Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Po ile sprzedawać? No normalnie. W hurt po 0,40 a dla marketów po 0,15. I żeby mi nie było, że jestem wredny lub złośliwy. Ja tylko uczę się od najlepszych....

Już nie mogę czytać takich bredni. Na swoich punktach trzymałem ceny stabilne i wcale nie niskie. Do czasu aż półtora roku temu zaczęli mi się wp... ać na moje sklepy, cukiernie itp. handlarze z cenami o blisko 10 gr. niższymi od moich. OLDAR wiódł prym na moim terenie w dołowaniu cen na sklepach. Do kogo macie więc pretensję ? To przecież WY żeście tak ceny zdołowali na sklepach. Pisałem już o przypadku, gdy handlarz wygryzł hodowcę ze sklepów jego własnym towarem !!! Teraz do nas pretensja ? Weźcie się do roboty i zamiast narzekać naprawcie to, co żeście sami sper..li ! Nie czekajcie na hodowców, tylko sami podnoście ceny. Rynek w końcu się wyrówna i ceny się unormują. Łańcuszek cenowy jest taki: Producent, hurtownik, detalista, odbiorca końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak handlarze rozpierdolili rynek nadprodukcją jaj czy wy już pijecie czy ćpacie pisząc takie posty.

ostatnio opisałem jak producent przywiózł jaja do cukierni i dziś sytuacja się powtórzyła ................. i kto tu dołuje ceny .

NIECH PRODUCENT PRODUKUJE A SPRZEDAŻ POZOSTAWI HANDLARZOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy chcecie od Pani Moniki ???!???!

Pani Moniko proszę zrobić dobrą promocje na te przekładki i zaraz wszyscy do Pani zadzwonimy i złożymy zamówienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kogut kur... oldar to całkiem inna bajka,ta baba ma pomieszane w głowie,ja jestem posrednikiem i nigdy nie dołowałem cen i nie wchodziłem producentom na punkty bo nie miałem takiej mocy.Jak 1a byla po 13 gr to płaciłem po 20 i nie gadałem.Teraz podnosze ceny a włascicielka mówi mi,że potyle co ja oddaje na 2 stronie w sklepie sprzedają już w takiej cenie.Pytam gdzie jest sprawiedliwość i dlaczego oddajecie taniej do sklepów,niż do hurtu?

Bez pośredników wy nie istniejecie,bo oni odwalaja cała robote,a bez nich zostają wam tylko markety,gdzie ceny dajecie duzo nizsze niż do hurtu,więc zacznijcie wyrównywać ceny na sklepach.Dla mnie osobiscie cena może byc wyższa na rynku,bo wy siedzicie w kurnikach liczycie pieniądze a ja zajmuje się swoją robotą.

Tylko każdy powinien wyrównać ceny.

Markety to obce kapitały,krzywdzicie polaka windując mu ceny,a w obce rece oddajecie za darmo,gdzie logika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak handlarze rozpierdolili rynek nadprodukcją jaj czy wy już pijecie czy ćpacie pisząc takie posty.

ostatnio opisałem jak producent przywiózł jaja do cukierni i dziś sytuacja się powtórzyła ................. i kto tu dołuje ceny .

NIECH PRODUCENT PRODUKUJE A SPRZEDAŻ POZOSTAWI HANDLARZOWI

 

A ja napisałem 2 strony temu:

"Powiem Ci tylko tyle, że ja, jako producent, wolę klientowi finalnemu (np. cukierni) wozić eMke po 28 gr. niż sprzedać ją skoczkowi za 31 gr.

Cena 28 gr. to cena już powyżej kosztów produkcji a zdobycie i utrzymanie klienta końcowego (sklep, cukiernia itp.) daje większą gwarancję stabilnej ceny w gorszych dla nas czasach. To właśnie tylko dzięki takim punktom (sklepy, piekarnie, stołówki, cukiernie itp.) jakoś przeżyłem ten okres, gdy handlarze oferowali bzdurne ceny znacznie niższe od kosztów produkcji (np 1a po 16 gr.)

Producent, to nie handlarz nastawiony na szybki zysk. Dla nas liczy się stabilność cen (powyżej kosztów) i przewidywalność rynku. Wy nam tego niestety nie zapewniacie. Chociaż, jak już pisałem kilka postów niżej, są i pozytywne wyjątki wśród handlarzy. Mam kilku takich odbiorców (handlarzy), którzy płacili mi uczciwie w trudnym dla mnie okresie i nie biegli tam gdzie taniej. Dzisiaj to ja ich traktuję wyjątkowo. Ale o tym już pisałem. Wystarczy wrócić kilka stron niżej."

