Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pszenica posiana w pierwszych dniach września,na glinie 3 klasy, opady do 1 grudnia to 12mm w 6-7ratach czyli nic po dzień dzisiejszy nie wzeszła i juz nie wzejdzie. Kilkaset metrów dalej, inna gleba wschody optymalne. Ziarniaki pozasychały gdyż opad 1-2mm pobudzał do wschodów , ale za mało by korzeń złapał się za ziemię i po prostu usychał. U sąsiadów problem ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można stosować RSM w 2 dawcę w fazie strzelania w źdzbło na tych końcówkach specjalnych do RSM 7 otworkowych czy coś ? nie ma poparzeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można stosować RSM w 2 dawcę w fazie strzelania w źdzbło na tych końcówkach specjalnych do RSM 7 otworkowych czy coś ? nie ma poparzeń ?

będą potrzebne ci węże do rozlewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można stosować RSM w 2 dawcę w fazie strzelania w źdzbło na tych końcówkach specjalnych do RSM 7 otworkowych czy coś ? nie ma poparzeń ?

ja stosuje w 2 dawce rsm . dysze 7 otworowe. nie ma zadnych poparzeń. warunek to suche rosliny , bez żadnej rosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Podlasia.

Co do rsmu to od 5 lat stosuję.Na pierwszy i drugi zabieg idze z końcówek 7otworowych, na kłos przewodami. Zawsze polewac przy drugim zabiegu pod wieczór,

nie na mokre rośliny i w miare na początku fazy strzelania w źdźbło.Ewentualne przypalenia końcówek liści nie wpłyną na plon i są chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiecie gdzie można dostać w woj łódzkim RSM w ilościach poniżej 25 ton. I w jaki sposób to przetrzymujecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle sie wychodzi na tym rsm-ie zważywszy na ceny saletry. W czym to przechowujecie? nie lepiej kupic wiosną skoro przy -17 st C sie krystalizuje i do tego trzeba rozcienczac? no i gdzie to mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przywieżli mi 25 ton RSM -32 % i zrobiłem z tego 28 %.

 

Ja też rozcieńczałem do 28. Tyle że ja kupiłem po 960 netto w listopadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozcieńczacie ten rsm 4 wiadra wody na każde 1000L i kij w rękę i mieszanie w mauser-a?

czy jakby skrystalizowała 32 to znaczy że już nie powróci do postaci cieczy po wzroście temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy raz ,wczesniej nie mogłem sie zdecydować . a co chodzi o mieszanie to leje się ok 155 litrów wody do tysiaczki i reszta to 32 do pełna. miesza się samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mój pierwszy raz ,wczesniej nie mogłem sie zdecydować . a co chodzi o mieszanie to leje się ok 155 litrów wody do tysiaczki i reszta to 32 do pełna. miesza się samo

Powiedz mi czy całe 25t wykorzystasz w jeden sezon, rozchodzi się o to czy można to przetrzymywać powiedzmy na 3 sezony. ?? Ja szukałem taniego zbiornika to chyba najtaniej wychodzi 10m3 betonowy za 2000 zł. Do tego to zakopać przez co nie będzie tak podatne na mróz. A kolega Wicherek też się udziela na AF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem nic o możliwości trzymania RSM-u w zbiornikach betonowych ,mogą być nieszczelne.jak przejde całkowicie na RSM to będę potrzebował 4x 25 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM32 zamówiony dziś z ceną styczniową po 1020zł netto, dostawa około 1 lutego. Przechowuję w metalowych zbiornikach po paliwach po 20m3. Nie będe rozcieńczał, może zimy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpuści ci tych zbiorników? Jak reaguje rsm ze stalą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpuści nie ma obawy. Ale trzeba szukać albo kwasiaka albo ocynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypompowuje RSM ze zbiorników pompa i do dna zbiornika idzie wąż z założonym smokiem na końcu. smok jest metalowy i wytrzymuje tylko jeden sezon w RSM'ie, pozniej zostaje sama obudowa. a metalowy stelaż jak zalal mi się w jednej beczce to po roku korozja straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozpuści nie ma obawy. Ale trzeba szukać albo kwasiaka albo ocynk.

Chyba kolego nie widziałeś co robi rsm z ocynkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz robić to tak zeby to bylo trwałe- a jedyny trwały materiał to jakiś plastik, poliester albo cos w tym stylu. Wystarczy trzymac w popularnych beczkach 1000l. Tylko jak to wyglada jak np. 25 beczek na podwórku stoi ???? Bo wg mnie nie za ciekawie Chyba ze gdzies na poddaszu sie ustawi- wtedy nie było by tez problemu z wlewaniem do opryskiwacza bo odbywało by sie grawitacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowe zbiorniki po paliwie są malowane od wewnątrz,taką farbą że paliwo jej nie rozpuszcza i RSM też jej nie strawi.Koło mnie gostek zajmuje się handlem takimi zbiornikami i najlepiej schodzą te po paliwach, farba chlorokauczukowa też wytrzyma RSM.Znajomy do przechowania RSM-u wymurował zbiornik(w nie używanej oborze) i wyłożył go grubą folią,i spokojnie trzyma RSM 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia to folia rsm nie ma kontaktu z betonem. To chyba najlepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...