Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

na dziś made in spain jest dostępne i pewnie będzie do świąt.............

ja też uważam że jajo zdrożeje w ciągu kolejnego miesiąca o ok. 250% no trudno trzeba to wytrzymać i czekać na kolejne kurniki w przyszłym roku budowane z zysku z jaja po 1.

pozdrawiam

ALE CZAD

p.s.

czy to prawda że w Żurominie i na Bieżuniu jajo wykupiła unia na salcie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dziś made in spain jest dostępne i pewnie będzie do świąt.............

Nie ma rady- kupujcie do handlu od Hiszpanów skoro krajowe za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak Polak potrafi - mają nasi producenci łeb na karku. Po co oddawać za 2 miesiące za pół darmo kurę na przepełnione ubojnie. (Będzie mnóstwo kur w starych klatkach do wycięcia). Lepiej dać do badania tak żeby salmonella wyszła - a za każdą kurę RZĄD da dobre odszkodowanie. Czysty zysk i nie trzeba dokładać do produkcjii - brawo Panowie dobrze to wykombinowaliście. I tak przypadkiem na salcie zarażone są zazwyczaj stare kury i to w klatkach starego typu. Nagle w różnych regionach Polski wykrywa się salmonellę - cóż za przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj , ale się kolega johnymnemonik denerwuje , czyżby cena nie taka? Nie, tak słodko, jak wcześniej, to już nie będzie niestety, lub stety dla większości hodowców. Nadszedł czas, by odrobić straty. Nie jeżdżę X6, nie mam basenu, ale ogromny kredyt do spłacenia tak jak inni, na nową klatkę i mówię Ci, nie będzie taniej, tylko drożej. Jajek brakuje nie tylko w Polsce. To są właśnie UNIJNE PRZEPISY!!!

Pozdrawiam hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój zarobek nie wzrasta ani nie spada wraz ze wzrostem ceny jaja.

mówie o stałej cenie, trzymajcie sie tej producenckiej kupy i bedzie luks.

jeden z drugim pisze ze jajo szybuje pod niebiosa a tu nagle w marketach jaja za darmo, świąteczne, świeze i pachnące.

market rusza z produkcją?

do G.K

 

ja tez mam zusy, raty, pensje, samochody, inspekcje transportu drogowego, paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zusy, raty, pensje, samochody, inspekcje transportu drogowego, paliwo

A przymusową wymianę klatek masz ?

Poza tym, Ty nie kupujesz jajka po 20 groszy, żeby je sprzedać po 17 gr. I tak po 10 palet dziennie przez rok czasu. A właśnie tak można obrazowo przedstawić sytuację, w jakiej byli hodowcy.

Poza tym piszesz, żebyśmy trzymali cenę. OK. To zróbmy tak: Następnym razem, jak będziesz miał propozycję tańszego jajka, to odpowiedz, że tak tanio, to Ty kupować nie możesz, bo gdzie indziej mają drożej.

Człowieku, Ja też handluje i też wstawiam na sklepy. Mnie też krew zalewa, jak podjeżdża handlarz i wygryza mnie ze sklepów tańszym jajkiem. Nie wiem czemu ale piszesz tu straszne głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak , tak Polak potrafi - mają nasi producenci łeb na karku. Po co oddawać za 2 miesiące za pół darmo kurę na przepełnione ubojnie. (Będzie mnóstwo kur w starych klatkach do wycięcia). Lepiej dać do badania tak żeby salmonella wyszła - a za każdą kurę RZĄD da dobre odszkodowanie. Czysty zysk i nie trzeba dokładać do produkcjii - brawo Panowie dobrze to wykombinowaliście. I tak przypadkiem na salcie zarażone są zazwyczaj stare kury i to w klatkach starego typu. Nagle w różnych regionach Polski wykrywa się salmonellę - cóż za przypadek

 

ale z ciebie hamulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałeś kupe czasu aby odłozy kase, wiedziales ze czeka cie wymiana klatki.

 

 

hmnm. jaki ekonomista ...