 

A nadprodukcja to bujda na resorach. Produkowaliśmy 110% zapotrzebowania rynku krajowego. Nie zapominajmy jednak o tym, że istnieje coś takiego jak eksport więc bilans i tak wychodzi korzystny dla producenta. Francja, Belgia czy Holandia produkowały (produkują) nawet kilkaset procent zapotrzebowania wewnętrznego. W Polsce problemem jest nie nadprodukcja, tylko głupawi producenci, którzy stawiają gigantyczne fermy nie mając pakowni i ustabilizowanego zbytu na jaja. Inaczej mówiąc- stawiają kurniki i czekają na handlarzy. A handlarz podjeżdża i mówi: "Panie spuść dwa grosze, bo tam mam taniej". A hodowca, który nie ma innego zbytu musi spuścić, bo przecież musi jajko sprzedać. I tak się kółko zamyka. A cena coraz niżej i niżej... A cierpią na tym hodowcy, którzy mają swoje pakownie, i swoje punkty. Muszą ceny obniżać, bo handlarz, który kupił u hodowcy kretyna z kurnikiem na 200 tys kur i zerową dystrybucją, jajko ma tanie i się wpieprza tam, gdzie nie powinien. I tak ceny dołują.

Tak, jak już napisałem- nadprodukcja to bujda a problem dużych wahań cen leży gdzie indziej. I WY także dokładacie do tego swoją rękę. Dołujecie ceny zarówno u hodowców, jak i wpychając się na sklepy !

Już pisałem kilka stron niżej, że są handlarze, którzy ten mechanizm rozumieją. Znam kilku takich. Mają u mnie dzisiaj tańsze jajko. Ale był czas, że płacili mi o kilka groszy więcej, niż mogli zapłacić gdzie indziej. I ja i oni zadowoleni jesteśmy ze współpracy wtedy, gdy jajko było tanie, jak i teraz, gdy cena jest normalna.

A nadprodukcji nie było- rynek wchłonął tyle ile wyprodukowaliśmy. I cena nie grała tu roli. Jeśli wchłonął jajko po 20 gr.- to wchłonie po 35 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kogut kur... oldar to całkiem inna bajka,ta baba ma pomieszane w głowie,ja jestem posrednikiem i nigdy nie dołowałem cen i nie wchodziłem producentom na punkty bo nie miałem takiej mocy.Jak 1a byla po 13 gr to płaciłem po 20 i nie gadałem.Teraz podnosze ceny a włascicielka mówi mi,że potyle co ja oddaje na 2 stronie w sklepie sprzedają już w takiej cenie.Pytam gdzie jest sprawiedliwość i dlaczego oddajecie taniej do sklepów,niż do hurtu?

Bez pośredników wy nie istniejecie,bo oni odwalaja cała robote,a bez nich zostają wam tylko markety,gdzie ceny dajecie duzo nizsze niż do hurtu,więc zacznijcie wyrównywać ceny na sklepach.Dla mnie osobiscie cena może byc wyższa na rynku,bo wy siedzicie w kurnikach liczycie pieniądze a ja zajmuje się swoją robotą.

Tylko każdy powinien wyrównać ceny.

Markety to obce kapitały,krzywdzicie polaka windując mu ceny,a w obce rece oddajecie za darmo,gdzie logika ?

 

Rozumiem, Twoje rozgoryczenie ale ja, póki co, liczę nie kasę a to, ile długów narobiłem przez ostatni rok.

Nikt za mnie roboty nie odwala. Dystrybucję mam na tyle rozwiniętą, że sam jestem w stanie rozwieźć to, co wyprodukuję. A najśmieszniejsze jest to, że nie wstawiam do żadnego marketu, bo mnie na to nie stać. Chcą za tanio, zbyt dużo promocji, itp itd. A krew mnie zalewa, jak taki OLDAR w całym rejonie (Pruszków, Grodzisk maz. i okolice) na siłe zdobywa sklepy oferując ceny o 10 gr. niższe od moich !!! I co, oddać mu te sklepy ? To gdzie ja to jajko sprzedam ? No nie, trzeba cenę spuścić. I tak cena winduje w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAM PAN JAN MÓWIŁ ŻE JEST NADPRODUKCJI 30 % I CO JA SOBIE ZMYŚLAM JAKBY NIE BYŁO TO JAJO BY TAK DRASTYCZNIE NIE SPADŁO.

zgadzam się że pośrednik zawsze chce kupić taniej i wymusza poniekąd cenę gdy towaru jest full.

sami potwierdzacie że nie stać was na markety ale one są 3 razy gorsze do współpracy niz zwykły handlarz i oczekują sponsoringu przez cały rok..............

co do oldaru to mi też zabrała punkty i też z nią nie handluje ale oldar to nie wszyscy handlarze i odwrotnie.jak dziś jej brakuje to potrafi przepłacić 3 gr. aby dostać towar.............. ja handluje na stałe i nie mam tego typu problemów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprzyjemniej się patrzy jak swój stabilny rynek zbytu, odzyskują producenci. Zwłaszcza jak trzech spotka się w jednej piekarni. Robi się tak stabilnie i profesjonalnie, że 1b po 0.21 groszy idzie. Oczywiście o zakładzie pakowania jaj nie ma mowy. Wszystko na pirata.

