Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. G.Kogut - powiem Ci tak - nie mów ,że hodowca ,który ma 200 tys produkcji i sprzedaje wyłącznie do hurtu jest głupi.

Primo - zastanów się , czy to Ty nie jesteś głupi rozwożąc po sklepikach - bo zapewniam cię ,że ja gdybym był hodowcą sprzedawałbym tylko do hurtu - bo jeżeli ma być interes na produkcji - to cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową. Jeżeli produkcja ma być rentowna tylko dzięki sprzedaży bezpośredniej - to po co produkować - lepiej zostań hieną handlowcem. - kupisz - sprzedaż- żyć , nie umierać.

W/g mnie moi dostawcy są rozsądni ,że handlują do hurtu - są zdrowsi(gotówka od ręki) - mają kilku klientów , a nie kilkuset - i nie muszą się użerać - taki hodowca to Gość - i od czarnej roboty ma mnie , a wierz mi ,że jestem mniej majętny od każdego z moich producentów - i mówię to nie dlatego ,że im zazdroszczę tylko po to ,żebyś zaraz nie wyskoczył ile to ja nie zarabiam , a oni są tacy biedni ,bo oddają takiej Hienie. Pozdrawiam

Numerek, naćpałeś się czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to cena się zatrzymała 1a to 0,32 gr. max. zobaczymy co będzie za tydzień ...

 

Nie łudź się jakimikolwiek zmianami cen ponieważ w przyszłym tygodniu ma przylecieć do nas

Szejk Mohammed bin Rashid al Maktoum, który zamierza wykupić 1/3 naszej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego się nie "naćpałem" - podtrzymuję to co napisałem i jestem przekonany ,że mój pogląd jest słuszny w 100 % - rozwożenie bezpośrednio do odbiorcy ostatecznego to brak profesjonalizmu - ale nie wszyscy z uwagą doczytali moje argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ekonomii nie mam braków i wiem ,że majątek to wynik zarówno aktywów jak i pasywów. Wartość nieruchomości i posiadanej gotówki minus obciążenia (kredyty) i jak napisałem tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Numerek, powinieneś zostać doradcą ministra finansów - Jana Antony Vincenta-Rostowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Primo - zastanów się , czy to Ty nie jesteś głupi rozwożąc po sklepikach - bo zapewniam cię ,że ja gdybym był hodowcą sprzedawałbym tylko do hurtu - bo jeżeli ma być interes na produkcji - to cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową. Jeżeli produkcja ma być rentowna tylko dzięki sprzedaży bezpośredniej - to po co produkować - lepiej zostań hieną handlowcem. - kupisz - sprzedaż- żyć , nie umierać.

[...]

Ja też tak uważam: "...cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową" !

Tylko, że co nam z tych kalkulacji ? Cena wyprodukowania jajka to 21-23 gr. a Wy (pośrednicy) płaciliście po 16 gr. Gdyby nie sklepy, stołówki, cukiernie itp. to już by mnie (jako producenta) nie było ! Wybacz więc mi mój brak profesjonalizmu oraz to, że jako producent szukam rynków zbytu dających mi szanse na przetrwanie. Rozumiem, że to w/g Ciebie bardzo nieprofesjonalne i zapewne znacznie bardziej profesjonalnie byłoby po prostu zbankrutować.

Powiem nawet, że byłbym skłonny się zgodzić z tym co napisałeś wcześniej ale pod jednym warunkiem: GDYBYŚCIE UCZCIWIE PŁACILI CENY POWYŻEJ KOSZTÓW PRODUKCJI.

Czytając Twoje wpisy mam wrażenie, że chyba nie rozumiesz specyfiki produkcji drobiarskiej. To, co piszesz to są kompletne bzdury, nieprzystające do naszych realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ekonomii nie mam braków i wiem ,że majątek to wynik zarówno aktywów jak i pasywów. Wartość nieruchomości i posiadanej gotówki minus obciążenia (kredyty) i jak napisałem tak jest.

W ekonomi liczą się pewne dane (fakty) a nie pobożne życzenia. Nie wystarczy napisać "...i jak napisałem tak jest".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Zgadzam się z tobą Panie Kogut.Dziwi mnie tylko ciągły napad na handlujących. To że jajko było p 10 groszy to nie ich wina.Wyobraż sobie sytuacją że producent chce 0.28 a handlujący mówi nie!!! Zapłacę ci 0.33. Pomiędzy handlującymi jest większa konkurencja jak pomiędzy producentami. To dobrze że sprzedajesz sam.Licz tak marżę jak byś je kupił. Nikt się nad tobą nie będzie rozczulał jak będzie spadać.Podjadę w twój punkt, sprzedam 5 groszy taniej (powiem że u mnie ta tak było cały czas o 5 groszy taniej) a kupiec powie żeś go okradł. Pozdrawiam

Primo - zastanów się , czy to Ty nie jesteś głupi rozwożąc po sklepikach - bo zapewniam cię ,że ja gdybym był hodowcą sprzedawałbym tylko do hurtu - bo jeżeli ma być interes na produkcji - to cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową. Jeżeli produkcja ma być rentowna tylko dzięki sprzedaży bezpośredniej - to po co produkować - lepiej zostań hieną handlowcem. - kupisz - sprzedaż- żyć , nie umierać.

[...]

Ja też tak uważam: "...cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową" !

Tylko, że co nam z tych kalkulacji ? Cena wyprodukowania jajka to 21-23 gr. a Wy (pośrednicy) płaciliście po 16 gr. Gdyby nie sklepy, stołówki, cukiernie itp. to już by mnie (jako producenta) nie było ! Wybacz więc mi mój brak profesjonalizmu oraz to, że jako producent szukam rynków zbytu dających mi szanse na przetrwanie. Rozumiem, że to w/g Ciebie bardzo nieprofesjonalne i zapewne znacznie bardziej profesjonalnie byłoby po prostu zbankrutować.

