Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz odbieraj a za jakiś czas zawiniesz interes bo cie handlarz zniszczy

A nie wiadomo co będzie w przyszłości jakie ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz odbieraj a za jakiś czas zawiniesz interes bo cie handlarz zniszczy

A nie wiadomo co będzie w przyszłości jakie ceny

Ja (producent) mogę bez handlarza funkcjonować. Jeśli nie handlarze, to towar odbiorą bezpośrednio sklepy, cukiernie itp... U mnie zresztą nie ma z tym problemu.

A czy handlarz może żyć bez producenta ? Tak, tak... Niech handlarze niszczą tych, co produkują. Robili to zresztą przez ostatnie 1,5 roku. Niech doprowadzą do bankructwa nawet i 80 % producentów. Tylko czym oni wtedy będą handlować ? Na pewno nie jajkiem- bo nie będzie miał kto go produkować !

Pamiętajcie, że producent jest w znacznie gorszej sytuacji niż handlarz. Handlarz kupi 10 palet jajka i jeśli mu ono nie zejdzie- nie będzie kupował kolejnych. Najwyżej utopi trochę pieniędzy na tych 10 paletach. Jeśli natomiast producent nie sprzeda jajka- to ma problem bo jutro do magazynu wjeżdżają z kurnika kolejne,... i kolejne,... i tak codziennie. I czy jajko schodzi, czy nie schodzi, to kury jeść wołają. A pieniążki na pasze idą potężne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dno totalne jeszcze tego nie bylo tak mi sie przynajmniej wydaje... !0 dni do Swiat a jajo leci do dolu.... moze za moment doslownie "do dolu " poleci ?? 1A 0-18 w porywach 0.19 i co 2 grosze
Kol. Jajcarek nie klam ze u mnie bylo caly rok ponad 0.20 gr bo to nie prawda !! Jak pisalam wtedy i taka bryndza byla do lipca !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkuje i sprzedaję od prawie trzydziestu lat, przez ten okres mało który handlarz się wykazał taką uczciwością, wiec nie mówmy że mi życie uratuje, on niektórym życie już oDebra1ł przykładem jest jedna pani z tego forum, ta która najwięcej dziamie. Na szczęście też potrafię kasę liczyć, całą swą produkcję ogarniam sam, bez waszej pomocy haaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferma07 napisał:

Dno totalne jeszcze tego nie bylo tak mi sie przynajmniej wydaje... !0 dni do Swiat a jajo leci do dolu.... moze za moment doslownie "do dolu " poleci ?? 1A 0-18 w porywach 0.19 i co 2 grosze

Kol. Jajcarek nie klam ze u mnie bylo caly rok ponad 0.20 gr bo to nie prawda !! Jak pisalam wtedy i taka bryndza byla do lipca !! Pozdrawiam

 

 

 

i co na to powie Pan Jajcarek???

tylko nie mów że przez te ostatnie 1,5 roku płaciłeś ponad 20 gr za L !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. hodowcy czy jakiegoś handlarza obchodziło jak braliśmy kredyt na pasze aby utrzymać ferme,jak zwlekaliśmy z zapłatami bo nie było z czego zapłacić.Przestańmy się tłumaczyć ,od poniedziałku większość ferm podnosi cene 1a-0,35 nie wspomne o 2a której brakuje wszędzie i telefon za telefonem, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. jest cenaniemaceny 1A po 35gr.... lepiej by było jakbys to napisał w poniedziałek rano.... daj ludziom przeżyć w spokoju ten weekend a w pon bierz nawet i 36 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci...chyba mitów i bajek. Już wiem skąd u nich takie wielkie nosy. Była ptasia grypa, była salcia a teraz nowa choroba: SYNDROM PINOKIA!

Bajkopisarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie s-ke ,III, IIb kilka palet gotowka Wlasny odbiór 692 534 180,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla zainteresowanych..

 

Jajcarek, przeor i biedronka spotykają diabła na pustyni. Diabeł mówi:

- Przynieście broń to przepuszczę was dalej.

No i przynoszą, Jajcarek przyniósł pistolet a przeor przyniósł karabin.

Diabeł mówi:

- Przepuszczę Was jak włożycie je sobie do d*py.

Jajcarek z przeorem wykonują polecenie diabła.

Beczą przy tym i się śmieją naprzemiennie.

Diabeł się pyta:

- Czemu płaczecie?

- No bo musimy sobie wsadzić tą nasza broń..

- To czemu się śmiejecie?

- Bo biedronka jedzie z czołgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj brakuje. Sporo telefonów z konkretnymi ofertami. Tak jak już pisałem wcześniej, może być problem z jajkiem na święta- i to chyba większy niż się wydawało jeszcze kilka dni temu.

Mam stałych klientów a towaru mi brakuje. 1A sprzedaje po 0,32/0,33. Dzisiaj, od przyjezdnego padła oferta 0,35. Niestety, stali klienci mają pierwszeństwo więc dodatkowego zysku nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tu spokój .....na na na na

nic się nie dzieje......

 

 

czyżby to była cisza przed burza ?!?!?!?!?!!?!?!!?!!!! hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek złowił złotą rybkę.

- Rybka: puść mnie spełnię twoje życzenie

- Ok

- Willę chcesz?

- Nie

- Mercedesa chcesz?

- Nie

- Medal za męstwo chcesz?

- Tak jasne.

Huknęło, jeb.nęło i Jajcarek znalazł się prosto na polu bitwy z dwoma granatami w ręku.

Patrzy a na niego napie.dala 10 czołgów.

Jajcarek wkurzony przez zaciśnięte zęby:

- K...wa, pośmiertny mi dała!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na na na nawet wzrośnie na na na fajne to na na na:

Magazyn pusty i z czego to się śmiać

W styczniu unijnii na kurniki wchodzą na na na

Trzeba kury przeliczać bo inaczej na na na na dobre nam to nie wyjdzie na na na

Ceny wysokie, na na na, a magazyny puste, a Ci co się ogłaszają, że niby mają, to tak naprawdę nic nie mają, na na na, chyba sondaże sobie przeprowadzają, na na na, ha ha , a jaj dalej brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do świąt na pewno nie spadnie - a po nowym roku 40gr - pytanie tylko czy na początku stycznia , czy pod koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. ferma1 fajna rymowanka Na na na na jutro moze zmiekna mi kolana bo mam kontrole wet. wszystko : badania ludzi, wody,ochrona srodowiska,bhp,utylizacja, w sortowni pakowni ma byc jak w sali operacyjnej..itd.itp.Nie bardzo sie boje bo daleko mi do standardow Duchnickich ) ale zawsze !! O jaju nie pisze bo go poprostu nie ma..... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol. ferma1 fajna rymowanka Na na na na jutro moze zmiekna mi kolana bo mam kontrole wet. wszystko : badania ludzi, wody,ochrona srodowiska,bhp,utylizacja, w sortowni pakowni ma byc jak w sali operacyjnej..itd.itp.Nie bardzo sie boje bo daleko mi do standardow Duchnickich ) ale zawsze !! O jaju nie pisze bo go poprostu nie ma..... Pozdrawiam
...napisz przyjacielu coś zauważył w Duchnicach, co by tak bardzo odbiegało od normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Napiszę co ja zauważyłem w Duchnicach. Zauważyłem wypociny jakiegoś młodego pismaka który za wszelką cenę chce osiągnąć sukces. Zauważyłem też spowiedż byłego pracownika którego prawdopodobnie zwolnili bo był leniwy i kradł. Dostał 1000 złotych pd pismaka i tańczył jak tamten mu zagrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...