Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@MONI co byś nie dawał to liczy się dawkę czystego Azotu, policz sobie sobie ile i na ile cie stać,i ile planujesz zebrać ,jeden napisze że daje 200kg azotu na całą wegetację,a drugi tyle daje na start.Sam na start w rzepaku daję siarczan amonu i w tym roku inny granulowany,a następne dawki 200l i 120l RSM 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka dawka siarczanu ja dawalem wtantym sezonie 100kg siaczanu 200l rsm 200kg saletry plon 4 t z ha niewien co z rsm w drugiej dawce bo nigdy nie dawa lem boje sie poparzenia lisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,ryzyk fizyk,, jutro pryskam nawigator +metaz ciekawe co z tego wyjdzie trochę się obawiam ale cieplo nadają o efektach napiszę za jakiś czas pozdrooo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@MONI co byś nie dawał to liczy się dawkę czystego Azotu, policz sobie sobie ile i na ile cie stać,i ile planujesz zebrać ,jeden napisze że daje 200kg azotu na całą wegetację,a drugi tyle daje na start.Sam na start w rzepaku daję siarczan amonu i w tym roku inny granulowany,a następne dawki 200l i 120l RSM 28

 

moze napisz jak to cenowe wyglada tez mysle o rsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,ryzyk fizyk,, jutro pryskam nawigator +metaz ciekawe co z tego wyjdzie trochę się obawiam ale cieplo nadają o efektach napiszę za jakiś czas pozdrooo...

 

 

 

nie pryskaj noce zimne i przymroski przygruntowe są nad ranem szkoda kasy czekaj do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,ryzyk fizyk,, jutro pryskam nawigator +metaz ciekawe co z tego wyjdzie trochę się obawiam ale cieplo nadają o efektach napiszę za jakiś czas pozdrooo...

U mnie by zadziałało nocą 7 st.C ale rzepak za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,ryzyk fizyk,, jutro pryskam nawigator +metaz ciekawe co z tego wyjdzie trochę się obawiam ale cieplo nadają o efektach napiszę za jakiś czas pozdrooo...

U mnie by zadziałało nocą 7 st.C ale rzepak za duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@MONI co byś nie dawał to liczy się dawkę czystego Azotu, policz sobie sobie ile i na ile cie stać,i ile planujesz zebrać ,jeden napisze że daje 200kg azotu na całą wegetację,a drugi tyle daje na start.Sam na start w rzepaku daję siarczan amonu i w tym roku inny granulowany,a następne dawki 200l i 120l RSM 28

 

moze napisz jak to cenowe wyglada tez mysle o rsm

 

Cena to rzecz zmienna,za RSM 32 płaciłem 1050zł/t z dowozem i nalaniem 12t.

1000kg rsm =320kg N

1000l rsm =420kg N

Mądre książki piszą aby na pola stosować RSM w rozcieńczeniu 28% ,i taki rozlewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba trafiłem z pogodą z tym nawigator +metaz 0.25+1l a miałem foxem pryskać ale mój doradca nakłonił mnie na mieszanine, u mnie rzepak nie wyrośnięty także faza ok a po 5 godz deszczyk spadł ale chyba bez wpływu powinno być , w nocy 8 celsjusza dziś dzień cały powyżej10C zostało mi jeszcze 10 ha rzepaku do opryskania ale pogoda się kończy i chyba poczekam do wiosny. co uważacie na temat foxa bo mam 5litrów ponoć parzy i ogólnie przereklamowany tak mi doradca mówił ponoć fiołka nie bierze a to miało być jego najmocniejszą stroną ale jak ulotki czytam to wydaje się ok i cena ok a wy co nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądre książki piszą aby na pola stosować RSM w rozcieńczeniu 28% ,i taki rozlewam.