Powiem nawet, że byłbym skłonny się zgodzić z tym co napisałeś wcześniej ale pod jednym warunkiem: GDYBYŚCIE UCZCIWIE PŁACILI CENY POWYŻEJ KOSZTÓW PRODUKCJI.

Czytając Twoje wpisy mam wrażenie, że chyba nie rozumiesz specyfiki produkcji drobiarskiej. To, co piszesz to są kompletne bzdury, nieprzystające do naszych realiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się tutaj pokręciło. To moja wypowiedż a nie wiem czemu pisze że Numerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się tutaj pokręciło. To moja wypowiedż a nie wiem czemu pisze że Numerka.
...] Zgadzam się z tobą Panie Kogut.Dziwi mnie tylko ciągły napad na handlujących. To że jajko było p 10 groszy to nie ich wina.Wyobraż sobie sytuacją że producent chce 0.28 a handlujący mówi nie!!! Zapłacę ci 0.33. Pomiędzy handlującymi jest większa konkurencja jak pomiędzy producentami. To dobrze że sprzedajesz sam.Licz tak marżę jak byś je kupił. Nikt się nad tobą nie będzie rozczulał jak będzie spadać.Podjadę w twój punkt, sprzedam 5 groszy taniej (powiem że u mnie ta tak było cały czas o 5 groszy taniej) a kupiec powie żeś go okradł. Pozdrawiam

Primo - zastanów się , czy to Ty nie jesteś głupi rozwożąc po sklepikach - bo zapewniam cię ,że ja gdybym był hodowcą sprzedawałbym tylko do hurtu - bo jeżeli ma być interes na produkcji - to cena zbytu przyjęta do kalkulacji produkcji powinna być ceną hurtową. Jeżeli produkcja ma być rentowna tylko dzięki sprzedaży bezpośredniej - to po co produkować - lepiej zostań hieną handlowcem. - kupisz - sprzedaż- żyć , nie umierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ,co kol. G.Kogut - podoba mi się Twoja odpowiedź - ,ponieważ przynajmniej jest na poziomie i cieszę się , że są normalni ludzie na tym forum - bo czytając wpisy JAJCZARKA -traciłem tą nadzieję. Specyfikę produkcji rozumiem ,- na pewno nie tak dobrze jak Ty , ale wiem ,że chodzi Ci o długofalowość i ciągłość produkcji. Zgadza się ,że nie można z tygodnia na tydzień przestać być producentem , ale musisz sięgnąć do swojego notatnika na przestrzeni ostatnich np. 5 lat. Jeżeli wychodzi Ci ,że suma sumarum zarabiasz na przyzwoitym poziomie - produkujesz dalej (nawet jak chwilowo dokładasz) , jeżeli jast to wynik kiepski - podejmujesz decyzję o stopniowym wygaszaniu produkcji (nawet jeżeli w danym momencie zarabiasz). Dochodzisz do wniosku , że jest bardziej intratne zajęcie - np. handel jajami - startujesz do walki. Powodzenia.

P.S. Przynajmniej wtedy nie robisz sobie złudzeń (rozwożąc po sklepach) ,że produkcja jest dla Ciebie opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor 100% racji jajo bylo po 10 gr handlarz zly, jest po 30 tez zly, bedzie znowu po 10 i tez bedzie zly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jajo bylo po 10 gr rozumiem, ze byly zale, jest po 30 i dalej cos nie tak, a moze to strach przed tym co bedzie juz nie dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych

 

Przychodzi Numerek do baru. Prosi o setkę mocnej wódki. Wypija to na raz i mruczy pod nosem, kręcąc głową:

- No po prostu nie do wytłumaczenia...

Barman spojrzał zaciekawiony, nadstawił ucha. Numerek tymczasem ponawia zamówienie. Wypija na raz i mruczy pod nosem:

- No po prostu nie do wytłumaczenia...

Barman nie wytrzymał:

- Wie Pan, ja tu już kilka lat za barem stoję. Niejedno widziałem,

Niejedno, słyszałem. Niech Numerek powie o co chodzi, może jakoś zaradzę.

- Widzi Pan, dzisiaj rano doję sobie krowę. Siadłem sobie za nią spokojnie na zydelku, a ta jak mnie nie strzeli z kopyta! Spokojny człowiek jestem, to się nie denerwowałem, tylko wziąłem jej te nogę do słupa przywiązałem. Doje dalej, a ta jak mnie nie strzeli z drugiej nogi! No to przywiązałem jej i te nogę do drugiego słupa. Doje dalej, a ta jak mi nie zatnie z ogona. No to przywiązałem jej ten ogon do powały. Doję dalej, a ta jak mi nie p.i.e.r.d.n.i.e. prosto w twarz. Wtedy to już się wkurzyłem, Panie kochany, myślę sobie "Ja ci pokarze, cholero jedna!" Pasa ściągnąłem, żeby jej w.p.i.e.r.d.o.l. spuścić, ale spodnie mi z tyłka spadły, bo mam za luźne i wtedy weszła moja żona...

- No po prostu nie do wytłumaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie nie długo? spadną koszty produkcji czy może jakieś szanse na import jak euro dojdzie do 4,70.

Ps Panie Jajcarek import to twoja mocna strona no i co z nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.JAJCZAREK poziom Twojego DEBILIZMU jest "No po prostu nie do wytłumaczenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozszyfrowałem kim jest jajczarek jutro podam dane do publicznej wiadomości...........

co do importu to w piątek zawoziłem do firmy gdzie stały tiry z jajem z unii ......

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...