A cukiernik ma ubaw i czysty zysk z, tej taniej jatki...

Wniosek mam niestety jeden z dzisiejszej lektury tego forum. W POLSKIM DROBIARSTWIE, albo musi dokałdać producent, albo pośrednik. Opcja, że obie strony normalnie pracują i godziwie zarabiają nie wchodzi nawet w grę.

Jeśli nawet znikną pośrednicy, to producenci sami między sobą zaczną walczyć o rynek zbytu. Tak jest zaprogramowany człowiek. Chce się rozwijać, powiększać produkcję no i sprzedaż. A żeby to zrobić musi wygryść konkurencję. I nie ma tu znaczenia fakt, czy chodzi o pośrednika, czy innego producenta.

Jeśli producent będzie godnie zarabiał to będzie chciał inwestować swoje pieniądze. I będzie stawiał kolejny kurnik. Jest kurnik, jest jajo no to i rynek zbytu by sie przydał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do oldaru to mi też zabrała punkty i też z nią nie handluje ale oldar to nie wszyscy handlarze i odwrotnie.jak dziś jej brakuje to potrafi przepłacić 3 gr. aby dostać towar.............. ja handluje na stałe i nie mam tego typu problemów.

pozdrawiam

 

Pani Prezez.. nie ściemniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Faktycznie ostatnie kilka miesięcy dla producentów było bardzo ciężkie. Całą winą obarcza się pijawki handlarzy. Wszystkich wrzucając do jednego wora.

Cena jaja była niska. Ale nie dramatyczna. Co było tym gwoździem do trumny? Oczywiście nie licząc wyminy klatek.

Czemu nikt nie pisze o cenie paszy?! Mamy wręcz klęskę urodzaju kukurydzy. Pogłowie trzody spada. Drobiu też. A cena paszy ulega tylko minimalnym korektom. Czemu nikt nie wiesza psów na nich? Wielokrotnie słyszałem od zaprzyjaźnionych producentów, że ta cena nie jest normalna i nie jest zgodna z realiami rynku. Nawet pada twierdzenie o zmowie cenowej.

Chyba inaczej by wyglądała kondycja całego światka drobiarskiego gdyby pasza była po 600-700 a nie jak teraz 1000-1100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Jajczarek gratuluje wywiadu i wmawij sobie dalej ze biale to czarne Kolego Biedronka w poniedzialek odpowiem na pytanie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. G.Kogut - powiem Ci tak - nie mów ,że hodowca ,który ma 200 tys produkcji i sprzedaje wyłącznie do hurtu jest głupi.

Primo - zastanów się , czy to Ty nie jesteś głupi rozwożąc po sklepikach - bo zapewniam cię ,że ja gdybym był hodowcą sprzedawałbym tylko do hurtu - bo jeżeli ma być interes na produkcji - to cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową. Jeżeli produkcja ma być rentowna tylko dzięki sprzedaży bezpośredniej - to po co produkować - lepiej zostań hieną handlowcem. - kupisz - sprzedaż- żyć , nie umierać.

W/g mnie moi dostawcy są rozsądni ,że handlują do hurtu - są zdrowsi(gotówka od ręki) - mają kilku klientów , a nie kilkuset - i nie muszą się użerać - taki hodowca to Gość - i od czarnej roboty ma mnie , a wierz mi ,że jestem mniej majętny od każdego z moich producentów - i mówię to nie dlatego ,że im zazdroszczę tylko po to ,żebyś zaraz nie wyskoczył ile to ja nie zarabiam , a oni są tacy biedni ,bo oddają takiej Hienie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.nie znam dużego producenta bez własnej pakowni

2. Odczepcie się od OLDARU przecież nikt wam nie broni wozić w takich cenach. Ona kupuje Wy produkujecie.

3. żal Wam dupe ściska że nie umiecie wygrać przetargu.

4. poszukajcie na necie i sprawdźcie po ile wygrały firmy przetargi ??????