- z ciebie też jest nie zły hamulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak , tak Polak potrafi - mają nasi producenci łeb na karku. Po co oddawać za 2 miesiące za pół darmo kurę na przepełnione ubojnie. (Będzie mnóstwo kur w starych klatkach do wycięcia). Lepiej dać do badania tak żeby salmonella wyszła - a za każdą kurę RZĄD da dobre odszkodowanie. Czysty zysk i nie trzeba dokładać do produkcjii - brawo Panowie dobrze to wykombinowaliście. I tak przypadkiem na salcie zarażone są zazwyczaj stare kury i to w klatkach starego typu. Nagle w różnych regionach Polski wykrywa się salmonellę - cóż za przypadek ;)

 

ale z ciebie hamulec :evil:

 

Twoja wypowiedź o "hamulcu" nie ma uzasadnienia.Czekamy na Twoją wersję -udowodnij ,że ja jestem "hamulcem" a nie Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałeś kupe czasu aby odłozy kase, wiedziales ze czeka cie wymiana klatki.

Odłożyć ? Z czego ? Chyba nie z 1A po 0.18 zł. !

Poza tym, zniżając się do Twojego poziomu dyskusji, odpowiem Ci tak: Ty też miałeś kupę czasu, żeby odłożyć na droższe jajko. A jeśli Ci za drogo to wybuduj sobie kurnik- będziesz miał jajko "za darmo".

Widać, że niewiele wiesz o rynku drobiarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Numerek. Badania na salmonelle weterynaria, nie wiedzieć czemu, najintensywniej przeprowadza właśnie pod koniec roku. Rok temu, spotkało mnie to nieszczęście, że u mnie też ją wykryli. Na drugi dzień po wynikach badania musiałem zdać do utylizacji wszystko: kury i jajka. W najbardziej gorącym okresie przedświątecznym, gdy rysowała się perspektywa jakiegoś tam zarobku, zostałem bez towaru. Klientów musiałem pooddawać bo nie byłem wstanie ich utrzymać. Jednym słowem kiszka. Żeby jeszcze jakoś super płacili. Ale niestety tak nie jest i jeszcze na pieniądze trzeba czekać. Nie mówię już o tym, że burzy Ci to cały cykl produkcji. U nie tak się porobiło, że żeby kurnik po salmonelli nie był pusty musiałem zasiedlić go młodą kurką. I na dwóch kurnikach miałem kury w podobnym wieku. O wymianie stada "na zmianę" (raz jeden kurnik, raz drugi) musiałem zapomnieć. Tak więc widzisz- z tą salmonellą nie jest wcale tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek rodzi się z pełnym workiem szczęścia, ale pustym doświadczenia.

Ważne żeby zapełnić ten drugi zanim ten pierwszy się opróżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne slowa Jacku ale panowie CENY !!?? i nie podpuszczajmy sie wzajemnie bo nie ma sensu ! U nas na dzis do hurtu: 1A-0.28 itd co 2gr Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo widze ze zostaje w tyle lub ja pisze cene jaka otrzymalismy a kolega jaka chce otrzymac np.jutro ?? Ale moze sie myle i za wolno podnosimy Panowie a jak w innych regionach bo my tu po sasiedzku podobnie widze mamy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dziś, a słyszałem , że ma być drożej:

S 0,39

EX 0,36

I A 0,30 - 0,31

i tak o 2 gr w dół jeżeli chodzi o mniejsze sorty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu A&B DROB zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski ) do uboju.

 

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy TYLKO 3 fermy mamy w kraju ?? Przez 1 godz. bylo 74 wejscia na temat CENY JAJ !!! To jak to jest moze podzielicie sie Waszymi cenami ?? Bo nawet slysze ze po 0.24 1A sprzedajecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliskie, zachodnie okolice Warszawy. 1A 0.28/0.29 zł. Na razie nie ma na czym podnieść ceny. Pustki na magazynach a i produkcja nie za wielka. Wymiana klatek, więc kilka kurników wyłączonych z produkcji. Ogólnie brak towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiszpańskie jajo tańsze o ok. 2 gr. od polskiego

rozpiętość cenowa to nawet 4 gr. na sorcie w zależności z jakiej fermy............

jedni mówią że będzie drożej inni że za chwilę wręcz odwrotnie ja się nie znam ale jaja na magazynach jest i wciąż przybywa .

na dziś nie ma problemu z kupnem towaru jest tylko kwestia ustalenia ceny.........

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na piatek mam ustalona 1A 0,26 netto reszta sami wiecie 2gr.

A co do Hiszpani 1A tez tam 0,26 w przeliczeniu ale trzeba dodac 4gr. transport na miejsce i wszystko jasne , towar jest tylko zalezy gdzie ucho przylozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...