Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku stosuję :pendimentalina 3l. dff 0,1 ipu 1l/ha no a po burakach dziś sianą pszenicę potraktuje sama pendi 3l ha . ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie ktoś wcześniej pisał że stosował w 2 dawce mocznik i saletrzak chciałem zapytać jak wam się to sprawdziło w pszenicy ? lepiej od saletry ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad stosował w 2 dawce saletrzak i miał naprawde leszpy efekt niż u mnie saletra w 2 dawce, wiec w przyszłym roku tez daje saletrzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletrzak stosowałem w drugiej dawce w tym roku na koniec kwietnia, ale potem w moim rejonie w wielkopolsce było sucho , sucho i sucho a od rosy guzik sie rozkładał, w przyszłym roku z drugą dawką pojade wczesniej i bedzie to saletra która jak dla mnie lepiej sie rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie mocznik zdecydowanie lepiej się rozkłada tylko pytanie kto stosował na drugą dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mocznika straty są ogromne ,zbadajcie ziemię sobie na ph makroelementy i zobaczycie czego saletra słąbo działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moich polach ph jest powyżej 6 anawet ok 7 zawszę stosuję saletrę a kolega stosuje mocznik i ma piękne zboża długie kłosy po 2 dawce ale on to nie widziałem żeby siał wapno;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastosuj RSM to daje kopa zbożu,oczywiście III dawkę na kłosa trzeba rozlewać rurami,lub na III siać saletrę,chodź słyszałem opinię że w tum roku stosując saletrzak na III dawkę zboża lepiej go wykorzystały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku stosuję :pendimentalina 3l. dff 0,1 ipu 1l/ha no a po burakach dziś sianą pszenicę potraktuje sama pendi 3l ha . ciekawe co z tego wyjdzie

Po co dajesz dff?

A po burakach pendi przepuści ci miotłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę o komplecie i wydaję się że ok środek a jaka jego cena jest ktoś się wypowiadał że samemu taką mieszaninę można zrobić czy może ktoś podpowiedzieć jak i czym w jakich proporcjach....n ps. z powodu tego zimna i chyba braku deszczy większość pszenic w ziemi leży gdzeniegdzie słabe szpilkowanie widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Komplet płaciłem 225 PLN brutto za litr, więc przy górnej dawce 0,5 litra/hektar koszt zabiegu to ok 110 PLN/ha, kupowałem w litrowych opakowaniach bo innych nie znalazłem, pewnie w wiekszych bylo by taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do center

ph masz już dobre ,a zawartość fosforu ?,może kolega ma długie kłosy a ile t/ha zbiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ostatnich prób bardzo wysoka fosfor i potas, a kolega zbiera przez miedzę lekko 8ton a u mnie z zimówki to max 6-7 tylko że on po rzepaku ale jak walnie tym mocznikiem to ma taki wigor aż do zbioru zielony intensywny a u mnie po 2 dawce N robi się taka niebieska a nie zielona też ładna ale nie widać jużtakiej kondycji hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ostatnich prób bardzo wysoka fosfor i potas, a kolega zbiera przez miedzę lekko 8ton a u mnie z zimówki to max 6-7 tylko że on po rzepaku ale jak walnie tym mocznikiem to ma taki wigor aż do zbioru zielony intensywny a u mnie po 2 dawce N robi się taka niebieska a nie zielona też ładna ale nie widać jużtakiej kondycji hmm

a macie tą samą odmianę pszenicy? Bo u mnie jak na jednym polu były dwie różne odmiany też była taka różnica. I kolor i plon. To samo nawożenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odpowiedziałeś sam sobie dobry przedplon to 1tona do przodu niż po zbożach ,druga sprawa to odmiana tzn.jakościowa zawsze ma mniejszy potencjał ze względu na to że musi zawiązać dużo więcej białka ,a tworzenie skrobi wymaga miej energii, sam uprawiam pszenicę z nalotem woskowym i ona wygląda na taką niebieską po wykłoszeniu jest to typowa elita zawartość białka 15,3 proc.gdybym posiał jakąś zieloną było by ok.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem skontrolować swoją pszenicę i zauważyłem że nie które rośliny robią się żółte. Niczym nie była pryskana. Nie wiecie co może być tego przyczyną? Sprawdzałem kilka odmian i u wszystkich jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje. Głównie jest to na roślinach które wzeszły po miesiącu czasu. No i mam kawałek pola gdzie dwa lata temu była łąka, to na całym jest żółta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica na łącznej ziemi to chyba zbyt optymistyczne podejście do tematu... ja też łąki adaptuję pod siew ale nastawiam się na żyto i owies i generalnie nastawiam się na pełną dopłatę niż na plon a jak u was wygląda przekształcanie łąk u mnie np rzepak najładniejszy jest na byłej łące normalnie rewelacja a bałem się czy cokolwiek tam będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem także działa bez problemu nawet w rzepaku stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybiegam w przyszlosc ale czy ktos stosowal moddus w pszenicy jarej.wiem ze nie ma rejestracji

znajomy stosował w owsie i bardzo sobie chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomi "rolnicy" maja zamiar jutro siac pszenice-ciekawe co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...