fazie szpilkowania

Pelikan plus z dodatkiem expert met daje już od trzech lat. wcześniej po gleanie zdarzały się poprawki (przytulia). Po pelikanie z expertem metem bez poprawek - 100 % skuteczności na miotłę i przytulię oraz inne chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ POSIADA NAMIARY NA FACHOWCA DO NAPRAWY SPRZĘGŁA I HAMULCY CIĄGNIKA DEUTZ 135 PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu:

1 l Pelikan

0,8 l protugan (IPU)

18 g. Expert Met

 

Rok temu:

1,1 l. Protugan

0,06 Diflanil

(nie było Pelikana Plus dlatego sam go sobie skomponowałem - powyższe środki odpowiadają 1,1-1,2 L Pelikan Plus)

Expert Met 22 g.

 

Faza zboża obojętnie jaka, ale trzeba pamiętać że pelikan (protugan, diflanil) działają głównie na liście a Expert met na kiełkujące chwasty. Czyli im wcześniej stosujesz tę mieszankę tym więcej Experta i mniej pelikana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę glinem polecieć w dawce 20 g na ha a na wiosnę poprawka grodyl +granstar na dwuliścienne tylko mam pytanie czy jak teraz zastosuję gleanto rzepak można siać czy nie bardzo jak to w praktyce wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gleby i przebiegu pogody. W zeszłym roku jesienia pryskałem gościowi też 20g/ha i nic się nie dzieje teraz a pszenice miał czystą. Jedź może inną mieszaniną jak teraz jechać sulfo a na wiosnę poprawiać to cię wyjdzie dużo drożej. Maraton wychodzi po 110zł/ha albo dodaj do sulfo tolurexu. Ale jest jeden problem 8 st.C dla sulfo raczej trudne do osiągnięcia. Może się uda trafić ale to już będzie niełatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej mieszance

1,8 litra IPU lub tolurex

0,18 l diflu....

7 g glinu?

Ma iść na pszenicę, żyto i pszenżyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...