A dlaczego 28 - 32 powinien mieć "tłuszczą" kroplę więc ryzyko poparzenia powinno być mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to rzepak o tym czasie powinien już zasypiać a u nas rosną jak oszalałe juto wjadę z II zabiegiem na skracanie 0,4l/ha oriusa + 0,5l boru.Wszystkie zasiane w terminie już są tak wyrośnięte jak młoda kapusta.A jak wasze wyglądają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba trafiłem z pogodą z tym nawigator +metaz 0.25+1l a miałem foxem pryskać ale mój doradca nakłonił mnie na mieszanine, u mnie rzepak nie wyrośnięty także faza ok a po 5 godz deszczyk spadł ale chyba bez wpływu powinno być , w nocy 8 celsjusza dziś dzień cały powyżej10C zostało mi jeszcze 10 ha rzepaku do opryskania ale pogoda się kończy i chyba poczekam do wiosny. co uważacie na temat foxa bo mam 5litrów ponoć parzy i ogólnie przereklamowany tak mi doradca mówił ponoć fiołka nie bierze a to miało być jego najmocniejszą stroną ale jak ulotki czytam to wydaje się ok i cena ok a wy co nato

 

kolego fox wcale nie jest taki głupi troszkę faktycznie wykazuje działanie toksyczne na rzepak ale ja nie widzę zeby go chamowało poza tym fiołka bierze ale jedz eżektorem i bierze go jak jest światło jak nie dochodzi to lipa ale na pewno działa ja dałem 0,65 mało daj 0,7 na fiołka pozdrawiam

 

PS. Jak tam wasze Artogi się mają ile lisci i jak liczycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie zasiane w terminie już są tak wyrośnięte jak młoda kapusta.A jak wasze wyglądają

u mnie podobnie.

chyba będzie trzeba ubezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście o cudownym działaniu neonikotynoidów na pszczoły. Jednak Mospilan taki bezpieczny dla pszczół nie jest; może nie działa od razu ale jest cichym zabójcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujesz RSM

 

 

@MONI co byś nie dawał to liczy się dawkę czystego Azotu, policz sobie sobie ile i na ile cie stać,i ile planujesz zebrać ,jeden napisze że daje 200kg azotu na całą wegetację,a drugi tyle daje na start.Sam na start w rzepaku daję siarczan amonu i w tym roku inny granulowany,a następne dawki 200l i 120l RSM 28

 

moze napisz jak to cenowe wyglada tez mysle o rsm

 

Cena to rzecz zmienna,za RSM 32 płaciłem 1050zł/t z dowozem i nalaniem 12t.

1000kg rsm =320kg N

1000l rsm =420kg N

Mądre książki piszą aby na pola stosować RSM w rozcieńczeniu 28% ,i taki rozlewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym polu mialem kile 4 lata temu.rzepak posiany na tej dzialce narazie zdrowy.przerwa widocznie cos pomogla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ podaj jakiś link czy coś do tego artykułu bo za dużo to nie napisałeś. Jeśli tak jest to ja mam fajny kontraartykuł .

http://www.ihar.edu.pl/biblioteka/oilseed_crops.php?field[slowa_kluczowe]=&field[autor]=&id=37&idd=655&podzial_id=1&podzial_idd=#lib

 

Badania chyba dość obiektywne. Zdaniem autorów wynika jednoznacznie, że mospilan jest najbardziej selektywnym preparatem i najbezpieczniejszym. Moim zdaniem jednak jeśli po 10latach zabije 10 % pszczół który pobrały pyłek z tak opryskanego rzepaku to i tak trzeba go stosować mając do wyboru preparaty które na miejscu zabijają wszystko co siedzi na kwiatach, bo nie ma wątpliwości, żę pyretoidy nie są bezpieczne i wszyscy badacze o tym wiedzą, problemem jest tylko czym je zastąpić i z tego powodu bedą jeszcze długo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem co o tym myslec.kiedys mowili ze jakas zaprawa szkodzi pszczolom teraz ze mospilan.ja osobiscie nie wierze w jego dzialanie ogolnie na owady w tym i pszczoly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...