Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

mam kurniki na ściółce. nie wiem o czym mówicie. automatyczne gniazda, 1 pracownik na kurnik, ze ściółki 50 jajek dziennie reszta z taśmy tak jak na klatce. owszem mniejsza obsada niż w klatce, ale po zmianie przepisów mniejsza różnica a inwestycja o niebo większa. dobra wentylacja niweluje zapach, jak kurnik zadbany, sucha ściółka to amoniaku nie wiele więcej niż na klatce. Jak ktoś nadgorliwy to montuje taśmę do wybierania pomiotu z pod rusztów. plusy ściółki? średnio 3 grosze droższe jajko czasami więcej. klienci mówią że smak jajka z moich ferm jest smaczniejsze niż te z 3PL. nie wiem na czym polega różnica i skąd się bierze ale podobno tak. nie chce dokładać oliwy do dyskusji co jest lepsze. to produkcja i to produkcja. dopóki są amatorzy na jajko z klatki i ze ściółki to tak się będzie produkowało. tak czy siak łatwy kawałek chleba to nie jest, znam kilka lepszych i przyjemniejszych sposobów zarabiania kasy

 

Baju, baju będziem w raju . Też tak myślałem jak wstawiałem automatyczne gniazda. Do samego sortowania jajek potrzeba 2 osób. Ja dodatkowo musiałem zatrudnić 3 pracownika do zbierania jajek ze ściółki żeby w mytych nie utonąć. Ceny teraz to już się wyrównały z klatką, nie chcą więcej dawać. Ja biorę za L-kę 34gr. brutto. Jedyne z czym mogę się zgodzić to to że co wybredniejsi klienci faktycznie przyznają się do tego że moje jajka lepiej smakują niż te z 3PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy Ciagle o tym 2pl przyszlość to jajo 1PL mally wybieg dolaczony do kurnika i ceny o niebo wyzsze,2PL i3PL moze sobie byc po 12gr a 1PL ZAWSZE W CENIE Robcie 1PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i lataj kurze za ogonem po tym wybiegu. A ceny to już chyba bardzo zbliżone do ściółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak spada czy nie spada bo głosy różne ........

Rośnie. Jaja brak. Magazyny puste a święta idą.

Na dodatek weterynarie powiatowe rozsyłają już pisma do hodowców z informacją o zakazie hodowli kur w klatkach starego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spada, to dajcie znać gdzie. Podjadę i dokupię kilka palet. W okolicy, poza mną jest jeszcze kilku innych chętnych na tańsze jajko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno w REAL od 10 12 2011 10 szt. m ma być po 2,99 jeżeli to prawda toja już widzę ruch świąteczny.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisisaj Intermarche chciało 10-tke s-kę po 1.99. Bo im na centralnym magazynie zabrakło....Się szlachta bawi. I to na całego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na palety nie sprzedają, już pytałem A magazyn puściutki. Takie pismo od PIWu to już dwa tygodnie temu dostałem, zresztą na forum o tym napisałem. Koniec żywota starej klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak spada czy nie spada bo głosy różne ........

Rośnie. Jaja brak. Magazyny puste a święta idą.

Na dodatek weterynarie powiatowe rozsyłają już pisma do hodowców z informacją o zakazie hodowli kur w klatkach starego typu.

Takie pismo od PIWu to już dwa tygodnie temu dostałem, zresztą na forum o tym napisałem. Koniec żywota starej klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA !!! Za ile teraz sprzedajecie jajo (cena netto)? Nie wiem po ile oddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile sprzedawać? No normalnie. W hurt po 0,40 a dla marketów po 0,15. I żeby mi nie było, że jestem wredny lub złośliwy. Ja tylko uczę się od najlepszych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie za chwilę sami będą dzwonić czy coś weżmiecie .

nadal ruch bardzo słaby . czekamy na promocje ...............

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dużo tel, zapytaniem czy mogą się poratować u mnie w jajo, miedzy innymi dzwonili z firmy OLDAR…. i o to podaję średnie ceny jakie mi proponowano;

 

O – 40 / 42gr

S – 35 / 36gr

1a – 33 / 34gr

1b – 31 / 32gr

2a – 28 / 30gr

2b – 25 / 26gr

III – 23 / 24gr

Ceny netto

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak,tak..... zaraz producenci zaczną dzwonić do swoich odbiorców i pytac czy cos potrzeba i czy cos zostawić ale...na przyszły tydzień bo w tym magazyny świecą pustkami !!! a po Nowym Roku zobaczymy,bo dużo producentów będzie likwidować stare klatki a wtedy jaj będzie mało!

prawda jest taka że każdy szuka jaja żeby mieć coś na magazynie bo zaraz będą święta i cena jaj pewnie jeszcze troszke pójdzie do góry.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1A 0,30- 0,32 są to ceny za stałosc tranzakcji calo rocznej i wieloletniej

zgadzam sie jak ktos uzyskuje wiecej.

 

A co do klatek mam takie pytanie:

Kto z wiekszych ma nie wymienione klatki??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu A&B DROB zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski ) do uboju.

 

 

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Moniko przepraszam ale to jest forum CENY JAJ !! Rozumiem pani reklame raz na tydz.lub 2 ale nie codziennie bez przesady !!! Ceny na dzis bez zmian u nas : 1A-0.32 itd Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się dziewczynie oberwało. I słusznie. Ale przy piątku, to może marchewką a nie kijem? Złożyć kilka zamówień, dostanie premię i się wyciszy...heheh.

Wszystkim życzę miłego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...