Więc dajmy sobie spokój z oszczerstwami. Są producenci którzy zaniżają ceny, są i handlarze którzy zaniżają ceny, bo liczą na późniejszy zysk.

a tak wogóle to jaja po 20 gr za sztukę są ciągle u nas na rynku. jak chcecie poznać od kogo prześlę zdjęcia na priva.bo sprzedawcą jest pośrednikiem i nie chcę oczerniać producenta. który "podobno" wozi do złotej kurki w całkowicie innych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.nie znam dużego producenta bez własnej pakowni

2. Odczepcie się od OLDARU przecież nikt wam nie broni wozić w takich cenach. Ona kupuje Wy produkujecie.

3. żal Wam dupe ściska że nie umiecie wygrać przetargu.

4. poszukajcie na necie i sprawdźcie po ile wygrały firmy przetargi ??????

Więc dajmy sobie spokój z oszczerstwami. Są producenci którzy zaniżają ceny, są i handlarze którzy zaniżają ceny, bo liczą na późniejszy zysk.

a tak wogóle to jaja po 20 gr za sztukę są ciągle u nas na rynku. jak chcecie poznać od kogo prześlę zdjęcia na priva.bo sprzedawcą jest pośrednikiem i nie chcę oczerniać producenta. który "podobno" wozi do złotej kurki w całkowicie innych cenach.

pkt 1 zgadzam się

pkt 2-4 bzdura

a tak w ogóle to pokaż te jaja po 0,20 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g mnie moi dostawcy są rozsądni ,że handlują do hurtu - są zdrowsi(gotówka od ręki) - mają kilku klientów , a nie kilkuset - i nie muszą się użerać - taki hodowca to Gość - i od czarnej roboty ma mnie.

 

Jest tylko jeden problem. Możesz w pięć minut skoczyć do innego hodowcy i zostawić na lodzie tego co był dla ciebie o 1 gr za drogi. Tego 200 sklepów i stołówek w jeden dzień nie zrobi i to się nazywa w biznesie koło ratunkowe.

 

Kierunek jest jasny sieci i dyskonty oraz zanik rynku hurtowni wyeliminuje pośredników. W każdej branży. Będą duże podmioty (w tym grupy producentów) sprzedawać bez zbędnych pomagierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Oldaru to niech sobie wożą na szpitale,stołówki itp. - bo wygrali przetarg. Ale ładują się z cenami dampingowymi i to musi wywoływać poruszenie. Pozatym szlak trafia człowieka bo wiadomo że "drukują" jajka i stąd te ceny. Tylko zlikwidowanie faktur RR zlikwiduje patologię. Bo na sklep nie wchodzi się z jednym asortymentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam odchowane kury Lohmann Brown data wstawienia 2.12.2011r.- odbiór przełom marca/kwietnia, 35 tys. kur , tel. 601-934-459

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

W/g mnie moi dostawcy są rozsądni ,że handlują do hurtu - są zdrowsi(gotówka od ręki) - mają kilku klientów , a nie kilkuset - i nie muszą się użerać - taki hodowca to Gość - i od czarnej roboty ma mnie , a wierz mi ,że jestem mniej majętny od każdego z moich producentów - i mówię to nie dlatego ,że im zazdroszczę tylko po to ,żebyś zaraz nie wyskoczył ile to ja nie zarabiam , a oni są tacy biedni ,bo oddają takiej Hienie. Pozdrawiam

Hehehehehe. A czym Ty mierzysz tą majętność ? Tym, jakim samochodem kto jeździ czy tym,jaką kosteczkę na wjeździe ktoś posiada ? Pokaż mi chociaż JEDNEGO producenta w kraju, który nie byłby zadłużony po pachy. Kredyty, długi, komornicy- tak wygląda majętność producentów.

Czarna robota ? Człowieku, o czym Ty mówisz. Załóż kurnik- wtedy będziesz wiedział co to czarna robota. Gotówka do ręki ? Jaka gotówka ? 16 gr za 1a ? I na co ma to niby wystarczyć ? Na pewno nie na wyprodukowanie jajka. A o SPOKOJNYM życiu już nie wspomnę. Człowieku- ogarnij się bo bzdury piszesz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie moi dostawcy są rozsądni ,że handlują do hurtu - są zdrowsi(gotówka od ręki) - mają kilku klientów , a nie kilkuset - i nie muszą się użerać - taki hodowca to Gość - i od czarnej roboty ma mnie , a wierz mi ,że jestem mniej majętny od każdego z moich producentów - i mówię to nie dlatego ,że im zazdroszczę tylko po to ,żebyś zaraz nie wyskoczył ile to ja nie zarabiam , a oni są tacy biedni ,bo oddają takiej Hienie. Pozdrawiam

 

Czy ta cena mogła tak pomieszać handlarzom w głowie wypisując takie bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...