Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie poleci w dół czy w góre oto jest pytanie

ceny na dziś

1a-28

1b-26

2a 22-24

zejscie słabe jak na początek można powiedzieć tygodnia

(chyba w dołek będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jedzą coraz więcej jaj,a produkują coraz mniej.

W Niemczech wciąż rośnie popyt na jaja kurze.W chwili obecnej krajowa produkcja nie jest wstanie zaspokoić zapotrzebowania na ten produkt,ponieważ wielu farmerów zrezygnowało z produkcji jaj po wprowadzeniu nakazu wymiany klatek dla kur.

Żródło: gospodarz.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie 0,35 gr. a 0,40 gr.

 

Oj Biedroneczko Ty nasza kochana, jak ja Cie lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to przepraszam , dzwoni pan x pytam ile on 22 gr ja ok ,

nie wroc, nie to zle, on mowi 22 a ja na to nie 27 tak bedzie dobrze ?

 

Kole G.kogut nie masz zielonego pojecia o rynku i handlu to nie jajcarek ani zaden inny decyduje ile kosztuje jajo , cene dyktuje rynek a jak masz pretensje co do ceny to wal do siebie albo innych producentow ,bo to wy nawallilscie obsady na maxa, a dlaczego bo mysleliscie ze bediecie wiecznie miec z jaja 15 gr a tu (słowo zostało usunięte) i teraz szukacie winnych

To ze jast nadprodukcja to tylko wasza wina, nie rzadu ani rynku wasz myslec trzeba myslec

 

Jak czytam posty o ingerencji rzadu w cene paszy czy jaja to jest zalosne

 

Masz pretensje do posrednikow , to wez sie do roboty , wyrob baze klientow i dostarczaj im kto ci broni jesze raz pytam

 

I jak dasz rade to bez obrazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co, nieprawde napisalem ?

 

Oczywiście, że napisałeś prawdę, cenę dyktuję rynek. I tak jest też w tym przypadku, jeżeli jest mała podaż i duży popyt, to ze szkoły pamiętam, że cena idzie do góry - czyli to rynek dyktuje cenę. Nie rozumiem tylko jednego, czemu nagle jest tak wielkie oburzenie na forum, gdy cena podskoczyła do góry??? Jest to normalna cena na jajo przy takich kosztach produkcji. Po prostu teraz to i my zarabiamy, a nie dokładamy do interesu. A jeżeli Komuś jest za drogo to niech postawi sobie kurnik i zobaczy jak to jest słodko. Wracając do cen to w tym tygodniu sprzedajemy po:

 

0 - 42gr.

S - 36gr.

1A -30-31gr.

 

i 2 gr w dół.

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim spokojnych transakcji w jaju )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Fermy07

 

Ja socjalistą nie jestem i też jestem za wolnym rynkiem. Ale pod jednym warunkiem- że warunki do prowadzenia działalności będą jednakowe dla każdego. Właśnie wydałem na nowe klatki 1,5 mln zł. Nie, nie dlatego, że stare były złe ale dlatego, że tak mówi ustawa. Czy Wam ustawa też każe wyrzucać pieniądze w błoto ? Poza tym załóżmy, że np. Pan Numerek kupi ode mnie jajko w celu dalszej odsprzedaży. Przychodzi do niego kontrola z sanepidu i badają jajka. Czy Pan Numerek ponosi jakieś ryzyko ? No pewnie, że nie. Jaja są numerowane i ryzyko ciąży na producencie ! Pomimo, że Pan Numerek zarabia 3x więcej na tym co wyprodukuje hodowca, to on nie ponosi żadnego ryzyka.

Więc o jakim wolnym rynku Wy mówicie ? Dlaczego ciężar inwestycji i całe ryzyko ma wisieć na hodowcy a zarabiać ma tylko handlarz ? Jeśli Handlarz, aby prowadzić działalność, będzie musiał poczynić takie inwestycje jak hodowca, i jeśli będzie ponosił takie samo ryzyko jak on, to wtedy będziemy mogli mówić o wolnym rynku. Chociaż konkurujemy o te same sklepy, to prawo nie jest dla nas równe ! Tak, ja też chcę wolnego rynku- ale jednakowego dla wszystkich !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Biedronka on sam nie wie po ile ma brac wczoraj 32 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam takie pytanko czy komus z kupujacych brakuje towaru bo jakis powod musi byc a z tego co widze po znajomych nikomu nie brakuje tylko magazyny napelnija bo slysza o nowy cenach czy nie jest to tylko spirala ktora byla pare miesiecy temu a pozniej byla korekta i jeszcze jadna rzecz sie zapytam czy to prawda ze przedluza klatki do 2012 tylko ze jajo bedzie musialo zostac w kraju ze starych klatek bo z wymiana nie zdarzyly jeszce belgia holandia i inne kraje dla pocieszenia dzis kupuje 3 po 20gr Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol.Gall wszyscy moi znajomi mają magazyny ful tylko każdy dobiera bo dziś rządzi panika i ciągną ceny ile tylko chcą , a że za chwilę święta więc każdy dobiera.

ja najwięcej płaciłem za L 0,29 gr. brutto a od znajomego brałem tylko m po 0,26 gr. bo mam gdzie indziej taniej.

ja nie wiem czy cena się odwróci w listopadzie ale wiem że w grudniu to na pewno bo rynek nie przełknie tyle jaja....................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czad 1a -0,33 gr

tyle zażądał dziś PRODUCENT

czy to realne czy tylko bajki ?

 

tak tak to prawda, Pan Jan tyle żąda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol.Gall wszyscy moi znajomi mają magazyny ful tylko każdy dobiera bo dziś rządzi panika i ciągną ceny ile tylko chcą , a że za chwilę święta więc każdy dobiera.

ja najwięcej płaciłem za L 0,29 gr. brutto a od znajomego brałem tylko m po 0,26 gr. bo mam gdzie indziej taniej.

ja nie wiem czy cena się odwróci w listopadzie ale wiem że w grudniu to na pewno bo rynek nie przełknie tyle jaja....................

pozdrawiam

Skoro ma tanieć, to po co robicie zapasy ? Kupujecie drogo, żeby później taniej sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie kupuje w tych cenach i nadal na magazynie mam tanie jajo więc nie boję się o dokładkę.

niestety panika rządzi a emocje to zły doradca..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka panika? Żadna panika, lekko brakuje jaja. Cena 0,30 w rejonach gdzie ciężko kupić. Jedyne co boli to że co niektórym mocniej słoma z butów wylazła w związku z taką ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...