Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1,5l+10g według instrukcji lentipuru. Powtarzam się ale uważaj na temperaturę bo sulfo chce 8 st.C z kolei lentipur byle nie zamarzła woda w opryskiwaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem a według instrukcji glinu 15g+0,75l. Widać konflikt interesów każdy sobie rzepkę skrobie byle swojego sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,5l+10g według instrukcji lentipuru. Powtarzam się ale uważaj na temperaturę bo sulfo chce 8 st.C z kolei lentipur byle nie zamarzła woda w opryskiwaczu.

8 stopni w momencie zabiegu czy srednia dobowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podczas zabiegu nalistnego jak doglebowo 5-6 st.C w momencie stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do kolegow . kupilem w tym roku komplet do ochrony zboz przed chwastami.czy stosowal ktos juz ten cherbicyd? jakie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panki franki takie pytanie. W tym roku na pszeniczkę (herbicyd) chcę dać

150g DFF koszt 50 zł

750 IPU koszt 25,5 zł

no i chlorosurfuron (glean) 8g środka

oczywiście to jest na 1 hektar

Jak widać koszt DFF jest największy, macie może jakieś pomysły co można by dać zamiast tego.??

I jeszcze jedno jaki herbicyd jest najtańszy na przytulię czepną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet stosowalem w ubieglym sezonie.przepuscil mi chabra i troche rzepaku ktory wyszedl z pekniec ziemi.poza tym reszte chwastow zwalczyl w tym i fiolka ktorego mam miejscami duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzik masz bardzo dobre ceny!

Ja zamawiałem w agroloku dff+ ipu i wyszło troche drożej, tylko mam obawy czy ta mieszanka poradzi sobie z chabrem?

Mieliscie jakies poprawki po maratonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. w takim razie jestem spokojny bo chabra i rzepaku u mnie nie ma. najbardziej uciazliwe u mnie to miotla i przytulia. czeba poczekac za deszczykiem i w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komplet stosowalem w ubieglym sezonie.przepuscił mi chabra i troche rzepaku ktory wyszedl z pekniec ziemi.poza tym reszte chwastow zwalczyl w tym i fiolka ktorego mam miejscami duzo

Tak ja miałem poprawki po Maratonie dwa lata z rzędu. Dlatego w tym roku jest trochę zmiany wprowadzone. Maraton mi puścił przedewszystkim przytulię no i na wiosnę nowe samosiewy rzepaku się pokazały. Dlatego na poprawkę poszedł Aminopiellik i Mustang którego już nie ma.

Zgadza się z tym chabrem, może być problem. Ta mieszanina tworzy Legato Plus a Glean jest tak extra na przytulię do dany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śledzik masz bardzo dobre ceny!

Ja zamawiałem w agroloku dff+ ipu i wyszło troche drożej, tylko mam obawy czy ta mieszanka poradzi sobie z chabrem?

Mieliscie jakies poprawki po maratonie?

Agrolok ostatnio ma coraz gorsze ceny jedynie grzybówki i graminicydy mają tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Gleanu można dodać Tolurexu na chabra jeżeli tak to w jakiej proporcji. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piredolicie hipolicie robiłem tym miksem i chabra ani śladu a po samym komplecie można było sie doszukac okazów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie mieszankę na chwasty jesienią? Chce spróbować pobawić się w odchwaszczanie jesienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegow . dzis opryskalem czesc pszenicy kompletem w nocy bendzie przymrozek . czy nie bendzie on mial negatywnego wplywu . w etykiecie nic nie wspominaja o przymrozkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie nie duzy przymrozek to nic nie powinno sie stac.diflufenikan zachowoje dzialanie do wiosny wiec mroz mu nie straszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do kolegow . dzis opryskalem czesc pszenicy kompletem w nocy bendzie przymrozek . czy nie bendzie on mial negatywnego wplywu . w etykiecie nic nie wspominaja o przymrozkach.

 

Ja uważam nieco inaczej, i też nieco inne mam doświadczenia. Po pierwsze dff działa w większym procencie niż pendimetalina nalistnie. Przy wystąpieniu przymrozków musisz liczyć się przebarwieniami na pszenicy, które nie mają wpływu na dalszy wynik plonowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do kolegow . dzis opryskalem czesc pszenicy kompletem w nocy bendzie przymrozek . czy nie bendzie on mial negatywnego wplywu . w etykiecie nic nie wspominaja o przymrozkach.

 

Ja uważam nieco inaczej, i też nieco inne mam doświadczenia. Po pierwsze dff działa w większym procencie niż pendimetalina nalistnie. Przy wystąpieniu przymrozków musisz liczyć się przebarwieniami na pszenicy, które nie mają wpływu na dalszy wynik plonowania.

 

Ajć zapomniałem. Zejdż z Kompletu IPU + DFF lub Pendimetalina + tribenuron lub chlorosulfurno i mieszanina gotowa. panowie poco te koszty ale to wasza kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi. dzis pryskalem pszenzyto . teraz bende mial te pola na uwadze. zaobserwuje czy wystapia przebarwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...