Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko wina siewniczkow
forum dla ludzi inteligentnych i chcących się czegoś dowiedzieć a nie tylko nabijać posty tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niedoborach wody ważne jest jej zachowanie w glebie dlatego 2 rok nie orze po rzepakach i tam gdzie sięję oziminy. Przed zbiorem pryskam glifosatem a po zbiorze uprawiam agregatem talerzowym z ciężkim wałem. samosiewy powschodzą pięknie i przed siewem drugi raz agregat i zaraz siew. w tym roku wokół wschody słabe, szczególnie po orkach a u mnie jest super i pszenica nie odczuła suszy. Poza tym zauważyłem że tam gdzie nie orałem pod ozime i jare mimo wielkiej wody w lipcu dużo szybciej mogłem wjechać kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy niedoborach wody ważne jest jej zachowanie w glebie dlatego 2 rok nie orze po rzepakach i tam gdzie sięję oziminy. Przed zbiorem pryskam glifosatem a po zbiorze uprawiam agregatem talerzowym z ciężkim wałem. samosiewy powschodzą pięknie i przed siewem drugi raz agregat i zaraz siew. w tym roku wokół wschody słabe, szczególnie po orkach a u mnie jest super i pszenica nie odczuła suszy. Poza tym zauważyłem że tam gdzie nie orałem pod ozime i jare mimo wielkiej wody w lipcu dużo szybciej mogłem wjechać kombajnem.

u mnie zaobserwowałem że jak przejadę agregatem ,samosiewy wzejdą i je jeszcze raz przejade agregatem to niektóre wschodą dopiero po 2 razie . dlatego boje się siać pszenżyto po przenicy bez orki bo jednak po orce to tylko na przeczach samosiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy niedoborach wody ważne jest jej zachowanie w glebie dlatego 2 rok nie orze po rzepakach i tam gdzie sięję oziminy. Przed zbiorem pryskam glifosatem a po zbiorze uprawiam agregatem talerzowym z ciężkim wałem. samosiewy powschodzą pięknie i przed siewem drugi raz agregat i zaraz siew. w tym roku wokół wschody słabe, szczególnie po orkach a u mnie jest super i pszenica nie odczuła suszy. Poza tym zauważyłem że tam gdzie nie orałem pod ozime i jare mimo wielkiej wody w lipcu dużo szybciej mogłem wjechać kombajnem.

u mnie zaobserwowałem że jak przejadę agregatem ,samosiewy wzejdą i je jeszcze raz przejade agregatem to niektóre wschodą dopiero po 2 razie . dlatego boje się siać pszenżyto po przenicy bez orki bo jednak po orce to tylko na przeczach samosiewy

sorki za ''przenice''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaobserwowałem że jak przejadę agregatem ,samosiewy wzejdą i je jeszcze raz przejade agregatem to niektóre wschodą dopiero po 2 razie . dlatego boje się siać pszenżyto po przenicy bez orki bo jednak po orce to tylko na przeczach samosiewy

Uprawiasz pszenżyto na cele nasienne? Bo jeśli nie to nie widzę problemu samosiewów pszenicy , które po pierwsze trudno zauważyć w omłóconym ziarnie pszenżyta, a jesli nawet to ziarniaki pszenicy maja wyższą wartość niż pszenżyto i żaden podmiot skupujący nie obniży tytułem takiego zanieczyszczenia ceny. Obawiam się nawet ze mocne zanieczyszczenie pszenżyta, pszenicą może przynieść skutek odwrotny, polegający na negocjacji wyższej ceny spowodowanej tym (nie)pożądanym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki efekt przynioslo u was jesienne odchwaszczanie na dzien dzisiejszy?ja stosowalem snajper 1.3 l plus glean 7 g i wyglada ze beda poprawki.trafia sie przytula dosyc wyrosnieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu suszy i złych wschodów pszenicy zrezygnowałem z odchwaszczania - bałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to zeby zrobic oprysk teraz w grudniu nie bedzie to glupio wygladalo chwastow jest bardzo duzo myslalem o tolurex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tolurex to jedź bo na wiosnę nim nie pojedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pendimentalina diflufenikan i isoproturon i też czysto (na razie)

Jak możesz to podaj skład, ja w tym roku prysnołem izoproturon+diflufenikan+chlrosurfuron (650g+150+6%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2l panida , 1,5 ipu ,0,1 dff . a po burakach ok 18. 10.(drugi dzień po siewie) tylko 3l panida no i liczę się z wiosenna powtórką ale to jakimś chwastoksem z ipu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zeby tak nie bylo bo wszystko pojdzie do gory i tak nam nic nie zostanie w kieszeni.zarobia tylko spekulanci a my zaplacimy za srodki produkcji i za chleb drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to pewnie Spekulanta jest, ceny zbóż powinny być stabilne to każdy by spał spokojnie, czasem jak oglądam agrobiznes to śmiać mi się chce, bo raz mówią że zboże tanieje a za kilka dni mówią że drożeje i taniej już było i tak na okrągło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena pszenicy i nie tylko zależny również od tego czy kogoś stać by ją kupić. Jeśli np afryce czy azj będą mieli kasę to zdrożeje. Jeśli będą biedni to umrą z głodu i jak nie kupili to już nie kupką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie to w pszenicach sianych w optymalnych terminach poschły wszystkie boczne rozkrzewienia i został pęd głowny, więc z góry wiadomo ze plonu już nie będzie, a pózniej siane dopiero zaczeły wschodzić. A do tego zobaczymy jak te młode rośliny przezimują. Jak by nie patrzeć to na nadwyżkę nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na razie to w pszenicach sianych w optymalnych terminach poschły wszystkie boczne rozkrzewienia i został pęd głowny, więc z góry wiadomo ze plonu już nie będzie, a pózniej siane dopiero zaczeły wschodzić. A do tego zobaczymy jak te młode rośliny przezimują. Jak by nie patrzeć to na nadwyżkę nie ma co liczyć.
siew 10 października pszenica ma sie dobrze . siana 3 listopada po burakach już pole zielone i to nawet mocno , zapowiada się znowu siana po burakach bardzo dobrze -wschody 99% w pszenicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentujac stan zasiiewow dodajcie polozenie.nie w kazdym wojew byly takie same warunki jesienia .stan plantacji rozni sie w tym roku miedzy rejonami polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niech każdy w profilu wpisze okolicę z jakiej pochodzi. Było by znaczenie łatwiej nam wszystkim. A nie jest dużo roboty to dopisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siana 23 wrzesnia a pole zaielenilo sie tak po ok 8 tyg miejscami jest ladnie zakrzewiona a miejscami szpilkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...